Elektropneumatické regulátory tlaku od fimy Parker: zcela nové možnosti při minimální spotřebě energie | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Elektropneumatické regulátory tlaku od fimy Parker: zcela nové možnosti při minimální spotřebě energie


Praha – 9. září 2010 – Společnost Parker Hannifin, světová jednička v oboru řízení pohybu, představila novou řadu dálkově ovládaných elektropneumatických regulátorů tlaku, které umožňují širokou škálu flexibilních, přesných a energeticky úsporných operací. Nové modely z řady EPP4 Comfort byly projektovány tak, aby zvýšily výkonnost a zároveň snížily ekologickou zátěž strojů během produkce.

Týká se to všech typů strojů – svářečských, papírenských, tiskařských nebo robotů u obráběcích strojů. Další aplikace pracují také u nákladních aut a vlaků, kde zajišťují například řízení adaptivního pérování.

Nové jednopalcové a dvoupalcové EPP4 Comfort modely byly záměrně vyvíjeny tak, aby byly kompaktní, měly co nejlehčí konstrukci a co nejjednodušší ovládání. Využívají integrovaný elektronický řídicí systém s modulovanou šířkou impulsů. Nové jednotky řídí tlak proporcionálně k analogovému elektrickému signálu. Maximální přesnost je dosažena zpětnou vazbou se zabudovaným tlakovým senzorem. Výsledkem je výjimečně jednoduchá práce s novým regulátorem – řídicí systémy mají jen minimum komponentů. Vysoká produktivita je pak zajištěna zejména vysokým stupněm flexibility.

Nová řada EPP4 Comfort se vyznačuje extrémně rychlou odezvu, vysokou linearitou a nízkou hysterezí okolo 0,5 procenta, jež umožňuje přesné a rychlé nastavení tlaku, což výrazně zvyšuje efektivitu produkce. Spotřeba energie je mimořádně nízká, příkon nepřesahuje hodnotu 6 W. Tím je zajištěna jednoduchá integrace do standardních instalací. Řídicí mechanismus nepotřebuje ke své činnosti žádný vzduch, pokud se nemění řídicí signál, a šetří tím energii i náklady.

Nová řada EPP4 Comfort regulátorů tlaku disponuje maximálně jednoduchým ovládáním, které funguje na principu „zapojte a pracujte“. Instalační programy se dají spustit intuitivně a využívají standardního počítačového softwaru. Díky tomu může uživatel snadno a rychle nastavit všechny důležité parametry, ať už pracuje přímo v místě nebo stroj plánuje ovládat na dálku. Možnost separátního displeje umožňuje uživatelům pozorovat a regulovat tlak odkudkoli si bude přát. K dispozici přitom má displej s velkými, jasně zřetelnými a dobře čitelnými LED číslicemi.

Jednopalcové a dvoupalcové EPP4 Comfort regulátory tlaku mohou být řízeny pomocí běžného napěťového i proudového analogového signálu. Nabízejí analogové i digitální výstupy a jsou nastavitelné tak, aby splňovaly specifické parametry každé aplikace. Stejně jako všechny Parker produkty, i tyto nové modely jsou zaštítěny prověřenou globální sítí prodejen a zákaznických center s technickou podporou.

###
O společnosti Parker Hannifin
Díky ročnímu obratu přes 10 miliard USD je společnost Parker Hannifin mezinárodním lídrem v oblasti technologií a systémů pro řízení pohybu, který poskytuje specializovaná řešení pro širokou řadu komerčních, mobilních, průmyslových a leteckých oborů. Společnost zaměstnává přes 52 000 zaměstnanců ve 46 zemích po celém světě. Firma Parker již 54 let každoročně navyšuje počet dividend, které vyplácí svým akcionářům. To společnost řadí mezi top 5 společností, jež vykazují nejdelší růst dividend podle S&P 500 indexu. Pro více informací navštivte internetové stránky společnosti http://www.parker.com, nebo stránky http://www.phstock.com.
Firma je technologicky členěna do několika skupin: hydraulika, automatizace, filtrace, šroubení, těsnění, chlazení a klimatizace, letectví a kosmonautika a přístrojová technika. Do České republiky Parker vstoupil v roce 1991 jako do první země bývalého východního bloku. Nejprve byla zřízena kancelář pro podporu prodeje a vytvoření prodejní sítě, v roce 1993 Parker Hannifin započal i výrobní spolupráci s českými firmami. První výrobní závod uvedla společnost do provozu v roce 1994 se sedmi pracovníky v Sadské u Nymburka. Od roku 1999 zde pracuje 400 zaměstnanců v novém závodě. Podobně započala v roce 1996 i výroba v Chomutově s dnešními téměř 750 pracovníky.
Obchodní pobočka firmy, Parker Hannifin Czech Republic s.r.o., má sídlo v Praze. Prodej v České republice a Slovenské republice je rozdělen do dvou skupin: Velcí zákazníci jsou obsluhováni přímo obchodní pobočkou v Praze, obsluha menších zákazníků a servisní služby jsou zajištěny prostřednictvím sítě distributorů (certifikovaní distributoři provozují prodejny s názvem ParkerStore). Kompletní profil společnosti, včetně informací o nabízených produktech a službách najdete na webové stránce www.parker.cz, pro investory jsou další informace k dispozici na www.phstock.com.

Kontakt:

Marek Hadra
PR Director
hadra@aetna.cz
511114730


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 10. 9. 2010 10:23
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: AETNA, spol. s r. o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Poskytujeme komplexní služby v oblasti marketingu a PR.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.