Nová reklamní síť Blue4you umožní přenos reklamy do mobilů | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Nová reklamní síť Blue4you umožní přenos reklamy do mobilů


Brno, 16. 12. 2010 – Společnost AVENET, s.r.o., výhradní dovozce a distributor produktů inteligentního marketingu značky FUTURLINK v České republice, zprovoznil novou reklamní vysílací síť pro přenos reklamy do mobilních telefonů.

První celorepubliková vysílací síť založená na technologii Bluetooth® Proximity Marketing umožňuje přenášet reklamní sdělení zadavatele přímo do mobilních telefonů. Po zkušebním provozu, který skončil na konci listopadu 2010, je v současnosti rozmístěno 33 vysílacích jednotek po celé České republice. Jsou přitom soustředěny tak, aby zasáhly zejména oblasti s vysokou koncentrací obyvatel.
Nová reklamní síť Blue4you je v současnosti nejrozsáhlejším projektem v České republice založeném na technologii Bluetooth® přenosu zpráv.
V rámci zkušebního provozu byly v listopadu testovány také počty uživatelů, jimž byly zprávy doručeny. Systém detekoval 143 246 mobilních telefonů a přenesl 23 218 sdělení (16 %), odmítnutých bylo jen 5% reklamních sdělení (7 154).
Vysílací síť je kompletně vybudována na produktech společnosti FUTURLINK (www.futurlink.cz), která je celosvětovým lídrem v oblasti technologií inteligentního marketingu. Společnost vyvíjí a vyrábí zařízení a aplikace pro interaktivní komunikaci, z nichž produkty Proximity marketing, tvoří velkou část produkce.

Základní údaje:
Název sítě: Blue4you
Počet instalovaných vysílačů: 33 (odhad pro první kvartál roku 2011 – cca 120 vysílačů)
Pokrytí: Brno, České Budějovice, Hradec Králové, Jihlava, Karlovy Vary, Kladno, Kroměříž, Liberec, Mladá Boleslav, Olomouc, Ostrava, Plzeň, Praha, Přerov, Příbram, Teplice, Uherské Hradiště, Zlín
Mapa pokrytí: ZDE
Provozovatel: AVENET, s.r.o. IČ 634 83 921
Heršpická 6, 639 00 Brno
www.avenet.cz, www.futurlink.cz
Kontakty: Jaroslav Bugner, 725 097 391, e-mail: jbugner@avenet.cz
Jolana Škopová, 602 332 005, e-mail: jskopova@avenet.cz
Orientační ceny: doručení (10 Kč, do 31. 1. 2011 – 5 Kč)
časová cena (50 Kč/hod/jednotka, do 31. 1. 2011 – 30 Kč)

Více informací podá Jaroslav Bugner na telefonním čísle 725 097 391 a e-mailu: jbugner@avenet.cz.


O Avenet
AVENET, s.r.o. je dodavatel informačních, komunikačních a bezpečnostních technologií, implementátor podnikových informačních systémů.
AVENET, s.r.o. je Gold partnerem společnosti Microsoft pro Microsoft Dynamics NAV® , Master distributor bezpečnostních SW a HW řešení společnosti SOPHOS a výhradní distributor bluetooth a proximity produktů FUTURLINK.
O FuturLink
FuturLink vyvíjí a vyrábí kompletní hardware a softwarová řešení, které umožňují oslovit potencionálního zákazníka na mobilní telefon pomocí technologie Bluetooth®. Byla založena roku 2003 a sídlí v Barceloně (Španělsko).


________________________________________
O Proximity Marketing


Proximity marketing ve zkratce
Proximity marketing, občas označován také výrazem „bluetooth marketing“ lze považovat za komunikační a informační kanál, který funguje na bázi technologie Bluetooth®. Funguje na principu oslovování zařízení, pracující s Bluetooth® technologií (tedy například mobilních telefonů, komunikátorů, PDA, netbooků a podobně).
Základem této komunikace je přístupový bod (access point). Nejčastěji se s ním setkáváme přímo na místě prodeje (point of sale). Přístupové body oslovují uživatele přístrojů (podmínkou je, že mají aktivovaný Bluetooth® a nastavený jako viditelný) až do vzdálenosti 100 m a posléze jim předávají data libovolných formátů – obrázky, videa, mp3 soubory, java hry, tapety, vyzváněcí melodie, loga, kupóny… Záleží pouze na požadavcích zadavatele.

Jaké jsou výhody?
Za největší výhodu tohoto informačního kanálu je považována skutečnost, že konečný uživatel, tedy potencionální zákazník, nosí cílové zařízení téměř vždy s sebou. Mobilní telefon je dnes součástí moderního života, některé cílové skupiny (zejména teenageři) jej využívají jako multifunkční komunikační zařízení. Doposud nebývalo Bluetooth® pro reklamní účely příliš využíváno a je v našich končinách novým atraktivním prvkem. Zaslaný obsah lze dále šířit virální formou přeposílání mezi dalšími zařízeními. Základem pro takovéto rychlé virální šíření je pečlivý výběr obsahu, který co nejvíce osloví zvolenou cílovou skupinu a pobídne ji k okamžitému dalšímu rozeslání. Výhodou je, že tento typ reklamy je pro konečné uživatele zcela zdarma.

Oslovované cílové skupiny
Jak již bylo řečeno, na samém vrcholu žebříčku bude rozhodně skupina mladistvých. Také se prosazují i trendy k oslovení i business třídy, prostřednictvím praktického obsahu sdělení. Informace totiž mohou mít charakter vizitek a záznamů v kalendáři, což jsou formy vhodné pro další následné využití.

Kde proximity marketing aplikovat?
Nejužitečnější je pro soustavné budování povědomí o značce, kampaně se také dobře využijí při aplikaci procesů zaváděcího marketingu – tedy při představování a uvádění nových produktů a služeb. Nezanedbatelné je i získávání nových klientů nebo zlepšování přímých vztahů se zákazníky. Příležitostí pro aplikaci proximity marketingu je nespočet. Přístupové body Bluetooth® je možné nasadit jak při jednotlivých akcích (pro šíření aktuálního obsahu), ale i na podporu celoplošných kampaní. V prvním případě se jedná nejčastěji o podporu aktivit na výstavách, koncertech, kongresech, v případě druhé se setkáváme se zabudováváním Bluetooth® přístupových bodů do OOH formátů či výloh obchodů. Zcela jistě je možné vymyslet i vlastní, kreativní způsob použití.

Hodnocení efektivity kampaně
Velkou výhodou proximity marketingu je možnost přesného monitorování jeho efektivity v průběhu celého trvání kampaně. Jednoduše se dá zjistit, kolik mobilních přístrojů v okolí umístěného přístupového bodu bylo nalezeno, kolik uživatelů si stáhlo obsah a kolik uživatelů připojení odmítlo. Tímto způsobem může provozovatel či objednavatel proximity služeb zjistit přesnou hodnotu „response rate“.

Ochrana privátní sféry klienta
Většina Bluetooth® zařízení na českém trhu má antispamovou ochranu, jež zajistí, že zákazník, který odmítl nabízený obsah, nebude oslovován donekonečna. Přístupový bod si po každém spojení ukládá BTDA adresu Bluetooth® čipu v mobilním přístroji (obdoba MAC adresy u síťových adaptérů), na jejímž základě lze rozpoznat, zda již bylo zařízení osloveno. Počet oslovení lze nastavit, ale maximální počet odmítnutí je omezen. Z údajů získaných transferem zároveň nelze získat žádnou informaci o operátorovi, mobilním čísle klienta a podobně.
Kontakt:

Marek Hadra
PR Director
hadra@aetna.cz
511114730


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 20. 12. 2010 10:32
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: AETNA, spol. s r. o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Poskytujeme komplexní služby v oblasti marketingu a PR.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.