Nový bytový dům má navrátit Brňany do centra města | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Nový bytový dům má navrátit Brňany do centra města


Brno, 30. března 2010 – Brno, stejně jako zbytek republiky již dlouhá léta trpí tzv. suburbanizací, tedy stěhováním obyvatel ze středu města na periferii. Uvolněné místo potom zpravidla zabírají obchodní a kancelářské prostory. Nepříznivý trend se alespoň částečně pokusí zvrátit nový bytový dům, který vyroste v centru Brna, na ulici Hrnčířská.

Téměř sedmdesát nových bytů ve velikosti 1+kk až 4+kk přímo v srdci Brna. Alespoň takový je plán obytného domu Erasmus, který se v květnu začne stavět na ulici Hrnčířská. Přilákat obyvatele do středu města je přitom stále těžší, většinu z nich odrazují vysoké ceny bytů. Ty ovšem v poslední době výrazně stlačila hospodářská krize. „Krize zapříčinila změny na trhu s realitami a ceny bydlení, zejména novostaveb, již nejsou uměle nadhodnocovány. Díky tomu budou nové byty v centrech opět cenově dostupné,“ popisuje situaci na trhu Dalibor Lamka, předseda představenstva společnosti Trikaya Czech Republic, která projekt financuje.

Obytný komplex Erasmus chce navíc Brňany nalákat i nadstandardním servisem. V domě bude k dispozici 24 hodin denně otevřená recepce, ke každému bytu bude náležet parkovací místo v podzemních garážích a sklep. Dispoziční řešení všech bytů je navíc založeno na studiích o praktickém bydlení, a tak je každý metr promyšlen do posledního detailu. Prostor pro relaxaci nabídne vlastní zahrada s možností posezení a grilování. Bezpečnost obyvatel potom zaručí chytrý kamerový systém. „Více informací o projektu získají zájemci od 30. března v klientském centru v budově IBC na ulici Příkop. Samotný prodej bytů začne v ten samý den,“ doplňuje Lamka.

Ulice Hrnčířská byla pojmenována na přelomu 19. a 20. století podle tehdejší továrny na smaltované nádobí. V roce 2002 pak byla prodloužena až k ulici Veveří. V současnosti se nachází v srdci akademické čtvrti, v její blízkosti sídlí mj. Právnická fakulta Masarykovy univerzity či Moravská zemská knihovna.

Více informací o projektu najdete na: www.rezidenceerasmus.cz.

O společnosti TRIKAYA Czech Republic
TRIKAYA je mezinárodní skupina firem podnikající v oboru financí a nemovitostí. Její aktivity podléhají přísné mezinárodní kontrole Lucemburské komise pro finanční sektor. TRIKAYA Czech Republic řídí developerské projekty patřící skupině na území České republiky. Další informace o společnosti TRIKAYA Czech Republic najdete na: www.trikaya.cz.
Kontakt:

Marek Hadra
PR Director
hadra@aetna.cz
511114730


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 30. 3. 2010 12:45
Kategorie: Reality
Název zdroje: AETNA, spol. s r. o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Poskytujeme komplexní služby v oblasti marketingu a PR.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.