Mezinárodní mistrovství světa psích spřežení | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Mezinárodní mistrovství světa psích spřežení


Ve Werfenwengu se setkají nejrychlejší psi světa Malá obec Werfenweng se podruhé stane dějištěm největší akce psích spřežení ve střední Evropě. Ve dnech 12. až 15. února 2009 se na úpatí Tennenského pohoří sejde přibližně 200 psovodů se svými potahy k Mezinárodnímu mistrovství světa psích spřežení. Budou to obrovské radovánky pro lidi a zvířata a mega akce pro celou rodinu.

Ani v obrázkových knížkách by to nemohlo být znázorněno krásněji: Malá pongauská obec Werfenweng leží v nadmořské výšce více než 900 metrů a vyznačuje se svou rozjímavostí, klidem a pohostinností. Zde, na úpatí Tennenského pohoří, se den co den žije v ekologickém uvědomění a podle konceptu „šetrné mobility“.

Atmosféra zlatokopů a zmatek mistrovství světa
Z tohoto vyplývá klid v obci, který je naprosto opojný. Až do okamžiku, kdy se přibližně 1.000 temperamentních psů Husky ubytuje ve Werfenwengu. Jejich přátelské štěkání a vytí připomíná ledový svět Aljašky, ruší zimní klid a probouzí radostné očekávání nadcházející velké akce: Mezinárodního mistrovství světa psích spřežení ve dnech 12. až 15. února 2009. Přibližně 200 psovodů změří své síly s těmi nejlepšími na světě a boj o vytouženou zlatou medaili nebude lehký. Jezdecký um v kombinaci s taktikou a sehraným spřežením udělají ze závodu magnet pro publikum.

Zlatá horečka – zažijte dobrodružství
Ve středu pozornosti sportovní akce je bezpochyby přibližně 1.000 psů Husky, kteří spolu se svými psovody přijedou do Werfenwengu téměř ze všech evropských zemí. Nicméně také mimo závodů tohoto mistrovství světa toho může hodně nabídnout: V dětském světě zážitků „Gold City“ očekávají malé hosty jízdy v saních tažených psy, vigvamy, táborové ohně, hry a velká hromada legrace. Zájemci se na Stezkách zážitků „Gold Trail“ a „Walk of Husky“ dozvědí informace hodné vědění na téma zlatokopové a psí spřežení. Vesnice mistrovství světa se představuje jako zlatokopecká osada opravdu stylově nostalgicky.

Werfenweng je perlou Alp
Již podruhé se ve Werfenwengu bude konat Mistrovství světa psích spřežení a krédo „šetrné mobility“ se skutečně perfektně hodí k tomuto na tradice bohatému druhu sportu. Namísto auta jsou dovolenkáři ve Werfenwengu na cestách prostřednictvím k životnímu prostředí přátelských alternativ. Vozový park životní prostředí chránících automobilů jako noční mobil, hybridní auta anebo romantické kočáry tažené koňmi přivážejí dovolenkáře v jakoukoliv dobu na jakékoliv místo. Dovolenkáři, kteří přijedou hromadnou dopravou, budou vyzvednuti na nádraží a dovezeni do ubytovací kapacity. Všichni ti, kteří se během svého pobytu ve Werfenwengu obejdou bez auta, obdrží výhodnou průkazku SAMO (SAnfte Mobilität = šetrná mobilita), která jim umožní přístup ke všem šetrným mobilům a nabídkám plným požitků a přepravních možností ve Werfenwengu jako např. ekologicky přijatelných elektrických skútrů. Werfenweng je jako „Perla Alp“ jednou z 22 vyznamenaných alpských obcí, které se zcela upsaly trvalosti, ochraně klimatu a nejvyšší kvalitě v cestovním ruchu.


Říjen 2008

Bližší informace:
Zemská turistická centrála SalzburgerLand
Mag. Primož Kompan
Tel.: +43 662 6688 36, Fax: +43 662 6688 66
Email: p.kompan@salzburgerland.com, dovolena.salzburgerland.com

Bližší informace pro tisk: tisk.salzburgerland.com
Databáze fotografií: bilder.salzburgerland.com
Kontakt:

Armin Sandmann
Account Manager
asandmann@mediatrust.cz
603556406
234 066 205


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 14. 10. 2008 10:38
Kategorie: Cestování
Název zdroje: Mediatrust (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Public Affairs / Public Relations
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.