Mediatrust | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace

Informace o zdroji


Mediatrust


Vydané tiskové zprávy


Systém MEWA pro opakované použití:

Bezpečné skladování a přeprava zašpiněných čisticích utěrek k opakovanému použití

Turecko láká nesčetnými druhy aktivních sportů

Praha (6.11.2008) – Na souši, ve vodě anebo ve vzduchu: Turecko se stále více poroučí jako atraktivní kulisa pro aktivní dovolenou mimo pláže. Túry do hor a po vodě jsou čím dál tím oblíbenější.

Individualita nade vše: Lyžařské regiony v Salcbursku

Sjezdovky pro každého vkus Salcbursko je opravdovým eldorádem pro zimní sportovce, lyžaře a snowboardisty. Ale to by o sobě mohl tvrdit každý, proto je teď tento výrok podepřen skutečnými fakty z více než 20 lyžařských regionů. Jelikož zde opravdu každý nalezne to, co hledá a s jistotou i svou „nejoblíbenější sjezdovku“. Jedno je jisté: Žádnou ze salcburských oblastí zimních sportů nelze strčit do jednoho šuplíku. Všechny do jedné naleznete v aktuálním „SalzburgerLand Skiatlas“ (Lyžařském atlasu Salcburska).

Ani v obrázkových knížkách by to nemohlo být znázorněno krásněji: Malá pongauská obec Werfenweng leží v nadmořské výšce více než 900 metrů a vyznačuje se svou rozjímavostí, klidem a pohostinností. Zde

Dovolenkové balíčky 2008/09 v Salcbursku Rychlé sjezdové pohyby na lyžařské sjezdovce, elegantní piruety na ledu, chvíle odpočinku v termálech anebo nevázané hodiny při Après Ski: V Salcbursku se u dovolenkových balíčků pro zimní sezónu 2008/09 píše rozmanitá zimní zábava a individualita velkým písmenem. Rodiny, stejně tak jako páry, které hledají romantickou idylu, zde budou mít úspěch.

Mezinárodní mistrovství světa psích spřežení

Ve Werfenwengu se setkají nejrychlejší psi světa Malá obec Werfenweng se podruhé stane dějištěm největší akce psích spřežení ve střední Evropě. Ve dnech 12. až 15. února 2009 se na úpatí Tennenského pohoří sejde přibližně 200 psovodů se svými potahy k Mezinárodnímu mistrovství světa psích spřežení. Budou to obrovské radovánky pro lidi a zvířata a mega akce pro celou rodinu.

Výborné novinky pro zimní sezónu 2008/09

Trendové hotely, moderní lanovky a vleky, znovuotevření a nové nabídky superlativů očekávají hosty tuto zimu v Salcbursku

MEWA, 100letá historie úspěchu čistící utěrky

Když dnes slyšíte o skupině MEWA, možná se zeptáte, v čem tkví její velký a stálý úspěch. Na 43 pracovištích ve 12 zemích Evropy se stará o více než 130 000 zákazníků z oblasti průmyslu, řemesel, živností, hotelnictví a gastronomie. Více než 4115 spolupracovníků je zaměstnáno u tohoto poskytovatele služeb. 2,5 milionu uživatelů každodenně používá tak zvané čistící utěrky MEWA.

MULTITEX, textilní olejová nádrž od společnosti MEWA

Praha, 6.října 2008 - Optimální a cenově příznivé udržování čistoty ve velmi znečištěných provozovnách a na pracovních místech v oblasti průmyslu a dílen bez zatěžování životního prostředí, to nabízí spolehlivá rohož MULTITEX sající olej od společnosti MEWA

Systém MEWA pro opakované použití, žádané řešení v oblasti zpracování kovů

Praha, 6. říjná 2008, V kovozpracujícím průmyslu se v mnoha pracovních procesech musí počítat s četným znečištěním. Nejenom kovové piliny, ale i řezný a brusný olej anebo také další maziva jsou nebezpečím při výrobě vysoce kvalitních výrobků. Kompetentním řešením je zde čistící utěrka od společnosti MEWA. Právě textilní čistící utěrky zaručují opravdovou čistotu při čištění nářadí, strojů a výrobních zařízení. K tomu systém čistících utěrek pro opakované použití garantuje ochranu životního prostředí.

Objevujte Turecko s Turkish Airlines

Vlajkový čtyřhvězdičkový turecký přepravce usiluje o zajištění nepřetržité letecké dopravní služby vysoké kvality, k čemuž využívá i spolupráci s celosvětovou aliancí. TA vstoupily do Star Alliance 1. dubna 2008.

Turecko špičkovou destinací Rakušanů a Čechů

Podle odhadů novinářů píšících o cestování patří Turecko ke třem špičkovým dovolenkovým destinacím Rakušanů a Čechů v oblasti Středozemního moře. Toto vyplývá z průzkumu, který byl proveden vídeňskými PR konzultanty Temmel, Seywald & Partner a pražskou agenturou MediaTrust Communications mezi lidmi činnými v médiích v Rakousku, České republice, Slovenské republice a Maďarsku. Dotázaní redaktoři atestují Zemi na Bosporu velké sympatie a velmi dobrý poměr mezi cenou a službami. Oproti roku 2007 je skoro ve všech kategoriích dotazování nárůst.

Dr. Tahsin Yılmaz novým velvyslaneckým radou Turecka ve Vídni

Dr. Tahsin Yılmaz (49) byl jmenován novým velvyslaneckým radou Turecka v Rakousku. Vystudovaný ekonom a právník nastoupí do Informační kanceláře pro kulturu a cestovní ruch Velvyslanectví Turecka ve Vídni po Özcanu Hergülovi. Tato Informační kancelář je kontaktním místem pro všechny agenty cestovního ruchu Turecka v Rakousku, České republice, Slovenské republice a Maďarsku.

Istanbul láká kulturou a životem

Městské části "Eminönü" a "Fatih" vyprávějí století starou historii Praha, 27.08.2008 – Kulturní dědictví a čilý ruch života – toto všechno nabízí Istanbul. Kdo navštíví pulsující hlavní město kultury roku 2010, měl by bezpodmínečně udělat zastávku v historických městských částech Eminönü a Fatih. Tam se nacházejí nejznámější a na tradice bohaté stavby turecké milionové metropole na Bosporu.

Svět tureckých bazarů

Praha, 26. 08. 2008 – Kdo navštíví Istanbul, neměl by si nechat ujít ruch života, který obklopuje velké množství bazarů a tržišť města. Bazary jsou symbolem spojení mezi tradicí a modernou. Návštěva nejznámějšího bazaru města, "Kapali Carsisi" (Zastřešeného bazaru), je pro milovníka nakupování nutností. Ale i "Egyptský bazar" a velký Knižní trh jsou pastvou pro oči. Smlouvání a obchodování jsou zde nejenom žádány, ale i pevnou součástí bazarové kultury.

Noční život v Istanbulu: Návštěvníci scén a lidé večírků

Četné kluby lákají okázalostí a kouzelnou atmosférou Praha, 26.08.2008 - Istanbul není pouze kulturním a hospodářským centrem Turecka, ale i největším městem země. Tajuplné hlavní město Turecka toho může nabídnout mnohem více než jen známé pamětihodnosti. Zvláště vzrušující je noční život metropole. Pro hladovějící po večírcích a návštěvníky scén vedou všechny cesty do Beyoglu, trendové a moderní městské čtvrti Istanbulu.

Textilní čistící utěrky pro opakované použití – ideální řešení pro

Praha, 21. srpna 2008 - V podnicích, v ichž se vyskytují mazem a oleji nečištěné provozní prostředky, je odstranění takovýchto látek pro podnikatele anebo člověka za toto odpovědného spojeno s dokazovací povinností ohledně druhu, množství a zůstatku. Techničtí vedoucí, jednatelé a majitelé tiskáren mohou, pokud se jedná o čištění strojů v offsetu, hlubotisku, gumotisku anebo v offsetu používaných mycích zařízení s gumovým plátnem, část této odpovědnosti delegovat a tímto ušetřit čas a náklady. V oblasti čistících utěrek Vám MEWA stojí ochotně po boku, jelikož životní prostředí šetřící utěrky pro opakované použití jsou ideálním řešením pro všechny druhy každodenní práce v tiskárnách. Ať už se jedná o čištění přítlačných kotoučů anebo válců, pročišťování roztěrek anebo péči o stroje – čistící utěrky MEWA udržují nářadí, stroje a výrobní zařízení v čistotě, chrání životní prostředí pomocí systému opakovaného použití a šetří náklady.

Harry Henning byl jmenován jednatelem závodu Gambro Czech Republic s.r.o. v Přerově

Gambro Czech Republic s.r.o. oznamuje, že pan Harry Henning se stal nástupcem pana Gianmaria Di Gennara ve funkci jednatele závodu v Přerově.

Wiyanawanda – vinařská oblast u Egejského moře

Turecko zažívá renesanci kultury vína - boom při kvalitě a hojnosti Praha, Vídeň (25.07.2008) - Dimrit, Sergikarasi anebo Narine – taková třpytivá jména nesou některé nejvýnosnější odrůdy vína, které se dnes v Turecku pěstují. Země na Bosporu má tisíciletou tradici vína a teď slaví renesanci své vlastní kultury vína.

Taškář z Aksehiru

Festival k 800. výročí narození Nasreddina Hoky Aksehir/Vídeň, Praha (pts/21.07.2008) – Jednomu z největších lidových hrdinů pozdního středověku, Nasreddinu Hokovi, je v Aksehiru v jižní centrální Anatolii věnován vlastní festival. V letošním roce slaví Turecko 800. výročí narození tohoto taškáře a znalce lidí, který působil jako imám pod seldžuckými sultány ve 13. století.

Olejoví gladiátoři

Edirne (Turecko) zve v červenci k tradičnímu olejovému zápasení Kirkpinar Edirne/Vídeň, Praha (21.07.2008) - "Jaká je to originální podívaná!": To je zřejmě první dojem, jaký udělá turecká forma wrestlingu. Daleko od masové turistiky mohou individuální turisté v Edirne poznat Turecko z jiné a neobvyklé stránky. Olejové zápasy Kirkpinar, které se každoročně konají v Edirne, v blízkosti řecko-bulharské hranice, mají v Turecku dlouhou tradici a těší se velké oblíbenosti. Tyto zápasy se podobají japonskému sumu jenom s tím rozdílem, že účastníci jsou podstatně atletičtější a od hlavy k patě natřeni olivovým olejem.

Fotbalová euforie v Zemi na Bosporu

Vídeň, Praha, 26. června 2008 – Pokud by to bylo podle bývalého sultána Osmanské říše, tak by Turecko neabsolvovalo žádný zápas nadcházejícího Mistrovství Evropy na rakouské a švýcarské půdě. Postoj vůči této disciplíně se ale v Turecku v průběhu staletí zcela změnil a Liga mezitím patří k jedné z nejlepších v Evropě. Pro příklad: Od roku 1997 jsou turecké fotbalové svazy nepřetržitě zastoupeny v Lize mistrů. Třetím místem na Mistrovství světa 2002 v Jižní Koreji a v Japonsku dosáhlo turecké národní mužstvo svého až do dnešního dne největšího úspěchu.

Čisticí procesy v průmyslu: Pouze s textilními utěrkami

Praha, 20. června 2008 - Práce a výrobní procesy v oblasti automobilového průmyslu patří v otázkách čistoty k nejnáročnějším oblastem, které vyžadují neustálé ošetřování čisticími prostředky. Barevné skvrny, rozpouštědla anebo oleje jsou na denním pořádku. Proto vždycky potřebujeme něco po ruce, abychom vyčistili a důkladně vycídili nově vyrobená vozidla a autosoučástky před montáží a následnou expedicí. Nicméně i nářadí, které slouží k opravářským pracem v autodílnách, je potřeba neustále čistit. Utěrky, které mohou být pro tento účel používány, jsou nabízeny jak v textilních, tak v papírových variantách.

Svatý Pavel – Po stopách jednoho mučedníka

Vídeň, Praha (20.06.2008) – Když člověk myslí na Turecko, myslí na tyrkysově modré moře jako sen, skvělé písečné pláže a fascinující krajinu. Často se zapomíná na to, že tato země byla kdysi výchozím bodem křesťanské víry a že historie raného křesťanství je úzce spojena s regionem mezi Středozemním a Černým mořem. Jedním ze zřejmě nejdůležitějších představitelů katolické církve, který na svých misionářských cestách vystavěl první křesťanské obce, je Svatý Pavel. V jeho pamětním roce 2008/2009 opět kráčejí mnozí křesťané v jeho stopách a vydávají se na pouť do minulosti.

Papež vyhlásil Rok Pavla

Praha, Vídeň (20.06.2008) – Dne 28. června 2008 papež Benedikt XVI. slavnostně zahájí Rok Pavla, čímž bude řecko-katolická církev poté po 12 měsíců zcela ve znamení jednoho z nejdůležitějších teologů křesťanství. Oslavami a ceremoniemi bude nejenom v Římě vzpomínáno na tohoto misionáře, i na Blízkém východě jsou očekáváni četní poutníci. Tak tomu bude i v Tarsu (dnešním Turecku), místě narození, resp. vlasti tohoto svatého. Vědci zabývající se studiem Bible nejsou jednotní, co se týká přesného data jeho narození. Mělo by to být mezi rokem 7 a 10 našeho letopočtu.

Visign for More nabízí dokonalost estetiky a funkčnosti:

Attendorn, 28. dubna 2008 – S mnohonásobně vyznamenanou linií designu „Visign for More“ interpretovala Viega zcela nově ovládací desky WC. Na „SHK“ v Essenu nastavil výrobce tohoto systému laťku pro technické zařízení teď ještě výše: Vodu šetřící dvoumnožstevní splachovací technika u nové ovládací desky „Visign for More sensitive“ se spouští jednoduchým pohybem ruky bez dotyku před dvěma senzory. K tomu potřebná elektronika se montuje jako kompaktní stavební jednotka do montážního rámu tak, aby nic nenarušilo volnou lehkost pouze 4 milimetry silné skleněné ovládací desky.

6.000 km cyklistických tras: Každý metr skvělým požitkem!

To, že Salcbursko v každém ohledu připravuje „velmistrovské“ podmínky pro cyklisty, v neposlední řadě ukázala optimální organizace a perfektní podmínky při MS v cyklistice v roce 2006. Ale nejenom o profesionální cyklisty je v Salcbursku nejlépe postaráno: Mezi těmi více než 6.000 km cyklistických stezek a tras pro horská kola se nacházejí krásné trasy pro příjemné výpravy na kolech, strmé downhilly pro extrémní cyklisty, stejně tak jako vícedenní výpravy pro ambiciózní cyklisty ve volném čase.

Salcburk 2008 – fotbalové slavnosti pro Evropu!

Bude to sportovní událost superlativů a událost tohoto roku: k UEFA EURO 2008TM bude ve dnech 7. až 29. června 2008 v Salcburku rozvinuta červená kůže pro tři předehrávky. Tři mistři Evropy Řecko, Rusko a Španělsko, stejně tak jako Švédsko, semifinalista roku 1992, se postarají o úchvatnou hru. Fotbaloví fanoušci z celého světa budou sledovat zápasy živě v a z ‚malého ráje’. Když se televizní kamery otočí od stadionu ME Wals-Siezenheim přes Untersberg a zachytí impozantní horské panorama Tennenského pohoří, budou nejlepší fotbalová družstva Evropy a působivá kulisa spolu zápasit o přízeň diváka. A výsledek utkání? 1:0 pro Salcbursko, malý ráj pro sportovce, aktivní rekreanty a milovníky přírody.

Salcburské pastviny v létě – „v salcburském stylu“

Čmelák bzučí od řebříčku k hořci lučnímu. Kavky krouží kolem strmých vrcholů a kravský zvonec udává poklidné tempo. Klidně a tiše – takto je cítit salcburské léto na pastvinách. Srdnatě a nesmírně sladce se rozplývá na jazyku. Letos v létě platí v Salcbursku kromě „Čarokrásných toulek“ heslo „Lahodné. Skvostné.“

Turecké předkrmy zvou k dopřávání si

Vídeň, Praha (23.04.2008) – Malé, ale nono! Předkrmy jsou v Turecku velmi ceněny. Existuje obrovské množství těchto malých, chutných jednohubek, kterými by se mnozí nejraději hned najedli k prasknutí. \"Mezes\", lákavé lahůdky na začátku jídelního lístku, se podávají v malých miskách anebo talířcích, nebo jsou často jednoduše položeny doprostřed stolu anebo připraveny ve zvláště postaveném bufetu s předkrmy. Chuti a rozmanitosti se při tom meze nekladou. K tomu se tradičně podává víno anebo \"Raki\" – aromatická anýzová kořalka.

Rozmanitost je heslem turecké kuchyně

Šetrné, ale uvědomělé používání koření Vídeň, Praha, 22.04.2008– Pro gurmány má toulka tureckou kuchyní připraveno velké množství překvapení. Nejedná se pouze o to, že u nich je význam jídla větší než u nás, ale i atmosféra společného jídla je jedinečná. Ovlivněna historií a na základě geografické polohy je turecká kuchyně jednou z největších a také nejrozmanitějších na světě. Nicméně se dají stále nalézt četné základní výrobky, jež jsou bezpočtukrát pevnou součástí kulinářskýh lahůdek. Pokrmy jsou zjemňovány prostřednictvím rozmanitého koření, jež je používáno šetrně, ale vědomě.

Gambro otevírá neexperimentální výrobní zařízení na výrobu trubiček pro dialýzu v Přerově, Česká republika

Dnes Gambro Czech Republic, s.r.o. oslavilo otevření neexperimentálního výrobního zařízení na výrobu trubiček pro dialýzu v Přerově, Česká republika. Výrobní zařízení Gambra v Přerově se stane největší továrnou Gambra na světě se 1500 zaměstnanci.

„VRACEJTE PŘÍRODU, VRÁTÍ VÁM TO!…aneb BIO odpad patří do kompostejneru“

Magistrát hlavního města Prahy a společnost Pražské služby, a.s. navazují na skvělé výsledky hl. m. Prahy v oblasti systémové separace složek komunálního odpadu a přicházejí s nabídkou separace další významné složky komunálního odpadu s jejím následným využitím formou kompostování. Jedná se o službu sběru a svozu odpadu ze zahrad, údržby zeleně a z domácností.

Gambro zaměstná na Přerovsku do budoucna skoro tisíc nových pracovníků

PŘEROV – Švédská firma Gambro a jejich továrna v Přerově chtějí snížit míru nezaměstnanosti v Olomouckém kraji a na Přerovsku. Gambro nabízí v tomto regionu novou šanci pro 800 pracovníků.

Další sběrný dvůr byl otevřen

Dobrou zprávou pro Pražany je zprovoznění dalšího sběrného dvora hlavního města Prahy v ulici Za zastávkou 3 na Praze 11, který provozují Pražské služby. Ten dnes v dopoledních hodinách slavnostně otevřel radní hlavního města Prahy Petr Štěpánek společně s obchodním ředitelem Pražských služeb Tomášem Kolingerem.

Sen o vlastním bydlení

HYPO stavební spořitelna uvádí na trh novinku – překlenovací úvěr NADSTANDARD pro NOVÉ BYDLENÍ, který je vhodným pomocníkem pro všechny zájemce o vlastní bydlení. Získání tohoto úvěru je možné i v případě, že nemáte naspořeny žádné finanční prostředky.

Bydlení pro všechny podnikatele

HYPO stavební spořitelna představila novinku určenou výhradně pro podnikatele – osoby samostatně výdělečně činné a společníky obchodních společností – úvěr NADSTANDARD pro PODNIKATELE. Při žádosti o tento úvěr již nemusejí předkládat svá daňová přiznání jako potvrzení o příjmech.

Sanofi Pasteur podává v Evropě žádost o registraci první vakcíny proti sezónní chřipce aplikované intradermální mikroinjekcí

Sanofi Pasteur, divize očkovacích látek skupiny sanofi-aventis, dnes oznámila, že podala v Evropě žádost o registraci (centralizovaná procedura) první vakcíny proti chřipce aplikované pomocí inovativního intradermálního (nitrokožního) mikroinjekčního systému. Tato dokumentace byla přijata k hodnocení Evropskou lékovou agenturou (EMEA).

2008: Turecko boduje rozmanitostí

Klubová dovolená, sport & wellness, kultura a životní styl – pro každého něco

Turkey becomes one of the most popular touristic destinations in Middle and eastern Europe

Turkey becomes step by step one of the most popular touristic destinations in Middle and eastern Europe. Not only in Austria, but also in the Czech republic, Slovakia and Hungary are every year thousands of tourists impressed, when visiting Turkey.

Jan Boudný jmenován administrativním a finančním ředitelem skupiny Algeco pro země severní a východní Evropy

Paříž, 16. ledna 2008 – Algeco oznamuje jmenování Jana Boudného administrativním a finančním ředitelem skupiny pro země severní a východní Evropy. V úzké spolupráci se Sébastienem Hauletem, generálním ředitelem skupiny Algeco pro země severní a východní Evropy, Jan Boudný bude pověřen řízením firemního účetnictví a fakturací, kontrolou řízení a řízením back-office procesů v zemích severní a východní Evropy skupiny Algeco. Do oblasti severní a východní Evropy patří Estonsko, Finsko, Litva, Polsko, Česká republika, Rumunsko a Slovensko.

Novinky pro bydlení

HYPO stavební spořitelna připravila pro rok 2008 několik novinek v oblasti úvěrů určených k financování bydlení inspirovaných požadavky klientů. Společnost tak reaguje na neustále rostoucí poptávku po vlastním bydlení, která se v České republice stala dlouhodobým trendem.

Velká podzimní soutěž HYPO zná svou vítězku

Kyjov 11. ledna 2008. HYPO stavební spořitelna a.s odměnila vítězku soutěže Klientům blíž. Výhru získala paní Hana Klechová z Kyjova na Hodonínsku, která nejpřesněji odhadla počet překlenovacích úvěr poskytnutých HYPO stavební spořitelnou k datu 30. 11. 2007

Pražské služby budou jezdit ekologicky

Od dnešního dne mohou Pražané v ulicích spatřit tři nová vozidla na svoz komunálního odpadu s pohonem na zemní plyn (CNG). Pod sloganem „Děláme stále více pro Prahu a vaše plíce“ chtějí Pražské služby ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy a Pražskou plynárenskou přispět ke zlepšení nepříznivého stavu ovzduší v Praze. Praha se tak zařadila mezi další evropské metropole, které už výhody komunálních vozů na zemní plyn využívají.

OSRAM: Chováme se odpovědně!

Praha 14.1.2008: „Global Care“ je celosvětový program podnikové odpovědnosti společnosti OSRAM, který se promítá do ekologických, společenských i ekonomických oblastí. Tento program udržitelnosti přiřazuje ochraně životního prostředí nejvyšší prioritu ve všech fázích životního cyklu výrobků.

Salcbursko: ráj sportu par excellence

Alexander Zickler, vítěz Ligy mistrů a vyslanec Eura 2008 je nadšen sportovní nabídkou Salcburska. Tento v Salcburku nenarozený Salcburčan si již léta cení nesrovnatelně krásné krajiny, rozmanitosti možností a vysoké kompetence v oblasti sportu a přátelského přístupu k hostům. Tajný tip pro aktivní dovolenkáře a milovníky přírody!

Hostitelské město Salcburk: Kultura se setkává s fotbalem

Salcburk patří k nejkrásnějším kulturním městům světa: v rámci 13. Evropského mistrovství ve fotbalu hostí jako oficiální pořadatelské město tři z celkových 31 utkání. Uprostřed architektonicky okouzlujícího Starého města bude oslavováno spolu s nejlepšími mužstvy Evropy a fanoušky z celého světa vysoké umění fotbalu.

Public Viewing: Zóna pro fanoušky až kam oko dosáhne

Ještě nikdy fotbaloví fanoušci nesledovali zápasy svých favoritů tak pěkně: na místech uprostřed Starého města Salcburku, jež bylo prohlášeno kulturním dědictvím UNESCO, je člověk během UEFA EURO 2008TM „live“ u toho. Tři videové stěny o ploše 40 metrů čtverečních se postarají pod dohledem W. A. Mozarta okolo salcburského Dómu ve dnech 7. - 29. června 2008 o nevázanou náladu a senzační atmosféru. Ale i v Salcbursku budou připraveny plošné oblasti Public Viewing.

UEFA EURO 2008TM: Přehled dat a faktů

Tři z celkových 31 utkání UEFA EURO 2008TM se budou konat ve dnech 7. - 29. června 2008 na stadionu Wals-Siezenheim u Salcburku. V době Mistrovství Evropy ve fotbale je očekáváno více než 150.000 noclehů, reklamní hodnota je odhadována na 113 milionů eur.

Nová řešení pro automobilovou osvětlovací techniku

Praha 8. ledna 2008: Společnost OSRAM, celosvětový leader v osvětlovací technice, v poslední době představila několik výrazných inovací a netradičních technologií na poli automobilového osvětlení.

HYPO stavební spořitelna je první v Evropě

HYPO stavební spořitelna a.s. jako první stavební spořitelna v Evropě získala plnou certifikaci kvality ISO 9001:2000. Ta je určena společnostem, které svým klientům nabízejí vysokou kvalitu poskytovaných služeb a zároveň kladou důraz na neustálé zlepšování společnosti. Zákazníci si tak mohou být jisti, že se jim dostává té nejlepší možné péče.

Odvoz vánočních stromků bude probíhat až do konce února

Vyhozené vánoční stromky představují problém, který řešíme každoročně a již brzy nastane. Tady bychom chtěli apelovat na všechny občany, aby vánoční stromky nedávali do nádob na směsný odpad, protože tím snižují jejich kapacitu. Stačí je prostě odložit vedle nádoby či kontejneru na směsný odpad a my je odvezeme.

Novoroční úklid

Novoroční úklid nejnavštěvovanějších míst Prahy jako je např. Václavské a Staroměstské náměstí, Karlův most nebo Hradčanské náměstí bude zajišťovat zhruba 140 pracovníků a cca 25 úklidových mechanizmů.

Podtatranský tunel Bôrik prerazený

(Mengusovce, 11. decembra 2007, Anton Oberhauser) – Prvým dokončeným dvojrúrovým tunelom na diaľnici D1 sa v roku 2009 stane 996 metrov dlhý Bôrik, súčasť úseku D1 Mengusovce – Jánovce. Slávnostné prerazenie tunela dnes uskutočnila švajčiarska spoločnosť Marti Contractors Ltd., ktorá je členom realizačného konzorcia diaľnice vedeného Inžinierskymi stavbami, a. s.

Diaľničná brána do Vysokých Tatier otvorená

(Mengusovce, 11. decembra 2007, Anton Oberhauser) – Dnes sa pod Vysokými Tatrami otvára diaľnica D1 Važec – Mengusovce. Úsek odovzdáva dodávateľ stavby Inžinierske stavby, a. s., člen skupiny COLAS do užívania motoristom - sčasti ešte v polovičnom profile. Do októbra 2008 bude 12,225 kilometra dlhý úsek odovzdaný kompletne v štyroch jazdných pruhoch. Už dnes však môžeme povedať, že severný ťah diaľnice D1 sa v podtatranskej oblasti výrazne predĺži.

Zimní zážitky v Salcbursku

Salcbursko je daleko za hranicemi známým lyžařským rájem jako sen. Ročně v zimě přiláká do lyžařských regionů a na perfektně upravené sjezdovky nesčetné fanoušky lyží a snowboardů z celého světa. Nicméně Salcbursko nabízí ještě více: Kromě lákavých lyžařských svahů čekají vyzývavé fun parky, rozsáhlé běžecké tratě a turistické cesty, romantické horské chaty, adventní slavnosti k rozjímání a jedinečné nabídky pro rodiny na to, aby byly objeveny. Poprvé a zas a zas.

Malé, ale oho!

Za hledání alternativ je člověk v Salcbursku bohatě odměněn. Kdo se raději vyhne vřavě velkých lyžařských oblastí, nalezne v malých, hezkých lyžařských oblastech a idylických horských vesničkách klid a sněhové podmínky jako ve snu. Zde se nejedná ani o Après-Ski, ani o to vidět a být viděn. Zde jde jedině o věc a poklidné dny dovolné.

Jedna píseň jde kolem světa….

Potkali se jen jednou v životě na dva roky. V té době stvořil mladý salcburský kněz Joseph Mohr a učitel Franz Xaver Gruber nejznámější vánoční koledu světa. Tato cesta časem po Salcbursku vede zpátky k dějištím jejich života a do roku 1818, kdy „Tichá noc, svatá noc“ poprvé zazněla v kostele Sv. Mikuláše v Oberndorfu.

Zimní akce 2007/08 v Salcbursku

Pro lidi večírků a příznivce tradic Jedná se o rychlost, odvahu, výdrž a množství radovánek: Nesčetné akce v Salcbursku odhalují bohatství tohoto malého zimního ráje. Ať už jsou to nevázané radovánky na horských chatách anebo vzrušující závod Snow Mobile: Zde platí heslo „být u toho je vším“. Aktivně anebo jednoduše pouze jako divák.

Absorpční rohož MULTITEX společnosti MEWA: Vaše olejová nádrž v praktickém formátu!

Praha, 23. listopadu 2007 - Kdo má podnikatelského ducha, myslí vždy také na optimalizaci procesů. Společnost MEWA proto nabízí kromě osvědčených průmyslových čistících utěrek na více použití i absorpční rohože MULTITEX.

Salcbursko – i pro šetřivé

Velké zimní pocity za nízkou cenu Zimní dovolená má stále image něčeho „drahého, luxusního, co si nemůžeme dovolit“. Že tomu tak není, dokazují atraktivní nabídky v Salcbursku. Alternativy k luxusnímu hotelu nejsou méně pohodlné, ale v mnoha případech o něco uvolněnější, osobnější a autentičtější. „Malá peněženka“ má radost z romantické dovolené na horské chatě nebo dovolené na statku, stejně tak jako z opravdového kempinkového pocitu vč. wellnessu-plus uprostřed zimy.

Neobyčejná doba v Salcbursku

Ježíškovi na stopě… Všechny uličky a ulice jsou slavnostně osvětlené, ve vzduchu je lákavá vůně pečených jablek a svařeného vína. Z dáli zaznívají zvonečky zapřažených koní, které se mísí s měkkými tóny dechových nástrojů. V Salcbursku budou vánoce a před tímto velkým svátkem budou oslavy jako odjakživa: Plné rozjímání a tradičních zvyků.

Stavební spoření u HYPO s dárkem

HYPO stavební spořitelna a. s. připravila na konec letošního roku zajímavou akci. První 4000 klientů, kteří uzavřou v období od začátku listopadu do konce prosince 2007 smlouvu o stavebním spoření, mohou získat atraktivní dárek v podobě MP3 přehrávače.

Financování rekonstrukce s Hypo stavební spořitelnou

HYPO stavební spořitelna nabízí atraktivní možnost financování rekonstrukce jak rodinných tak bytových domů. Klienti díky této nabídce šetří nejen peníze, ale i energii.

CCA Group podporuje modernizaci vzdělání v regionech

Společnost CCA Group se rozhodla při příležitosti konání veletrhu vzdělávání a pracovních příležitostí EDUCA 2007 v Liberci (1. - 3. 11. 2007) seznámit veřejnost a odborné návštěvníky se svou vizí, jak prostřednictvím aplikace Škola OnLine zefektivnit a pozdvihnout kvalitu vzdělávacích procesů v krajích.

Konference ePublic Administration pod záštitou CCA Group

Na pražském výstavišti PVA Letňany se uskuteční 13. 11. 2007 od 10.30 hodin konference, jejímž záměrem je navázat na teze Lisabonského procesu o budování „Informační společnosti“ a aktuálně informovat o využívání ICT v rámci veřejné správy České republiky. Hlavním partnerem konference je právě společnost CCA Group, která se stala jedním z průkopníků v této oblasti a která se významně podílí na kompletním přechodu české justice na elektronickou agendu. V poslední době se jednalo zejména o projekt centrálního datového skladu CSLAV pro Ministerstvo spravedlnosti ČR, informační systém pro státní zastupitelství ISYZ, informační systém soudů, aplikaci ePodatelna, InfoSOUD a podobně.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.