Program ICT v podnicích pomáhá získat firmám evropské dotace | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Program ICT v podnicích pomáhá získat firmám evropské dotace


Ostrava, 3. 5. 2010 – Společnosti Oracle Czech, Vodafone Czech Republic, Komerční banka a K2 atmitec se spojily v rámci dotačního programu ICT v podnicích. Tento program podporuje prostřednictvím dotací ze strukturálních fondů Evropské unie zavádění informačních a komunikačních technologií ve výrobních a zpracovatelských podnicích do 250 zaměstnanců.

Hlavním cílem volného sdružení je pomoci těmto firmám zavést či inovovat podnikové informační systémy a k tomuto účelu optimálně využít právě evropských dotací, jejichž získání není jednoduchou záležitostí ani pro velké firmy. Proto mohou menší společnosti využít bohatých zkušeností jmenovaných subjektů k vlastnímu rozvoji. Firmy, které se rozhodnou nabídku přijmout, mohou získat podporu až 20 milionů korun, která pokryje 40 až 60 % nákladů celého projektu. Veškerý finanční servis spojený se spolufinancováním, včetně poradenství, výběru a zajištění vhodného úvěru, poskytne Komerční banka.

Úkolem společnosti K2 atmitec v rámci sdružení je především nalezení optimálního řešení informačních systémů individuálně pro každou firmu. Díky svým zkušenostem a technologiím nabízí zapojeným firmám až 30% úsporu času, zprůhlednění firemních procesů a přímé snížení provozních a personálních nákladů. Celkově lze v rámci dotace čerpat finance na zavedení a rozšíření informačních systémů pro zvýšení efektivity v podniku, zlepšení vztahů s dodavateli a zavedení nových výrobků či inovaci stávajících, dále rozvoj technické infrastruktury nebo zavedení outsourcingu informačních systémů.

Celý program ICT v podnicích je jedinečný hlavně díky spolupráci čtyř velmi významných společností a také svou dostupností pro každého, kdo má zájem inovovat informační procesy ve své firmě.

Doposud se v rámci projektu podařilo získat dotace pro společnosti JIPAST, ELPE, BIOMAC, VOP GROUP, Amirro a RATAJ a.s. v celkové hodnotě 22,8 milionů korun. Posledně jmenovaná společnost dosáhla pomocí projektu ICT v podnicích na dotaci na pořízení informačního systému a posílení technologického vybavení společnosti pokrývající až 54 % uznatelných nákladů.

„Součástí pomoci našim klientům je také asistence při následném řízení a dokončení celého projektu, což zaručí optimální využití finančních prostředků pro splnění závazných ukazatelů projektu,“ doplnil informace o projektu Marek Kučera, výkonný ředitel společnosti K2 atmitec.


O partnerech:

Oracle Czech s.r.o.
Pobočka původně americké firmy se zabývá vývojem technologií databází a aplikací pro informační technologie. Ve světovém měřítku je předním dodavatelem softwaru pro správu informací.

Vodafone Czech Republic a.s.
Poskytovatel komplexních telekomunikačních služeb. Vlastníkem je skupina Vodafone Group Plc. Komerční provoz byl zahájen 1. března 2000. V současnosti má v ČR 2,935 milionů klientů (k 30. 6. 2009).

Komerční banka a.s.
Patří do jedné z největších finančních skupin v eurozóně – Société Générale. KB je univerzální bankou poskytující služby v oblasti drobného, podnikového i investičního bankovnictví. V ČR má 394 poboček a 673 bankomatů.

K2 atmitec s.r.o.
Společnost založená v roce 1991 se zabývá vývojem, výrobou a implementací informačního systému. V současnosti patří k předním výrobcům informačních technologií na trhu.

Kontakt:

Marek Hadra
PR Director
hadra@aetna.cz
511114730


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 3. 5. 2010 16:00
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: AETNA, spol. s r. o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Poskytujeme komplexní služby v oblasti marketingu a PR.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.