AETNA, spol. s r. o. | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace

Informace o zdroji


AETNA, spol. s r. o.


Vydané tiskové zprávy


Informační systém K2 v rumunské pobočce firmy HDT impex

Ostrava, 30. 3. 2012 - Společnost HDT impex, dlouholetý klient společnosti K2 atmitec, se rozhodla rozšířit pole působnosti Informačního systému K2 i do své rumunské pobočky. Pro velkoobchodní prodej zvukové a světelné techniky zde využívá rumunského mandanta IS K2.

AZLAN získal VAD distribuci produktů Axis

Praha, 29. 3. 2012 – Divize AZLAN společnosti Tech Data Distribution získala VAD kontrakt na produkty předního světového specialisty na IP kamerové systémy společnosti Axis. Distribuční kontrakt vstoupil v platnost 1. března 2012.

TD Beerfest 12°: dva účastníci si odvezou nový skútr

Praha, 29. 3. 2012 – Tech Data Distribution odmění dva účastníky TD Beerfest 12° stylovým skútrem Peugeot Kisbee 50. Všem registrovaným pošle v příštích dnech e-mailem speciální číselný kód, kterým se mohou pokusit přímo na akci odemknout zámek od jednoho ze dvou skútrů. Platí přitom pravidlo: kdo dřív přijde, ten pojede.

Tech Data autorizovaným distributorem ATEAS

Praha, 28. 3. 2012 – Společnost Tech Data Distribution oznámila rozšíření nabídky o produkty a řešení značky ATEAS Security.

Tech Data představí novinky v IP kamerových systémech

IP kamery jsou jedním z nejvíce rostoucích segmentů IT. Dodavatelům řešení počítačových sítí nebo řešení fyzické bezpečnosti IP kamerové systémy ideálně doplní jejich portfolio. Účast na semináři jim může zároveň pomoci vyřešit i technické otázky a cenovou podporu u větších projektů.

Seall otevřel v Plzni novou prodejnu ParkerStore

Praha, 26. 3. 2012 – Společnost Seall v.o.s., největší distributor produktů značky Parker Hannifin v České republice, v březnu slavnostně otevřel novou prodejnu ParkerStore, tentokrát v Plzni.

Inteligentní elektropohony BionX pro jízdní kola: Nejvyšší kvalita a úspora energie

(Uherský Brod, 26. 3. 2012) – Společnost AZUB Bike uzavřela na sklonku loňského roku exkluzivní smlouvu s kanadskou společností BionX, a pro jarní sezonu 2012 tak má připraveny ty nejlepší elektromotory pro jízdní kola.

MAPEI PromoTour proškolila stovky řemeslníků

Olomouc, 21. 3. 2012 – Společnost MAPEI, kvalitní výrobce stavební chemie, úspěšně zakončila unikátní projekt Mapei PromoTour. Jednalo se o cyklus odborných školení s cílem podpořit kvalitní a poctivé řemeslo. Společnost MAPEI už odmítala zavírat oči před tím, jak některé firmy v honbě za rychlými penězi hazardují s dobrou pověstí českých obkladačů, podlahářů a fasádníků.

LED monitor Philips 231TE4LB: Skvělá televizní zábava

 LCD Full HD displej s rozlišením 1920 x 1080 bodů a W-LED podsvícením  SmartContrast 20 000 000:1 pro dokonalé detaily černé  SmartSound přináší skvělý zvukový výkon  Zabudovaný DVB-CT tuner pro sledování digitálního kabelového a terestriálního vysílání Praha, 19. 3. 2012 - Společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic představila nový televizní LCD monitor s LED podsvícením ze série Motivo – Philips 231TE4LB.

Informační systém K2 spravuje zásilkové služby

Ostrava, 14. 3. 2012 - K funkčnostem Informačního systému K2 přibyla v letošním roce správa zásilkových služeb, která umožní uživatelům sledovat a evidovat firemní zásilky. Řešení je součástí modulu Marketing, a má tak přímou vazbu na dodavatele či odběratele.

IPS LED monitor Philips 239C4QH: Výkonný krasavec

 IPS matrice pro ostrý obraz a reálné barvy  SmartTXT pro optimalizaci čtení textů  SmartContrast 20 000 000:1 pro dokonalé detaily černé  Poměr stran 16:9 Full HD pro nejlepší zážitek ze sledování Praha, 12. 3. 2012 - Společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic představila novou generaci designových monitorů Blade 2. Prvním ze série je ultratenký model Philips 239C4QH, který se díky svému designu hodí do každého prostředí.

LED monitor Philips 248X3LFHSB: Nechte svoje oči odpočívat

Inovativní technologie LightFrame nechává odpočívat oči Rám vyzařující studené modré světlo zlepšuje koncentraci SmartTXT pro optimalizaci čtení textů SmartContrast 20 000 000:1 pro dokonalé detaily černé Poměr stran 16:9 Full HD pro nejlepší zážitek ze sledování Praha, 9. 3. 2012 - Společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic představila nový monitor Philips 248X3LFHSB. Jedinečný rám tohoto nového modelu vyzařuje světlo specifické vlnové délky, které snižuje únavu očí a napomáhá tak zlepšit koncentraci.

Tech Data Beerfest 12°: roztočíme to již 17. dubna

• Tradiční setkání ICT distribučního kanálu zahájí prezentace novinek Microsoftu • Neformální Beerfest opět nabídne především skvělou zábavu • Na dubnovou akci Tech Data jsou zváni všichni obchodní partneři společnosti Praha, 9. 3. 2012 – Tech Data Distribution odtajnila datum TD Beerfestu, tradičního setkání zástupců společnosti s výrobci a resellery. Akce s podtitulem 12° se uskuteční v úterý 17. dubna.

Tech Data zve na seminář o virtualizaci

Praha– Tech Data Distribution, přední český a slovenský IT distributor, pořádá společně se svými partnery jednodenní seminář na téma virtualizace v malých a středních podnicích. Seminář s názvem IBM řešení pro SMB segment se koná v pátek 23. 3. 2012 v Praze.

Iiyama ProLite T2233MSC: Profesionální multi-touch panel

Ostrava, 6. 3. 2012 – Japonská společnost iiyama ve spolupráci s největším českým IT distributorem, společností AT Computers, uvádí na trh novou sérii multi-touch displejů. První novinkou je model ProLite T2233MSC, který je postaven na kapacitní dotykové technologii.

Callcentrum jako součást webového klienta Informačního systému K2

Ostrava, 2. 3. 2012 - Webový klient IS K2 4WEB od společnosti K2 atmitec s. r. o. byl obohacen o další funkčnost – Callcentrum. Callcentrum je úzce provázáno s modulem Marketing, který byl spuštěn ve webovém klientovi na podzim loňského roku.

Tech Data Distribution spouští věrnostní program Tech Loyalty

Praha, 5. 3. 2012 – Tech Data Distribution, přední český a slovenský IT distributor, přichází s novým věrnostním programem s názvem Tech Loyalty, který bude plně funkční v aplikaci inTouch. Od 1. 3. 2012 tak reselleři mohou opět sbírat body a získávat odměny za své nákupy u Tech Data.

Konica Minolta představuje bizhub 215: multifunkci, která v kanceláři zvládne všechno

Praha, 24. 2. 2012 – Menší a střední týmy a pracovní skupiny získávají skvělého pomocníka pro kancelářskou práci – nové multifunkční zařízení bizhub 215. Monochromatická multifunkce je malá svým rozměrem, ale velká svým výkonem. Tiskne a kopíruje rychlostí 21 stran za minutu a zvládá barevné skenování i faxování ve formátech A4 a A3.

Green Apple pro Konica Minolta: naučila uživatele šetřit životní prostředí

• Institut ocenil především ekologický provoz optimalizovaných tiskových systémů • Optimalizace ušetří společnostem více než 40 procent nákladů • Konica Minolta pravděpodobně dodrží závazek snížit emisi skleníkových plynů o 20 % Praha, 21. 2. 2012 – Konica Minolta získala prestižní ekologické ocenění Green Apple Award. Přední environmentální cena patří společnosti zejména za unikátní dokumentová řešení Green Audit Process, která přinutila uživatele tiskáren a multifunkčních zařízení výrazně šetřit náklady i životní prostředí.

Konica Minolta představila zákazníkům profesionální produkční stroje a systém profesního vzdělávání

Praha – Konica Minolta, přední světový výrobce tiskových řešení a lídr v oblasti efektivní práce s dokumenty, představil během Dne otevřených dveří návštěvníkům profesionální barevné produkční stroje bizhub PRO C6000L, bizhub PRESS C7000, bizhub PRESS C8000 a monochromatický bizhub PRO 950. Nově také společnost prezentovala systém profesního vzdělávání pro operátory digitálních tiskových technologií.

Azlan uspěl v prestižních distributorských anketách

Praha, 13. 2. 2012 – Azlan, VAD divize společnosti Tech Data Distribution, obhájil loňské skvělé umístění v prestižní anketě Český a Slovenský IT distributor 2011. Anketu již tradičně pořádá vydavatelství DCD Publishing pod záštitou Reseller Magazine a Reseller Magazine OnLine.

AT Computers zvítězila v anketě ChannelWorld Awards 2011

Ostrava, 13. 2. 2012 – Společnost AT Computers, největší český distributor IT, opět bodovala. Po získání ocenění IT Distributor roku 2011 zaznamenala další vítězství, tentokrát v anketě ChannelWorld Awards redakce projektu ChannelWorld a vydavatelství IDG Czech Republic, a.s.

IS K2 pro mobilní zařízení: chytrá inovace z dílny K2 atmitec

Ostrava, 14. 2. 2012 - Po spuštění webového klienta Informačního systému K2 - IS K2 4WEB, který byl představen na podzim loňského roku, chystá společnost K2 atmitec uvést na trh další významnou inovaci svého produktu. Konkrétně se jedná o řešení zmíněného ERP systému pro mobilní technologie.

Tech Data Europe provedla změny v organizační struktuře společnosti

Praha, 16. 2. 2012 – Tech Data Europe s platností od 1. února 2012 změnila svoji organizační strukturu. Došlo k novému rozdělení evropského regionu do kompetencí dvou oblastních viceprezidentů a ke vzniku Evropské výkonné rady (European Executive Board – EBB), která bude zastupovat různé technologické oblasti a operace v jednotlivých zemích. Cílem těchto změn je optimalizovat efektivitu a zlepšit podporu provozu společnosti Tech Data v jednotlivých státech.

K2 atmitec vystoupí na mezinárodní konferenci Open Source v evropské veřejné správě

Ostrava, 8. 2. 2012 - V březnu letošního roku proběhne poprvé v České republice konference pořádaná pod záštitou celoevropského projektu OSEPA (Open Source for European Public Administrations), jehož cílem je otevření diskuse o změnách, které povedou k možnosti využívání výhod open source softwaru ve veřejné správě.

Tech Data vylepšila konfigurátor spotřebního materiálu

Praha – Procházet si jaký spotřební materiál kam patří na kolečkách nebo ve vzornících je přežitek. Na internetu najdete vše a proto je zde i vylepšený konfigurátor spotřebního materiálu od Tech Data Distribution. S jeho pomocí najdete vše rychle a přehledně.

Oblíbenost společnosti AT Computers u zákazníků roste

AT Computers absolutním vítězem ankety Český IT distributor roku 2011, na Slovensku druhá Ostrava, 1. 2. 2012 – Společnost AT Computers se stala poprvé vítězem ankety Český IT distributor roku v absolutní kategorii. Velkým úspěchem je i druhé místo ve stejné anketě na Slovensku. AT Computers získala v české části ankety, kterou každoročně vyhlašuje vydavatelství DCD Publishing a Reseller Magazine, celkem 2574 bodů.

Parker Hannifin představil novou generaci pohonných jednotek AC30V

Kaarst/Praha, 25. ledna 2012 – Parker Hannifin Corporation, přední světový výrobce a dodavatel technologií pohonů a systémů pro řízení pohybu, představil nejnovější doplňky střídavých pohonů s proměnnou rychlostí. AC30V je první ze zcela nové generace pohonných jednotek, který byl navržen za účelem splnění specifických požadavků průmyslových čerpadel, ventilátorů i dalších aplikací.

3PAR pro K2 Cloud: investice do inteligentní technologie

Ostrava, 31. 1. 2012 - Pro několikamilionovou investici s podporou EU se po hospodářsky úspěšném roce rozhodla společnost K2 atmitec s.r.o., která vybavila Datové centrum K2 moderním enterprise diskovým polem HP 3PAR. HP 3PAR je plně virtualizovanou úložnou platformou, která je primárně určena pro datová centra poskytující cloud, a to ať už veřejný, privátní či hybridní.

Multifunkce A3 Konica Minolta znovu vyhlášeny nejlepší řadou roku

Praha, 30. 1. 2012 – Prestižní ocenění „Line of The Year“ (nejlepší produktová řada roku) míří podruhé za sebou do Konica Minolta. Světoznámá testovací laboratoř Buyers Laboratory Inc. (BLI) ocenila u multifunkcí A3 Konica Minolta zejména mimořádný poměr ceny a výkonu, rozvoj vlastních unikátních technologií, bezporuchovost a kvalitu a v neposlední řadě rychlost tisku.

Konica Minolta zve na semináře o elektronických dokumentech

Praha, 26. 1. 2012 – Konica Minolta, lídr v oblasti správy dokumentů a inovativních bezpapírových řešení, připravila pro své zákazníky a odbornou veřejnost semináře o nových trendech v oblasti práce s dokumenty. Semináře se soustředí zejména na možnosti efektivity práce v kancelářích a výrazné šetření nákladů.

AT Computers s autorizovanou distribucí NAS produktů společnosti QNAP

Ostrava, 18. 1. 2012 – Společnost AT Computers a světový výrobce NAS řešení, firma QNAP Systems, podepsali nový distribuční kontrakt na dodávky kompletního portfolia jeho produktů. Dohoda o autorizované distribuci vstoupila v platnost 1. ledna 2012 a platí jak pro Českou, tak i pro Slovenskou republiku.

Nakupujte elektronické licence s Tech Data

Praha, 18. 1. 2012 – Tech Data Distribution připravuje na začátek února pro své partnery a zákazníky jednodenní seminář, v rámci něhož podrobně představí svůj jedinečný objednávkový systém elektronických licencí License Online. Účastníci setkání získají cenné informace o základech licencování například produktů společností Microsoft či Adobe.

Philips 241P4QPYES: Perfektně vybavený profesionál

Praha, 6. 1. 2012 - Společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic představila svoji novou generaci AMVA monitorů. Prvním zástupcem je model Philips 241P4QPYES. Tento monitor je díky své široké výbavě vhodný na jakoukoli profesionální práci.

iiyama ProLite XB2374HDS: IPS monitor se skvělou výbavou

Ostrava, 4. 1. 2012 – Na český a slovenský trh přichází novinka z dílen japonské společnosti iiyama, 23“ IPS monitor ProLite XB2374HDS. Díky svým parametrům se nový monitor hodí jak na použití v běžných kancelářích a domácnostech, tak i pro grafické či designérské práce.

K2 atmitec zaznamenává rostoucí zájem o ERP v cloudu

Ostrava, 13. 12. 2011 - Provozovatel vlastního Datového centra K2 a dodavatel komplexního Informačního systému K2, společnost K2 atmitec, zaznamenává stále větší nárůst zájmu o ERP v cloudu. Toto řešení využívají především společnosti s různým místem působení a velkým objemem společných dat.

AT Computers s autorizovanou distribucí Money S3

Ostrava, 12. 12. 2011 – Společnost AT Computers oznámila rozšíření svého portfolia produktů o účetní software společnosti Cígler Software – Money S3. Distribuční kontrakt se týká jak České, tak i Slovenské republiky.

Galerie Harfa je v evropském finále ICSC o nejlepší nové obchodní centrum

Praha, 8. 12. 2011 – Pražské obchodní a zábavní centrum Galerie Harfa se stalo jediným českým zástupcem v evropském finále prestižní soutěže ICSC Awards 2012. V kategorii „nová velká obchodní centra s plochou nad 40 000 m2“ bude soupeřit s dvěma tureckými a jedním francouzským obchodním centrem. Vítěze vybere Mezinárodní rada obchodních center (International Council of Shopping Centers) v dubnu příštího roku.

Nové 3D monitory Philips: Elegantní a velké displeje pro maximální zábavu

Praha, 6. 12. 2011 - Společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic představila nové 3D monitory série Philips 273G. Tyto velkoformátové monitory s aktivními 3D brýlemi a širokou konektivitou vás díky jedinečné zobrazovací technologii Philips 3D Max vtáhnou do úžasného světa 3D hraní.

Konica Minolta kupuje 100 procent akcií firmy Robinco

Praha, 1. 12. 2011 – Zástupci české pobočky Konica Minolta a majitelé společnosti Robinco CS dnes podepsali smlouvu o akvizici společnosti Robinco CS, významného dodavatele digitálních kopírek, tiskáren a strojů pro zpracování korespondence. Konica Minolta převzala 100 % akcií firmy.

Nový systém směšování plynů společnosti Parker snižuje náklady v analytických aplikacích

HUNTSVILLE/Praha, 28. listopadu 2011 – Divize Instrumentation Products společnosti Parker Hannifin Corporation představila nový systém směšování plynů. Systém umožňuje uživatelům míchat nebo ředit až pět komponentů plynů pro výrobu vlastní směsi plynů potřebné pro přesné kalibrace nebo ověřování standardů. Systém byl vyvinut jako reakce na poptávku průmyslu, jak snížit náklady na míchání či ředění plynů pro laboratorní, průmyslové a procesní analytické aplikace. Tento systém může přinést výrazné úspory ve výši až dvaceti procent oproti nákupu hotových směsí plynů.

K2 SecureBackup nabízí zdokonalené zálohování

Ostrava, 29. 11. 2011 - Společnost K2 atmitec uvedla na trh vylepšené řešení pro zálohování - K2 SecureBackup. Služba v případě výpadku garantuje obnovu dat a opětovné zprovoznění systému v řádu pouhých několika minut.

Informační systém K2 využívá hybridní bezdrátové řízení skladů

Ostrava, 15. 11. 2011 - Novinku v oblasti bezdrátového řízení skladů představila společnost K2 atmitec ve spolupráci s partnerskou společností ABIS Czech. Jde o hybridního klienta, který v sobě snoubí výhody obou tradičních řešení, tedy online i offline řešení.

Duplex jako standard, šetří papír a snižuje emise CO2

Brno, 29. 11. 2011 – Od začátku příštího roku bude většina tiskáren společnosti Konica Minolta, které jsou schopny oboustranného tisku, používat ve svých driverech duplex jako základní nastavení. Konica Minolta zavedla tento standard do svých zařízení jako součást dobrovolného závazku, na němž se dohodli evropští výrobci tiskáren. Tato dohoda vstoupí v platnost 1. ledna 2012.

Brašny ATTACK u AT Computers

Ostrava, 28. 11. 2011 – Společnost AT Computers rozšířila svoji nabídku ochranných obalů a brašen na notebooky o značku ATTACK. Zákazníci v Čechách i na Slovensku si tak mohou vybírat ze široké nabídky různých brašen či obalů na notebooky a netbooky v mnoha barvách a velikostech.

Monitory série Philips Moda oceněny za skvělý design cenou iF award 2012Brno, 25. 11. 2011 – Společnost MMD oznámila, že její nová série monitorů Philips Moda získala prestižní ocenění iF award 2012.

Brno, 25. 11. 2011 – Společnost MMD oznámila, že její nová série monitorů Philips Moda získala prestižní ocenění iF award 2012. Ocenění iF award se uděluje za vynikající design produktů. MMD představila monitory série Philips Moda v létě tohoto roku a představují kombinaci nejmodernější techniky a úžasného vzhledu.

Monitory série Philips Moda oceněny za skvělý design cenou iF award 2012

Brno, 25. 11. 2011 – Společnost MMD oznámila, že její nová série monitorů Philips Moda získala prestižní ocenění iF award 2012. Ocenění iF award se uděluje za vynikající design produktů. MMD představila monitory série Philips Moda v létě tohoto roku a představují kombinaci nejmodernější techniky a úžasného vzhledu.

Konica Minolta převzala vývojový tým analytiků na implementaci aplikací na platformě SharePoint

Brno, 25. 11. 2011 – Společnost Konica Minolta výrazně rozšířila své kompetence v oblasti implementace aplikací na platformě Microsoft SharePoint. Převzala zkušený vývojový a implementační tým společnosti Marap, který se podílel na nasazení komplexních systémů na bázi SharePoint například ve společnostech AVG nebo Volksbank Slovakia.

AT Computers rozšířila nabídku o baterie Panasonic do UPS

Ostrava, 23. 11. 2011 – Společnost AT Computers oznámila, že rozšířila svoje portfolio příslušenství záložních zdrojů o dalšího výrobce – společnost Panasonic. Do portfolia v České a Slovenské republice tak AT Computers zařadila náhradní baterie Panasonic pro UPS systémy.

Tech Data zorganizovala speciální seminář HP řešení v praxi

Praha, 23. 11. 2011 – Společnost Tech Data Distribution ve spolupráci s HP zorganizovala speciální seminář s názvem „HP řešení v praxi“. Seminář se uskutečnil 3. listopadu v pražském hotelu Barceló. Jeho cílem bylo představit partnerům možnosti, jak najít a získat různé obchodní příležitosti u menších a středních zákazníků pomocí virtualizace a technologií HP.

AT Computers získala autorizovanou distribuci Seagate

Ostrava, 18. 11. 2011 – Společnost AT Computers oznámila, že získala autorizovanou distribuci všech produktů druhého největšího výrobce pevných disků – společnosti Seagate. Kontrakt vstoupil v platnost 1. 10. 2011 a týká se českého i slovenského trhu.

Profesionální monitor iiyama ProLite X2775HDS

Ostrava, 16. 11. 2011 - Společnost AT Computers ve spolupráci s předním japonským výrobcem monitorů, společností iiyama, uvedla na český a slovenský trh nový multimediální LED monitor iiyama ProLite X2775HDS primárně určený pro grafickou práci.

Monitory Philips série V Fantastický obraz v živých barvách

Praha, 15. 11. 2011 – Společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic rozšířila sérii stylových monitorů Philips série V, takže si vybere opravdu každý.

Tech Data Distribution vylepšila nákup MS Office v systému InTouch

Praha, 11. 11. 2011 – Společnost Tech Data Distibution představila další výrazné vylepšení svého objednávkového systému InTouch. Do systému byl implementován nástroj na jednoduchý nákup softwarových balíků Microsoft Office. Platforma InTouch umožňuje Tech Data soustavně zvyšovat kvalitu jí poskytovaných služeb.

Konica Minolta vyhlášena světovým lídrem v oblasti multifunkčních zařízení a tiskáren

Brno, 10. 11. 2011 – Nejprestižnější výzkumná laboratoř IT technologií na světě, Gartner Inc., vyhlásila Konica Minoltu lídrem v oblasti multifunkčních zařízení a tiskáren. Společnost získala významné ocenění Magic Quadrant.

Novinka na trhu: IPS panel iiyama ProLite X2377HDS

Ostrava, 10. 11. 2011: Společnost AT Computers ve spolupráci s předním japonským výrobcem monitorů, společností iiyama, uvedla na český a slovenský trh nový multimediální LED monitor iiyama ProLite X2377HDS vhodný nejen pro grafiky, ale všechny náročnější klienty.

Philips 227E3QPHSU: Výkonný a úsporný IPS panel

Brno, 10. 11. 2011 – Společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic představila nový LED monitor Philips 227E3QPHSU. Nový monitor se vyznačuje použitím zobrazovací technologie IPS a PowerSensorem, které z monitoru činí chytré a ekologické řešení. Díky svému elegantnímu designu navíc zkrášlí jakýkoli prostor v kanceláři či v domácnosti.

Tech Data startuje iniciativu TDCloud

Praha, 10. 11. 2011 – Tech Data Europe oznámila start nového rozsáhlého programu na podporu distribučního kanálu s názvem TDCloud. Nový program poskytuje resellerům přístup k široké nabídce cloud řešení a služeb od špiček na tomto progresivním trhu. Pro resellery jsou zároveň připraveny rozsáhlé vzdělávací programy, aby byli schopni nabízet svým zákazníkům kvalitní cloudová řešení, která jim přinesou další obchodní příležitosti.

iiyama ProLite E2773HDS: ergonomie a výkon

Ostrava, 9. 11. 2011: Společnost AT Computers ve spolupráci s předním japonským výrobcem monitorů, společností iiyama, uvedla na český a slovenský trh nový multimediální LED monitor iiyama ProLite E2773HDS poskytující uživateli komfortní použití.

Série tradičních setkání AT Computers se zúčastnilo přes 900 firem

Ostrava, 9. 11. 2011 – AT Computers uspořádala tradiční šňůru osmi setkání obchodníků a product managerů společnosti s jejich obchodními partnery z řad výrobců a resellerů. Cyklus přednášek a workshopů, který se nesl v duchu motorkářského srazu a který doprovázelo burácení nadupaných mašin, v uplynulých měsících přilákal přes 1500 účastníků (z toho 930 unikátních resellerů - firem).

AT Computers nově nabízí čtečku elektronických knih Amazon Kindle

Ostrava, 8. 11. 2011 – Společnost AT Computers zařadila do své nabídky populární čtečky elektronických knih Amazon Kindle 3 a Amazon Kindle 4.

Tech Data dokončila akvizici distribuční divize společnosti Man and Machine

Tech Data Distribution distributorem Autodesk v Rumunsku Praha, 4. 11. 2011 – Společnost Tech Data oznámila dokončení akvizice VAD (Value Added Distribution) divize společnosti Man and Machine – lídra na evropském distribučním trhu řešení pro navrhování. Díky této akvizici se česká Tech Data Distribution stává jediným distributorem produktů Autodesk v Rumunsku. Fúze už získala souhlas Evropské komise.

Prodej monitorů v západní Evropě: -13 % pro trh, +20% pro Philips

Amsterdam, 27. října 2011 – Společnost MMD Monitors & Displays, specializující se na prodej monitorů Philips, úspěšně čelí nepříznivému trendu na evropském trhu s monitory. Z nejnovějších průzkumů společnosti Meko vyplývá, že se tržby z prodeje monitorů v regionu Západní Evropa propadly ve druhém čtvrtletí o 13 %. Naproti tomu společnost MMD ve stejném období zaznamenala neuvěřitelný 20% růst. Společnost MMD se tedy vydala správným směrem, když se rozhodla věnovat pouze tomuto segmentu. Tyto výsledky také dokazují, že strategie MMD zaměřená na implementaci inovativních technologií do svých produktů je úspěšná. Toto také nedávno potvrdila představením nové řady monitorů s technologiemi PowerSensor a LightFrame.

Evropská konference Konica Minolta: prioritou je efektivní práce s dokumenty a produkční tisk

Mnichov, 27. 10. 2011 – Konica Minolta chce v nejbližších letech věnovat stále více pozornosti efektivní práci s dokumenty a oblasti produkčního tisku. Tak zní klíčové poselství letošní celoevropské konference společnosti, na které se v Mnichově sešlo více než 1200 klíčových zákazníků a obchodních partnerů.

FSP Europe – Fortron Source GmbH spustila novou webovou stránku

„Vyhrajte FSP NBQ 90 Plus Notebook Adapter + ASUS Eee Pad Transformer“ Willich, Německo, 17. října 2011 – FSP Europe Fortron Source GmbH s hrdostí oznamuje spuštění své úplně nové webové stránky na adrese: www.fsp-europe.com. Nová stránka je orientovaná především na zákazníka a poskytuje mu nejen informace o nejnovějších produktech, marketingových kampaních, ale i vlastní e-shop. Prvních 100 nových resellerů, kteří na stránce nakoupí za více než 100 euro, získá automaticky zdarma FSP Power Bank (PB1) univerzální dobíjecí baterii. Nabídka platí do 31. října 2011. Zaregistrujte se a využijte tuto exkluzivní nabídku a servis! www.fsp-europe.com/shop

AT Computers nově nabízí unikátní řešení společnosti AdvaICT

Ostrava, 25. 10. 2011 – Společnost AT Computers se od 1. října stala prvním a současně výhradním distributorem značky AdvaICT pro český a slovenský trh. Svým obchodním partnerům nabídne unikátní řešení pro efektivní správu počítačových sítí, které snižuje náklady na ICT infrastrukturu a zvyšuje bezpečnost počítačových sítí.

Tech Data autorizovaným distributorem značky Spire

Praha, 20. 10. 2011 – Společnost Tech Data Distribution oznámila uzavření kontraktu na autorizovanou distribuci kompletního portfolia produktů značky Spire. Dohoda vstoupila v platnost 1. října 2011 a týká se distribuce na území České republiky.

AT Computers rozšířila nabídku o produkty značky ScreenShield

Ostrava, 17. 10. 2011 – Společnost AT Computers se stala autorizovaným distributorem společnosti Skinzone a svou nabídku příslušenství rozšířila o skiny a ochranné folie ScreenShield. Distribuční kontrakt platí pro český i slovenský trh.

Philips 247E3LSU: Elegán do obýváku

 LED technologie zaručuje přirozené barvy  SmartContrast 20 000 000:1 pro dokonalé detaily černé  Poměr stran 16:9 Full HD pro nejlepší zážitek ze sledování Brno, 17. 10. 2011 - Společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic představila nový LED monitor Philips 247E3LSU, který díky svému elegantnímu designu zkrášlí jakýkoli prostor v domácnosti.

iiyama ProLite B2776HDS – rychlý velikán

Ostrava, 11. 10. 2011 – Na český a slovenský trh přichází novinka japonské společnosti iiyama, 27“ monitor ProLite B2776HDS. Tento multimediální monitor se díky svým parametrům hodí k použití v běžných kancelářích i domácnostech.

Společnost AZUB Bike slaví úspěchy: získala ocenění Web roku 2011 Zlínského kraje

(Uherský Brod, 10. 10. 2011) – Společnost AZUB Bike, lídr na poli alternativní cyklistiky, slaví úspěchy se svým novým webem, který představila cyklistické veřejnosti loni před Vánocemi. V rámci soutěže Web roku 2011 se portál www.azub.cz stal vítězem v kategorii Živnostenský web Zlínského kraje a postoupil tak do celostátního finále.

Philips 248C3LHSB: mimořádně elegantní LED monitor s technologií SmartImage

 Sofistikovaný design, základna z tlakově litého hliníku, lesklý povrch  Připravený na HDMI pro zábavu v 16:9 Full HD  SmartContrast 20 000 000:1 pro neuvěřitelně bohaté detaily černé Brno, 7. 10. 2011 - Společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic představuje nový LED displej Philips 248C3LHSB. Monitor z designové řady Moda je unikátní zejména tenkým elegantním tělem a stylovou základnou z tlakově litého hliníku, ale splňuje i vysoké nároky na kvalitu obrazu.

Konica Minolta nabídne nově i produkty Kodak

Brno, 4. 10. 2011 – Společnost Konica Minolta obohatí své portfolio o část digitálních produkčních tiskáren značky Kodak. Svým zákazníkům nově nabídne například populární vysokorychlostní produkční stroje. Kodak naopak rozšíří svou nabídku o produkty Konica Minolta.

Multifunkční zařízení Konica Minolta získala ocenění BLI

Lagenhagen/Brno, 3. 10. 2011 – Multifunkční zařízení bizhub 652 a bizhub 552 od Konica Minolta získala hned dvě hlavní ceny mezinárodně uznávané nezávislé laboratoře Buyers Laboratory Inc. (BLI). Bizhub 652 se stal lídrem v kategorii A3 monochromatických multifunkcí tisknoucích rychlostí 61 až 70 stran za minutu. Bizhub 552 získal hlavní cenu mezi zařízeními tisknoucími rychlostí 51 až 60 stran za minutu.

Šetřete náklady efektivní prací s dokumenty, radí Konica Minolta

Brno, 27. 9. 2011 – Bezpečnost citlivých informací a efektivita při práci s dokumenty byly hlavními tématy seminářů, které Konica Minolta připravila pro své obchodní partnery v Hradci Králové, Ostravě a nejaktuálněji dnes v Praze. V následujících dvou týdnech se ještě uskuteční semináře v Jihlavě, Plzni a Brně.

Azlan rozšířil za rok partnerskou bázi víc než čtyřikrát

Praha, 23. 9. 2011 – Azlan, jediný Microsoft Value Add Distributor v oblasti virtualizace, představil své výsledky po roce od startu projektu. Za sedm měsíců své plné působnosti pomáhali jeho konzultanti u 90 obchodních případů, a ve srovnání s loňským rokem rozšířili partnerskou bázi o více než 400 procent.

iiyama ProLite B2475HDS: 24 palců pro kancelář

Ostrava, 20. 9. 2011 – Společnost AT Computers ve spolupráci s předním japonským výrobcem monitorů, společností iiyama, uvedla na český a slovenský trh nový multimediální LED monitor ProLite B2475HDS určený pro moderní kanceláře.

Konica Minolta představuje PSES 2.2: unikátní nástroj na kontrolu tiskových operací a nákladů

Brno, 19. 9. 2011 – Společnost Konica Minolta, přední výrobce a dodavatel tiskových a dokumentových řešení, představil novou verzi PageScope Enterprise Suite – PSES 2.2. Nový nástroj, díky kterému mají uživatelé tiskové operace, procesy i náklady dokonale pod kontrolou, se od svého předchůdce liší zejména podporou sekundárního autentizačního serveru a reporty s podrobnými informacemi o průběhu zatížení.

Tech Data posiluje tým HP ESSN

Praha, 16. 9. 2011 – Společnost Tech Data Distibution se rozhodla posílit svůj HP ESSN (Enterprise Storage, Servers and Networking) tým, který je součástí VAD divize Azlan. Na pozici Business Development Manager nastoupil Richard Tůma (30).

Tech Data kupuje aktiva Man and Machine

Mnichov, 16. 9. 2011 – Společnost Tech Data, přední distributor technologií a IT produktů, oznámila dohodu o koupi aktiv společnosti Man and Machine. Akvizice by měla být dokončena do konce října po splnění podmínek a schválení Evropskou komisí.

K2 atmitec otevřela nové sídlo

Ostrava – Při příležitosti oslav 20let úspěšného působení na trhu otevřela společnost K2 atmitec své nové sídlo. Budova s familiárním označením „Odra“ se nachází na ulici Koksární v části Ostrava – Přívoz, jen pár metrů od sídla původního.

Konica Minolta poradí, jak s dokumenty pracovat bezpečně a ekologicky

Brno, 14. 9. 2011 – Konica Minolta, přední výrobce a dodavatel tiskových a dokumentových řešení, připravila cyklus odborných seminářů o možnostech efektivní a ekologické práce s dokumenty. Návštěvníky seznámí s novými trendy řízení toku dokumentů v organizacích, jejich zabezpečení a archivaci.

Inovace monitorů Philips 2011: Zdravé pracoviště, super modré světlo a 3D hraní

Mnichov, Brno, 30. 8. 2011 - Společnost MMD Monitors & Displays připravuje uvedení nové série monitorů Philips a nových technologií na letošní výstavě spotřební elektroniky IFA Berlín. Philips ErgoSensor je úplně nová technologie, která zvýší ergonomii pracoviště. Nový LightFrame v kombinaci s designem série MODA bude určitě velkým lákadlem a jedinečný 3D herní monitor společnosti Philips posouvá hraní na novou úroveň.

AT Computers výrazně posílila tým Dell

Ostrava, 30. 8. 2011 – Společnost AT Computers v průběhu léta výrazně posílila svůj tým specialistů pro značku Dell. Úkolem nového, dnes již tříčlenného, týmu je poskytnout současným i novým zákazníkům AT Computers stejně kvalitní podporu, na jakou jsou zvyklí u ostatních značek z oblasti SMB v portfoliu AT Computers.

Tech Data odtajnila InTouch - nové webové stránky spustí 12. září

Praha, 25. 8. 2011 – Společnost Tech Data Distribution, přední český IT distributor, připravuje spuštění nových stránek. Klíčové změny a unikátní výhody nového webu postupně představila na adrese www.td-intouch.cz. O těchto výhodách a nových funkcích se můžete od 29. srpna dozvědět i z videa, které na tyto informativní stránky distributor umístil, aby svým zákazníkům co nejvíce usnadnil seznámení se s novinkami. Na nový web se zákazníci mohou těšit už 12. září 2011, kdy je plánováno oficiální zahájení provozu.

Philips 196V3LAB: Fantastický obraz v živých barvách

Brno, 24. 8. 2011 - Společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic představila nový LED monitor od společnosti Philips. Model 196V3LAB je multimediální monitor, který se hodí do jakéhokoli prostředí.

iiyama ProLite B2274HDS: LED monitor, který se Vám přizpůsobí

Ostrava, 23. 8. 2011 – Společnost AT Computers ve spolupráci s předním japonským výrobcem monitorů, společností iiyama, nově uvedla na český a slovenský trh další multimediální LED panel ProLite B2274HDS určený pro domácnosti i kanceláře.

Společnost Konica Minolta posílil Pavel Janoušek

Praha, 22. 8. 2011 – Konica Minolta plánuje další výrazné rozšíření obchodních aktivit v oblasti softwarových řešení pro produkční tisk. Proto posílila svůj obchodní tým o zkušeného manažera Pavla Janouška (37), který v červenci nastoupil na pozici SW solutions manager.

Čtvrtá generace Informačního systému K2 míří na web

Ostrava, 18. 8. 2011 – Společnost K2 atmitec, která již 20 let úspěšně působí na trhu informačních technologií, představí svým partnerům a zákazníkům na každoroční akci s názvem Workshop IS K2 nejen novinky týkající se aktuální verze IS K2, ale i úplně novou verzi Informačního systému K2.

Tech Data láká na InTouch. O co jde, neprozradila

Praha, 16. 8. 2011 – Společnost Tech Data Distribution, přední český IT distributor, spustila nové stránky www.td-intouch.cz. Návštěvníci však zatím vidí jen velké odpočítávadlo, které by mělo ukazovat samé nuly až v pondělí 12. září.

Parker Hannifin vyhlásil nejlepšího distributora roku a nejlepší Parker Store roku

Praha, 16. srpna 2011 – Společnost Parker Hannifin Czech Republic s.r.o. ocenila nejlepšího distributora a nejlepší ParkerStore za uplynulý fiskální rok. Nejlepším distributorem se stala společnost KOMA–Servis, s.r.o. a v hodnocení značkových prodejen si nejlépe vedl liberecký ParkerStore firmy CHVALIS s.r.o.

AT Computers proškolila své zaměstnance díky grantu z Evropské unie

Evropská unie podpořila projekt Posílení profesních dovedností a adaptability zaměstnanců AT Computers, a.s. v době ekonomické krize. Ostrava, 17. 8. 2011 – Společnost AT Computers v uplynulých dvou letech poskytla svým zaměstnancům v rámci projektu Posílení profesních dovedností a adaptability zaměstnanců AT Computers, a.s. v době ekonomické krize možnost zvýšení kvalifikace a odborných teoretických i praktických znalostí. Tento projekt podpořila Evropská unie a na jeho realizaci poskytla AT Computers grant z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost.

Tech Data posiluje tým Canon

Praha, 11. 8. 2011 – Společnost Canon, přední světový dodavatel zobrazovacích a tiskových řešení, změnila strukturu svých distributorů pro český trh. Pro Tech Data Distribution znamená změna podstatné posílení spolupráce. Proto vytvořila novou pozici Product Manager Canon HW, na kterou nastoupil Martin Chudoba.

Monitor Philips 201BL2CB: Pro maximální ergonomii pracoviště

Brno, 9. 8. 2011 - Společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic představila nový LED monitor od společnosti Philips. Model 201BL2CB je díky svému ergonomickému designu ideální pro jakoukoli kancelářskou práci.

Bulharská Konica Minolta využije české know-how

Praha, 8. 8. 2011 – Bulharské zastoupení společnosti Konica Minolta, které od začátku dubna letošního roku vede český management, začalo usilovně pracovat na převzetí obchodního modelu a marketingových aktivit při budování stabilní pozice značky. Přenos českého know-how má na starost marketingová manažerka Stanislava Petkova (29).

Philips představil nové designové monitory pro domácnost a kancelář

Brno, 1. 8. 2011 - Společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic představuje novou sérii Full HD monitorů Philips. Designové modely 227E3LSU, 227E3LHSU a 227E3LPHSU jsou mimořádně elegantní. V lesklém černém provedení s modrým průsvitným orámováním jsou ideálním pracovním nástrojem v kanceláři, ale svoje místo si najdou i v každé moderní domácnosti.

Azlan podruhé v řadě CISCO distributorem roku

Praha, 28. 7. 2011 – Společnost CISCO, přední výrobce síťových řešení, vyhlásila na pravidelném partnerském summitu v New Orleans své nejlepší obchodní partnery za předchozí rok. Česká VAD divize společnosti Tech Data Distribution, Azlan, získala podruhé v řadě prestižní ocenění „Distribution Partner of the Year“.

Všechno pro Apple jen u AT Computers

Ostrava, 20. 7. 2011 – Společnost AT Computers se stává specialistou na značku Apple. V distribuční síti nabízí kromě telefonů iPhone kompletní portfolio produktů této populární značky. Na českém trhu má také nejširší nabídku speciálních příslušenství, doplňků a řešení pro uživatele produktů s logem nakousnutého jablka.

Yarvik 8“ Tablet: Multifunkční tablet s HDMI

Delft/Brno, 15. 7. 2011 – Pro všechny milovníky maximální mobility představila společnost Yarvik svůj nový Yarvik 8“ Tablet. Surfujte po internetu, posílejte e-maily, poslouchejte muziku a vychutnávejte si videa v pohodlí domova či na cestách.

Neoprenové obaly Sweex: Maximální ochrana pro iPady, netbooky a tablety

Delft/Brno, 1. července 2011 – Díky novým ochranným obalům od společnosti Sweex se už nemusíte bát vzít svůj iPad, netbook nebo tablet (až do 10“) kamkoli s sebou. Série v současnosti obsahuje tři modely Sweex SA130, SA132 a SA133. Všechny jsou už k dispozici na trhu.

Konica Minolta je mezi stovkou nejstabilnějších firem v ČR

Brno, 1. 7. 2011 – Společnost Konica Minolta získala prestižní ocenění ČEKIA Stability Award, které hodnotí stabilitu jednotlivých společností. Výsledek nezávislého auditu, který hodnotí finanční i nefinanční bonitu firmy, přinesl nejvyšší možné hodnocení stupněm AAA (excelentní).

AT Computers získal do distribuce produkty ZyXEL

Ostrava, 1. 7. 2011 – Společnost AT Computers bude od 1. července nabízet špičková síťová zařízení ZyXEL. Stává se novým autorizovaným distributorem kompletního produktového portfolia této populární značky. Status platí pro český i slovenský trh.

MODA: nová řada stylových monitorů Philips se skvělým výkonem

Brno, 1. 7. 2011 - Společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic představuje novou řadu monitorů Philips. Modely 248C3LHSB a 228C3LHSB z řady MODA jsou mimořádně elegantní, využívají dvou portů HDMI, mají mimořádně krátkou odezvu a nejnovější technologii W-LED podsvícení.

Matsuzaki: Zemětřesení v Japonsku naše aktivity neohrozilo

Praha, 27. 6. 2011 – Prezident holdingu Konica Minolta, Masatoshi Matsuzaki, navštívil Českou republiku. Spolu s dalšími členy nejvyššího vedení přiletěl ocenit českou pobočku jako jedinou v Evropě. Vyzdvihl zejména unikátní řešení, které na trh uvedla a největší podíl z významných trhů v regionu.

Tech Data zdokonalila svůj webový portál

Praha, 23. 6. 2011 – Společnost Tech Data Distribution opět vylepšila svůj webový portál pro zákazníky. Od 1. června se u všech produktů značky Cisco zobrazuje i aktuální skladová dostupnost v centrálním skladu ve Velké Británii.

Nejvyšší vedení společnosti Konica Minolta navštíví Brno

• Jde o ocenění aktivit české pobočky, která v roce 2010 dosáhla nejvyššího podílu na trhu. • Česká pobočka Konica Minolta loni dosáhla obratu 1,29 miliardy korun. • Prezident společnosti Matsuzaki navštíví Českou republiku jako jedinou zemi v Evropě. Brno, 22. 6. 2011 – Prezident celosvětového holdingu Konica Minolta, Masatoshi Matsuzaki, navštíví v rámci své dvoudenní cesty do Evropy také Brno. Do moravské metropole přijede ocenit aktivity české pobočky v uplynulých letech, kdy představila řadu unikátních řešení prodeje a stala se pobočkou s nejvyšším podílem na trhu v regionu.

Tech Data Distribution se stala exkluzivním distributorem značky Targus pro ČR a SR

Praha, 23. 6. 2011 – Po předchozích vynikajících výsledcích byla společnost Tech Data Distribution jmenována výhradním distributorem výrobků značky Targus v ČR a SR. Díky spojení nejstaršího a největšího výrobce notebookového příslušenství na světě a předního hráče v oblasti distribuce IT, se zákazníci na českém a slovenském trhu mohou těšit na mnohem intenzivnější podporu v podobě motivačních programů, promo akcí, odborných školení v oblasti prodeje apod. Již nyní naleznete v nabídce společnosti Tech Data kompletní sortiment příslušenství Targus pro notebooky i tablety.

Sweex Wireless 300N Adapter USB: Rychlé připojení s maximálním pohodlím

Delft/Brno, 22. června 2011 – S novými Sweex Wireless 300N USB Wi-Fi adaptéry LW323 a LW324 už nebudete mít problém připojit váš notebook anebo PC do jakékoli Wi-Fi sítě. Obě zařízení jsou součástí nového konceptu společnosti Sweex „Connected Home“, který se zaměřuje na uživatelsky přívětivé technologie.

Nejširší nabídka příslušenství k Apple jen u AT Computers

Distributor AT Computers získal populární značku XtremeMac Ostrava, 20. 6. 2011 – AT Computers, přední český IT distributor a výrobce počítačů, získal do své distribuce nově také produkty XtremeMac. Populární americká značka dodává na trh příslušenství a doplňky k produktům Apple. AT Computers tak disponuje nejširší nabídkou Apple příslušenství na českém a slovenském trhu. Kromě XtremeMac nabízí například i portfolia značek iLuv, Belkin, Logitech, BUILT, Iomega nebo TRUST.

Konica Minolta se mění: po dobytí trhu produkčního tisku chce ovládnout správu dokumentů

Praha, 20. 6. 2011 – Konica Minolta představila své hospodářské výsledky za fiskální rok 2010. Celkový roční obrat české pobočky Konica Minolta Business Solution Czech činil 1,29 miliardy korun. Společnost si udržela první místo na trhu v oblasti produkčních stránkových strojů (65,7 %), barevných multifunkčních zařízení formátu A3 (38,2 %) i A4 (29,2 %), stejně jako v oblasti černobílých multifunkčních zařízení A3 (26,6 %). V příštích letech by se ráda zaměřila více na oblast správy dokumentů.

Philips 202E2SB: elegantní HD monitor za rozumnou cenu

Brno, 20. 6. 2011 - Společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic představuje elegantní HD monitor Philips 202E2SB. Hlavní výhodou modelu je jeho cenová dostupnost v kombinaci s kvalitním technologickým řešením. Displej je na českém i slovenském trhu již k dispozici.

AT Computers proškolilo za první pololetí 1491 resellerů

Ostrava, 16. 6. 2011 – Už 1491 resellerů se v letošním roce zúčastnilo některého ze setkání společnosti AT Computers. Workshopy, semináře nebo partnerská setkání předního českého IT distributora navštívilo v letošním roce o více než 14 procent hostů více než v uplynulém roce. Pozitivní trend přitom trvá už několik let v řadě.

Designové centrum BuDu se představilo prvním hostům

Brno, 15. 6. 2011 – Nové brněnské centrum interiérového designu BuDu otevřelo své brány. Ve funkcionalistické budově architekta Bohuslava Fuchse v Masné ulici vznikly unikátní společné prostory, v nichž vystavuje řada předních návrhářských společností. Zákazníci získají jedinečnou možnost prohlédnout si všechny doplňky pod jedinou střechou, navíc se jim bude vždy věnovat odborný konzultant.

Philips 221P3LPYES: elegantní monitor s PowerSensorem pro profesionály

Brno, 15. 6. 2011 - Společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic uvádí na trh nový monitor od společnosti Philips. Model 221P3LPYES je určen všem profesionálům, kteří kladou na monitor maximální nároky. Potěší však také všechny, kteří mají rádi nízké účty za elektřinu a ochranu životního prostředí.

Nejvyšší vedení společnosti Konica Minolta přijede do Prahy

Praha, 13. 6. 2011 – Česká republika bude jedinou zemí v Evropě, kam v létě zamíří nejvyšší vedení japonské společnosti Konica Minolta. Jde o významné ocenění aktivit a práce české centrály v uplynulých letech, kdy představila řadu unikátních řešení prodeje a stala se pobočkou s nejvyšším podílem na trhu v regionu.

Přenosné DVD přehrávače Yarvik: Pohoda při cestování

Delft/Brno, 7. června 2011 – Yarvik uvedl na český a slovenský trh nové přenosné DVD přehrávače. Multimediální přehrávače určitě oceníte nejen na cestách se svými ratolestmi. Série obsahuje tři různé modely PDV101 (7“), PDV102 (7“ Dual Screen) a PDV109 (9“).

Azlan uspořádal Workshop Virtualizace bez hranic

Praha, 6. 6. 2011 – Seminář Virtualizace bez hranic, který pro své obchodní partnery a zákazníky připravil Azlan, VAD divize společnosti Tech Data Distribution, přilákal do prostor pražského hotelu Barceló specialisty z řad techniků, obchodníků a řídících pracovníků firem, zabývajících se virtualizací.

Profesionální 27“ monitor Philips: chytrý, stylový a šetrný

Brno, 6. 6. 2011 - Společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic uvedla na český a slovenský trh nový 27palcový monitor značky Philips. Model 273P3LPHES splňuje nejen maximální nároky na uživatelský komfort a profesionální práci, ale je také mimořádně šetrný k životnímu prostředí.

Datové centrum K2 oslavuje první rok úspěšného provozu

Ostrava, 1. 6. 2011 – Právě před rokem se spustily nové technologie v Datovém centru K2 společnosti K2 atmitec s.r.o. Za první rok svého fungování projekt potvrdil nejen svoji životaschopnost, ale dokonce předčil očekávání. Na vybudování a provozu datového centra od začátku spolupracují K2 atmitec s.r.o. a společnost GTS Czech.

Nová generace routerů Sweex: Skvělý design, vynikající funkčnost

Delft/Brno, 31. 5. 2011 – Sweex představuje novou generaci svých routerů Sweex Wireless 300N a Sweex Wireless 150N, které nabízí kromě moderního designu i vynikající funkčnost. Nové routery jsou součástí konceptu Connected Home, který je zaměřen na uživatelsky přívětivé technologie.

Sweex: energie pro všechny notebooky a netbooky

Delft/Brno, 24. května 2011 – Holandská společnost Sweex, která na český a slovenský trh dodává stylové příslušenství k notebookům a počítačům, představila novou sérii univerzálních napájecích zdrojů pro většinu současných notebooků a netbooků.

Monitor Philips 241P3LYES: profesionální výkon, nízká spotřeba

Brno, 2. 6. 2011 - Společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic představuje nový ergonomický displej značky Philips. Profesionální monitor 241P3LYES umožňuje všem uživatelům špičkovou práci a skvělý komfort. Model je také maximálně šetrný k životnímu prostředí – obdržel prestižní certifikace EPEAT Gold a EnergyStar.

Nový 27“ Philips 273E3LHSB: Maximální zábava

Brno, 31. 5. 2011 - Společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic uvedla na český a slovenský trh nový 27palcový monitor značky Philips. Model 273E3LHSB je určen všem uživatelům, kteří si chtějí vychutnat filmy, hry a ostatní multimediální obsah skutečně ve velkém.

Brno získá nové centrum designu – BuDu

Brno, 30. 5. 2011 – Už za necelé dva týdny se v Brně otevře nové centrum pro všechny milovníky designu, architektury, nábytku a bytového interiéru. V Masné ulici vzniká BuDu, koncept společných prostor pro nejrůznější designérské firmy pod jednou střechou.

Integral Memory: nová značka v portfoliu Tech Data Distribution

Praha, 25. 5. 2011 – Společnost Tech Data Distribution se stala oficiálním distributorem produktů britského výrobce paměťových karet, USB flash disků, RAM modulů a SSD disků – společnosti Integral Memory. Kontrakt se týká jak českého, tak slovenského trhu. Tech Data díky němu výrazně rozšířila svoje portfolio komponentů.

Sportpoint KOLONÁDA v Pisárkách opět otevřen

(Brno, 25. května 2011) – Jedinečný sportpoint KOLONÁDA, který se nachází přibližně v polovině nejfrekventovanější brněnské cyklostezky mezi parkem Anthropos a Piavou, opět vítá své návštěvníky. KOLONÁDA si v průběhu loňské sezony získala spoustu příznivců, a tak je i letos na co se těšit.

AT Computers posiluje svou spolupráci se značkou Samsung

Ostrava, 23. 5. 2011 – Spolupráce mezi AT Computers a korejskou společností Samsung Electronics výrazně posílila. Společnost Samsung Electronics rozšiřuje své působení v České republice i do oblasti korporátní klientely a B2B projektů.

Šestý ročník AT Computers RoadShow přilákal už 500 hostů

Ostrava, 24. 5. 2011 – Tradiční setkání zástupců společnosti AT Computers s obchodními partnery zahájilo šestou sezonu – a to mimořádně úspěšně. Prvních čtyř akcí se zúčastnilo téměř 500 lidí, což je o čtvrtinu více než v uplynulém roce.

COMFOR otevřel v pražském Palladiu svou největší prodejnu

Počet specializovaných prodejen COMFOR v Česku překročil 190 Ostrava, 19. 5. 2011 – Největší česká prodejní síť s IT technikou COMFOR otevřela novou prodejnu v největším českém nákupním centru Palladium přímo v centru Prahy. Na sto metrech čtverečních zákazníci najdou atraktivní sortiment nejznámějších značek, který mohou okamžitě vyzkoušet na vlastní kůži.

LED monitor Philips 221B3LPCB šetří účty za elektřinu

Brno, 19. 5. 2011 - Společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic představila nový LED monitor od společnosti Philips. Model 221B3LPCB využívá inteligentní technologii PowerSensor, která dokáže zjistit přítomnost uživatele u monitoru a snížit spotřebu energie až o 80 procent.

AT Computers nově nabízí unikátní záznamové disky DataTresorDisc

Ostrava, 19. 5. 2011 – AT Computers, přední český IT distributor a výrobce počítačové techniky, získal do své distribuce unikátní záznamové disky DataTresorDisc od společnosti Northern Star. Jedinečná technologie záznamu garantuje mimořádně dlouhou životnost.

Filtry GL od společnosti Parker Zander dostaly v USA prestižní cenu „Nový výrobek roku“

Praha, 17. května 2011 – Společnost Parker Hiross Zander získala za svoji řadu filtrů stlačeného vzduchu Zander GL, kterou uvedla na trh v září loňského roku, prestižní ocenění „Nový výrobek roku“.

Philips 221TE2LSB: LED monitor se zabudovaným HDTV tunerem

Brno, 11. 5. 2011 - Společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic uvádí na český a slovenský trh nový LED monitor populární značky Philips se zabudovaným HDTV tunerem. Model 221TE2LSB slibuje skvělé zážitky všem milovníkům televizních pořadů, filmů i počítačových her.

Tech Data obhájila 109. Místo prestižním žebříčku FORTUNE 500

Praha, 11. 5. 2011 – Prestižní americký magazín FORTUNE zveřejnil svůj každoroční žebříček 500 největších společností v USA. Společnost Tech Data obhájila loňské 109. místo. FORTUNE 500 je sestavovaný na základě dosažených hospodářských výsledků v předcházejícím fiskálním roce. Tech Data za loňský fiskální rok, který skončil 31. ledna 2011, dosáhla nejvyššího obratu v historii společnosti a to 24,4 miliardy dolarů.

Philips 231T1LSB: sledujte televizi v HD na svém monitoru

Brno, 10. 5. 2011 - Společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic představuje nový elegantní Full HD TV LED monitor Philips 231T1LSB. Díky bohaté výbavě, skvělému obrazu a dokonalému zvuku si uživatelé nyní mohou své oblíbené programy skutečně užít.

První Yarvik na trhu: 7“ Tablet

Delft/Brno, 9. května 2011 – Yarvik uvedl na český a slovenský trh svůj první tablet s jednoduchým názvem Yarvik 7“ Tablet. Prohlížejte si svoje e-maily, surfujte po internetu pomocí WiFi, sledujte a sdílejte videa, fotografie a soubory rychle a jednoduše.

Azlan-V: Jak uspět na poli virtualizace

Praha, 6. 5. 2011 – Azlan, VAD divize společnosti Tech Data Distribution, připravil pro své obchodní partnery unikátní workshop Azlan-V aneb Virtualizace bez hranic. Intenzivní jednodenní setkání pro všechny, kteří chtějí uspět v tvrdém konkurenčním boji mezi dodavateli řešení v oblasti informačních technologií.

AZUB Bike uvedl na SPEZI nový model lehotříkolky AZUB TRIcon a další novinky

(Uherský Brod, 5. 5. 2011) – Uherskobrodská společnost AZUB Bike, lídr na poli alternativní cyklistiky a jediný výrobce lehokol v České republice, se letos už po desáté prezentovala na veletrhu SPEZI – největším veletrhu speciálních kol na světě – v německém Germersheimu. Představila zde velmi očekávaný model extra skládací lehotříkolky AZUB TRIcon a další lahůdky.

Philips 202EL2SB: elegantní LED displej s přirozenými barvami

Brno, 3. 5. 2011 - Společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic představuje nový elegantní LED monitor Philips 202EL2SB. Jeho přednostmi jsou zejména elegantní design, stylové SmartTouch kontrolky, funkce SmartContrast a dokonale přirozené barvy.

Další jméno, další značka: Sweex Europe s hrdostí představuje Yarvik

Delft/Brno, 3. května 2011 – Holandský výrobce počítačového příslušenství Sweex Europe představuje značku spotřební elektroniky Yarvik [Jarvik]. Produktové portfolio nové značky Yarvik bude obsahovat MP4 přehrávače, televize, digitální foto rámečky, přenosné DVD přehrávače, tablety a mnoho dalšího.

Philips 201B2CB: mimořádně šetrný monitor do kanceláře

Brno, 28. 4. 2011 - Společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic představila novinku mezi kancelářskými monitory: mimořádně šetrný displej 201B2CB potěší každého, kdo kromě prvotřídního výkonu očekává od monitoru i úsporu nákladů a maximální šetrnost k životnímu prostředí.

Rocking Residence In Ears: Nová série „pecek“ do uší

Brno/Delft, 27. 4. 2011 – Rocking Residence, holandská společnost známá svojí poslední kolekcí streetových sluchátek, připravila pro všechny milovníky hudby značné rozšíření svého portfolia. Představila novou sérii „pecek“ do uší Rocking Residence In Ears.

K2 atmitec rozšířila partnerskou síť o společnost ACT Plus

Ostrava, 26. 4. 2011 – Novým distribučním partnerem komplexního Informačního systému K2 od společnosti K2 atmitec s.r.o. se stala společnost ACT Plus, s.r.o. ACT Plus je známým poskytovatelem telekomunikačních služeb v Královéhradeckém kraji. Společnost se zaměřuje na poskytování připojení k internetu, zajišťuje správu podnikových sítí a je dodavatelem ostatních informačních technologií.

Bike Mount: Na kolo i s iPhonem

(Uherský Brod, 21. 4. 2011) – Společnost AZUB Bike, lídr na poli alternativní cyklistiky, ve spolupráci se společností BioLogic přináší všem milovníkům produktů Apple skvělou novinku Bike Mount, pomocí níž si pohodlně připevní svůj iPhone na řídítka kola, a tak mohou být stále ve spojení se světem.

Philips 221S3LCB: ergonomický monitor pro vysokou produktivitu

Brno, 18. 4. 2011 - Společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic uvedla na český a slovenský trh nový LED monitor značky Philips. Model 221S3LCB je maximálně šetrný ke zdraví uživatele a díky nízké spotřebě elektrické energie i k jeho „kapse“. Technické parametry a výbava tohoto monitoru zaručují vysoký uživatelský komfort při práci i zábavě.

AETNA připravila pro Cígler Software kampaň bez malérů

Brno, 18. 4. 2011 – Přední moravská komunikační agentura AETNA připravila pro společnost Cígler Software novou kampaň bezmaleru.cz. Jejím průvodcem je specialista na řešení firemních problémů Jindřich Šťoural, který rád a často kritizuje malé i velké společnosti za nedostatky při vedení účetnictví nebo chaos při řízení firemních procesů.

K2 atmitec na mezinárodní výstavě Teplárenské dny 2011

Ostrava, 15. 4. 2011 – Společnost K2 atmitec s.r.o., dodavatel komplexních ICT řešení a provozovatel vlastního datového centra, se ve dnech 19. – 21. dubna 2011 zúčastní už 17. ročníku mezinárodní odborné výstavy Teplárenské dny 2011.

Pro spotřební materiál se chodí do Tech Data

Praha, 15. 4. 2011 – Společnost Tech Data Distribution připravila mimořádné jarní slevy na spotřební materiál. Přední český IT distributor využívá zejména toho, že největší logistické centrum spotřebního materiálu leží právě v Čechách.

Monitor Philips 190V1SB: dobrý výkon za skvělou cenu

Brno, 13. 4. 2011 - Společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic představila novinku mezi monitory na českém a slovenském trhu, která potěší všechny, kdo od svého displeje očekávají dobrý výkon za rozumnou cenu. Model 190V1SB s DVI a VGA vstupy, funkcí SmartContrast a nízkou spotřebou stojí jen 2000 Kč, respektive 82 eur.

Iomega vyhlásila prodejní síť COMFOR partnerem roku 2010

Ostrava, 13. 4. 2011 – Největší česká prodejní síť s IT technikou COMFOR získala prestižní ocenění, které každoročně uděluje svým obchodním partnerům společnost Iomega. Stala se „Partner of the Year 2010“ v kategorii IT Retail v České republice.

Nová řada kancelářských monitorů Philips: kvalita a ekologie

Brno, 11. 4. 2011 - Společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic představuje novou řadu kancelářských monitorů Philips, ideálních pro tzv. „Green Business“. Všechny modely jsou vybaveny moderními technologiemi, které pomáhají efektivně šetřit náklady na elektřinu a snižovat dopad na životní prostředí.

K2 atmitec má podíl na kvalitní výuce na ZŠ 1. máje v Havířově

Ostrava, 5. 4. 2011 – Společnost K2 atmitec s.r.o., dodavatel komplexních ICT řešení, se od začátku letošního roku podílela na realizaci evropského projektu s názvem „Moderními metodami ke kvalitní výuce“ na Základní škole 1. máje v Havířově. V průběhu února a března sem dodala a nainstalovala výpočetní a multimediální techniku.

Sweex Video Grabber: Dejte sbohem starým videokazetám

Delft/Brno, 4. 4. 2011 – Ačkoli je váš videorekordér už delší dobu vyřazen z provozu, určitě byste si rádi prohlédli vaše stará videa a filmy, které máte nahrané na videokazetách. Řešením je Sweex Video Grabber, který přináší nizozemská společnost Sweex, jež na český a slovenský trh dodává stylovou elektroniku a příslušenství k počítačům a notebookům.

Ortlieb představuje novinky pro letošní cyklistickou sezonu

(Uherský Brod, 4. 4. 2011) – Německá společnost Ortlieb, jejíž stoprocentně nepromokavé a prachuvzdorné outdoorové vybavení na kolo, do přírody i do města zastupuje v České republice uherskobrodská společnost AZUB Bike, přichází na trh s několika novinkami pro letošní jaro a léto.

Při koupi monitoru iiyama sluchátka a reproduktory zdarma

Ostrava, 30. 3. 2011 – Společnost AT Computers, přední český ICT distributor a výrobce počítačů, nabízí svým zákazníkům mimořádnou jarní akci. Pokud si pořídí špičkové japonské monitory iiyama, mohou k nim zdarma získat také sluchátka nebo reproduktory populární designové značky Creative.

Philips 246EL2SBH: ideální monitor pro vášnivé hráče

Brno, 28. 3. 2011 - Společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic uvádí na český a slovenský trh LED monitor Philips 246EL2SBH, který je jako stvořený pro všechny vášnivé hráče. Velký širokoúhlý displej s rozhraním HDMI pro příjem signálu v digitálním formátu umožňuje plnohodnotné herní zážitky.

Klára Štolfová novou MarCom manažerkou Tech Data

Praha, 25. 3. 2011 – Tech Data Distribution hlásí personální změnu ve svém marketingovém týmu. Na pozici MarCom manažerky přichází Klára Štolfová (28), která má s podobnou pozicí pětileté zkušenosti z firmy Krauthammer Czech Republic.

Nové headsety Sweex: uhlazený design a kvalitní zvuk

Delft/Brno, 21. března 2011 – Nizozemská společnost Sweex, která dodává na český a slovenský trh stylová příslušenství k notebookům a počítačům, představila nový komfortní headset pro všestranné použití s názvem Sweex Comfort Headset Metal. Využijete jej jak při telefonování přes internet, či on-line hrách. Díky čistému zvuku se ale hodí i pro poslech vaší oblíbené muziky.

AT Computers má za sebou další úspěšný rok

Ostrava, 21. 3. 2011 – Společnost AT Computers, jeden z největších ICT distributorů na českém a slovenském trhu, dosáhla v uplynulém roce obratu 8,65 miliardy korun, což představuje 10 procentní nárůst oproti roku 2009. Celá skupina AB, pod kterou AT Computers patří, dosáhla rekordního obratu 20,4 mld. Kč a znovu potvrdila pozici jedničky na trhu v regionu Polska a České a Slovenké republiky.

Philips LED 192EL2SB: elegantní monitor za minimální cenu

Brno, 21. 3. 2011 - Společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic, dodavatel monitorů Philips na český a slovenský trh, představila elegantní LED displej s označením 192EL2SB. Nový monitor splňuje nároky jak na běžnou kancelářskou práci, sledování filmů tak i na hraní her, a přitom šetří peněženku uživatele.

BUILT - nová značka v portfoliu AT Computers

Ostrava, 16. 3. 2011 – Společnost AT Computers se stala distributorem americké značky ochranných obalů BUILT. V distribuční síti v České republice i na Slovensku bude nabízet především ochranná pouzdra a tašky na produkty světoznámé značky Apple.

Obchodní oddělení Tech Data nově pracuje až do osmi večer

• Společnost prodloužila pracovní dobu svého obchodního oddělení. • Při objednání do osmi večer dodává zboží hned druhý den. • Jako jediný distributor navíc nabízí osobní odběr zboží ještě ten samý den. Praha, 16. 3. 2011 – Tech Data Distribution rozšířila pracovní dobu svého obchodního oddělení. To bude nově pracovat denně o dvě hodiny déle – až do 20:00 (v pátek do 19:00). Hlavním důvodem je přizpůsobení se časové hranici, do které je možné objednat zboží s dodáním následující den. Tato hranice je už dlouhou dobu stejná a to 20:00.

AT Computers rozšířila nabídku o kancelářskou techniku Fellowes

Ostrava, 15. 3. 2011 – Společnost AT Computers, jeden z největších IT distributorů na českém a slovenském trhu, rozšířila nabídku o kancelářskou techniku značky Fellowes. Dohoda o autorizované distribuci platí jak pro český, tak i pro slovenský trh.

AZUB Bike se představí na pražském veletrhu For Bikes

(Uherský Brod, 15. 3. 2011) – Se začátkem nové cyklistické sezony přichází i čas veletrhů a výstav, na nichž nemůže chybět ani lídr na poli alternativní cyklistiky u nás, uherskobrodská společnost AZUB Bike. O posledním březnovém víkendu se přijede představit na veletrhy For Bikes a For Caravans do Pražského veletržního areálu v Letňanech.

MMD uvádí na trh velký 27palcový Philips Full HD monitor

Brno, 14. 3. 2011 - Společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic, exkluzivní dodavatel monitorů Philips, uvedla nový Full HD displej 273E2SB s dotykovým ovládáním na český a slovenský trh. Ocení ho zejména uživatelé, kteří milují skvělou zábavu na velkém displeji.

iiyama X Factor: Nový Full HD VA monitor X2472HD

Ostrava, 11. 3. 2011 – Společnost iiyama uvedla ve spolupráci s AT Computers na český a slovenský trh první 24“ LED monitor s VA (Vertical Alignment) technologií. Monitor s označením ProLite X2472HD nabízí vynikající podání barev a skvělé pozorovací úhly a je určený jak pro běžnou kancelářskou práci, tak i pro náročné grafické aplikace a web design.

Philips 235BL2CB: velký monitor s inteligentním PowerSensorem

Brno, 8. 3. 2011 - Společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic představila nový LED monitor značky Philips řady B. Model 235BL2CB je výjimečný zejména díky funkci PowerSensor, která dokáže uživateli ušetřit až 80 procent nákladů na el. energii.

iiyama ProLite E2473HDS: LED panel s dvěma HDMI porty

Ostrava, 7. 3. 2011 – Společnost AT Computers ve spolupráci s předním japonským výrobcem monitorů, společností iiyama, uvedla na český a slovenský trh nový multimediální LED monitor ProLite E2473HDS určený pro domácnosti a kanceláře.

Philips 244EL2SB: velký multimediální Full HD LED displej s HDMI

Brno, 1. 3. 2011 - Společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic uvádí na trh nový model monitoru – velký multimediální Full HD LED displej Philips 244EL2SB s rozhraním HDMI a stylovými ovládacími prvky SmartTouch je jako stvořený pro hraní her a sledování filmů.

K2 atmitec: 20 let v IT byznysu

Ostrava, 7. 3. 2011 – Společnost K2 atmitec s. r. o., přední český výrobce informačních systémů a provozovatel vlastního Datového centra K2, oslaví tento rok významné jubileum – 20 let úspěšného působení na českém, slovenském i mezinárodním trhu. A stejně jako u většiny společností, i tady stála na počátku malá firma, která začínala prodejem HW, distribucí a velkoobchodním prodejem PC komponentů.

Obrat Tech Data Corporation se meziročně zvýšil o více než deset procent

• Společnost zaznamenala rekordní příjmy. • Ve srovnání s minulým rokem se obrat zvýšil o více než 10 procent. • Tech Data Corporation představila program na zpětný odkup akcií. Praha, 4. 3. 2011 – Tech Data Corporation, přední globální IT distributor, který je na českém a slovenském trhu reprezentován společností Tech Data Distribution, zveřejnila své hospodářské výsledky za čtvrtý kvartál uplynulého roku a za fiskální rok 2010. Ve srovnání se stejným obdobím uplynulého roku dosáhla nárůstu obratu o více než 10 procent.

Sweex HDD Enclosure USB: Data v ovocném balení

Delft/Brno, 3. března 2011 – Jestliže patříte mezi lidi, kteří si rádi nosí svoje data, hudbu či filmy u sebe, a nestačí vám běžné flash disky, můžete si jednoduše vytvořit svůj vlastní externí disk pomocí jednoho ze stylových obalů HDD od společnosti Sweex. Pevný hliníkový obal Sweex HDD Enclosure USB promění váš USB 2,5“ SATA disk na kompaktní a praktický externí disk v průběhu chvilky.

Nová řada generátorů dusíku umožňuje vinařským závodům produkci dusíku přímo ve svém provozu a eliminuje tak závislost na externích prodejcích technických plynů

Praha, 25. února 2011 – Divize filtrace a separace společnosti Parker Hannifin Corporation představila novou produktovou řadu generátorů dusíku Balston®, která je speciálně určena pro vinařské závody.

Philips 232EL2SB: Skvělý zážitek z her

Brno, 25. 2. 2011 - Společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic uvedla na český a slovenský trh nový LED monitor Philips 232EL2SB. Jedná se o Full HD panel s rozlišením 1920 x 1080 bodů (16:9) a reálným podáním barev pro maximální zážitek z hraní her a sledování videa.

Philips 225PL2EB: Ekologický pracant

Brno, 21. 2. 2011 - Společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic uvedla na český a slovenský trh nový LED monitor Philips 225PL2EB. Díky moderním technologiím patří k nejúspornějším monitorům na trhu. Je vybaven inteligentním PowerSensorem, který pomáhá ušetřit až 80 % nákladů na elektrickou energii.

AT Computers získala do distribuce značku ARMOR

Ostrava, 21. 2. 2011 – Společnost AT Computers, jeden z největších IT distributorů na českém a slovenském trhu, bude prostřednictvím svých distribučních kanálů nově nabízet i kompletní portfolio produktů ARMOR. Tato značka je evropskou jedničkou ve výrobě alternativního spotřebního materiálu pro faxy a laserové, inkoustové nebo jehličkové tiskárny předních světových značek.

Tradiční Tech Data Forum letos vystřídá neformální Tech Data Beerfest

• Společnost přichází se zcela novým konceptem setkání s distribučním kanálem • Neformální Beerfest má být především skvělou zábavou pro všechny účastníky • Na březnovou akci Tech Data jsou zváni všichni obchodní partneři společnosti Praha, 21. 2. 2011 – Zcela nový koncept tradičního setkání zástupců společnosti s výrobci a obchodními partnery představila společnost Tech Data Distribution, přední distributor výpočetní a komunikační techniky. Tradiční TD Forum nahradí po 13 letech zcela nová akce – Tech Data Beerfest. Přátelské neformální setkání s hlavním cílem dobře pobavit všechny zúčastněné se uskuteční 8. března 2011 v areálu pivovaru Staropramen v Praze.

Philips 224EL2SB: elegantní monitor se stereo audiem a HDMI

Brno, 18. 2. 2011 - Společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic, která je na českém a slovenském trhu výhradním distributorem oblíbených monitorů Philips, představuje další zajímavou novinku: elegantní LED displej pro plnohodnotnou zábavu v rozlišení Full-HD.

Router Linksys E4200 vlajkovou lodí domácích sítí u AT Computers

Ostrava, 17. 2. 2011 – Společnost AT Computers uvedla na český a slovenský trh novou vlajkovou loď mezi routery pro domácí sítě – Linksys E4200 Maximum Performance Dual-Band Wireless-N Router.

Azlan poradí, jak využít Cisco IP telefonii v menší firmě

Praha, 16. 2. 2011 – Azlan, divize společnosti Tech Data Distribution, představí na prakticky orientovaném webovém semináři možnosti Cisco IP telefonie s ukázkami konfigurací.

Skládací kola Dahon: příprava na jarní sezónu vrcholí

(Uherský Brod, 16. 2. 2011) – Uherskobrodská společnost AZUB Bike, která se specializuje na netradiční modely kol, uvádí na trh dvě nová skládací kola nejprodávanější světové značky Dahon. Na startu jarní cyklistické sezony se premiérově objeví i dvě novinky z této stáje – skládací kola Dahon Vector X10 a Dahon Eco C6.

Philips 235PL2ES: profesionální Full HD LED displej šetřící energii

Brno, 15. 2. 2011 - Společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic uvádí na český a slovenský trh nový profesionální LED monitor Philips 235PL2ES z řady Briliance, který umožňuje uživatelům díky inteligentním detektorům PowerSensor ušetřit až 80 % nákladů na elektrickou energii. Šetří tak nejen životní prostředí, ale i peněženku zákazníků.

Obsazenost Datového centra K2 v Ostravě stále stoupá

Ostrava, 1. 2. 2011 – V Datovém centrum K2 atmitec, které společnost uvedla do provozu v květnu loňského roku, právě probíhají přípravné práce pro spuštění dalšího nového datového sálu. Strategickým partnerem v dodávání datových služeb i v tomto případě zůstává společnost GTS Czech, přední poskytovatel telekomunikačních, datových i internetových služeb.

Management společnosti Tech Data posílil Petr Pavlíček

Praha, 1. 2. 2011 – Společnost Tech Data Distribution, přední distributor výpočetní a komunikační techniky, získala výraznou posilu do svého managementu. Na pozici ředitele pro obchod a product marketing se vrací Petr Pavlíček (42), který ve společnosti již pracoval v letech 1994–2005.

Vendoři zvolili AT Computers IT distributorem roku

Ostrava, 28. 1. 2011 – Společnost AT Computers, jeden z největších IT distributorů na českém trhu, získala prestižní ocenění v anketě Český a Slovenský IT distributor 2010. Zvítězila v hlasování vendorů, a stala se tak vítězem IT Vendor Awards.

Azlan uspěl v anketě Český a Slovenský IT distributor 2010

Praha, 28. 1. 2011 – Divize Azlan, jež je součástí společnosti Tech Data Distribution, získala významné ocenění v prestižní anketě Český a Slovenský IT distributor 2010, kterou tradičně pořádá vydavatelství DCD Publishing pod záštitou časopisu Reseller Magazine a Reseller Magazine Online.

Chladicí podložka Sweex Aluminium USB: funkční a stylová

Delft/Brno, 28. ledna 2010 – Nizozemská společnost Sweex, která na český a slovenský trh dodává stylová příslušenství k počítačům a notebookům, představila další zajímavou novinku – elegantní a funkční chladicí podložku k notebookům Sweex Aluminium USB.

MMD představuje ultratenký displej Philips 224CL2SB z řady Blade

Brno, 27. 1. 2011 – Společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic, která na českém a slovenském trhu distribuuje monitory Philips, představila nový ultratenký LCD monitor 224CL2SB. Plochý displej o tloušťce pouhých 12,9 mm má všechny předpoklady stát se elegantním doplňkem každého interiéru.

Tech Data pořádala setkání zákazníků a týmu HP Supplies

Praha, 27. 1. 2011 – Společnost Tech Data Distribution, přední distributor výpočetní a komunikační techniky, pozvala vybrané zákazníky do známé restaurace La Emanuelle. Hlavním tématem setkání marketingového a obchodního týmu HP Supplies se zákazníky byly nové obchodní příležitosti společnosti Tech Data Distribution a značky Hewlett Packard.

Vytuňte si svůj monitor, vyzývá iiyama zákazníky

Ostrava, 21. 1. 2011 – Japonský výrobce špičkových monitorů iiyama, které na českém trhu distribuuje společnost AT Computers, představil originální promoakci Vytuň si svůj monitor. Všichni zákazníci mají možnost připravit na internetových stránkách vlastní design monitoru. Autoři nejlepších návrhů získají monitor iiyama B2409HDS přímo v navrženém provedení.

Nová řada filtrů stlačeného vzduchu Parker Finite nabízí revoluční konstrukci typu "top-load" pro prostorově omezené aplikace a rychlou i snadnou výměnu vložek

Praha, 21. ledna 2011 – Divize filtrace a separace Parker Hannifin jako globálně vedoucí společnost v oblasti technologií pohybu řízení uvádí na světový trh novou řadu filtrů stlačeného vzduchu s konstrukcí "top-load" (tzn. s výměnou vložky z vrchní strany filtru). Tělesa filtrů jsou navržená tak, aby byla umožněna rychlejší a snadnější výměna vložek i na těch místech rozvodu vzduchu, kde je omezený prostor pro provedení údržby. Během procesu výměny filtračního elementu není nutné odpojovat odváděč a potrubní přípojku odvodu kondenzátu.

Sweex Optimuo MP4 Player 4GB: jedinečný v každém směru

Brno/Delft, 20. ledna 2011 – Nový 4GB MP4 přehrávač Optimuo od společnosti Sweex je cool, má barevný displej, dostatek paměti, vynikající zvuk a jednoduché ovládání. Má všechno, co má správný multimediální přehrávač mít.

Natáčení filmových Lidic je po 48 dnech u konce

Praha, 18. ledna 2011 – Celkem 48 natáčecích dní potřebovali tvůrci filmových Lidic k získání hrubého materiálu pro jeden z nejočekávanějších českých snímků letošního roku. Poslední, předem neplánovaný natáčecí den, proběhl v úterý 18. ledna ve Slaném a v blízkosti Pražského hradu. Uskutečnil se zejména díky sponzorům, kteří uvolnili prostředky navíc na dotažení celého příběhu.

Tech Data sestavila největší tým pro produktovou podporu partnerů Microsoft

Praha, 18. 1. 2011 – Společnost Tech Data Distribution, přední distributor výpočetní a komunikační techniky, představila kompletní podobu nového týmu pro virtualizaci a produktovou podporu partnerů společnosti Microsoft.

Partnerská setkání AT Computers získala prestižní ocenění

Ostrava, 17. 1. 2011 – Série partnerských setkání společnosti AT Computers zvítězila v prestižní anketě magazínu ChannelWorld o nejlepší partnerské setkání roku. Samotní návštěvníci všech akcí všech firem vybírali vítěze podle tří základních kritérií – přínos pro partnery, organizace a atmosféra akce.

Rocking Residence je tu!

Brno/Delft, 14. 1. 2010 – Streetová značka Rocking Residence vydává svou debutovou kolekci sluchátek. Na náš trh byly uvedeny dva modely: Wooh! a Bold. Zajímavá sluchátka vytvořená pro různé cílové skupiny jsou výsledkem kreativního propojení umění ulice, hudby a tance.

Tech Data rozjíždí projekt „Stavte s námi“

Praha, 21. 12. 2010 – Společnost Tech Data Distribution, přední distributor výpočetní a komunikační techniky, bude nově nabízet počítačové komponenty od oblíbených značek ASUS, MSI, AMD, Gigabyte, Cooler Master nebo Eurocase. Zahájila tak projekt „Stavte s námi“, kdy dává všem zákazníkům možnost si sestavit nebo upgradovat vlastní počítač z dílů od mnoha různých výrobců.

Velký LED displej Philips 232EL2SB umožní skvělý zážitek ze hry

Brno, 22. 12. 2010 - Společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic uvádí na český a slovenský trh nový Full HD LED displej 232EL2SB, který nabízí mimořádné zážitky pro všechny milovníky her. Velký a elegantní monitor Philips zaručuje dokonale přirozené barvy, stylové ovládací prvky SmartTouch zase mimořádně jednoduché ovládání.

Nová reklamní síť Blue4you umožní přenos reklamy do mobilů

Brno, 16. 12. 2010 – Společnost AVENET, s.r.o., výhradní dovozce a distributor produktů inteligentního marketingu značky FUTURLINK v České republice, zprovoznil novou reklamní vysílací síť pro přenos reklamy do mobilních telefonů.

Virtuální Tech Data Casino: osm výherců odletí do Vegas

Praha, 16. 12. 2010 – Promoakce společnosti Tech Data Distribution zná své vítěze. Ve virtuálním kasinu získalo hodnotné výhry několik tisíc zákazníků, osm z nich dokonce vyhrálo hlavní výhru – luxusní zájezd do Las Vegas. Akce TD Casino byla určena pro všechny, kteří od začátku října do poloviny prosince nakoupili v e-shopu zboží za více než 5000 korun.

Voděodolné brašny Ortlieb: nejvěrnější parťáci na cestách

(Uherský Brod, 13. 12. 2010) – Německou značku outdoorového vybavení Ortlieb jistě netřeba představovat. Její voděodolné a prachuvzdorné produkty, prověřené stovkami expedic v extrémních podmínkách, mnohokrát dokázaly, že se na ně můžete vždy spolehnout. Nyní Ortlieb prostřednictvím uherskobrodské společnosti AZUB Bike, lídra na poli alternativní cyklistiky, přichází na český trh se svým objemově největším ruksakem Elevation.

Tech Data nabízí odběr zboží ještě v den objednávky

Praha, 9. 12. 2010 – Společnost Tech Data Distribution představila v hektickém předvánočním období další zajímavou novinku. Svým zákazníkům nabízí možnost vyzvednout si zboží ještě v den objednávky. Stačí přitom, aby si objednali produkt do 12 hodin. Od 16 hodin si jej mohou vyzvednout přímo na pobočce v Praze na Bohdalci.

Cisco představilo E-sérii Linksys s novým bezdrátovým routerem

Ostrava, 9. 12. 2010 – Společnost AT Computers uvádí na český a slovenský trh novou E-sérii Linksys od Cisco. Nová generace bezdrátových routerů umožňuje jednoduché propojení všech domácích bezdrátových přístrojů. E-série splňuje vysoké nároky na jednoduché ovládání a velkou rychlost připojení.

Akce AT Computers: kdo koupí iiyamu, získá slevu na angličtinu

Ostrava, 7. 12. 2010 – Společnost AT Computers představila jedinečnou motivační akci pro všechny zákazníky, kteří nejpozději do konce roku koupí kterýkoli ze špičkových japonských LCD monitorů iiyama. K nákupu iiyama získají automaticky také 30% slevu na nákup ročního kurzu angličtiny ON-LINE.

Nová linie reproduktorů Sweex Arena: Trendy vzhled, úžasný zvuk

Brno/Delft, 7. prosince 2010 – Varujeme vás, vaši sousedé nemusí být nadšeni z nové Sweex Arena Speaker série. Zvuk je skutečně tak silný, že projde i silnými stěnami, takže si i sousedé mohou dokonale vychutnávat vaši oblíbenou hudbu. Nová série je dostupná v 2.0 a 2.1 provedení.

Azlan získal významnou posilu pro oblast virtualizace

Praha, 6. 12. 2010 – Azlan, VAD divize společnosti Tech Data Distribution, získal do svých řad významnou posilu. Na pozici Business Development Managera nastupuje Pavel Cach (36), který před příchodem do Azlanu pracoval čtyři roky ve společnosti Microsoft, kde zodpovídal za aplikační platformu pro významné zákazníky. Konzultantem virtualizace se pak stává Jaroslav Šabacký (30).

Tech Data zvýšila před Vánocemi skladové zásoby CISCO

Praha, 1. 12. 2010 – Společnost Tech Data Distribution přichází s další výjimečnou akcí před letošními Vánocemi. Po mimořádných promoakcích a prodloužení pracovní doby obchodního oddělení se rozhodla zajistit všem klientům rychlé vyřízení všech objednávek. Proto výrazně navýšila skladové zásoby produktů CISCO.

Sweex Europe B.V. otvírá lokální zastoupení v Polsku

Brno/Delft, 30. listopadu 2010 – Holandská společnost Sweex Europe B.V. otevřela 4. listopadu 2010 svoje oficiální zastoupení pro střední Evropu v polské Vratislavi. Sweex Polsko reflektuje ambice a růst společnosti Sweex Europe B.V. jako celoevropské společnosti a zároveň potvrzuje vzrůstající význam regionu střední Evropy. Zastoupení v Polsku je vůbec první pobočkou založenou mateřskou společností.

O tradiční setkání AT Computers byl opět velký zájem, přišlo 1233 účastníků

Ostrava, 24. 11. 2010 – AT Computers uspořádala od začátku září šest setkání obchodníků a product managerů společnosti se svými obchodními partnery z řad resellerů a vendorů. Cyklus workshopů, přednášek v duchu kabaretní show přilákal v průběhu uplynulých tří měsíců 1233 lidí (z toho 764 unikátních resellerů - firem).

Sweex Stickz MP3 přehrávač: Dvě mouchy jednou ranou

Brno, 22. listopadu 2010 – Nizozemská společnost Sweex nabízí nový Stickz MP3 player, který kombinuje výhody klasického mp3 přehrávače a přenosné USB flasky s 2 GB paměti. Elegantní Stickz umožňuje jednoduché a kvalitní přehrávání hudby, stejně jako uchovávání cenných dat, jež potřebují uživatelé mít kdykoli k dispozici.

Tech Data Casino: virtuální herna o zájezd do Las Vegas

Praha, 22. 11. 2010 – Mimořádná podzimní akce společnosti Tech Data Distribution vrcholí. Jen do 15. prosince potrvá jedinečné TD Casino, které je určeno všem zákazníkům, jež nakoupí v e-shopu zboží za více než 5000 korun.

Tech Data nově nabízí datové paušály a modemy od Vodafone

Praha, 18. 11. 2010 – Společnost Tech Data Distribution zařadila do své distribuční sítě datové paušály a modemy od Vodafone. Exkluzivní kontrakt s jedním z nejvýznamnějších telefonních operátorů v České republice umožňuje nově partnerům i zákazníkům zakoupit v distribuční síti Tech Data i mobilní připojení k internetu. Společnosti svou spolupráci zahajují mimořádnou slevou 25 % na datový paušál Vodafonu Připojení na stálo na rok.

Informační systém K2 využívá již 600 společností

Ostrava, 18. 11. 2010 – Společnost K2 atmitec dosáhla na několik významných mezníků. Její informační systém K2 se implementuje již šestistému zákazníkovy a IS K2 tak používá více než 10 000 uživatelů v rozmanitých společnostech z různých zemí světa.

Dětská odrážedla AZUB Fík: nejjednodušší cesta k opravdovému kolu

(Uherský Brod, 15. 11. 2010) – Odrážedla, neboli dětská kola bez šlapátek, se stala fenoménem posledních několika let. Děti se díky nim snadno naučí udržet rovnováhu a jízda na opravdovém kole je pak pro ně snazší. Ani lídr na poli alternativní cyklistiky, uherskobrodský AZUB Bike, na děti nezapomíná a přímo v Česku pro ně vyrábí už dva typy odrážedel.

Mimořádné akce Tech Data platí až do 15. prosince

Praha, 12. 11. 2010 – Do ukončení podzimní promo akce Casino společnosti Tech Data Distribution zbývá poslední měsíc. Virtuální Casino, které umožňuje vyhrát zájezd do Las Vegas a mnoho dalších hodnotných cen, zná již své první vítěze. Stále běží také motivační program s odměnou pro každého, kdo nakoupí u Tech Data zboží v hodnotě 100 tisíc korun.

Skládací elektrokola Dahon: Snadno složíte, rychle jedete

(Uherský Brod, 10. 11. 2010) – Letošní ročník mezinárodního cyklistického veletrhu Bike Brno jasně potvrdil trend tohoto roku v cyklistice. Stala se jím elektrokola, která letos zažívají obrovský boom. Ani lídr v oboru netradiční cyklistiky – firma Azub Bike – nezůstává pozadu a přináší na trh hned tři modely skládacích kol vybavené elektromotorem.

Jedna třetina Datového centra K2 je obsazena

Ostrava, 9. 11. 2010 – Datové centrum společnosti K2 atmitec, které bylo spuštěno v květnu letošního roku, se daří rychle zaplňovat. Finančně náročná investice do vysoce moderního informačního centra v Ostravě tak nese své výsledky. Jedna třetina je již obsazena.

AT Computers nabízí limitovanou edici 24“ LCD monitoru iiyama

Ostrava, 8. 11. 2010 – Společnost AT Computers uvádí na trh limitovanou edici 24palcového LCD monitoru iiyama E2409HDS. Nový širokoúhlý Full HD displej se dokonale osvědčí při sledování filmů HDTV nebo u hraní her nové generace. Propojit ho přitom můžete s počítačem, Blue-ray mechanikou, dekodérem HDTV či herními konzolemi Xbox360 a Playstation 3.

MMD představuje nový 24“ monitor Philips, který šetří až 80 procent energie

Brno, 5. 11. 2010 - Společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic nabízí nový LCD monitor Philips 245P2ES z řady Briliance, který dokáže díky inteligentním detektorům PowerSensor ušetřit uživatelům až 80 % nákladů na elektrickou energii.

IS K2 verze 132 – všechny aplikace pod jednou střechou

Ostrava, 4. 11. 2010 – Společnost K2 atmitec představila nové možnosti a funkce Informačního systému K2 verze 132, díky kterým získávají zákazníci maximální svobodu v přístupu ke všem důležitým datům svých firem.

Tech Data představuje špičkové multimediální centrum

Praha, 3. 11. 2010 – Společnost Tech Data Distribution zařadila do své nabídky prvotřídní multimediální centrum WD TV Live Hub od nejznámějšího světového prodejce externích pamětí, firmy Western Digital.

Tech Data prodlouží před Vánocemi pracovní dobu

Praha, 2. 11. 2010 – Společnost Tech Data Distribution chce svým partnerům i zákazníkům před vánočními svátky nabídnout maximální servis. Jednou z nejvýraznějších změn bude prodloužení pracovní doby obchodního oddělení do 20 hodin večer.

Tech Data nabízí mimořádně výkonný napájecí zdroj Antec

Praha, 1. 11. 2010 – Tech Data Distribution zařadila do své distribuční sítě nejnovější napájecí zdroj Antec High Current Pro 1200W. Mimořádný výkon zdroje potvrzuje mimo jiné prestižní certifikace 80 Plus Gold, jež garantuje maximální efektivitu. Napájecí zdroj je již nyní skladem a k dispozici zákazníkům v České republice i na Slovensku.

Azlan nabízí mimořádnou službu SMARTservis

Praha, 1. 11. 2010 – Azlan, jedna z divizí společnosti Tech Data Distribution, nabízí svým partnerům unikátní službu SMARTservis. Partneři tak mohou využít maximální podporu pro všechna zařízení od Cisco Systems 24 hodin denně po celý rok. Zakoupením služby získávají také přístup k aktualizacím operačních systémů, technickou podporu při řešení problémů a především možnost výměny zařízení kus za kus (Onsite) přímo v lokalitě svého zákazníka.

Workshop K2 atmitec: Nová verze IS K2 v kabátu .NET a 4D filozofie

Ostrava, 22. 10. 2010 – Společnost K2 atmitec představila na tradičním setkání svých zákazníků nejen právě uvolněnou verzi Informačního systému K2, ale i řadu zajímavých trendů v oblasti moderních IT řešení, managementu nebo služeb Datového centra K2. Workshopu v Horní Cerekvi se zúčastnily stovky uživatelů IS K2 z více než 80 společností.

Masarykův onkologický ústav bude mít pokrytí WiFi signálem

Instalace bezdrátového připojení ve dvou vybraných pavilonech umožní zdravotníkům nepřetržitý přístup do dokumentace pacienta. Brno, 25. října 2010 – Masarykův onkologický ústav v Brně získal prostředky z Integrovaného operačního programu Evropské unie. Díky dotacím ve výši 16,8 milionu korun na realizaci projektu s názvem „Řízení kvality a nákladovosti zdravotní péče v MOÚ použitím technologie WiFi a navazujících systémů“ výrazně zefektivní práci zdravotnického personálu a zvýší komfort hospitalizovaných pacientů.

Tech Data představuje novinky značky Antec pro český a slovenský trh

Praha, 22. 10. 2010 – Společnost Tech Data Distribution uvádí na český a slovenský trh několik novinek od firmy Antec. Mezi nejzajímavější přírůstky do distribuční sítě patří speciální chladiče notebooků, LanBoy Air nebo nové typy adaptérů.

AT Computers rozšíří nabídku o další počítače značky Dell

Ostrava, 19. 10. 2010 – Společnost AT Computers získala do své distribuční sítě další produkty značky Dell. Poté, co loni zahájila distribuci počítačů z řady Business určených především pro firemní zákazníky, nyní začíná zaštiťovat i prodej modelů z oblasti Consumer, které si najdou své příznivce zejména mezi koncovými domácími uživateli.

Skládací kolo Dahon DD21: specialita jen pro český trh

(Uherský Brod, 18. 10. 2010) – Uherskobrodská společnost AZUB Bike představila speciální úpravu populárního skládacího kola Dahon Vitesse. Nový model DD21 je určený výhradně pro český trh. Výrobci vybrali ty nejlepší vlastnosti z populárního typu Vitesse D7 a upravili je přesně pro podmínky tuzemských silnic, lesních a polních cest.

Kompaktní elektrohydraulické pohony Parker s bezkonkurenční hustotou výkonu

Praha, 14. října 2010 – Parker Hannifin, celosvětově přední společnost v oblasti technologií řízení pohybu, nyní představil inovativní, kompaktní elektrohydraulické pohony (Electro-Hydraulic Actuator EHA). Tyto pohony jsou vhodné pro aplikace kritické z hlediska prostoru, zástavby a přívodu energie. Nabízí bezkonkurenční výkon, rychlost a odolnost. Kompaktní pohony Parker EHA jsou plně samostatné dvojčinné pohony nabízející výjimečně vysokou hustotu výkonu při rychlosti pístnice nad 100 mm/sek. Nové pohony EHA jsou ideální alternativou k použití klasických technologií lineárního pohybu, jako jsou elektromechanické a pneumatické pohony v aplikacích od všeobecného průmyslového použití až po vojenské, letecké a námořní, případně stavebnictví.

Sweex DVB-T USB adaptér: Nalaďte svou oblíbenou televizi nebo rádio kdykoli a kdekoli

Brno, 12. 10. 2010 – Pro všechny fanoušky mobilní zábavy, kteří si svůj oblíbený televizní pořad nebo rádiovou show nechtějí nechat ujít ani na cestách, představila společnost Sweex nový DVB-T adaptér. S novým Sweex DVB-T USB adaptérem můžete snadno svůj počítač, notebook nebo netbook kdykoli změnit v kvalitní přijímač digitální televize a rozhlasu. Pak už vám stačí si jen vybrat z široké nabídky volně dostupných DVB-T kanálů a rozhlasových stanic.

Společnost AZUB Bike získala ocenění Bike Brno Prestige za lehotříkolku AZUB Eco Trike

(Uherský Brod, 11. 10. 2010) – V rámci letošního ročníku mezinárodního veletrhu Bike Brno byly slavnostně vyhlášeny a uděleny ceny Bike Brno Prestige. Mezinárodní porota složená z novinářů a odborníků z pěti zemí světa ve dvou kolech posuzovala celkem 35 exponátů. Ocenění Bike Brno Prestige přinesla společnosti AZUB Bike první česká lehotříkolka AZUB Eco Trike.

Masarykův onkologický ústav využije prostředky ze strukturálních fondů EU na lepší prevenci nozokomiálních infekcí

Cílem projektu je redukování rizika u komplikací, které souvisí s tzv. nemocničními infekcemi - pobytem či ošetřením ve zdravotnickém zařízení. Brno, 11. října 2010 – Masarykův onkologický ústav získal prostředky ve výši 4,165 milionu korun na projekt „Prevence nozokomiálních infekcí u imunosuprimovaných pacientů“. Dotace z Integrovaného operačního programu Evropské unie mají pomoci zabránit šíření tzv. nemocničních infekcí mezi pacienty.

Sweex GO Stereo Speaker Bar: pořádný zvuk z malého reproduktoru

Brno, 8. 10. 2010 – Nizozemský výrobce lifestylové elektroniky a IT doplňků, společnost Sweex, uvádí na český a slovenský trh přenosný reproduktor Go Stereo Speaker Bar. Elegantní reproduktor vás překvapí svým zvukem. I přesto, že novinka působí na první pohled křehce, umožní vám skvělý posluchačský zážitek. Zvuk je čistý a silný i díky zabudovanému 3,5palcovému subwooferu.

100MEGA Distribution s.r.o. získala k distribuci monitory Philips

Brno, 8. 10. 2010 – Společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic, která zajišťuje prodej značkových monitorů Philips v České republice a na Slovensku, se dohodla na spolupráci s předním českým distributorem ICT technologií, firmou 100MEGA Distribution. Všechny modely monitorů Philips jsou již v distribuční síti 100MEGA Distribution k dispozici.

MMD nabízí profesionální displej Philips 220P2ES

Brno, 6. 10. 2010 – Společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic uvádí na český a slovenský trh nový profesionální ergonomický displej Philips. Model 220P2ES splní všechny nároky počítačových odborníků a profesionálů, ať už jde o technologickou úroveň, nebo o maximální ohleduplnost k životnímu prostředí.

Tech Data se stává jediným Value Added Distributorem společnosti Microsoft pro Českou republiku

Praha, 4. 10. 2010 – Azlan, VAD divize společnosti Tech Data Distribution, podepsala se společností Microsoft smlouvu o spolupráci v oblasti dodávek virtualizace a správy infrastruktury. Azlan tak rozšiřuje své portfolio o řešení využívající produkty Hyper-V a System Center.

AT Computers nově distribuuje i produkty Xerox

Ostrava, 1. 10. 2010 – Společnost AT Computers zahájila distribuci laserových tiskáren a multifunkčních zařízení značky Xerox. V distribuční síti v České republice i na Slovensku bude nabízet celé portfolio produktů včetně spotřebních materiálů a dokumentových skenerů. Jedinou výjimkou budou produkční systémy, jejichž prodej bude firma Xerox nadále zaštiťovat sama.

Sweex Graphics Tablets: Kreativita nezná hranice

Brno, 29. září 2010 – Také máte někdy pocit, že používání počítačové myši omezuje vaši schopnost vyjádřit svou kreativitu na počítači? Sweex přináší jednoduché řešení. Jsou jím dvě verze přesných grafických tabletů: Sweex Graphics Tablet Widescreen USB v černé verzi a Sweex Graphics Tablet USB v bílé verzi. Vaše digitální návrhy tak mohou dostat maximálně profesionální nádech.

AT Computers nabízí příslušenství pro Apple od značky iLuv

Ostrava, 29. 9. 2010 – Společnost AT Computers získala do své distribuční sítě dalšího významného partnera. Od 27. září 2010 spouští v České republice a na Slovensku prodej všech produktů značky iLuv, která dodává certifikovaná příslušenství pro Apple.

Poslední klapka filmu Lidice

V pondělí 20. září padne poslední, neuvěřitelná 1733. klapka filmu Lidice režiséra Petra Nikolaeva. Po téměř dvouměsíčním natáčení se tak práce na filmu přesouvá do střižny, kde se z více než 55 hodin natočeného materiálu bude pomalu tvořit výsledná podoba snímku.

MMD představuje nové displeje Philips s minimální odezvou

Brno, 23. 9. 2010 – Společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic představila nové 21,5palcové displeje od firmy Philips. Oba modely vycházejí z toho, co je pro značku Philips typické – jsou ekologicky maximálně šetrné, technologicky precizně řešené, mají elegantní design a řadu užitečných doplňkových funkcí. Varianta 226C2SB má LCD Full HD displej, varianta 226CL2SB Full HD LED displej.

TRIKAYA: ambiciózní cíle pro Moravu - Plánujeme realizovat projekty za dvě miliardy korun, říká Dalibor Lamka

Brno, 22. září 2010 – Lucemburské realitní fondy TRIKAYA si zvolily za centrum svých developerských aktivit v České republice Moravu. Navzdory současné krizi firma masivně investuje do nových projektů bydlení.

Pneumatické bezpístnicové válce P1Z: vysoký výkon a velká flexibilita

Praha, 21. září 2010 – Parker Origa uvádí na trh nové pneumatické bezpístnicové válce P1Z s magnetickým přenosem. Modely, které doplní stávající řady Parker Origa bezpístnicových válců, budou k dispozici ve dvou základních variantách – s volně otočným vozíkem a dvěma paralelními tyčemi pro vedení vozíku.

Milan Krejzlík novým sales managerem MMD pro Českou a Slovenskou republiku

Brno, 20. 9. 2010 - Společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic představila novou posilu pro český a slovenský trh. Na pozici sales manager přichází Milan Krejzlík (32). Sales director Jiří Dubina tak získá více prostoru pro strategické plánování v celém regionu střední a východní Evropy.

AT Computers rozšiřuje nabídku o produkty značky Sweex

Ostrava, 20. 9. 2010 – S platností od 15. září rozšiřuje AT Computers svou nabídku o produkty nizozemské firmy Sweex. Autorizovaná distribuce zahrnuje celé portfolio Sweexu a platí pro Českou republiku i Slovensko.

Na setkání Fluidtechnik Bohemia dorazilo více než 250 návštěvníků

Brno, 20. 9. 2010 – Více než 250 návštěvníků dorazilo v průběhu dvou dnů mezinárodního strojírenského veletrhu MSV do Letohrádku Mitrovských, který leží v těsné blízkosti brněnského výstaviště. Společnost Fluidtechnik Bohemia, Premier Distributor značky Parker, tu představovala své novinky, diskutovala se svými zákazníky a pořádala cyklus odborných přednášek.

MarCom tým v Tech Data posílila Ida Veit

Praha, 17. 9. 2010 – Společnost Tech Data, přední distributor výpočetní a komunikační techniky, oznámila personální změnu v MarCom týmu. Na pozici MarCom manager nastoupila Ida Veit.

Tech Data nabízí novou podporu pro CISCO technologie

Praha, 16. 9. 2010 – Azlan, VAD divize společnosti Tech Data Distribution, spustila od začátku září službu technické a servisní podpory pro produkty a řešení Cisco. Všichni partneři Tech Data se mohou obracet s žádostmi o tuto novou službu přímo na svého obchodníka.

AETNA představí Sweex českému a slovenskému trhu

Brno, 15. 9. 2010 – Nizozemský výrobce lifestylové elektroniky a IT doplňků firma Sweex si jako svého nového oficiálního public relations konzultanta pro český a slovenský trh vybrala komunikační agenturu AETNA. Jedním z důvodů této volby jsou vynikající zkušenosti AETNY se zastupováním klientů z oblasti IT a také široký záběr zamýšlené spolupráce.

Nová 24“ dvojčata od iiyamy

Ostrava, 13. 9. 2010 - Společnost AT Computers ve spolupráci s předním japonským výrobcem LCD panelů, společností iiyama, uvedla na český a slovenský trh duo nových LCD monitorů určených pro domácnosti a kanceláře.

Pneumatické bezpístnicové lineární aktuátory OSP-L vám umožní pracovat až do -40°C

Praha, 13. září 2010 – Společnost Parker Hannifin představila nové bezpístnicové lineární aktuátory OSP-L, které byly navrženy pro aplikace, kde je vyžadován minimální únik vzduchu a zvýšená ochrana proti vnějšímu znečištění.

Elektropneumatické regulátory tlaku od fimy Parker: zcela nové možnosti při minimální spotřebě energie

Praha – 9. září 2010 – Společnost Parker Hannifin, světová jednička v oboru řízení pohybu, představila novou řadu dálkově ovládaných elektropneumatických regulátorů tlaku, které umožňují širokou škálu flexibilních, přesných a energeticky úsporných operací. Nové modely z řady EPP4 Comfort byly projektovány tak, aby zvýšily výkonnost a zároveň snížily ekologickou zátěž strojů během produkce.

Management Azlanu posílil Karel Šťastný

Praha, 9. 9. 2010 – Společnost Tech Data, přední distributor výpočetní a komunikační techniky, oznámila další personální změnu v managementu společnosti. Do divize Azlan přichází na pozici Business Unit Manager Cisco dvaatřicetiletý Karel Šťastný.

AT Computers nabídne notebookové baterie a adaptéry Whitenergy

Ostrava, 8. 9. 2010 – Společnost AT Computers zahájila distribuci notebookových baterií a adaptérů společnosti Whitenergy. Autorizovaná distribuce zahrnuje český i slovenský trh.

MMD uvádí na trh elegantní a vysoce kvalitní Full HD displej

Brno, 7. 9. 2010 - Společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic představila nový Full HD displej Philips 222E2SB/00, který splňuje nejpřísnější nároky na mimořádnou kvalitu obrazu, elegantní vzhled i maximální uživatelský komfort. Na českém a slovenském trhu je monitor okamžitě k dispozici.

Sweex výrazně rozšiřuje aktivity na českém a slovenském trhu

Brno, 15. září 2010 - Nizozemský výrobce lifstylové elektroniky a IT doplňků firma Sweex se rozhodla podstatně rozšířit své dosavadní aktivity na českém a slovenském trhu. Mezi první kroky patří navázání spolupráce s předním českým distributorem, společností AT Computers, díky čemuž se Sweexu otevřou zcela nové distribuční kanály v obou zmíněných zemích. Sweex také vytvořil novou pozici account managera.

Setkání lehokol 2010 – hurá do Uherského Brodu

(Uherský Brod, 31. 8. 2010) – Letošní v pořadí již 9. ročník mezinárodního setkání lehokol se blíží mílovými kroky. Jeho pořadatel, uherskobrodská společnost AZUB Bike, již odkryla program této jedinečné akce, která se koná 9. – 12. září přímo v Uherském Brodě. Rekordní účast 200 lehokolistů povyšuje tento sraz na největší evropské setkání lehokol vůbec. Vítáni jsou ale samozřejmě všichni příznivci cyklistiky – ať té klasické, anebo alternativní.

iiyama ProLite E2271HDS: Ultratenký a úsporný LED monitor

Ostrava, 27. 8. 2010 – Společnost AT Computers uvedla na český a slovenský trh horkou novinku od japonského výrobce LCD panelů, společnosti iiyama, ultratenký LCD monitor iiyama ProLite B2271HDS s LED podsvícením. Rozlišení tohoto monitoru je 1920 x 1080 bodů (Full HD) a formát obrazu je už klasických 16:9.

Novinka pro fajnšmekry: ultratenký LED monitor Philips v atraktivním hávu

Brno, 26. 8. 2010 - Společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic na začátku srpna představila ultratenký LCD monitor Philips 221E2SB, který zaujal nejen svou technologickou vyspělostí, ale i prvotřídním designem. Se stejně atraktivním designem a tenkým provedením nyní přichází na český a slovenský trh monitor Philips 221EL2SB, který tentokráte nabízí výhody technologie LED.

COMFOR přináší nové služby pro koncové zákazníky

Ostrava, 23. 8. 2010 – Společnost COMFOR nabízí prostřednictvím své sítě specializovaných prodejen COMFOR řadu nových služeb pro své zákazníky. Zkušení specialisté vyřeší přímo v prodejně jakýkoli technický problém na notebooku nebo PC anebo jsou schopni zařídit servis u zákazníka doma. Poradí si i s problémy nových smartphonů Apple iPhone a HTC.

ATComputers představila univerzální notebookový adaptér do auta od Fortronu

(Ostrava, 20. srpna 2010) – Společnost AT Computers uvádí na trh ve spolupráci se společností FSG Group, známou na českém trhu pod značkou Fortron, její nový univerzální auto adaptér pro notebooky FSP-Car 65. Originálně řešený napájecí zdroj využijí zejména uživatelé, kteří jsou často na cestách a potřebují dobíjet svůj notebook. Obsahuje devět různých konektorů, díky nimž mohou mobilní uživatelé pracovat nepřetržitě na jakémkoli běžném laptopu.

Společnost AZUB Bike na výstavě Dětský svět 2010

(Uherský Brod, 19. 8. 2010) – Uherskobrodská společnost AZUB Bike, výrobce a prodejce produktů alternativní cyklistiky, se představí na 4. ročníku mezinárodní výstavy dětské módy a potřeb pro děti s názvem Dětský svět. Tato výstava se koná již o víkendu 27. – 29. srpna 2010 ve slovenském Trenčíně.

Přístroje od Parker Hannifin pro slovenskou armádu

Praha, 6. srpna 2010 - Společnost Parker Hannifin oznámila, že dodala firmě Regula Servis přístroje IcountACM20 pro potřeby slovenské armády. Unikátní filtry Parker umožňují udržovat čistotu paliva při jeho tankování do letadel.

MMD představuje ultratenký Full HD displej od firmy Philips

Brno, 6. 8. 2010 - Společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic představila nový atraktivní LCD monitor s dotykovým ovládáním. Výjimečně tenký 21,5“ Full HD displej 221E2SB od firmy Philips splňuje všechny požadavky na moderní vzhled i technickou kvalitu. Na českém i slovenském trhu je novinka už k dispozici.

Dahon Jetstream EX: konec kompromisů

(Uherský Brod, 3. 8. 2010) – Firma AZUB Bike přináší bouři do klidných vod českých skládaček: Dahon Jetstream EX. Tak zní název nejlepšího terénního skládacího kola současnosti. Pokud jste někdy přemýšleli o tom, kde hledat pomyslný vrchol skládacích kol, pak vězte, že jste ho právě našli.

IS K2 pro snadné internetové obchodování

Ostrava, 2. 8. 2010 – Společnost K2 atmitec uvolnila další verzi Informačního systému K2 umožňující propojení s internetovým obchodem FastCentrik. Dochází tak k rozšíření stávající produktové řady, která zahrnuje propojení IS K2 s e-shopem ShopCentrik a redakčním systémem MediaCentrik. Klienti získávají především možnost otevření efektivního a moderního prodejního kanálu, jehož podpora je vestavěna přímo do IS K2.

Vinná galerie si vybrala PR od agentury Aetna

Brno, 2. 8. 2010 – Oblíbená brněnská vinotéka Vinná galerie se rozhodla rozšířit své vztahy s komunikační agenturou Aetna. Po úspěšné spolupráci na několika projektech, z nichž nejvýznamnější je produkování velkofilmu Lidice, se rozhodla využívat agenturu oficiálně pro svoje public relations.

FSP Group představila napájecí zdroj s rekordní účinností

(Ostrava, 2. srpna 2010) – Významný obchodní partner společnosti ATComputers, společnost FSP Group, představila unikátní napájecí zdroj FSP450-60PTM, který jako vůbec první na světě dosáhl prestižní certifikace 80 PLUS Platinum. Zátěžový test prokázal, že 115V-230V zdroj udržuje efektivitu napájení vyšší než 90 procent při všech třech úrovních testování.

LED displej Philips 191EL2SB/00 zajistí skutečně přirozené barvy

Brno, 2. 8. 2010 - Společnost MMD představuje ultratenký LED displej 191EL2SB/00 z nové generace monitorů Philips. Moderní design spolu s funkcemi SmartContrast a SmartImage Lite zajišťuje dokonalý zážitek v přirozených barvách.

Český Azlan povede Jaroslav Salva

Praha, 2. 8. 2010 – Jaroslav Salva (38) se od 1. srpna 2010 stal novým ředitelem českého Azlanu. V čele jedné z divizí Tech Data Distribution nahradil Tomáše Cíglera, který se stal generálním ředitelem celé společnosti.

MMD představuje první LED displej, který šetří energii

Brno, 23. 7. 2010 - Společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic uvádí na český a slovenský trh unikátní LED displej Philips 225BL2 Briliance. Je to vůbec první monitor, který dokáže ušetřit až 70 % energie.

Aetna zajistí PR aktivity společnosti MMD Monitors & Displays Czech Republic

Brno, 22. července 2010 – Komunikační agentura Aetna se od 1. srpna stane partnerem PR aktivit společnosti MMD Monitors & Displays Czech Republic (MMD), jež uvádí na trh monitory a displeje společnosti Philips v České republice a na Slovensku.

Tomáš Cígler novým generálním ředitelem Tech Data Distribution

Praha, 22. 7. 2010 – Novým generálním ředitelem společnosti Tech Data Distribution byl jmenován Tomáš Cígler (35). Nahradí Martina Tolara, který oznámil svůj odchod na manažerskou pozici ve společnosti Microsoft.

Film LIDICE spouští jedinečný webový projekt

(Praha/Brno, 20. července 2010) – Tým tvůrců filmu LIDICE spustil na začátku července nový tematický web. Na adrese www.filmlidice.cz má však vedle stránky s kompletními informacemi k filmu vzniknout i rozsáhlejší informační komunitní portál. Web nebude statický a v průběhu natáčení se bude rozrůstat nejen o filmové novinky a informace z natáčení, ale také o historické fotografie, fakta a další připomínky jedné z tragédií českých dějin, která natrvalo poznamenala osudy stovek lidí.

Nová příležitost pro partnery AT Computers: Mobilní telefony

Ostrava, 20. 7. 2010 – Společnost AT Computers, jeden z největších distributorů IT v České republice a na Slovensku, rozšiřuje svoje portfolio o nový segment mobilních telefonů. Do nabídky společnosti byly již zařazeny desítky nejnovějších modelů mobilních telefonů od světových výrobců Nokia a Samsung.

K2 atmitec hlavním partnerem Cloud Computing Conference

Ostrava, 20. 7. 2010 – Společnost K2 atmitec se stala hlavním partnerem prestižní Cloud Computing Conference, která proběhne 2. listopadu 2010 v pražském kongresovém centru U Hájků. Tématem setkání budou novinky v oblasti síťového sdílení hardwarových a softwarových prostředků a efektivní využívání datových center.

AT Computers rozšiřuje svou nabídku o produkty ADATA

Ostrava, 19. 7. 2010 - Společnost AT Computers, jeden z největších distributorů IT na českém a slovenském trhu, je novým autorizovaným distributorem produktů ADATA pro Českou republiku a Slovensko.

Tech Data posiluje svoji pozici na evropském trhu akvizicí portugalského distributora DLI

Praha, 16. 7. 2010 – Společnost Tech Data, jeden z největších IT distributorů na světě, kterého na českém a slovenském trhu reprezentuje Tech Data Distribution, oznámila, že se dohodla s portugalským distributorem DLI-Distribuição e Logística para Informática, S.A, na převzetí veškerých klíčových aktiv společnosti. Transakce ještě podléhá schvalovacímu procesu regulačních orgánů a měla by být uzavřena ve třetím čtvrtletí roku 2010.

AT Computers spustila konfigurátor na spotřební materiál do tiskáren a baterie pro foto-video

Ostrava, 15. 7. 2010 - Společnost AT Computers, jeden z největších distributorů IT na českém a slovenském trhu, začlenila do svého e-shopu nový konfigurátor, tentokráte na spotřební materiál.

Sraz lehokol – vrchol cyklistické sezony

(Uherský Brod, 15. 7. 2010) – Český výrobce lehokol Azub Bike letos oslaví 10 let své existence a vy můžete být u toho. Společnost se totiž rozhodla uspořádat mezinárodní sraz lehokol v Uherském Brodě s bohatým doprovodným programem. Takže zalehnout a vyrážíme!

AT Computers nabízí první LCD monitor iiyama s LED podsvícením – iiyama ProLite E2472HDD

Ostrava, 13. 7. 2010 – Společnost AT Computers uvedla na český a slovenský trh nejnovější LCD monitor japonské společnosti iiyama – iiyama ProLite E2472HDD. Jedná se o první z řady LCD monitorů tohoto výrobce s LED podsvícením.

Miroslav Trybuček novým generálním ředitelem Parker Hannifin Czech Republic

Praha – 13. červenec 2010 – Novým generálním ředitelem společnosti Parker Hannifin Czech Republic s.r.o. se k 1. červenci 2010 stal Ing. Miroslav Trybuček.

Datové centrum K2: Maximální výkon a ochrana dat

Ostrava, 1. 7. 2010 – Přední výrobce informačních systémů, společnost K2 atmitec s. r. o., spustila koncem května vlastní datové centrum s nadstandardními parametry. Nové datové centrum nabízí zákazníkům široké portfolio služeb a je navíc připraveno splnit jakékoliv jejich individuální technické požadavky.

AT Computers distribuuje produkty německé společnosti BRAUN PHOTO TECHNIK

Ostrava, 29. 6. 2010 - Společnost AT Computers, jeden z největších distributorů IT na českém a slovenském trhu, je novým distributorem produktů německé společnosti BRAUN PHOTO TECHNIK. Výhradní distribuce v IT prodejním kanálu se týká jak českého, tak i slovenského trhu.

Víkend vleže na Kolonádě

(Uherský Brod, 29. 6. 2010) – Během posledního červnového víkendu proběhla v nedávno otevřeném pisáreckém areálu Kolonáda akce Víkend vleže. Jak už napovídá samotný název, zájemci si zde mohli vyzkoušet netradiční jízdu na lehokole i dalších produktech firmy AZUB Bike.

Nově u Tech Data Distribution: Kompletní portfolio produktů společnosti Antec

Praha, 25. 6. 2010 - Společnost Tech Data Distribution, oznámila uzavření dalšího významného kontraktu. Svým partnerům a zákazníkům může nyní nabídnout také produkty od předního výrobce high-end komponentů pro PC - společnosti Antec.

Řada brašen Ortlieb: motostyl pro náročné

(Uherský Brod, 21. června 2010) – Česká společnost Azub Bike přichází na český trh se žhavou novinkou: pro všechny motorkářské nadšence přináší motocyklové brašny, které jsou nejen praktické, ale také krásně vypadají.

OKNOSERVIS zavádí IS K2

Brno/Ostrava, 24. 6. 2010 – Jeden z předních českých výrobců a prodejců plastových a hliníkových oken, dveří, prosklených stěn a zimních zahrad společnost OKNOSERVIS si pro řízení svých firemních procesů zvolila Informační systém K2 ostravské společnosti K2 atmitec.

Tech Data distribuuje tiskárny Samsung pro segment SMB

Praha, 23. 6. 2010 – Tech Data Distribution oznámila, že rozšířila své portfolio tiskáren o dalšího významného výrobce – společnost Samsung. Distribuční kontrakt se týká autorizované distribuce střední a nejvyšší třídy tiskáren pro SMB segment.

Jubilejní pátý ročník ATC Roadshow byl boží

Ostrava, 15. 6. 2010 – Jubilejní pátý ročník ATC Roadshow navštívil šest českých a tři slovenská města a přilákal rekordních více než 600 účastníků, což je o 17 % více než v loňském roce. ATC Roadshow je již tradiční akcí pořádanou předním distributorem ICT, společností AT Computers.

Víkend vleže s Azub Bikem

(Uherský Brod, 15. června 2010) – Společnost Azub Bike připravila nejen pro fanoušky alternativní cyklistiky dva dny plné nových zážitků. O víkendu 26. - 27. června 2010 totiž v prostorách brněnské Kolonády vypukne jedinečný Víkend vleže, kdy bude možné zhlédnout nejrůznější produkty alternativní cyklistiky na jednom místě. A navíc si je všechny i vyzkoušet na vlastní kůži.

Nadupané PC COMFOR s výrobním číslem 100 000. Vydražte si ho!

Ostrava, 14. 6. 2010 – Společnost AT Computers, největší český výrobce osobních počítačů, vyrobila PC COMFOR s výrobním číslem 100 000. Tento unikátní kus dostal do vínku jedinečnou výbavu, která z něj činí doslova nadupanou mašinu. Mnoho jeho součástek se ještě ani nenachází v oficiálních cenících distributora.

AT Computers má autorizovanou distribuci spotřebního materiálu Canon

Ostrava, 11. 6. 2010 – Společnost AT Computers, jeden z největších distributorů v oblasti IT na českém trhu, je novým autorizovaným distributorem spotřebního materiálu Canon.

FSP Group představila nové on-line UPS řady Galleon

(Ostrava/Mönchengladbach, 9. června 2010) – Společnost FSP Group – světový výrobce PC zdrojů, UPSek a adaptérů značky Fortron – představila nová on-line UPS řešení série Galleon. Tato zařízení jsou určena zejména do firem jako záložní zdroje pro napájení serverů, čímž Fortron po úspěchu se svými UPS pro SOHO segment vstupuje i do této serverové sféry. K dispozici budou modely 1kVA, 1,5 kVA, 2 kVA, 3 kVA, a to jak v provedení tower, tak v rackové verzi do 19“ rozvaděčů. Pro speciální instalace jsou pak určeny modely 6 kVA a 10 kVA.

Komunikační agentura AETNA víří vody cyklistických webů

Brno, 8. června 2010 – Brněnská komunikační agentura AETNA přináší do světa cyklistiky nový informačně zábavný portál www.alternativni-cyklistika.cz. Cílem tohoto netradičního webu je přinášet články, videa a fotografie z oblasti městské cyklistiky a cyklocestování. Čtenáři zde naleznou jedinečné zprávy o modelech skládacích kol, lehokol a jiných méně obvyklých cyklistických produktech.

Azlan posiluje svůj HP tým

Praha, 8. 6. 2010 – Azlan, VAD divize společnosti Tech Data Distribution od 1. 6. 2010 vytváří silný tým HP ESSN (HP Enterprise Storage, Servers and Networking) dedikovaný na podporu prodeje HP serverů a síťových prvků. Nyní mohou reselleři využít služeb tří produktových manažerů a dvou konzultantů na předprodejní podporu HP.

Nové LCD iiyama ProLite B2209HDS:Vertikální dvacetdvojka ve Full HD

Ostrava, 31. 5. 2010 – Společnost AT Computers uvedla na český a slovenský trh novinku od japonského výrobce LCD panelů, společnosti iiyama, LCD monitor iiyama ProLite B2209HDS. Rozlišení monitoru je 1920 x 1080 bodů (Full HD), formát obrazu je širokoúhlý 16:9 a pro co největší komfort uživatelů je vybavený velmi variabilním podstavcem s funkcí PIVOT.

Tech Data: Třináctiprocentní nárůst obratu za první kvartál 2011

Praha, 27. 5. 2010 – Přední světový IT distributor, společnost Tech Data Corporation, na českém a slovenském trhu zastoupená firmou Tech Data Distribution, oznámila výsledky svého hospodaření za první kvartál 2011. Obrat společnosti narostl oproti minulému období o 12,6 %.

Strategické partnerství K2 atmitec a GTS Novera

Praha/Ostrava, 26. 5. 2010 – Nové služby v oblasti outsourcingu služeb a platforem, cloud computingu, hostingu a řešení problému důvěry mezi zákazníky a poskytovali služeb datového centra či ojedinělý rozsah servisu pro klienty. To je jen malá část novinek, které s sebou přináší spuštění datového centra společnosti K2 atmitec v Ostravě.

Servisní karty pro monitory iiyama od AT Computers ochrání zákazníky a zkvalitní služby

Ostrava, 13. 5. 2010 – Kvalitnější a rychlejší servis pro uživatele špičkových monitorů japonské značky iiyama v Čechách a na Slovensku připravil její autorizovaný distributor, společnost AT Computers. Od 13. května 2010 bude ke všem prodávaným monitorům značky iiyama přikládat takzvanou servisní kartu.

TD Azlan jmenován Evropským distributorem roku

Mnichov/Praha, 12. 5. 2010 – Azlan, divize společnosti Tech Data a evropský lídr na poli distribuce podnikových sítí, serverů, storage produktů a softwarových řešení, získal na výroční schůzi společnosti Cisco v San Franciscu významné ocenění – Evropský distributor roku 2009.

Proběhla zimní část partnerských setkání distribučních kanálů společnosti AT Computers

Ostrava, 11. 5. 2009 – Letošních zimních setkání distribučních kanálů společnosti AT Computers se zúčastnilo na 153 dodavatelů a téměř 600 prodejců ICT. Společně s obchodníky a produktovými manažery AT Computers si mohli vyslechnout desítky přednášek, ušitých na míru pro daný prodejní kanál, a zúčastnit se řady zajímavých workshopů.

Extrémní vozík pro extrémní jízdu bez limitů: Tout-terrain single trailer

(Uherský Brod, 10. května 2010) – První jednokolový dětský vozík za kolo přináší na trh česká firma Azub Bike. Pro aktivní rodiče, kteří si chtějí své cyklovýlety užít společně se svými potomky, se tak otevírají nové možnosti. Tout-terrain single trailer je totiž vynikajícím společníkem i pro jízdu v terénu.

Brightstar Europe, společný podnik s Tech Data Corporation, rozšiřuje své působení do Rakouska a kupuje distributora AKL Telecommunications GmbH

Praha/Vídeň, 6. května 2010 - Brightstar Europe, společný podnik Brightstar Corporation a Tech Data Corporation, kterou v České republice a na Slovensku zastupuje Tech Data Distribution, oznámila dohodu o převzetí 100% podílu ve společnosti AKL Telecommunications. AKL je jedním z předních rakouských distributorů zařízení a služeb pro mobilní a síťovou komunikaci takových značek, jakými jsou Samsung, Nokia, Orange a další. Převzetí ještě musí potvrdit federální úřad na ochranu hospodářské soutěže Rakouska, jehož schválení se očekává do konce května.

Sloučení produktových řad HP ProCurve a 3Com vnímá Azlan jako zásadní příležitost pro obchodní partnery

Praha, 6. 5. 2010 – Azlan, divize podnikových systémů celoevropské distribuční sítě Computer 2000, označil sloučení produktových řad HP ProCurve a 3Com jako významnou příležitost pro síťové resellery, která zároveň vybízí partnery obou výrobců k zapojení se do programů migrace a vzájemného využívání zkušenostní pro co nejrychlejší vytvoření jednotné produktové řady.

AT Computers autorizovaným distributorem produktů 3COM

Ostrava, 5. 5. 2010 – AT Computers, dlouhodobě jeden z největších IT distributorů na českém trhu, může nově nabídnout svým partnerům síťové produkty společnosti 3COM za ještě výhodnějších podmínek. Umožnilo mu to spojení produktových řad HP ProCurve a 3COM, které v konečném důsledku znamená lepší dostupnost zboží a výhodnější ceny pro koncového zákazníka.

Společnost AZUB Bike představila první českou lehotříkolku AZUB ECO Trike

(Uherský Brod, 3. května 2010) – SPEZI, největší veletrh alternativní cyklistiky na světě, se stal dějištěm dlouho očekávané události. Společnost AZUB Bike zde představila svou horkou novinku pro letošní sezonu - lehotříkolku původní české konstrukce AZUB ECO Trike. Nabídne vše, na co jsou zákazníci uherskobrodské společnosti zvyklí: originální design, kvalitní materiály a perfektní zpracování.

Program ICT v podnicích pomáhá získat firmám evropské dotace

Ostrava, 3. 5. 2010 – Společnosti Oracle Czech, Vodafone Czech Republic, Komerční banka a K2 atmitec se spojily v rámci dotačního programu ICT v podnicích. Tento program podporuje prostřednictvím dotací ze strukturálních fondů Evropské unie zavádění informačních a komunikačních technologií ve výrobních a zpracovatelských podnicích do 250 zaměstnanců.

AT Computers je novým autorizovaným distributorem tiskových zařízení od společnosti Brother

Ostrava, 27. 4. 2010 – S platností od 1. května 2010 se portfolio společnosti AT Computers, jednoho z největších distributorů v oblasti IT na českém a slovenském trhu, rozroste o produkty japonské značky Brother.

Azlan prvním distributorem produktů Cisco C-Series určených pro virtualizační řešení a datová centra

Praha, 27. 4. 2010 – Azlan, divize společnosti Tech Data a evropský lídr na poli distribuce podnikových sítí a softwarových řešení, uskutečnil ve Velké Británii první dodávky nové série produktů společnosti Cisco určených pro virtualizační řešení a datová centra – Cisco United Computing System (UCS) C-Series.

Filmový projekt Lidice je zachráněn, složily se na něj české firmy i města

(Praha/Brno, 27. dubna 2010) - Film Lidice, popisující lidské osudy během jedné z nejtragičtějších událostí českých dějin, se od svého počátku potýkal s nedostatkem financí, který ohrožoval jeho realizaci. Producent filmu Adam Dvořák se proto rozhodl spustit celonárodní sbírku na jeho natočení. Rozhodující finanční spoluúčast nakonec přislíbily české obce i soukromé společnosti. První klapka tak téměř zcela určitě padne ještě letos v červnu.

Azub Jerry – Malý pomocník s velkými schopnostmi

(Uherský Brod, 15. dubna 2010) – Dětské vozíky za kolo se v poslední době stávají čím dál oblíbenějšími. Nejnovější modely roku 2010, mezi něž patří i český výrobek Azub Jerry, mají vysoké bezpečností standardy a zároveň jsou dokonale skladné. Milovníci cyklistiky se tak už nemusí s příchodem ratolesti vzdávat svého koníčku. Stačí zapřáhnout vozík a vyjet!

Systém Felix divize TD Azlan poskytne rychlé a účinné online objednávání služeb Cisco SMARTnet Services

Praha, 16. 4. 2010 – Unikátní sada nástrojů umožňuje resellerům usnadnit procesy, snížit náklady a maximalizovat nové zakázky včetně prodlužování stávajících smluv na služby Cisco SMARTnet Services.

Alternativni-cyklistika.cz - nová alternativa k cyklistickým webům

Brno, 15. dubna 2010 - Pravidelné informace ze světa alternativní cyklistiky můžete již dnes nalézt na novém informačně zábavném portálu www.alternativni-cyklistika.cz. Cílem tohoto netradičního webu je přinášet články, fotografie a videa z oblasti městské cyklistiky a cestování. Dále zde čtenáři naleznou jedinečné zprávy o modelech skládacích kol, lehokol a jiných netradičních cyklistických produktů.

Tech Data je novým distributorem online podnikových řešení Microsoft

Praha, 8. dubna 2010 – Jeden z největších IT distributorů v České republice – společnost Tech Data Distribution uzavřela novou distribuční smlouvu se společností Microsoft ČR na prodej licencí osvědčených podnikových řešení Microsoft Business Productivity Online Suite (BPOS). Tech Data je tak jediným distribučním partnerem pro BPOS na českém trhu.

Nový bytový dům má navrátit Brňany do centra města

Brno, 30. března 2010 – Brno, stejně jako zbytek republiky již dlouhá léta trpí tzv. suburbanizací, tedy stěhováním obyvatel ze středu města na periferii. Uvolněné místo potom zpravidla zabírají obchodní a kancelářské prostory. Nepříznivý trend se alespoň částečně pokusí zvrátit nový bytový dům, který vyroste v centru Brna, na ulici Hrnčířská.

AT Computers: Konica Minolta rozšiřuje svůj garanční servis tiskáren

Ostrava, 30. 3. 2010 – Společnost Konica Minolta, jeden z lídrů na českém trhu multifunkčních tiskáren, v minulých dnech oznámila zahájení spolupráce s firmou SIL na garančním servisu jejích tiskáren. Všichni zákazníci společnosti AT Computers, která produkty a řešení Konicy Minolty na českém trhu distribuuje, tak nově získají přístup k rychlému a kvalitnímu záručnímu a pozáručnímu servisu.

Datové centrum K2 atmitec: Jedinečný projekt výrobce IS

Ostrava, 29. 3. 2010 – Přední výrobce informačních systémů společnost K2 atmitec s. r. o. spustí v průběhu května letošního roku naprosto jedinečný projekt - vlastní datové centrum s nadstandardními parametry. Nové datové centrum nabídne zákazníkům široké portfolio služeb a bude připraveno splnit jakékoliv jejich individuální technické požadavky. Dlouho plánovaný počin, který na českém trhu nemá obdoby, tak potvrzuje K2 atmitec v pozici lídra a iniciátora nových trendů.

Fortron rozšířil sérii svých UPS o dva nové modely

(Praha/Mönchengladbach, 22. března 2010) – Společnost FSP Group – výrobce PC zdrojů, UPSek a adaptérů značky Fortron – rozšířila své portfolio záložních zdrojů série EP o dva nové modely EP 1500 a EP 2000, které jsou určeny především pro servery v malých kancelářích a domácnostech.

Vyrazte na kolo i s vašimi nejmenšími, ale hlavně bezpečně

(Uherský Brod, 18. března 2010) – Nejenom sportovní nadšenci, ale i běžní cyklisté musí čas od času řešit otázku „kam s malým dítětem“ ve chvíli, kdy chtějí vyrazit na kolo. Dlouhá léta pak tento problém řešili pomocí cyklistických sedaček. V současnosti však existuje řada pohodlnějších a především bezpečnějších řešení: dětské vozíky za kolo, tažné tyče či přípojná dětská kola.

Romantický retro nábytek: klasické postupy a moderní materiály

Brno, 18. 3. 2010 – Romantický obrat do minulosti a s ním spojené idealizování si starých časů je hlavním důvodem rostoucí popularity nábytku v retro stylu. A ačkoliv lze rozlišit hned několik typů retro stylu, stále častěji se pod tímto termínem rozumí styl 19. století, především aktuálně oblíbený biedermeier. Líbí se tento styl i vám, ale nevíte, jak interiér správně zařídit, aby nepůsobil kýčovitě?

Tech Data v loňském roce potvrdila dlouhodobý trend rekordně rostoucích zisků

Praha, 11. 3. 2010 – Světový IT distributor, společnost Tech Data Corporation, zastoupená na českém a slovenském trhu firmou Tech Data Distribution, dosáhla v loňském roce zisku přes 260 milionů USD. Potvrdila tak dlouhodobý trend rekordně rostoucích zisků z minulých let. Za čtvrtý kvartál navíc meziročně zvedla i svůj obrat o 10 % na 6,3 miliardy USD.

iiyama ProLite E2210HDS: Spořivý elegán

Ostrava, 8. 3. 2010 – Do segmentu tenkých panelů si to namířil nový kousek od japonské společnosti iiyama – 22“ Full HD LCD iiyama ProLite E2210HDS. Již nyní ho najdete v nabídce výhradního distributora produktů iiyama pro český a slovenský trh, společnosti AT Computers.

Tech Data autorizovaným distributorem kompletního portfolia storage produktů společnosti Hitachi GST

Praha, 25. února 2010 – Společnost Tech Data Distribution oznámila uzavření významného kontraktu se společností Hitachi GST – jedním z největších světových producentů disků a úložných zařízení. Zákazníci Tech Data Distribution na českém a slovenském trhu tak získali přístup k celému portfoliu pevných disků a externích úložných zařízení Hitachi Global Storage Technologies (Hitachi GST). Produkty budou dostupné od 1. 3. 2010.

Třináctý ročník Tech Data Forum představil téměř čtyři desítky vystavovatelů

Praha, 23. 2. 2010 – Stalo se již tradicí, že se na začátku každého roku schází v Praze v rámci Tech Data Forum reselleři informačních a komunikačních technologií z celé České republiky. Třináctý ročník tohoto ojedinělého setkání hostil ve čtvrtek 18. února pražský hotel Diplomat.

AT Computers byl opět zvolen IT distributorem roku 2009

Ostrava, 19. 2. 2010 – Společnost AT Computers, jedna z největších distribučních firem na českém trhu s informačními technologiemi, byla v anketě celosvětového vydavatelství IDG – webu www.ChannelWorld.cz, oficiálně zvolena IT distributorem roku 2009. V závěrečném součtu získala plných 39 % hlasů (o 17 % více než druhá firma v pořadí) a navázala tak na svůj předchozí úspěch.

Tech Data a Autodesk oznámily spuštění nové verze Autodesk Clubu

Praha, 19. února 2010 - Společnosti Tech Data Distribution a Autodesk oznamují, že dne 10. 2. 2010 přesně ve 20.10 hodin byla spuštěna nová verze oblíbeného odborného portálu Autodesk Club, který společnost Tech Data provozuje pro více než 18 800 registrovaných členů. Stránky Autodesk Clubu patří za více než pět let své existence mezi nejnavštěvovanější odborné portály věnované software. Denně přinášejí řadu zajímavých a důležitých informací o produktech společnosti Autodesk.

Tech Data a Autodesk pořádají speciální seminář pro uživatele řešení AutoCAD Civil 3D

Praha, 16. února 2009 – Geodetická činnost je souhrnem mnoha různorodých úkonů, kde každý má své potřeby a specifika. Právě pro geodety připravují společnosti Autodesk a Tech Data Distribution speciální seminář věnovaný jedinečnému řešení pro zpracování zaměřených dat, vytváření 3D modelů terénu, jeho úpravy, analýzy a ostatní každodenní činnosti zeměměřičů – softwaru AutoCAD Civil 3D.

LCD iiyama E2710HDSD – ultratenká sedmadvacítka

Ostrava, 16. 2. 2010 – Ultravelký a především ultratenký. Takový je nový LCD monitor společnosti iiyama. LCD E2710HDSD se vyznačuje Full HD rozlišením a hmotností necelých sedmi kilogramů. Na český a slovenský trh jej dodává výhradní distributor produktů iiyama – společnost AT Computers.

Tech Data Forum si pro své návštěvníky přichystalo řadu bonusů

Praha, 15. 2. 2010 – Výrazné slevy, hmotné dárky nebo předplatné časopisu Reseller Magazine zdarma. To je jen malý výčet lákadel, které si pro návštěvníky Tech Data Forum přichystali jeho pořadatelé. Návštěva tohoto setkání výrobců a prodejců výpočetní a komunikační techniky se tak v důsledku může výrazně vyplatit.

AT Computers je novým autorizovaným distributorem produktů Konica Minolta

Ostrava, 12. 2. 2010 – Společnost AT Computers, jeden z největších distributorů v oblasti IT na českém trhu, je novým autorizovaným distributorem produktů Konica Minolta.

Tech Data Forum se blíží, očekává 20 000. návštěvníka

Praha, 10. 2. 2010 – Poslední dny a hodiny zbývají do zahájení 13. ročníku Tech Data Forum, unikátního setkání výrobců a prodejců výpočetní a komunikační techniky. A jaké novinky si pořadatelé na 18. únor přichystali?

Jak vybrat nábytek do jídelny? Záleží na vašich potřebách

Brno, 10. 2. 2010 – Ačkoliv je v Čechách dlouholetým zvykem stolovat přímo v kuchyni u kuchyňského stolu, stále častěji se především v rodinných domech rozšiřuje trend samostatných jídelen. Patříte-li právě mezi ty šťastné, kteří nejsou limitováni prostorem, jistě byste měli věnovat zvýšenou pozornost výběru správného jídelního nábytku.

Nové univerzální adaptéry Fortron NB Lite ve znamení miniaturizace

(Praha/Mönchengladbach 1. února 2010) – Přenášet svůj notebook každý den z místa na místo včetně jeho doplňků bývá pro mnohé užvatele ne příliš elegantní, protože adaptér a jiné doplňky zabírají v tašce při transportu další místo. Společnost FSP Group proto ve spolupráci s jedním z největších českých a slovenských IT distributorů, firmou AT Computers, přináší novou sérii univerzálních adaptérů (65W / 90W) pro notebooky s označením Fortron NB Lite. Jejich hlavní předností je miniaturizace – tyto adaptéry jsou malé a lehké, takže je lze velmi snadno přenášet, a jsou tedy vhodným doplňkem na cesty. Na českém a slovenském trhu se objeví v průběhu února.

Tech Data zabodovala v přehledu TOP 10 evropských distributorů společnosti Canalys

Praha, 27. 1. 2010 – Výzkumná a analytická společnost Canalys zveřejnila výsledky své studie Canalys Distributor Point of View for the Channels Analysis service 2009. Tato analýza přináší porovnání TOP 10 distributorů IT na evropském trhu. Jsou jimi v abecedním pořadí: Actebis, ALSO Holding, Arrow Electronics, Avnet Technology Solutions, Bell Micro, DCC SerCom, Esprinet, Ingram Micro, Tech Data a Westcon.

Tech Data uzavřela partnerství s HP, bude dodávat jejich produkty telefonním operátorům

Praha, 18. ledna 2010 – Brightstar Europe, divize jednoho z největších světových distributorů na trhu s IT - společnosti Tech Data, v minulých dnech oznámila uzavření dohody s HP. Stala se tak oficiálně jejich preferovaným poskytovatelem služeb v oblasti telekomunikací.

iiyama ProLite B2712HDS-1: Na velikosti záleží

Ostrava – Prozatím největší LCD monitor z dílny japonské společnosti iiyama uvedl na český a slovenský trh její výhradní distributor společnost AT Computers. iiyama ProLite 2712HDS-1 na ploše s úhlopříčkou 27“ (69 cm) zobrazuje obraz v nativním rozlišení Full HD (1920x1080).

Informační systém K2 mezi klenoty

Ostrava, 12. 1. 2010 - Společnost ALO jewelry, která se již 15 let zabývá výrobou diamantových šperků, se rozhodla pro implementaci Informačního systému K2 a věří, že jí nový systém umožní pružnější rozhodování a poskytne komplexní informace, jež povedou k optimálnímu využívání zdrojů.

Tech Data mění tvář svého webu

Praha, 11. ledna 2010 – Přehlednější, modernější a podle přání zákazníků. Takový má být webový obchod společnosti Tech Data Distribution, jednoho z největších IT distributorů v zemi. Přestavba webu začíná změnou grafiky, posléze by však měly přijít na řadu i jeho rozsáhlejší aktualizace.

Přípravy třináctého ročníku Tech Data Forum v plném proudu

Praha, 4. 1. 2010 – Tech Data Forum 2010 se už potřinácté stane místem unikátního setkání výrobců a prodejců výpočetní a komunikační techniky. Tým pořadatelů ze společnosti Tech Data Distribution již naplno pracuje na perfektní organizaci letošního ročníku.

AT Computers umožní platit dobírky kartou

Platby doběrečného kartou a spousta nových služeb při doručování na soukromou adresu. Ještě před koncem roku s těmito novinkami přichází jeden z největších českých a slovenských IT distributorů, společnost AT Computers. Slibuje si od nich větší pohodlí pro resellery i jejich zákazníky.

Finančním ředitelem Tech Data Distribution se stal Martin Rozehnal

Praha, 14. prosince 2009 – Novým finančním ředitelem společnosti Tech Data Distribution se stal Martin Rozehnal (40). Na této pozici u jednoho z největších IT distributorů v zemi v listopadu vystřídal Rene Czechowského.

Nové výkonné zdroje série Fortron Everest 85Plus s bronzovou certifikací účinnosti pomáhají uživatelům šetřit elektrickou energii

(Praha/Mönchengladbach 14. prosince 2009) – Ještě před vánočními svátky uvádí FSP Group, výrobce počítačových zdrojů značky Fortron, společně s AT Computers na trh novou sérii počítačových zdrojů Fortron Everest 85Plus s bronzovou certifikací efektivnosti.

Streamliner+. Protože nejlepší bikeři začínají od dětství.

(Uherský Brod, 2. prosinec 2009) – Devět rychlostí, celkové odpružení a design dotažený do detailu. Do České republiky přichází kolo, které nadchne každého malého bikera. Unikátní Streamliner+ je k dostání už před Vánoci. Za necelých 40 tisíc.

Tech Data potvrdila trend: Rekordní zisk na akcii ve třetím čtvrtletí

Praha, 4. prosince 2009 – Pokles tržeb, ale vyšší zisk. Takový hospodářský výsledek ohlásil světový IT distributor, společnost Tech Data Corporation. Podle jejích představitelů se dokázala adaptovat na změněné podmínky, které přišly s hospodářskou recesí. Čísla jsou přitom výmluvná: Celkový obrat Tech Data Corporation za třetí kvartál sice meziročně klesl z 6,1 na 5,6 mld. dolarů, zisk skupiny ale stoupl z 59 na 66 milionů USD.

Právě odstartovala studentská designérská soutěž FINEZZA design contest 2010

Brno, 4. 12. 2009 – Často opomíjený sociální aspekt designu je hlavním tématem 1. ročníku soutěže FINEZZA design contest 2010, kterou na křtu nové knihy architekta Borise Hály vyhlásila brněnská společnost FINEZZA design. Studenti středních a vysokých škol mají za úkol nejpozději do 15. května 2010 navrhnout nábytkový prvek či jeho doplněk, který by svou funkcí dokázal zvýšit komfort užívání obytného prostoru člověku se zdravotním handicapem. Vítěz soutěže, kterého vybere odborná porota v čele s bývalým ředitelem Design centra ČR Karlem Kobosilem, si odnese 30.000 Kč a možnost letní stáže v renomované designérské kanceláři.

K2 atmitec, NetDirect a NAM system startují projekt Open Business Inteligence podporovaný evropskými fondy

Ostrava, 2. 12. 2009 - Tři členové profesního sdružení IT Cluster, společnosti K2 atmitec, NetDirect a NAM system, zahájili pod jeho hlavičkou vývoj ambiciózního projektu, jenž umožní snadné, rychlé a levné využívání BI nástrojů všem, kteří je potřebují, ale vzhledem k nemalým počátečním nákladům si je nemohou dovolit. Projekt s názvem Open Business Intelligence je součástí projektu Rozvoj IT Cluster 2009-2012, jehož celkové náklady na realizaci dosáhnou výše 125 mil. Kč. Projekt získal i podporu z fondů EU v celkové výši 80 mil. Kč.

iiyama ProLite T2250MTS: Multitouch monitor ovládaný dvěma prsty

Ostrava, 2. 12. 2009 – Dotekový monitor, který díky dvěma kompatibilním bodům můžete ovládat dvěma prsty. To je nový iiyama ProLite T2250MTS, který se na český trh dostane ještě v letošním roce. Japonská značka ho uvádí jako naprostou novinku, která může naznačit mnohé o tom, jak budou vypadat technologie v LCD panelech v příštích letech.

Informační systém K2 bude napojen na e-shop FastCentrik

Ostrava, 30. 11. 2009 - Společnosti K2 atmitec a NetDirect uzavřely vzájemnou dohodu o propojení Informačního systému K2 a e-shopu FastCentrik. Klienti K2 atmitec tak získají možnost rychlého otevření efektivního a moderního prodejního kanálu, jehož podpora bude vestavěna přímo do IS K2.

iiyama představila 19" LCD ProLite C1911S: Monitor k zapojení na průmyslové kamery

Ostrava, 24. 11. 2009 – Speciální monitor, který skvěle doplní techniku pro monitoring a ostrahu objektů. To je nový devatenáctipalcový LCD panel iiyama ProLite C1911S, který přichází na český trh. Světoznámá japonská značka ho uvádí jako ideální monitor pro zapojení na průmyslové kamery.

Fortron/FSP Group představil očekávanou sérii PC zdrojů Bluestorm Pro 80PLUS

(Praha/Mönchengladbach 24. listopadu 2009) – Na tradici výkonných a mezi uživateli velice oblíbených PC zdrojů Bluestorm z dílny společnosti FSP Group nyní navazuje nová série Bluestorm Pro. FSP Group ve spolupráci s jedním z největších českých a slovenských IT distributorů, firmou AT Computers, nyní uvádí na trh nový model BlueStorm Pro 500 W 80PLUS.

Tech Data představila svůj sklad v Boru u Tachova: Disponuje zásobami za téměř 5 miliard korun

Praha, 23. listopadu 2009 – Prohlídku svého nejmodernějšího skladu v Evropě zorganizovala světová špička v oblasti distribuce IT, společnost Tech Data. Na čtvrtek 19. listopadu sezvala novináře a své obchodní partnery do Boru u Tachova, kde v létě tohoto roku zahájilo provoz nové logistické centrum Tech Data pro střední Evropu.

Na Slovensku zahájil provoz další ParkerStore, tentokrát ve Vrútkách

Vrútky/Praha – 20. listopadu 2009 – Společnost Parker Hannifin, mezinárodní špička v oboru technologií a systémů řízení pohybu, otevře během prosince tohoto roku novou specializovanou prodejnu ParkerStore ve Vrútkách. Prodejna vzniká díky spolupráci Parker Hannifin a jejího certifikovaného distributora, společnosti Business rental center Martin.

Architekt Hála pokřtí v DEZZIGN pointu svou novou knihu o tvorbě interiérů

Brno, 20. 11. 2009 – Novou knihu Interiér – tvorba obytného prostoru pokřtí ve čtvrtek 26. listopadu v prostorách nedávno otevřeného DEZZIGN pointu známý brněnský architekt Boris Hála. Kniha nabízí pestré množství informací a fotografií jak pro studenty architektury a tvorby interiérů, tak i pro všechny milovníky kvalitního bydlení.

AT Computers získal na školení svých zaměstnanců grant z Evropské unie

Evropská unie podpořila projekt Posílení profesních dovedností a adaptability zaměstnanců AT Computers, a.s. v době ekonomické krize Ostrava, 20. 11. 2009 – Nové znalosti v oboru, ale také trénink již nabitých dovedností. Takový přínos očekává společnost AT Computers od projektu, díky kterému projdou pracovníci firmy školeními zaměřenými na zvýšení jejich profesionálních zručností. Nápad podpořila i Evropská unie a společnost dostala na jeho realizaci grant z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost.

Azlan otevřel největší sklad produktů Cisco v ČR

Mnichov, Praha, 19. listopadu 2009 – Divize Azlan, globální distributor produktů Cisco a řešení pro podnikové sítě, servery a informační systémy, která je součástí společnosti Tech Data, oznámila otevření regionálního skladu produktů Cisco v logistickém centru v Boru u Tachova, odkud bude obsluhovat své zákazníky v Německu, Rakousku a České republice. Toto logistické centrum je přitom největším skladem skupiny Tech Data mimo území Spojených států amerických.

Nezmokne a nerozbije se: Pro cestování s fotoaparátem je tu Ortlieb Shuttle

(Uherský Brod, 16. listopadu 2009) – Pro cyklisty, ale nejen pro ně. Pro přenášení fotoaparátu, ale i jiných věcí. Kufr, ale třeba také batoh. Nový koncept multifunkčního kufříku Ortlieb Shuttle představuje maximálně variabilní řešení přenosu citlivého vybavení, které je možno použít nejen na kole, ale i při turistických výpravách a focení v extrémních podmínkách kdekoliv na světě.

K2 atmitec otevírá dialog se zákazníky

Ostrava, 18. 11. 2009 - Společnost K2 atmitec, výrobce stejnojmenného Informačního systému K2, připravila pro své zákazníky a partnery na konec roku řadu setkání s názvem „Meeting days K2“. Jejich prvotním cílem je otevření dialogu přímo mezi výrobcem a uživateli IS K2 a poznání individuálních požadavků zákazníků. Setkání se zaměří i na získávání námětů a návrhů pro budoucí vývoj IS K2.

Cyklisté vědí. Ortlieb Saddle-Bag nepromokne.

(Uherský Brod, 13. listopadu 2009) – Stylová podsedlová brašna s překvapivě velkým objemem. A 100% vodotěsná. Díky specialistům na alternativní cyklistiku z uherskobrodské firmy Azub Bike dorazil Saddle-Bag od Ortliebu do České republiky. A už teď je zřejmé, že ve své kategorii může jen těžko hledat konkurenci.

AT Computers a DELL spojují své síly

Ostrava – Jako o silném spojení pro lepší byznys mluví jeden z největších českých a slovenských IT distributorů, společnost AT Computers, o nejnovějším přírůstku do jejího portfolia – produktech DELL. Tedy značky, která rok co rok atakuje pozici největšího výrobce počítačů, notebooků i serverů na světě.

V Brně byly otevřeny nové prostory věnované současnému designu

Brno, 9. 11. 2009 – Po dvou letech od zrušení Design centra ČR se Brno konečně dočkalo nových výstavních prostor věnovaných současnému designu – tzv. Dezzignpointu. Na začátku listopadu jej v rámci svého showroomu otevřela soukromá společnost FINEZZA design zabývající se tvorbou designových interiérů.

Portfolio AT Computers se rozšíří o další značku: síťové produkty D-Link

Ostrava, 9. 11. 2009 – Česká dvojka v oblasti IT distribuce, společnost AT Computers, nekončí v podzimním rozšiřování svého portfolia. Společně s největším neamerickým výrobcem síťových produktů D-Link dnes oznámila, že s platností od 1. listopadu bude distribuovat také více než 70 nejoblíbenějších výrobků této značky.

Tech Data: Marketingovým manažerem pro Autodesk se stal Petr Chaloupka

Praha, 4. listopadu 2009 – Novou posilou Autodesk týmu ve společnosti Tech Data Distribution se stal Petr Chaloupka. Nastupuje na pozici marketingového manažera pro produkty Autodesk.

Profesionální projektory Epson v distribuci AT Computers

Ostrava, 2. 11. 2009 – Jako partnera pro distribuci svých profesionálních projektorů v IT kanálu si společnost Epson vybrala jednoho z největších českých IT distributorů, firmu AT Computers. Kontrakt platí od 4. kvartálu roku 2009 pro území České republiky.

AT Computers bude distribuovat počítačové příslušenství české značky AXAGO

Ostrava, 2. 11. 2009 – Originální výrobky počítačového příslušenství české značky AXAGO obohatí distribuční portfolio jednoho z největších českých IT distributorů, společnosti AT Computers. Už od 1. listopadu 2009 firma nabídne svým resellerům širokou paletu produktů, počínaje PCI, USB nebo ExpressCard adaptéry a konče například čtečkami karet nebo externími boxy.

Internetový obchod K2 atmitec s podporou společnosti MK solutions

Ostrava, 26. 10. 2009 - Společnost K2 atmitec s.r.o. uzavřela vzájemnou dohodu o spolupráci se společností MK solutions s.r.o., která je tvůrcem internetových řešení JetWeb, zahrnujících elektronické obchody, webové prezentace apod.

AT Computers exkluzivním distributorem značky TRIUMPH BOARD®

Ostrava, 23. 10. 2009 – Exkluzivním distributorem značky TRIUMPH BOARD® pro Českou republiku se s platností od 1. listopadu 2009 stane společnost AT Computers. Oznámili to zástupci obou firem.

iiyama a AT Computers budují partnerský program KAIZEN

Ostrava, 22. 10. 2009 – Výrobce špičkových LCD monitorů iiyama a jeden z největších českých a slovenských IT distributorů, společnost AT Computers, zahájily lokalizaci partnerského programu KAIZEN. Jeho cílem je vybudování sítě Autorizovaných partnerů iiyama v Čechách a na Slovensku, kde by byla značka spojována nejen s monitory vysoké kvality, ale také s velkou marží pro dealery.

K2 atmitec představila novou verzi Informačního systému K2

Ostrava, 21. 10. 2009 – Společnost K2 atmitec s.r.o. přivítala na své každoroční akci o novinkách v Informačním systému K2 (IS K2) bezmála 200 zástupců z 97 firem, které patří mezi stálé klienty K2 atmitec.

Tech Data rozšířila své portfolio o značku Packard Bell

Praha, 20. října 2009 – Bohatší nabídku stylových notebooků a netbooků slibuje s koncem října společnost Tech Data Distribution. Své portfolio totiž s platností od 26. 10. 2009 rozšiřuje o výrobky celosvětově známé značky Packard Bell.

K2 atmitec úspěšně dokončila certifikaci IS K2 pro operační systém Windows 7

Ostrava, 16. 10. 2009 – Společnost K2 atmitec, výrobce a vlastník veškerých práv k Informačnímu systému K2 (IS K2), oznámila úspěšné zakončení procesu certifikace IS K2 pro operační systém Windows 7.

Během brněnského Medical Fair proběhne preventivní akce proti rakovině prsu pro nevidomé

(Brno, 14. října 2009) – Specifické bariéry v přístupu k preventivnímu mamografickému vyšetření prsní tkáně jsou podle odborníků příčinou toho, proč mu tělesně postižené ženy nevěnují dostatečnou pozornost. Upozornit na tento fakt se rozhodlo akreditované mamografické pracoviště femma v Brně.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.