Natáčení filmových Lidic je po 48 dnech u konce | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Natáčení filmových Lidic je po 48 dnech u konce


Praha, 18. ledna 2011 – Celkem 48 natáčecích dní potřebovali tvůrci filmových Lidic k získání hrubého materiálu pro jeden z nejočekávanějších českých snímků letošního roku. Poslední, předem neplánovaný natáčecí den, proběhl v úterý 18. ledna ve Slaném a v blízkosti Pražského hradu. Uskutečnil se zejména díky sponzorům, kteří uvolnili prostředky navíc na dotažení celého příběhu.

„Rádi bychom poděkovali našim největším partnerům, zejména firmám AutoCont a Česká zbrojovka, že nám vyšli vstříc a pomohli nám dotáhnout celý projekt filmových Lidic do posledního detailu. Díky dnešním scénám můžeme spojit celý příběh do ještě kompaktnějšího celku,“ říká producent filmu Adam Dvořák.

Neplánovaný natáčecí den se odehrál na dvou místech. Scéna ve Slaném probíhala za účasti hlavního hrdiny filmu Františka Šímy (Karel Roden), na Pražském hradě se filmových dotáček zúčastnil například Roman Luknár a Joachim Assböck.

Německý herec, který v minulosti hrál již například v Schindlerově seznamu nebo Pianistovi, hodnotil práci českého štábu jako velmi profesionální. „Na premiéru se skutečně velmi těším. Režisér Petr Nikolaev, kameraman Antonio Riestra, ale i všichni herci odevzdali filmu maximum. Diváky čeká v kinech mimořádně silný příběh,“ říkal v průběhu dotáček.

Hrubý filmový materiál byl už na v prosinci a v lednu promítán občanům v Lidicích a partnerům filmu. V současnosti se těžiště práce přesouvá k postprodukci, zvukařům a střihačům, kteří budou dávat snímku finální podobu.

Premiéra filmu je plánována na 9. června, v předvečer 69. výročí vypálení Lidic.

„Naším cílem bylo udělat takový film, který pravdivě ukáže historii největší tragédie novodobých českých dějin. Ale skutečnou sílu příběhu dodávají zejména konkrétní lidské emoce, paradox viny a trestu a normální osudy lidí,“ uzavírá jeden z koproducentů filmu a majitel Vinné Galerie Tomáš Vican.
Kontakt:

Marek Hadra
PR Director
hadra@aetna.cz
511114730


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 21. 1. 2011 10:23
Kategorie: Kultura
Název zdroje: AETNA, spol. s r. o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Poskytujeme komplexní služby v oblasti marketingu a PR.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.