Tech Data v loňském roce potvrdila dlouhodobý trend rekordně rostoucích zisků | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Tech Data v loňském roce potvrdila dlouhodobý trend rekordně rostoucích zisků


Praha, 11. 3. 2010 – Světový IT distributor, společnost Tech Data Corporation, zastoupená na českém a slovenském trhu firmou Tech Data Distribution, dosáhla v loňském roce zisku přes 260 milionů USD. Potvrdila tak dlouhodobý trend rekordně rostoucích zisků z minulých let. Za čtvrtý kvartál navíc meziročně zvedla i svůj obrat o 10 % na 6,3 miliardy USD.

Navzdory klesajícím tržbám tak Tech Data opět potvrdila svou dobrou hospodářskou kondici i v těžkých časech hospodářské krize. Závěr roku navíc společnost zastihl ve skvělé formě: oproti předchozímu čtvrtletí stoupl obrat společnosti o 11,4 %. „Navzdory celosvětové recesi a nižším výdajům v oblasti IT se naší společnosti v loňském roce podařilo díky důslednému řízení zvýšit svůj podíl na trhu, dosáhnout rekordního zisku na akcii a 13% výnosu vloženého kapitálu,“ komentoval hospodářské výsledky Robert M. Dutkowsky, CEO společnosti Tech Data Corporation.

Tech Data dosáhla v loňském roce čistého obratu 22,1 miliard USD, což je pokles 8,2 % oproti předchozímu roku. Do tohoto čísla se však negativné promítlo především posilování amerického dolaru vůči ostatním zahraničním měnám. Zisk společnosti přesáhl 260 milionů USD, což je 1,19 % z celkového obratu (v loňském roce 242 milionů USD a 1,01 %).

Téměř 57% se na celkovém obratu společnosti podílel evropský trh (12,5 miliardy USD), zbylých 43 % tvořil obrat v Severní a Jižní Americe (9,6 miliardy USD). Dobré hospodářské výsledky Tech Data Corporation a její silná pozice na evropském trhu činí z jejího místního zastoupení spolehlivého partnera pro české a slovenské IT resellery.

„Tyto výsledky jsou pro nás povzbuzením do letošního roku, který ještě zdaleka nebude jednoduchý zejména ve své první polovině. Česká Tech Data bude usilovně pracovat na dalším zkvalitnění služeb našim zákazníkům, přinášet zkušenosti z Evropy zejména v oblasti zlepšení produktivity, ale také v oblasti specializovaných divizí jako je například Azlan - VAD distribuce,“ dodal Martin Tolar, generální ředitel Tech Data Distribution.
O společnosti Tech Data Distribution
Firma Tech Data Distribution, s.r.o., je distributor výpočetní a komunikační techniky, digitální spotřební elektroniky a software. Společnost byla založena v polovině roku 1991 v Praze pod názvem Expert & Partner. V dubnu 1993 se stala součástí celoevropské distribuční sítě Computer 2000, která je od roku 1999 vlastněna americkou distribuční firmou Tech Data Corporation. V distribuční nabídce Tech Data Distribution naleznete produkty nejdůležitějších výrobců ze všech oblastí výpočetní a komunikační techniky. V březnu 2004 úspěšně proběhla integrace společnosti Azlan. Společnost dosáhla v roce 2008 obratu 6,4 mld. Kč.

O společnosti Tech Data Corporation
Společnost Tech Data Corporation (NASDAQ GS: TECD), založená v r. 1974, je předním distributorem produktů informačních technologií, s více než 100 000 zákazníky ve více než 100 zemích po celém světě. Obchodní model společnosti umožňuje poskytovatelům řešení, výrobcům a vydavatelům efektivněji prodávat své produkty a podporovat koncové uživatele od malých a středních firem (SMB) až po velké podniky. Společnost se umístila v žebříčku Fortune 500 na 102. místě a dosáhla tržeb ve výši 24,1 mld. USD za poslední fiskální rok, který skončil 31. ledna 2009. Více informací najdete na: www.techdata.com

Kontakt:

Marek Hadra
PR Director
hadra@aetna.cz
511114730


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 12. 3. 2010 9:33
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: AETNA, spol. s r. o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Poskytujeme komplexní služby v oblasti marketingu a PR.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.