Tech Data zabodovala v přehledu TOP 10 evropských distributorů společnosti Canalys | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Tech Data zabodovala v přehledu TOP 10 evropských distributorů společnosti Canalys


Praha, 27. 1. 2010 – Výzkumná a analytická společnost Canalys zveřejnila výsledky své studie Canalys Distributor Point of View for the Channels Analysis service 2009. Tato analýza přináší porovnání TOP 10 distributorů IT na evropském trhu. Jsou jimi v abecedním pořadí: Actebis, ALSO Holding, Arrow Electronics, Avnet Technology Solutions, Bell Micro, DCC SerCom, Esprinet, Ingram Micro, Tech Data a Westcon.

Společnost Tech Data, kterou na českém a slovenském trhu reprezentuje Tech Data Distribution, se umístila v kvadrantu „lídrů“ (Pre-eminent), který zahrnuje společnosti se silnou pozicí na trhu a dobrými vyhlídkami do budoucnosti oproti konkurenci, s nejlepším skóre.

Canalys PoV kvadranty popisují současnou a předpokládanou budoucí pozici jednotlivých distributorů ve srovnání s celou skupinou. Jsou indikátorem toho, jak si distributoři vedou
a jakou mají perspektivu vývoje ve střednědobém a dlouhodobém horizontu. Kvadranty jsou vizuální prezentací dvou skóre. Horizontální osa mluví o výkonu distributora a vychází z finančních indikátorů. Vertikální osa znázorňuje střednědobé a dlouhodobé strategické plány týkající se produktového portfolia, podpory zákazníků, marketingu, vzdělávání a dalších indikátorů.

„Jsme potěšeni tímto umístněním. Je to signál našim domácím i zahraničním partnerům, že Tech Data je silná a stabilní společnost s jasnými plány rozvoje do budoucnosti,“ řekl Ladislav Kocour, obchodní ředitel společnosti Tech Data Distribution.

Vynikající finanční kondici Tech Data v Evropě dokládají i fiskální výsledky za třetí kvartál roku 2009. V něm sice Tech Data zaznamenala pokles obratu oproti minulému fiskálnímu období o 5,7 % na úroveň 3,18 mld. dolarů, ale zároveň zvýšila zisk na 29,7 mil. dolarů oproti loňským 23,4 mil. dolarů.


###

Informace o společnosti Tech Data Distribution hledejte na www.techdata.cz; www.techdata.sk.
O společnosti Tech Data Distribution
Firma Tech Data Distribution, s.r.o., je distributor výpočetní a komunikační techniky, digitální spotřební elektroniky a software. Společnost byla založena v polovině roku 1991 v Praze pod názvem Expert & Partner. V dubnu 1993 se stala součástí celoevropské distribuční sítě Computer 2000, která je od roku 1999 vlastněna americkou distribuční firmou Tech Data Corporation. V distribuční nabídce Tech Data Distribution naleznete produkty nejdůležitějších výrobců ze všech oblastí výpočetní a komunikační techniky. V březnu 2004 úspěšně proběhla integrace společnosti Azlan. Společnost dosáhla v roce 2008 obratu 6,4 mld. Kč.

O společnosti Tech Data Corporation
Společnost Tech Data Corporation (NASDAQ GS: TECD), založená v r. 1974, je předním distributorem produktů informačních technologií, s více než 100 000 zákazníky ve více než 100 zemích po celém světě. Obchodní model společnosti umožňuje poskytovatelům řešení, výrobcům a vydavatelům efektivněji prodávat své produkty a podporovat koncové uživatele od malých a středních firem (SMB) až po velké podniky. Společnost se umístila v žebříčku Fortune 500 na 102. místě a dosáhla tržeb ve výši 24,1 mld. USD za poslední fiskální rok, který skončil 31. ledna 2009. Více informací najdete na: www.techdata.com


Kontakt:

Marek Hadra
PR Director
hadra@aetna.cz
511114730


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 29. 1. 2010 9:04
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: AETNA, spol. s r. o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Poskytujeme komplexní služby v oblasti marketingu a PR.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.