iiyama ProLite T2250MTS: Multitouch monitor ovládaný dvěma prsty | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


iiyama ProLite T2250MTS: Multitouch monitor ovládaný dvěma prsty


Ostrava, 2. 12. 2009 – Dotekový monitor, který díky dvěma kompatibilním bodům můžete ovládat dvěma prsty. To je nový iiyama ProLite T2250MTS, který se na český trh dostane ještě v letošním roce. Japonská značka ho uvádí jako naprostou novinku, která může naznačit mnohé o tom, jak budou vypadat technologie v LCD panelech v příštích letech.

ProLite T2250MTS je prvním monitorem iiyama, který je plně kompatibilní se systémem Windows 7. Díky využití technologie multitouch umožňuje k obsluze dotykové obrazovky používat dva prsty najednou. To nejenže zdokonaluje práci s počítačem a posouvá komfort jeho používání na úplně nový stupeň, ale může být také zdrojem dokonalé zábavy, zejména při práci s grafickými aplikacemi. Uživatelé, kteří nechtějí, aby jejich LCD snášelo stopy po prstech, mohou použít speciálního stylusu, který je k monitoru standardně dodáván. Na boku panelu je pro něj umístěna malá schránka, díky které je vždy po ruce.

Podle produktového manažera AT Computers, výhradního distributora značky iiyama v České republice a na Slovensku, Romana Ochodka, lidé u nás už začínají vnímat monitory iiyama jako ty, které přináší na trh nové technologie. „ProLite T2250TMS je toho příkladem. Podporuje totiž multitouch gestures, tedy mnohodotyková gesta. Můžete používat dva prsty najednou k zoomování webových stránek a fotografií, otáčet obrázky a dokonce kreslit linky v programech jako je Microsoft malování,“ říká.

Monitor je možné přepnout do práce v režimu ECO, což minimalizuje jeho vliv na životní prostředí i šetří výdaje na elektrickou energii. ProLite T2250 MTS má úhlopříčku 22" a rozlišení Full HD (1920x1080). Kromě digitálního vstupu DVI-D (kompatibilního se standardem HDCP) a analogového D-Sub, je vybaven také USB portem.

Technické parametry
Čas odezvy 5 ms
Nativní rozlišení Full HD 1080p, 1920x1080 (2.1 megapixelu)
Úhlopříčka 22" (56 cm)
Technologie Multitouch (2 kompatibilní body), aktivuje se prstem nebo stylusem
Reproduktory 2 x 1 W (Stereo)
Přiložené vybavení napájecí kabel, D-Sub kabel, DVI-D kabel, Audio kabel, USB kabel, stylus, uživatelský manuál
Rozměry 513 x 419 x 263 mm
Hmotnost 6 kg
Formát obrazu 16:9

O společnosti AT Computers
AT Computers je jednou z největších velkoobchodních firem působících v oblasti IT na území České republiky a Slovenska s ročním obratem 8,0 mld. Kč. Zároveň je největším českým výrobcem osobních počítačů. Více informací najdete na www.atcomp.cz.

Kontakt:

Marek Hadra
PR Director
hadra@aetna.cz
511114730


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 2. 12. 2009 16:05
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: AETNA, spol. s r. o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Poskytujeme komplexní služby v oblasti marketingu a PR.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.