Tech Data startuje iniciativu TDCloud | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Tech Data startuje iniciativu TDCloud


Praha, 10. 11. 2011 – Tech Data Europe oznámila start nového rozsáhlého programu na podporu distribučního kanálu s názvem TDCloud. Nový program poskytuje resellerům přístup k široké nabídce cloud řešení a služeb od špiček na tomto progresivním trhu. Pro resellery jsou zároveň připraveny rozsáhlé vzdělávací programy, aby byli schopni nabízet svým zákazníkům kvalitní cloudová řešení, která jim přinesou další obchodní příležitosti.

Vzhledem k vynikajícím výsledkům programu TDCloud v USA jej Tech Data Europe rozšiřuje, ve spolupráci se společnostmi Cisco, HP, IBM, Microsoft, Symantec a VMware, i do dalších zemí. Firmy společně budují distribuční kanál, který využije plný potenciál společnosti Tech Data a její value-added divize Azlan.

Produkty, služby a zdroje klíčových výrobců, které jsou dostupné prostřednictvím TDCloud, umožní resellerům výrazně rozšířit svá portfolia a vytvářet obchodní nabídky postavené na private cloud a public cloud řešeních. Nový program je rozdělen do třech úrovní tak, aby vycházel vstříc všem požadavkům resellerů na cloud řešení:

• Cloud Reseller využívá existující veřejné zdroje a cloud infrastrukturu, což umožňuje předávat resellerům cloud řešení bez dodatečných nákladů na budování infrastruktury. Typickými produkty, které budou reselleři v této úrovni poskytovat, bude například Microsoft Office 365 a podobné nabídky, dále to budou systémy zálohování a služby disaster recovery.

• Cloud Builder pomůže resellerům budovat private cloud řešení pro své koncové zákazníky. Do portfolia jim tedy přibudou servery, storage řešení, síťové a bezpečnostní produkty a virtualizační nástroje.

• Cloud Provider je postaven na online službě Tech Data s názvem Stream One* a integrovaných XaaS řešeních. Reselleři jsou hlavním poskytovatelem cloud řešení včetně jejich účtování. Pro svoji činnost budou využívat širokou nabídku SaaS, Microsoft SPLA, VMware VSPP, bezpečnostní a další služby a nástroje.

„Při tvorbě TDCloud jsme velmi úzce spolupracovali s našimi vybranými klíčovými partnery. Podařilo se nám vytvořit program, který má účel, ale zároveň je inovativní a má potenciál výrazně rozvíjet náš distribuční kanál. Vidíme v něm možnost, jak využít naše bezkonkurenční kapacity v rámci Evropy a pomoci tak našim partnerům při tvorbě nových obchodních příležitostí. Resellerům poskytne rozsáhlou podporu vzdělání, zdroje a profesionální vedení. Budou tak schopni vytvářet a prezentovat svoje vlastní cloud řešení a rozšířit tak svůj byznys,“ řekl k TDCloud Reza Honarmand, ředitel divize Software and Services v Tech Data Europe.

V první fázi programu Tech Data pro resellery připravuje speciální Cloud Basic Portal, zorganizuje několik tréninkových táborů, workshopů a jiných vzdělávacích aktivit. Zkušení profesionálové se budou starat o propojení výrobců a resellerů tak, aby to přineslo maximální rozvoj byznysu v této oblasti. Výrobci budou v dalších fázích programu výrazně rozšiřovat portfolio produktů a služeb poskytovaných Cloud Resellerům, Builderům a Providerům.

„V době, kdy se mění celkový pohled na IT služby na všech úrovních, představuje cloud jedinečnou obchodní příležitost pro resellery a poskytovatele služeb nabídnout zákazníkům skutečnou přidanou hodnotu. Díky propojení zkušeností Tech Data s objemovou distribucí a schopnostmi divize Azlan budovat úzké a speciální vztahy s klíčovými výrobci získáváme jedinečnou pozici při snaze pomoci našim partnerům určovat a budovat jejich obchodní příležitosti,“ poznamenal Simon England, výkonný ředitel Azlan Europe.

Program TDCloud byl vytvořen díky podpoře a spolupráci klíčových výrobců, jako jsou Cisco, HP, IBM, Microsoft, Symantec a VMware.

„Cloud computing mění způsoby, jakými se v současnosti distribuují služby. Do budoucnosti představuje významný faktor rozvoje distribučních kanálů. Proto vítáme příležitost úzké spolupráce s Tech Data, která přinese výraznou výhodu jejím zákazníkům na tomto měnícím se trhu. Naše spolupráce může nastartovat rozvoj obchodu a zisku všech zákazníků Tech Data,“ zhodnotil spolupráci Milo Shacher, VP EMEA Partner Organisation, Cisco.

„HP věří v cloud a umožňuje resellerům profitovat z jeho cloudových nabídek,“ řekl Klaus Rumsauer, zodpovědný za Channel a SMB, Enterprise Server, Storage a Networking v HP EMEA. „I když cloud nabízí spoustu příležitostí pro distributory, někteří reselleři stále nevědí, jak na maximum využít výhody plynoucí z cloudu a SaaS. Iniciativa TDCloud je řešením pro překonání těchto nejistot a HP je hrdé, že může patřit mezi zakládající členy tohoto programu,“ doplnil Rumsauer.

Michael Hartmann, generální ředitel pro SMB, EMEA, Microsoft zhodnotil účast v programu následovně: „Těší nás, že můžeme být součástí programu TDCloud, který podporuje růst, investice a odbornost SMB resellerů v cíleném rozvoji jejich obchodu.“

„Díky svým produktům a službám má VMware jedinečnou příležitost pomoci resellerům a jejich zákazníkům změnit jejich byznys a těžit z možností a efektivity, kterou cloud přináší. TDCloud přinese nástroje, programy, vzdělávání a praktickou pomoc při získávání prostředků pomocí cloud řešení,“ řekl Andy Hunt, viceprezident EMEA Partner Organization, VMware.

*Stream One je obchodní jméno všech online služeb Tech Data v USA.

Více informací o společnosti Tech Data Distribution najdete na www.techdata.cz; www.techdata.sk. Více informací o VAD divizi Azlan pak přímo na www.azlan.cz.O společnosti Tech Data Distribution
Firma Tech Data Distribution, s.r.o., je přední distributor výpočetní a komunikační techniky, digitální spotřební elektroniky a software pro český a slovenský trh. Společnost byla založena v polovině roku 1991 v Praze pod názvem Expert & Partner. V dubnu 1993 se stala součástí celoevropské distribuční sítě Computer 2000, vlastněné od roku 1999 americkou distribuční firmou Tech Data Corporation. V distribuční nabídce Tech Data Distribution naleznete produkty nejdůležitějších výrobců ze všech oblastí výpočetní a komunikační techniky. V březnu 2004 úspěšně proběhla integrace společnosti Azlan. K obsluze svých zákazníků využívá logistické centrum v Boru u Tachova, které v rámci Tech Data Corporation patří mezi největší na světě.
O společnosti Tech Data Corporation
Společnost Tech Data Corporation (NASDAQ GS: TECD), založená v r. 1974, je předním distributorem produktů informačních technologií, s více než 100 000 zákazníky ve více než 100 zemích po celém světě. Obchodní model společnosti umožňuje poskytovatelům řešení, výrobcům a vydavatelům efektivněji prodávat své produkty a podporovat koncové uživatele od malých a středních firem (SMB) až po velké podniky. Společnost se umístila v žebříčku Fortune 500 na 109. místě a dosáhla tržeb ve výši 24,4 mld. USD za poslední fiskální rok, který skončil 31. ledna 2011. Více informací najdete na: www.techdata.comKontakt:

Marek Hadra
PR Director
hadra@aetna.cz
511114730


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 10. 11. 2011 11:04
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: AETNA, spol. s r. o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Poskytujeme komplexní služby v oblasti marketingu a PR.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.