V Brně byly otevřeny nové prostory věnované současnému designu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


V Brně byly otevřeny nové prostory věnované současnému designu


Brno, 9. 11. 2009 – Po dvou letech od zrušení Design centra ČR se Brno konečně dočkalo nových výstavních prostor věnovaných současnému designu – tzv. Dezzignpointu. Na začátku listopadu jej v rámci svého showroomu otevřela soukromá společnost FINEZZA design zabývající se tvorbou designových interiérů.

Ostrý provoz Dezzignpointu odstartovala během slavnostního večera vernisáž výstavy „Italský design včera a dnes“, která prostřednictvím fotografií představuje zástupce italského nábytkového designu 60. – 80. let. „Italský design je charakteristický svou bezmeznou kreativitou, fantazie designérů je téměř nekonečná. Mají totiž velkou výhodu: od svého narození prochází kolem antických nebo renesančních památek, které je ovlivňují a inspirují,“ upozorňuje Karel Kobosil, bývalý ředitel Design centra ČR, který nad projektem převzal záštitu.

Výstavní činnost však rozhodně nebude jedinou náplní Dezzignpointu. Odborní garanti si kromě mnoha seminářů a workshopů přichystali i řadu soutěží pro studenty. „Soutěže budou zaměřeny především na sociální témata. Jednou z nich bude například navržení doplňků nábytku zvyšujících komfort jeho užívání zdravotně postiženým nebo dlouhodobě nemocným či design skladebného nábytku pro dočasné ubytování lidí stižených přírodní katastrofou,“ dává nahlédnout pod pokličku plánovaných soutěží Milan Vrbík, designér a vedoucí manažer společnosti FINEZZA design. Listopadový program Dezzignpointu navíc doplní křest knihy „Interiér – tvorba obytného prostoru“ architekta Borise Hály.

„Dezzignpoint by se měl stát místem setkávání komunity interiérových designérů, architektů, odborné i laické veřejnosti. Věříme, že se nám nakonec podaří, alespoň v interiérové tvorbě, vrátit Brno na designérské výsluní,“ objasňuje původní záměr projektu Vrbík. Otevírací doba Dezzignpointu je každý všední den od 12 h do 18 h.
###
O společnosti FINEZZA design
Společnost FINEZZA design, která se zabývá tvorbou originálních designových interiérů, byla založena v roce 2009 jako propojení aktivit společností CR DESIGN LTD. a viewART s.r.o. Nabídku kvalitního italského designu tak doplňuje o servis v podobě individuálního přístupu jak k návrhům, tak i realizaci originálních interiérů. Více informací o společnosti naleznete na www.finezzadesign.cz.
Kontakt:

Marek Hadra
PR Director
hadra@aetna.cz
511114730


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 9. 11. 2009 16:18
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: AETNA, spol. s r. o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Poskytujeme komplexní služby v oblasti marketingu a PR.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.