Nová řada generátorů dusíku umožňuje vinařským závodům produkci dusíku přímo ve svém provozu a eliminuje tak závislost na externích prodejcích technických plynů | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Nová řada generátorů dusíku umožňuje vinařským závodům produkci dusíku přímo ve svém provozu a eliminuje tak závislost na externích prodejcích technických plynů


Praha, 25. února 2011 – Divize filtrace a separace společnosti Parker Hannifin Corporation představila novou produktovou řadu generátorů dusíku Balston®, která je speciálně určena pro vinařské závody.

Použití dusíku je zásadním požadavkem na celé řadě míst v procesu výroby vína, včetně plnění lahví, transportu a skladování. Dusíková ochranná atmosféra sníží kontakt mezi kyslíkem a povrchem vína, zamezí růstu bakterií a dalších mikroorganismů. Dusík se používá také k odstranění vzduchu z trubek a hadic před plněním lahví, aby se kyslík nedostal do kontaktu s vínem během jeho transportu. Dusíkovým proplyňováním se odstraní kyslík nebo oxid uhličitý, který se dostal do vína během zpracování, a tak napomáhá zachovat konsistentní kvalitu vína.
Generátory dusíku Parker řady Balston WineMaker zajistí nepřetržitý průtok dusíku s vysokou čistotou, což umožní odstranit zbytkový kyslík, zachovat chuť i čerstvost a prodloužit trvanlivost vína. Systém je navržen pro provoz 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a to bez nutné pozornosti obsluhy s tím, že dobré služby bude poskytovat vinařstvím s produkcí více než 5 000 lahví. Generátory dusíku Balston WineMaker jsou konstruovány speciálně pro provoz ve vinařských závodech a jsou dodávány jako kompletní systémy s digitálním průtokoměrem, zásobní nádobou na plynný dusík a vysoce účinným koalescenčním filtračním systémem. Analyzátor kyslíku je k dispozici jako volitelné příslušenství.
Nové generátory dusíku umožňují vinařům zbavit se nepříjemné závislosti na dodavatelích tlakových lahví, Dewarových nádob nebo zásobníků s kapalným dusíkem. Využití generátoru napomůže provozovateli vyřešit problémy s nákladnými prostoji, vysokým pronájmem zásobníku, s poplatky za nebezpečné materiály, s náklady na dopravu, s rizikem zvyšování cen, ze ztráty plynu odpařováním a s dlouhodobými leasingovými smlouvami.
Instalace generátoru si vyžaduje jen jednoduché připojení standardního stlačeného vzduchu na vstup do generátoru a napojení výstupního připojovacího hrdla na dusíkové potrubí. Systém se připojuje na klasickou zásuvku 1-fázového napětí, je přenosný a stavebnicově rozšiřitelný.

###

O společnosti Parker Hannifin
Díky ročnímu obratu přes 10 miliard USD je společnost Parker Hannifin mezinárodním lídrem v oblasti technologií a systémů pro řízení pohybu, který poskytuje specializovaná řešení pro širokou řadu komerčních, mobilních, průmyslových a leteckých oborů. Společnost zaměstnává přes 55 000 zaměstnanců ve 46 zemích po celém světě. Firma je technologicky členěna do několika skupin: hydraulika, automatizace, filtrace, šroubení, těsnění, chlazení a klimatizace, letectví a kosmonautika a přístrojová technika. Firma Parker již 54 let každoročně navyšuje počet dividend, které vyplácí svým akcionářům. To společnost řadí mezi top 5 společností, jež vykazují nejdelší růst dividend podle S&P 500 indexu. Pro více informací navštivte internetové stránky společnosti http://www.parker.com, nebo stránky http://www.phstock.com.

Do České republiky Parker vstoupil v roce 1991 jako do první země bývalého východního bloku. Nejprve byla zřízena kancelář pro podporu prodeje a vytvoření prodejní sítě, v roce 1993 Parker Hannifin započal i výrobní spolupráci s českými firmami. První výrobní závod uvedla společnost do provozu v roce 1994 se sedmi pracovníky v Sadské u Nymburka. Od roku 1999 zde pracuje 400 zaměstnanců v novém závodě. Podobně započala v roce 1996 i výroba v Chomutově s dnešními téměř 750 pracovníky. Do České republiky Parker vstoupil v roce 1991 jako do první země bývalého východního bloku. Nejprve byla zřízena kancelář pro podporu prodeje a vytvoření prodejní sítě, v roce 1993 Parker Hannifin započal i výrobní spolupráci s českými firmami. První výrobní závod uvedla společnost do provozu v roce 1994 se sedmi pracovníky v Sadské u Nymburka. Od roku 1999 zde pracuje 400 zaměstnanců v novém závodě. Podobně započala v roce 1996 i výroba v Chomutově s dnešními téměř 750 pracovníky.

Obchodní pobočka firmy má sídlo v Praze. Prodej v České republice a Slovenské republice je rozdělen do dvou skupin: Velcí zákazníci jsou obsluhováni přímo obchodní pobočkou v Praze, obsluha menších zákazníků a servisní služby jsou zajištěny prostřednictvím sítě distributorů (certifikovaní distributoři provozují prodejny s názvem ParkerStore).
Kompletní profil společnosti, včetně informací o nabízených produktech a službách najdete na webové stránce www.parker.cz, pro investory jsou další informace k dispozici na www.phstock.com.


Kontakt:

Marek Hadra
PR Director
hadra@aetna.cz
511114730


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 1. 3. 2011 9:00
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: AETNA, spol. s r. o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Poskytujeme komplexní služby v oblasti marketingu a PR.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.