Brno získá nové centrum designu – BuDu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Brno získá nové centrum designu – BuDu


Brno, 30. 5. 2011 – Už za necelé dva týdny se v Brně otevře nové centrum pro všechny milovníky designu, architektury, nábytku a bytového interiéru. V Masné ulici vzniká BuDu, koncept společných prostor pro nejrůznější designérské firmy pod jednou střechou.

Bývalá funkcionalistická budova Masné burzy od známého architekta Bohuslava Fuchse se ve čtvrtek 9. června 2011 promění v nejmodernější a největší prostory designu v jihomoravské metropoli.

„Myšlenka BuDu vychází z toho, co dobře známe ze zahraničí. Jednotlivé firmy si pronajmou společné prostory a nabídnou tak všem svým zákazníkům a obchodním partnerům možnost získat ucelený obrázek o designu a interiérech včetně odborných konzultací pod jednou střechou,“ vysvětluje Milan Vrbík, manažer společnosti Finezza Design, která s ideou BuDu přišla.

„Nějakou dobu jsme hledali pro nové designové centrum vhodné prostory. A Masná burza maximálně splňuje naše představy. Nejen tím, že je přímo v centru města, a má vlastní prostory pro parkování. Ale i proto, že je to budova s příběhem a její funkcionalistické pojetí dodalo celému prostoru mimořádnou vzdušnost,“ dodává Milan Vrbík.

Slavnostní otevření pro vybrané hosty bude probíhat přímo v designových prostorách BuDu. Pozvání na grand opening přijali i dva přední italští designéři – Fabio Novembre a Luca Stradivari. Novembre je milánský rodák, který patří mezi nejvýznamnější italské architekty a designéry současnosti, který se podílel mimo jiné na italské výstavě pro loňské Expo v Šanghaji. Stradivari je potomkem věhlasného houslového virtuóze a je předním představitelem současného italského bytového designu.

V BuDu naleznou zákazníci řadu populárních značek – bytové interiéry Finezza design, stínicí techniku Innex, luxusní biokrby Fire4Home, koupelnová studia Dara Interiér a Dorint, interiérové dveře Ferrero Legno, podlahy Gazotti, Chapel a Pandomo, bytový textil Habitat nebo hi-endové audiovizuální technologie Jasyko.



Budu – největší centrum bytového designu na jižní Moravě. Funkcionalistická budova Bohuslava Fuchse v Masné ulici je inspirativním showroomem mnoha prestižních designérských a architektonických firem. Adresa: Masná 34, Brno. Oficiální stránky: www.budubrno.cz.

Kontakt: Marek Hadra, komunikační agentura AETNA, PR director, +420 606 648 564, hadra@aetna.cz.Kontakt:

Marek Hadra
PR Director
hadra@aetna.cz
511114730


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 31. 5. 2011 8:21
Kategorie: Kultura
Název zdroje: AETNA, spol. s r. o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Poskytujeme komplexní služby v oblasti marketingu a PR.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.