Tech Data: Třináctiprocentní nárůst obratu za první kvartál 2011 | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Tech Data: Třináctiprocentní nárůst obratu za první kvartál 2011


Praha, 27. 5. 2010 – Přední světový IT distributor, společnost Tech Data Corporation, na českém a slovenském trhu zastoupená firmou Tech Data Distribution, oznámila výsledky svého hospodaření za první kvartál 2011. Obrat společnosti narostl oproti minulému období o 12,6 %.

Za první čtvrtletí, které skončilo 30. dubna 2010, dosáhl obrat společnosti úrovně 5,6 mld. dolarů, což představuje celkový nárůst ve výši 12,6 % oproti loňským výsledkům. Zároveň vzrostl operativní zisk společnosti na vynikajících 69,5 mil. dolarů oproti loňským 47,8 mil. Akcionáři společnosti se tak mohou těšit z výrazného nárůstu hodnoty akcií, když zisk z akcie po prvním kvartálu představuje 0,88 dolaru proti 0,63 dolaru za akcii v prvním kvartálu 2010.

„V prvním čtvrtletí jsme dosáhli vynikajících výsledků, které převýšily naše očekávání jak v oblasti prodeje, tak i v zisku. Kombinace silnější poptávky, našeho zaměření na výnosnější obchod a výdajová disciplína nám přinesla dvojciferný nárůst obratu, nárůst marže a nejvyšší historický zisk a podíl na akcii za první kvartál roku,“ komentoval výsledky Robert M. Dutkowsky, CEO společnosti Tech Data Corporation. „Náš tým opět odvedl skvělou práci při plnění požadavků našich partnerů a zákazníků. Jako potvrzení síly, stability a vynikající finanční situace naší společnosti tento týden společnost Moody’s Investors Service vylepšila dluhový raiting na úroveň Baa3 se stabilním výhledem. Toto je další z jasných indikátorů fungování naší strategie zaměřené na provoz, diverzifikaci a inovaci, která nám dnes přináší silné výsledky a určuje naše místo v budoucnosti,“ doplnil Dutkowsky.

Na celkovém obratu společnosti se za první kvartál podílel evropský trh celými 56 % (3,16 miliardy USD), což představuje nárůst oproti loňsku o 13,5 %. Ostatních 44 % tvořil obrat v Severní a Jižní Americe (2,46 miliardy USD), což je nárůst o 11,5 %. Dobré hospodářské výsledky Tech Data Corporation a její silná pozice na evropském trhu tak činí z jejího místního zastoupení spolehlivého partnera pro české a slovenské IT resellery.O společnosti Tech Data Distribution
Firma Tech Data Distribution, s.r.o., je distributor výpočetní a komunikační techniky, digitální spotřební elektroniky a software. Společnost byla založena v polovině roku 1991 v Praze pod názvem Expert & Partner. V dubnu 1993 se stala součástí celoevropské distribuční sítě Computer 2000, která je od roku 1999 vlastněna americkou distribuční firmou Tech Data Corporation. V distribuční nabídce Tech Data Distribution naleznete produkty nejdůležitějších výrobců ze všech oblastí výpočetní a komunikační techniky. V březnu 2004 úspěšně proběhla integrace společnosti Azlan. Společnost dosáhla v roce 2008 obratu 6,4 mld. Kč.

O společnosti Tech Data Corporation
Společnost Tech Data Corporation (NASDAQ GS: TECD), založená v r. 1974, je předním distributorem produktů informačních technologií, s více než 100 000 zákazníky ve více než 100 zemích po celém světě. Obchodní model společnosti umožňuje poskytovatelům řešení, výrobcům a vydavatelům efektivněji prodávat své produkty a podporovat koncové uživatele od malých a středních firem (SMB) až po velké podniky. Společnost se umístila v žebříčku Fortune 500 na 109. místě a dosáhla tržeb ve výši 22,1 mld. USD za poslední fiskální rok, který skončil 31. ledna 2010. Více informací najdete na: www.techdata.com


Kontakt:

Marek Hadra
PR Director
hadra@aetna.cz
511114730


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 27. 5. 2010 16:10
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: AETNA, spol. s r. o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Poskytujeme komplexní služby v oblasti marketingu a PR.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.