Vyrazte na kolo i s vašimi nejmenšími, ale hlavně bezpečně | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Vyrazte na kolo i s vašimi nejmenšími, ale hlavně bezpečně


(Uherský Brod, 18. března 2010) – Nejenom sportovní nadšenci, ale i běžní cyklisté musí čas od času řešit otázku „kam s malým dítětem“ ve chvíli, kdy chtějí vyrazit na kolo. Dlouhá léta pak tento problém řešili pomocí cyklistických sedaček. V současnosti však existuje řada pohodlnějších a především bezpečnějších řešení: dětské vozíky za kolo, tažné tyče či přípojná dětská kola.

S blížícím se jarem uvažuje již nyní spousta rodičů-cyklistů o tom, jak pro svůj sportovní koníček nadchnout i své ratolesti. Těm starším, kteří již zvládnou výlet svépomocí, mohou pořídit vlastní kolo, ty mladší se musí spolehnout na sílu svých rodičů. Kterou z dostupných možností však zvolit tak, aby vyhovovala dítěti i rodičům a všichni si výlet na kolech společně užili?

Cyklosedačky
V první řadě je při výběru sedačky nutné se rozhodnout mezi přední, umístěnou na horní rámové trubce a zadní, která se připevňuje k sedlové trubce nebo na nosič. Obě mají své velké výhody i nevýhody. Z přední sedačky má sice dítě daleko lepší rozhled a rodič jej může zároveň lépe kontrolovat, na druhé straně je vepředu dítě vystaveno prachu či létajícímu hmyzu, přičemž může kdykoliv nečekaně zasáhnout do řízení (zapletení nožičky dítěte do drátů kola lze zabránit sedačkou se stupačkami). Dalším velkým rizikem jsou případné pády, při kterých může rodič své dítě nepříjemně zalehnout. Těmto nástrahám se lze vyhnout při koupi zadní cyklosedačky. Větší bezpečí dítěte je zde však vykoupeno jeho menším rozhledem a menší kontrolou rodiče, který se svým potomkem ztrácí během jízdy potřebný kontakt. Pohodlné sedačky přitom mohou dítě snadno uspat a ochablé svaly během spánku hůře tlumí nárazy. V každém případě lze sedačku použít pouze s dítětem, které již vydrží delší čas samo sedět v jedné poloze.

Vozíky za kolo
Dětské vozíky za kolo zažívají svůj boom především v posledních letech a na českých silnicích je tak možné je vidět stále častěji. Na rozdíl od cyklosedaček v nich lze totiž vozit děti již od útlého věku. Vozíky je přitom chrání před prachem a odletujícím kamením a jsou velmi pohodlné, přičemž umožňují dítěti skvělý výhled do stran. „Ačkoliv je vozík těžší a jeho zabrzdění tedy relativně složitější, ani při pádu z kola nehrozí jeho převrácení. Váha vozíku se dá navíc snížit použitím hliníkové konstrukce,“ podotýká Honza Galla ze společnosti AZUB Bike. Ta na český trh dodává cenově přijatelné vozíky navržené přesně na míru potřebám českých rodičů. Ceny vozíků navíc rychle klesají a stále více se tak přibližují cenám dražších cyklosedaček. Připlatit si však i nadále musí rodiče, kteří touží po odpruženém vozíku na cesty do terénu.

Tažné tyče
I když je dítě již dostatečně velké na vlastní kolo, ne vždy musí stačit tempu svých rodičů, zvláště na delších trasách. Perfektním řešením za rozumnou cenu je pro takové situace dětská tažná tyč. Ta dokáže během několika vteřin spojit dospělé a dětské kolo v jeden stroj. Teleskopické tyče typu TrailGator navíc umožňují jejich snadné složení ve chvíli, kdy dítě zatouží po samostatné volné jízdě. Tažné tyče se navíc skvěle hodí i k výuce správných zásad jízdy na kole, bez neustálého poučování dítěte. Jediným jejich nepřítelem tak zůstává spánek dítěte ve chvílích, kdy na kole nešlape. Odborníci proto rodičům doporučují brát s sebou na tyč jen starší děti, které se v sedle bez problémů udrží a pravidelně s nimi během jízdy komunikovat.

Přípojná dětská kola
Cyklističtější, ale zároveň i dražší variantou tažné tyče je přípojné kolo. To sice zdánlivě vypadá jako běžný dětský bicykl, místo předního kola však má tyč, pomocí které jej lze napevno spojit s kolem rodiče. Dítě se tak může snadno zúčastnit dlouhých rodinných výletů a svému rodiči na cestě vypomoct aktivní šlapáním. „Specialitou pro fajnšmekry jsou horská přípojná kola Streamliner, která umožní oběma cyklistům zdolávat nejnáročnější terény. Zadní odpružení totiž obsahuje plynový tlumič RockShox Ario, který lze individuálně nastavit podle hmotnosti dítěte a podmínek, do kterých vyráží. Samozřejmostí je potom devítirychlostní řazení SRAM X.7 a 20″ kola,“ upozorňuje na novinku Honza Galla z AZUB Bike.O společnosti Azub Bike
Společnost Azub Bike už od roku 2001 přináší zákazníkům v České republice a na Slovensku kola a další cyklistický sortiment, který není na našem cyklistickém trhu zaběhlý. Je oficiálním distributorem skládacích kol Dahon, kterých se ve světě prodalo už přes 2 miliony, a které jsou technologickou špičkou ve svém oboru. Součástí jejího sortimentu jsou dále lehokola, dětské vozíky, dětské tažné tyče, nepromokavé tašky Ortlieb, ale i kožené sedačky Brooks a spoustu dalších nekonvenčních produktů. Více informací o společnosti naleznete na stránkách www.azub.cz.
Kontakt:

Marek Hadra
PR Director
hadra@aetna.cz
511114730


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 18. 3. 2010 12:08
Kategorie: Sport
Název zdroje: AETNA, spol. s r. o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Poskytujeme komplexní služby v oblasti marketingu a PR.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.