Tech Data představila svůj sklad v Boru u Tachova: Disponuje zásobami za téměř 5 miliard korun | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Tech Data představila svůj sklad v Boru u Tachova: Disponuje zásobami za téměř 5 miliard korun


Praha, 23. listopadu 2009 – Prohlídku svého nejmodernějšího skladu v Evropě zorganizovala světová špička v oblasti distribuce IT, společnost Tech Data. Na čtvrtek 19. listopadu sezvala novináře a své obchodní partnery do Boru u Tachova, kde v létě tohoto roku zahájilo provoz nové logistické centrum Tech Data pro střední Evropu.

Aktuální skladová plocha téměř 50.000 m², zásoby v hodnotě 5 miliard korun nebo plánovaný obrat ve výši až 65 miliard Kč. To jsou jen některá čísla, která charakterizují projekt největšího skladu skupiny Tech Data mimo území Spojených států amerických. Společnost investovala do technologií skladu asi 9 milionů euro a na jeho vybavení je to znát. I proto patří podle představitelů firmy mezi nejmodernější sklady v Evropě vůbec.

Účastníky prohlídky doprovázeli mimo jiné obchodní ředitel společnosti Tech Data Distribution, která v České a Slovenské republice skupinu zastupuje, Ladislav Kocour, a ředitel operací Petr Jahoda. Ten přítomné podrobně seznámil s významem nového skladu pro region i celou Evropu. Sklad totiž nebude jenom zásobovat IT resellery ve střední Evropě, tedy v Česku, Slovensku, Maďarsku, Rakousku a Německu, ale bude sloužit i jako centrála pro menší evropské sklady, například pro produkty HP spotřební materiál, značky Xerox, Intel, WD nebo Cisco.

Sklad v současné chvíli zaměstnává 150 lidí, kteří za měsíc expedují na 300.000 balíků nebo palet k partnerům či zákazníkům, nebo do menších skladů Tech Data v Evropě. Aby mohlo být zboží k zákazníkům odesláno včas, zásobuje sklad 1400 kamionů měsíčně, které dovážejí výrobky z oblasti IT a spotřební elektroniky přímo od dodavatelů.

Petr Jahoda ve své prezentaci zdůraznil, že možná ještě důležitější než čísla jsou technologie, kterými sklad v Boru u Tachova disponuje. „Logistické centrum v Boru u Tachova totiž výrazně přispělo ke zkrácení dodacích lhůt. Podařilo se to například díky využívání informačního systému, zavedením automatického dopravníku od společnosti Siemens nebo udržováním veškerých dat on-line přes bezdrátové sítě. Objednávky se díky tomu vyřizují už do jedné hodiny,“ říká Jahoda. Bor u Tachova má navíc výbornou polohu, leží přímo u dálnice D5.

Podle obchodního ředitele Tech Data Distribution Ladislava Kocoura se do budoucna počítá s dalším rozvojem logistického centra. „Podmínky v Boru u Tachova nám to umožňují. Již teď prochází skladem pětina objemu všeho zboží Tech Data v Evropě. Chtěli bychom dále posílit jeho roli nejen v regionu střední Evropy, ale výhledově také na dalších trzích. Do budoucna bychom mohli mít v Boru centralizovaných ve vybraných produktech až 16 zemí,“ říká Kocour.

Pro zákazníky ve střední Evropě, tedy i v České republice a na Slovensku, má velký význam zavedení tzv. Vertical Business Unit, tedy přímého zásobování z centrálního skladu. V minulosti totiž produkty putovaly z centrálního skladu do meziskladu, tento krok ale se zprovozněním centra v Boru pro některé značky úplně odpadl. V České republice a na Slovensku se to týká například HP spotřebního materiálu, produktů Cisco, Intel a dalších.

Tech Data se chce v tomto a příštím roce zaměřit na rozšíření systému Vertical Business Unit, implementaci českého skladu do centrálního skladu v Boru, ale také třeba na distribuci mobilních telefonů pro německý trh a zavádění nových služeb. Jednou z nich je například tzv. Private Label, která umožňuje označit fakturu i dodávku zboží pouze logem resellera nebo obchodního partnera (a zdůraznit ho v očích koncového zákazníka).

Nové logistické centrum Tech Data pro střední Evropu v Boru u Tachova bylo zprovozněno v roce 2006 a v létě roku 2009 rozšířeno i o sklad pro Česko a Slovensko, aktuálně disponuje prostory o rozloze 48.250 m². Díky dobré geografické poloze a nejnovějšímu technickému vybavení umožnilo zvýšit skladové kapacity pro celý region a zkracovat dodací lhůty jednotlivých objednávek. Nedávno oznámila také divize Azlan, přední evropský distributor produktů značky Cisco a řešení pro podnikové sítě, servery a informační systémy, že produkty Cisco pro své zákazníky v Německu, Rakousku a České republice bude distribuovat právě z nového centrálního skladu Tech Data v Boru u Tachova.###

Informace o společnosti Tech Data Distribution hledejte na www.techdata.cz; www.techdata.sk.
O společnosti Tech Data Distribution
Firma Tech Data Distribution, s.r.o., je distributor výpočetní a komunikační techniky, digitální spotřební elektroniky a software. Společnost byla založena v polovině roku 1991 v Praze pod názvem Expert & Partner. V dubnu 1993 se stala součástí celoevropské distribuční sítě Computer 2000, která je od roku 1999 vlastněna americkou distribuční firmou Tech Data Corporation. V distribuční nabídce Tech Data Distribution naleznete produkty nejdůležitějších výrobců ze všech oblastí výpočetní a komunikační techniky. V březnu 2004 úspěšně proběhla integrace společnosti Azlan. Společnost dosáhla v roce 2008 obratu 6,4 mld. Kč.

O společnosti Tech Data Corporation
Společnost Tech Data Corporation (NASDAQ GS: TECD), založená v r. 1974, je předním distributorem produktů informačních technologií, s více než 100 000 zákazníky ve více než 100 zemích po celém světě. Obchodní model společnosti umožňuje poskytovatelům řešení, výrobcům a vydavatelům efektivněji prodávat své produkty a podporovat koncové uživatele od malých a středních firem (SMB) až po velké podniky. Společnost se umístila v žebříčku Fortune 500 na 102. místě a dosáhla tržeb ve výši 24,1 mld. USD za poslední fiskální rok, který skončil 31. ledna 2009. Více informací najdete na: www.techdata.com

Kontakt:

Marek Hadra
PR Director
hadra@aetna.cz
511114730


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 23. 11. 2009 15:38
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: AETNA, spol. s r. o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Poskytujeme komplexní služby v oblasti marketingu a PR.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.