Během brněnského Medical Fair proběhne preventivní akce proti rakovině prsu pro nevidomé | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Během brněnského Medical Fair proběhne preventivní akce proti rakovině prsu pro nevidomé


(Brno, 14. října 2009) – Specifické bariéry v přístupu k preventivnímu mamografickému vyšetření prsní tkáně jsou podle odborníků příčinou toho, proč mu tělesně postižené ženy nevěnují dostatečnou pozornost. Upozornit na tento fakt se rozhodlo akreditované mamografické pracoviště femma v Brně.

Ve spolupráci s Moravskou asociací podnikatelek a manažerek a charitativní organizací Lions Club připravilo speciální den, během kterého se pracovníci kliniky zaměří na vyšetření tělesně postižených žen.

V rámci veletrhu Medical Fair se totiž uskuteční řada akcí a konferencí, na které přijede do Brna mnoho účastníků z řad tělesně hendikepovaných. Ženy starší než 45 let mají přitom mamografický screening jednou za dva roky hrazený ze zdravotního pojištění a neměly by na něj zapomínat. Tým kolem uznávané primářky femmy Hany Říčkové bude 20. října plně k dispozici přímo na poliklinice v Židenicích nevidomým ženám, které o mamografický screening projeví zájem.

„Pomůžeme nevidomým překonat obavy, které z mamografického vyšetření mají, a doufám, že je přivedeme k jeho pravidelnému opakování. Máme pro to všechny předpoklady: kvalitní personál i dobré zázemí. Od července 2009 je u nás nainstalován Senographe Essential GE, v této chvíli nejmodernější digitální mamograf v Evropě,“ říká primářka kliniky Hana Říčková.

Pracovníci oční kliniky NeoVize, která také sídlí na poliklinice Brno – Židenice, v rámci tohoto dne zdarma vyšetří ženám nitrooční tlak a vizus. Hlavními partnery, kteří akci zaštiťují, jsou společnosti MANDERE a BANCO POPULARE.


O akreditovaném mamografickém pracovišti Femma

Specializované mamodiagnostické pracoviště na vyhledávání karcinomu prsní žlázy, které sídlí na Viniční ulici v Brně, vzniklo v září 1997. V plně vybavené diagnostické jednotce bylo provedeno již téměř 50 000 mamografických a podobný počet ultrazvukových vyšetření prsní žlázy. Primářka pracoviště MUDr. Hana Říčková v minulosti pracovala v porodnici Fakultní nemocnice na Obilním trhu v Brně. Mamologii se cíleně věnuje deset let a za tuto dobu vyšetřila zhruba 100 000 žen. V porodnici vybudovala archiv patologických nálezů a zajímavostí, ze kterého mohou čerpat další lékaři.
Kontakt:

Marek Hadra
PR Director
hadra@aetna.cz
511114730


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 14. 10. 2009 13:53
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: AETNA, spol. s r. o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Poskytujeme komplexní služby v oblasti marketingu a PR.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.