Konica Minolta kupuje 100 procent akcií firmy Robinco | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Konica Minolta kupuje 100 procent akcií firmy Robinco


Praha, 1. 12. 2011 – Zástupci české pobočky Konica Minolta a majitelé společnosti Robinco CS dnes podepsali smlouvu o akvizici společnosti Robinco CS, významného dodavatele digitálních kopírek, tiskáren a strojů pro zpracování korespondence. Konica Minolta převzala 100 % akcií firmy.

Společnost Robinco CS s 50 zaměstnanci a ročním obratem okolo 100 milionů korun funguje na českém trhu od roku 1993. Soustředí se na prodej a servis digitálních multifunkčních strojů a tiskáren značky Develop, Konica Minolta, Xerox nebo OKI, tiskových strojů RISO a strojů pro zpracování korespondence Pitney Bowes.

„Po vzájemné dohodě s majiteli společnosti Robinco jsme se rozhodli koupit kompletní balík akcií firmy. Chceme využít obchodního potenciálu a zkušeností Robinca například s oblastí frankovacích strojů, my naopak můžeme poskytnout komplexní portfolio tiskových a dokumentových řešení, technologické know-how a zázemí silné firmy. Akvizice nám také umožní spojit síly a být úspěšnější u zákazníků, kde jsme dosud vystupovali samostatně v konkurenčním prostředí,“ vysvětlil hlavní důvody akvizice Tomáš Bednář, generální ředitel Konica Minolta Business Solutions Czech.

„Robinco je dlouholetým partnerem globálních výrobců kancelářské techniky, které zdobí především spolehlivost, dlouhá životnost a nízké provozní náklady. Konica Minolta vždy patřila mezi nejvýznamnější značky v našem portfoliu, navíc nám byla blízká svou filozofií. Teď bylo čas firmu posunout dál a jsme přesvědčeni, že pro tento růst jsou pod křídly silné společnosti ideální podmínky,“ říká Josef Měrka, generální ředitel společnosti Robinco CS.


O společnosti Konica Minolta Holding, Inc.
Konica Minolta je zastoupena v 64 zemích celého světa. Zaměstnává celkem 35 600 zaměstnanců a její výrobky a služby můžete najít na 14 000 obchodních a servisních místech. Centrálu má v Tokiu, evropská centrála sídlí v Hannoveru a americká v Ramsey (New York). Rychlý vývoj všech technologií zajišťuje více než 26 vývojových a technických center.

O společnosti Konica Minolta Business Solutions Czech
Konica Minolta Business Solutions Czech spol. s r. o. je součástí celosvětové sítě a uspokojuje potřeby, které vznikají na českém trhu a pečuje o české zákazníky. V roce 2005 a 2010 bylo české zastoupení společnosti Konica Minolta vyhlášeno nejlepším zastoupením v evropském regionu, a to především díky kvalitě zákaznických služeb. Pozici na trhu podtrhují i tržní podíly roku 2010 – Konica Minolta je v České republice číslo jedna v produkčním tisku s podílem přes 65 %. Lídrem trhu je i v prodeji barevných multifunkčních zařízení (38,2 %) a prodeji černobílých multifunkčních zařízení (27 %). Více informací na www.konicaminolta.cz.
Kontakt:

Marek Hadra
PR Director
hadra@aetna.cz
511114730


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 1. 12. 2011 16:06
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: AETNA, spol. s r. o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Poskytujeme komplexní služby v oblasti marketingu a PR.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.