Systém MEWA pro opakované použití: | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Systém MEWA pro opakované použití:


Bezpečné skladování a přeprava zašpiněných čisticích utěrek k opakovanému použití

MEWA podporuje díky osvědčenému systému čisticích utěrek k opakovanému použití mnoho průmyslových podniků nejenom při odstraňování nečistot, ale má také pro to zároveň připraven příhodný koncept skladování a logistiky.
V tiskárnách a dílnách platí: Pro zachycování maziv, oleje, laku a rozpouštědel se čisticích utěrek jednoduše nelze vzdát. Ale kam potom s těmi zašpiněnými a kontaminovanými čisticími utěrkami?
Také zde má systém MEWA pro opakované použití řešení: Použité utěrky jsou posbírány, vyprány, zkontrolovány z hlediska opotřebování a poškození a v bezvadném stavu opět přivezeny zákazníkovi. Tyto použité čisticí utěrky jsou bezpečně uloženy ve zvláště pro tento účel společností MEWA vyvinutých kontejnerech pro čisticí utěrky. Pro bezpečné skladování a spolehlivou přepravu zašpiněných utěrek pro opakované použití používá společnost MEWA jako poskytovatel textilních služeb z hlediska bezpečnosti prověřené sběrné kontejnery z umělé hmoty. Tyto plastové schránky nabízejí oproti kovovým soudkům rozhodující výhody:
Jsou silnější, lehčí pro manipulaci a trvale těsně drží. Četné testy nezávislých zkušebních stanic toto dokazují. Dříve běžné používané soudky s objímkou ze zinkového plechu mají tu nevýhodu, že se snadno zdeformují a uvolněná víka již poté nedostatečně těsně doléhají. Také ze sdrápků na dně soudku mohou vytékat kapaliny. Zvláště pro účel skladování zašpiněných čisticích utěrek koncipované bezpečnostní kontejnery společnosti MEWA SaCon® sestávají z odolného, makromolekulárního nízkotlakého polyethylenu. Prostřednictvím na kloubových závěsech namontovaného víka s vstříknutým těsněním jsou tyto kontejnery vzduchotěsně uzavíratelné. Pro přepravu těchto schránek slouží integrovaná kolečka.

Jako perfektní doplnění tohoto sběrného kontejneru vyvinula společnost MEWA inovativní uzavírací systém SaCon fix®:
Prostřednictvím hmotnostní zátěže se toto zařízení stará o to, aby se schránka samočinně a s požadovanou těsností uzavřela. Tímto je zaručena ochrana před požárně technickými riziky. Při uzavřeném víku nemůže v samotném kontejneru v případě samovznícení vzniknout otevřený oheň. Prostřednictvím integrovaného pedálu lze kontejner pohodlně otevřít, zatímco uživatel má volné ruce. SaCon® se SaCon fix® je tímto ideální kombinací pro průmyslové čisticí utěrky, které takto navzdory svému zašpinění nebezpečnými hořlavými a výbuchem ohroženými látkami mohou být bezpečně uskladněny, přepravovány a navráceny životnímu prostředí odpovídajícímu oběhu opakovaného použití.

Servisní partner
MEWA operuje na 43 pracovištích v Evropě. Tento poskytovatel služeb nabízí pracovní a ochranné oblečení, textilní čistící utěrky, rohože a rohože zachycující olej v kompletním servisu. MEWA byla založena v roce 1908 v Sasku a dnes patří k vedoucím evropským poskytovatelům textilních služeb. Přibližně 4.115 pracovníků se stará o více než 130.000 zákazníků z oblasti průmyslu, obchodu, řemesel, gastronomie a zdravotnictví. Jako první podnik ve svém oboru obdržela společnost MEWA v roce 1992 dle normy ISO 9001 certifikát management kvality. V roce 1997 následovalo vyznamenání mezinárodně platným certifikátem pro životní prostředí podle ISO 14001.
MEWA Textil-Service s.r.o.
Družicová 992/23
161 00 Praha 6
www.mewa.cz

Další informace a kontakty pro média:
MediaTrust Communications spol. s.r.o.
4D Centre Prague Kodaňská 43
101 00 Praha 10

Armin Sandmann
e-mail: asandmann@mediatrust.cz
tel: +420 603 556 406

Michal Peterka
e-mail: mpeterka@mediatrust.cz
tel: +420 603 556 404
Kontakt:

Armin Sandmann
Account Manager
asandmann@mediatrust.cz
603556406
234 066 205


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 16. 12. 2008 16:56
Kategorie: Ekonomika
Název zdroje: Mediatrust (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Public Affairs / Public Relations
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.