Turecko láká nesčetnými druhy aktivních sportů | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Turecko láká nesčetnými druhy aktivních sportů


Praha (6.11.2008) – Na souši, ve vodě anebo ve vzduchu: Turecko se stále více poroučí jako atraktivní kulisa pro aktivní dovolenou mimo pláže. Túry do hor a po vodě jsou čím dál tím oblíbenější.

Potapěči se v Turecku něco nabízí: křišťálově čistá voda, skvělé podvodní svahy, fascinující tunely a rozmanitá podvodní flóra a fauna. Nejlepší oblasti pro potápění s nesčetnými potapěčskými základnami se nacházejí u Antalyi, Balikesiru, Mugly a Cannakkale. Kdo věří mýtu o bájné Atlantidě, by se měl potopit v Balikesiru. Zlatým hřebem je rovněž vrak potopené "Paris" v hloubce 33m v oblasti před Antalyí/Kemerem. V okolí Marmarisu, Datce a Bodrumu mohou potapěčí obdivovat úžasnou rozmanitost druhů mořské vegetace, delfíny a dokonce i tuleně.

Unášeni proudem
V pohoří Taurus, centru této země, pramení množství řek, které proudí do Středozemního moře přes nádherné propasti. Tyto jsou ideálním prostředím pro přátele divoké vody a raftingu. Na severovýchod od Antalyi, v Národním parku Köprülü, šumí divoká řeka Köprülü, která nabízí túry milovníkům raftingu všech stupňů obtížnosti. Voda v řece se tyrkysově modře třpytí a je na některých místech až sedm metrů hluboká. Peřeje, přes které přátelé divoké vody jedou, nesou zvučná jména jako "Stairway to Heaven" anebo "Devil Hole". Pro poklidné přestávky jsou neustále k dispozici možnosti zakotvení, kde se lze koupat a grilovat.

Na cestách po turecké krajině
Zlatým hřebem pro fanoušky cyklistiky je jižní pobřeží Turecka. Závodní cyklisté zde mohou otestovat cyklistické stezky podél pobřeží, kdežto pro milovníky horských kol se nabízí trasa pohořím Taurus. Lýkická cesta, která vede z Fethiye do Antalye, není oblíbená pouze u poutníků, ale mezitím i u cyklistů na horských kolech. Na túrách pro horská kola s průvodcem se jezdí v nadmořské výšce přes 1500m. Dokonce i pro trénované cyklisty na horských kolech představují trasy často novou výzvu. V Turecku je kolo jako dopravní prostředek ještě neobvyklé, proto byste měli být v silničním provozu opatrní.

Vysoko nahoře v horách
Trekinkoví profesionálové a horolezci si v Turecku také přijdou na své. Největší horolezecká oblast se nachází v Geyikbayiri u Antalyi. Tamější horská krajina je téměř nedotčená a turecká pohostinnost vytváří jedinečnou atmosféru. Až 300 turistických tras může být v současné době celoročně využíváno. Pouze v parném létě se putování v Geyikbayiri nedoporučuje. Skrze mírné klima lze beze všeho zlézat také v zimě.

Hora Ararat jako lyžařský a horolezecký cíl
V nejvzdálenějším cípu východní Anatolie se vypíná ledovcem pokrytý Ararat, který představuje atraktivní výzvu pro lyžaře v zimě a stejnou měrou pro horolezce v letních měsících. Z bezpečnostních důvodů byl výstup na Ararat do roku 2001 zakázán, nicméně od té doby může být tato hora zdolávána s vlastním sportovním vízem. Za účelem vylezení 5.165 metrů byste měli počítat s nejméně čtyřmi až pěti dny pro aklimatizaci a krajinnou idylu.Zažít krajinu z ptačí perspektivy
Odvážlivci mohou riskovat seskok padákem z hory Baba Dagi (1.970m) anebo si udělat kurz paraglidingu. Baba Dagi u Fethiye je považována za špičkovou leteckou oblast v Turecku. Ze vzduchu se otevírá pohled na nesčetné zátoky snů, mezi něž patří také Ölü Deniz, jedna z nejčastěji fotografovaných tureckých zátok. Rozmanitá nabídka sportovních aktivit každoročně láká do prázdninového místa sportem nadšené dovolenkáře. Od dubna do října jsou pro seskok padákem nejlepší letecké a povětrnostní podmínky. Dalšími seskokovými možnostmi jsou hora Cökelen u Denizli v blízkosti Pamukkale, pohoří Abant anebo hora Ali Dagi v blízkosti Kayseri.

Vzlétnutí v horkovzdušném balónu
Dalším fascinujícím pohledem z ptačí perspektivy překvapují organizované lety balónem přes drsnou a rozeklanou krajinu Kappadokie. Co by kamenem dohodil jsou strmé stěny „Komínu vil“, odkud je uchvacující výhled. Koš balónu potřebuje téměř 6000 kubických metrů horkého vzduchu, aby se zvedl do vzduchu. Kromě toho smí do koše balónu maximálně 1,7 tuny váhy včetně lahví na plyn. Svět skal v srdci Turecka dělá dojem již při pohledu zdola, nicméně vznášet se nad ním je nezapomenutelným zážitkem.

O turecké Informační kanceláři pro kulturu a cestovní ruch
Informační kancelář je dislokovaným pracovištěm Ministerstva kultury a cestovního ruchu Turecké republiky v Ankaře a je zodpovědná za podporu cestovního ruchu a kulturní výměnu v Rakousku, České republice, Slovenské republice a Maďarsku. Na základě pokynů týkajících se tohoto ze strany Ministerstva v Ankaře koordinuje tato Informační kancelář veškerá reklamní a PR opatření v těchto čtyřech zemích. Tato Informační kancelář je iniciačním a kontaktním místem pro cestovní kanceláře, stejně tak jako pro všeobecné otázky novinářů a soukromých osob v oblasti cestovního ruchu a kulturní výměny. Další informace na domovské stránce
http://www.goturkey.com.


Další informace:
Türkische Botschaft Wien
Informationsabteilung für Kultur und Fremdenverkehr
Singerstraße 4
1010 Wien
Tel: +43-1-5122129
Email: office@turkinfo.at

Press Office pro Českou republiku:
MediaTrust Communications spol. s r.o
Armin Sandmann
4D Center Prague
Kodaňská 1441/46, 101 00 Praha 10
Tel: 234 066 205, Fax: 234 066 215,
Email: asandmann@mediatrust.cz


Vlajkový letecký přepravce Turecka

Turkish Airlines
Václavské náměstí 19
110 00 Praha 1
Tel: 234 708 711
Fax: 234 708 718

www.turkishairlines.cz

Kontakt:

Armin Sandmann
Account Manager
asandmann@mediatrust.cz
603556406
234 066 205


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 6. 11. 2008 10:34
Kategorie: Cestování
Název zdroje: Mediatrust (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Public Affairs / Public Relations
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.