Jak vybrat nábytek do jídelny? Záleží na vašich potřebách | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Jak vybrat nábytek do jídelny? Záleží na vašich potřebách


Brno, 10. 2. 2010 – Ačkoliv je v Čechách dlouholetým zvykem stolovat přímo v kuchyni u kuchyňského stolu, stále častěji se především v rodinných domech rozšiřuje trend samostatných jídelen. Patříte-li právě mezi ty šťastné, kteří nejsou limitováni prostorem, jistě byste měli věnovat zvýšenou pozornost výběru správného jídelního nábytku.

Nejvýraznějším rozdílem mezi kuchyňským a jídelním nábytkem je jeho velikost. Jídelní nábytek totiž zpravidla není limitován malými rozměry kuchyně a může se tak stát skutečnou dominantou určeného prostoru. Tomu často odpovídá i jeho velkorysý design. „Specialisty na jídelní nábytek jsou tradičně Italové. Pokud se jim poskytne prostor, dokážou unikátně skloubit z generace na generaci děděnou řemeslnou zručnost s originálními designovými nápady,“ říká interiérový designér Milan Vrbík z brněnské společnosti FINEZZA design.
Stůl musí odpovídat vašim potřebám i stylu
Chlubíte-li se rádi přátelům svým kulinářským uměním a dveře se u vás v době večeře netrhnou, rozhodně se vám vyplatí investice do většího stolu. Větší pohodlí pro všechny strávníky je však vykoupeno i většími nároky na prostor jídelny. Zdánlivě ideálním kompromisem jsou potom rozkládací stoly, které snadno vyhoví každodenním nárokům běžné rodiny, přičemž je lze v momentě rozložit a pohodlně usadit větší počet strávníků. Jejich náročnější výroba se však nutně promítá i do pořizovací ceny, za jejich praktičnost je tedy potřeba si připlatit. Co se týče tvarů, dominuje jednoznačně klasický obdélník. Do větších prostor se však ideálně hodí méně obvyklé oválné tvary, které artušovsky podtrhují důležitost všech stolovníků. Zlatou střední cestou mezi oběma možnostmi jsou potom moderní obdélníkové stoly Varaschin se zaoblenými rohy, které originálně kombinují praktické přímé a přívětivě oblé linie, nemluvě o zvýšené bezpečnosti, kterou ocení především rodiče malých dětí.
Vzhledem k tomu, že jídelna bývá otevřená k ostatním částem domu, je třeba, aby i jídelní nábytek ladil se zbytkem interiéru. „Toho lze dosáhnout především výběrem vhodného materiálu a barev. Dnešní nabídka je však tak pestrá a různorodá, že se vyplatí konzultace s interiérovým designérem. Snadno tak předejdete budoucím problémům například při malování,“ upozorňuje Vrbík.
Židle by měla být pohodlná a vhodně doplňovat stůl
K vybranému stolu je nezbytně nutné sladit i židle, a to nejen z estetického, ale i ryze praktického hlediska. V úvahu je třeba brát především výšku stolu a rozteč nohou tak, aby se židle daly pod stůl v klidu zasunout a zároveň nechaly pod stolem dostatek místa pro nohy. Aby byla židle pohodlná a sezení na ní člověka nerušilo, musí splňovat několik základních kriterií. „Důležitá je délka sedáku a výška opěradla, které by mělo končit přibližně v oblasti pod lopatkami, rozhodně ne níže. Pro delší sezení by pak opěradlo mělo být vypouklé v oblasti bederní páteře,“ připomíná Vrbík. Vzhled a barevnost židlí je zpravidla určena výběrem stolu a materiálem, ze kterého je vyrobený. Židle se stolem by pak měly dohromady vytvářet kompaktní celek, který jakoukoliv hostinu i každodenní jídlo promění v příjemný nevšední zážitek.
Varaschin Curvex
Charakteristickým prvkem jídelních stolů Curvex jsou trojhranné nohy se zaobleným připojením k desce stolu. Stoly jsou nabízeny v pevné nebo rozkládací verzi v barvě dřeva nebo s lesklým lakovaným povrchem. Cena se liší podle materiálu a barvy a začíná na 105 000 Kč.
Varaschin Made
Kruhové či oválné jsou vyráběny v rozkládací i nerozkládací verzi. Základem stolu je silná chromovaná ocelová kostra a deska z ořechu. Stůl je dostupný rovněž s pevnou skleněnou deskou o průměru 160 cm. Cena stolu začíná na 75 000 Kč.
Varaschin Code
Rozkládací obdélníkový stůl Code je standardně vyráběný v dýze tmavý a šedý dub a ořech. Ke stolu je navíc možné zakoupit i sadu designových židlí. Cena od 67 000 Kč.

###
O společnosti FINEZZA design
Společnost FINEZZA design, která se zabývá tvorbou originálních designových interiérů, byla založena v roce 2009 jako propojení aktivit společností CR DESIGN LTD. a viewART s.r.o. Nabídku kvalitního italského designu tak doplňuje o servis v podobě individuálního přístupu jak k návrhům, tak i realizaci originálních interiérů. Více informací o společnosti naleznete na www.finezzadesign.cz.

Showroom FINEZZA design®
Vídeňská 63, 639 00 Brno
e-mail: info@finezzadesign.cz
Kontakt:

Marek Hadra
PR Director
hadra@aetna.cz
511114730


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 10. 2. 2010 16:03
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: AETNA, spol. s r. o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Poskytujeme komplexní služby v oblasti marketingu a PR.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.