Parker Hannifin představil novou generaci pohonných jednotek AC30V | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Parker Hannifin představil novou generaci pohonných jednotek AC30V


Kaarst/Praha, 25. ledna 2012 – Parker Hannifin Corporation, přední světový výrobce a dodavatel technologií pohonů a systémů pro řízení pohybu, představil nejnovější doplňky střídavých pohonů s proměnnou rychlostí. AC30V je první ze zcela nové generace pohonných jednotek, který byl navržen za účelem splnění specifických požadavků průmyslových čerpadel, ventilátorů i dalších aplikací.

Zpočátku bude AC30V dostupný ve třech velikostech, které budou pokrývat výkonové spektrum 0,75 kW až 18,5 kW v provedení IP 20. Později bude dostupná také verze s krytím IP 55 a výkonem až 110 kW.

Stavebnicové řešení systému pohonů poskytlo firmě Parker Hannifin možnost vytvořit sérii AC30, včetně upravených zákaznických variant pro ucelený řídicí proces nebo zvláštní individuální aplikace. Takové modulární řešení rovněž snižuje množství různých stavebnicových dílů na skladě a s tím spojené náklady jak u distributora, tak i u koncového uživatele.

Uživatelsky přívětivé ovládání umožňuje úplný a zcela jednoduchý intuitivní přístup ke všem funkcím pohonu. Podsvícený LCD displej může zobrazovat informace v kterémkoli z deseti různých jazyků, včetně zjednodušené čínštiny.

Pomocí zabudovaného konfiguračního pomocníka (tzv. Wizard) mohou i méně zkušení uživatelé nakonfigurovat pohon během několika málo minut. Konfigurační pomocník provádí uživatele krok za krokem celým postupem nastavení a automaticky se postará o všechny důležité parametry pohonu. Jakmile je konfigurace dokončena, automatická funkce odladění systému zajistí optimalizaci pohonu s motorem. Parametry pohonu se mohou uložit na záložní paměťovou SD kartu, kterou lze použít i k nastavení dalších pohonů.

Nový AC30V byl navržen s důrazem na jednoduchost, aniž by se ohrozila funkčnost pohonu. Zabudovaná funkční makra pro řadu aplikací a funkcí PLC umožňují schopným uživatelům sestavit sofistikovaný řídicí systém, který by dříve vyžadoval nasazení samostatného PLC. Rozšířenou flexibilitu může poskytnout i některá z mnoha již dostupných volitelných a přizpůsobitelných vstupních/výstupních karet.

Volně stažitelný software „Drive Quicktool“ umožňuje uživatelům s minimálními nároky na řízení a diagnostiku snadno nakonfigurovat, monitorovat a řídit pohon jednoduše z laptopu. Je třeba zdůraznit, že tato jednoduchost negeneruje žádné funkční kompromisy, protože software umožňuje uživateli jak přímé připojení na pohon, tak i připojení přes síť LAN. Automatická softwarová detekce IP adresy usnadňuje uživateli přesně identifikovat jednotlivé pohony AC30 z jiných zařízení, které mohou být na stejné síti.

AC30V byl navržen pro použití i v nejnáročnějším prostředí. Tyto pohony s rozšířeným rozsahem pracovních teplot 0 oC až 50 oC, standardní odolnou povrchovou úpravou dle 3C3, zabudovaným filtrem EMC pro prostředí C2 a zabudovanou stejnosměrnou tlumivkou pro potlačení lineárních harmonických kmitů, mohou pracovat v jakýchkoli aplikacích. Splňují normu EN61800-3, tudíž negativně neovlivňují elektrické systémy v blízkém okolí.

Spolu se standardním vybavením Ethernetovou komunikací a integrovanými uživatelsky konfigurovatelnými webovými stránkami je pohon AC30V po rozbalení připraven k nasazení a přizpůsobení v mnoha stávajících i nových aplikacích. AC30V je však možné kompaktně zařadit i do jiných průmyslových sítí pomocí doplňkových komunikačních karet, podporujících řadu komunikačních sběrnic, např. Profinet, Profibus, Ethernet IP, Bacnet, EtherCAT, DeviceNet, CANopen and Modbus TCP/IP.
###


O společnosti Parker Hannifin
Díky ročnímu obratu přes 12 miliard USD je společnost Parker Hannifin mezinárodním lídrem v oblasti technologií a systémů pro řízení pohybu, který poskytuje specializovaná řešení pro širokou řadu komerčních, mobilních, průmyslových a leteckých oborů. Společnost zaměstnává přes 58 000 zaměstnanců ve 47 zemích po celém světě. Firma Parker již 55 let každoročně navyšuje počet dividend, které vyplácí svým akcionářům. To společnost řadí mezi top 5 společností, jež vykazují nejdelší růst dividend podle S&P 500 indexu. Pro více informací navštivte internetové stránky společnosti http://www.parker.com, nebo stránky http://www.phstock.com.

Firma je technologicky členěna do několika skupin: hydraulika, automatizace, filtrace, šroubení, těsnění, chlazení a klimatizace, letectví a kosmonautika a přístrojová technika. Do České republiky Parker vstoupil v roce 1991 jako do první země bývalého východního bloku. Nejprve byla zřízena kancelář pro podporu prodeje a vytvoření prodejní sítě, v roce 1993 Parker Hannifin započal i výrobní spolupráci s českými firmami. První výrobní závod uvedla společnost do provozu v roce 1994 se sedmi pracovníky v Sadské u Nymburka. Od roku 1999 zde pracuje 400 zaměstnanců v novém závodě. Podobně započala v roce 1996 i výroba v Chomutově s dnešními téměř 750 pracovníky.
Obchodní pobočka firmy, Parker Hannifin Czech Republic s.r.o. má sídlo v Praze. Prodej v České republice a Slovenské republice je rozdělen do dvou skupin: Velcí zákazníci jsou obsluhováni přímo obchodní pobočkou v Praze, obsluha menších zákazníků a servisní služby jsou zajištěny prostřednictvím sítě distributorů (certifikovaní distributoři provozují prodejny s názvem ParkerStore).
Kompletní profil společnosti, včetně informací o nabízených produktech a službách najdete na webové stránce www.parker.cz, pro investory jsou další informace k dispozici na www.phstock.com.
Kontakt:

Marek Hadra
PR Director
hadra@aetna.cz
511114730


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 2. 2. 2012 21:07
Kategorie: Energetika a průmysl
Název zdroje: AETNA, spol. s r. o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Poskytujeme komplexní služby v oblasti marketingu a PR.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.