Romantický retro nábytek: klasické postupy a moderní materiály | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Romantický retro nábytek: klasické postupy a moderní materiály


Brno, 18. 3. 2010 – Romantický obrat do minulosti a s ním spojené idealizování si starých časů je hlavním důvodem rostoucí popularity nábytku v retro stylu. A ačkoliv lze rozlišit hned několik typů retro stylu, stále častěji se pod tímto termínem rozumí styl 19. století, především aktuálně oblíbený biedermeier. Líbí se tento styl i vám, ale nevíte, jak interiér správně zařídit, aby nepůsobil kýčovitě?

Biedermeier, typický styl pro měšťanskou kulturu první poloviny 19. století, je charakteristický jednoduchou elegancí a využitím přírodních materiálů, jejichž vlastnosti plně respektuje. To vše je doplněné o dekorativní prvky plné fantazie, které tak jsou lákavým protipólem moderní strohosti. Při výběru nábytku v retro stylu je však potřeba dbát zvýšené opatrnosti, nehodí se totiž do každého interiéru. „Primárně by měl odpovídat životnímu stylu majitele, nábytek tohoto typu je totiž výrazný svou estetickou a morální hodnotou. Ta je na druhé straně vykoupena jeho nižší praktičností. Rodiny s malými dětmi by si proto koupi takového nábytku měly předem důkladně promyslet,“ říká Milan Vrbík, interiérový designér z brněnské společnosti FINEZZA design. Důležité je rovněž držet se při zařizování takového interiéru pouze jednoho stylu a nemíchat spolu různá historická období.
Ve chvíli, kdy zatoužíte po romantickém retro stylu, se jako nejvhodnější tradičně jeví dvě možnosti uspořádání pokoje. První z nich je vybavit takovým nábytkem kompletně celou místnost a zachovat tak její celistvý historický výraz. V tomto případě je však lepší konzultovat váš záměr s interiérovým designérem, který poradí s výběrem vhodného nábytku a jeho uspořádáním. Druhá možnost počítá s využitím jen několika málo výrazných solitérů, které kontrastují s jinak moderně zařízeným interiérem.
„Vybavit svůj interiér původním starožitným nábytkem je úkol téměř nadlidský. Stále více firem se proto zaměřuje na rekonstrukce či kompletní novou výrobu podle originálních postupů. Takový nábytek pak může být paradoxně kvalitnější než jeho předloha. Ukázkovým příkladem jsou výrobky italské firmy Selva, která své produkty vyváží do více než padesáti zemí světa,“ upozorňuje Vrbík. Právě kombinace tradičních výrobních procesů a kvalitních moderních materiálů zaručuje retro nábytku odolnost a dlouhověkost. Zároveň umožňuje jeho snazší skloubení s moderními elektrospotřebiči. Z finančního hlediska je koupě retro nábytku v neposlední řadě i výhodnou investicí. Získává totiž pravidelně na ceně s tím, jak se jednotlivá období dostávají do módy.

###
O společnosti FINEZZA design
Společnost FINEZZA design, která se zabývá tvorbou originálních designových interiérů, byla založena v roce 2009 jako propojení aktivit společností CR DESIGN LTD. a viewART s.r.o. Nabídku kvalitního italského designu tak doplňuje o servis v podobě individuálního přístupu jak k návrhům, tak i realizaci originálních interiérů. Více informací o společnosti naleznete na www.finezzadesign.cz.

Showroom FINEZZA design®
Vídeňská 63, 639 00 Brno
e-mail: info@finezzadesign.cz
Kontakt:

Marek Hadra
PR Director
hadra@aetna.cz
511114730


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 18. 3. 2010 11:58
Kategorie: Kultura
Název zdroje: AETNA, spol. s r. o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Poskytujeme komplexní služby v oblasti marketingu a PR.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.