Poslední klapka filmu Lidice | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Poslední klapka filmu Lidice


V pondělí 20. září padne poslední, neuvěřitelná 1733. klapka filmu Lidice režiséra Petra Nikolaeva. Po téměř dvouměsíčním natáčení se tak práce na filmu přesouvá do střižny, kde se z více než 55 hodin natočeného materiálu bude pomalu tvořit výsledná podoba snímku.

Ještě před koncem natáčení se členové štábu minulý týden vydali na společnou výpravu na horu Říp, což byl nápad Antonia Riestry, kameramana mexického původu, který se v Čechách proslavil například prací na vizuálně velmi působivém snímku Normal (nominace na Českého lva 2009 za nejlepší kameru).

“Vyprávět příběh o Lidicích, které jsou pro každého Čecha tak zásadní, a natáčet film tak blízko Řípu se mi zdálo jako velká náhoda. Proto jsem si několikrát nechal vyprávět tuto pověst a měl jsem pocit, že uspořádat výlet pro štáb opravdu dává smysl – abychom cítili energii toho místa, “ vysvětlit Riestra.

Herci a tvůrci filmu mají za sebou velmi náročné natáčení, o čemž nejlépe vypovídají čísla – pokud sečteme počty najetých kilometrů u všech aut, dostaneme se na cifru 100 000km, což se rovná 2.5x obvodu zeměkoule. 80 – tolik lokací nakonec bylo nutno nalézt, aby se podařilo navodit autentickou atmosféru 40. let, přičemž některá místa z původních Lidic bylo nutno pro film nechat znovu postavit – a následně za pomoci 500 litrů zápalné látky spálit při rekonstrukci vyhlazení Lidic.

Diváci se budou moci těšit na propracovanou výpravu, dekorace a kostýmy – na place se prostřídalo na 60 historických automobilů, rekvizity byly dotaženy do nejmenších detailů a celkový počet kostýmů se vyšplhal na 600! Hlavní kostymérkou filmu je Simona Rybáková, držitelka mnoha prestižních ocenění (Zlatá triga na Pražském Qvadriernnale, 1. cena Swarowski Award), v roce 2007 byla nominovaná na Českého lva za Nejlepší výtvarný počin.

Mimo již zavedených hereckých osobností z Čech i ze Slovenska – Karla Rodena, Zuzany Fialové, Zuzany Bydžovské, Romana Luknéra či Jana Budaře, se představí mladí talentovaní herci, často čerství absolventi hereckých škol: Ondřej Novák, Marek Adamczyk, Adam Kubišta či Marika Šoposká.
Na filmu se podílelo přes 2000 komparzistů, což je počet v českém filmu nevídaný.

Jak dopadlo mnohaleté úsilí tvůrců se diváci dozví v červnu příštího roku.

Kontakty

www.filmlidice.cz
adam.dvorak@bioscop.cz
ivana.rodingerova@bioscop.cz
Kontakt:

Marek Hadra
PR Director
hadra@aetna.cz
511114730


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 27. 9. 2010 13:35
Kategorie: Kultura
Název zdroje: AETNA, spol. s r. o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Poskytujeme komplexní služby v oblasti marketingu a PR.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.