Salcbursko – i pro šetřivé | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Salcbursko – i pro šetřivé


Velké zimní pocity za nízkou cenu Zimní dovolená má stále image něčeho „drahého, luxusního, co si nemůžeme dovolit“. Že tomu tak není, dokazují atraktivní nabídky v Salcbursku. Alternativy k luxusnímu hotelu nejsou méně pohodlné, ale v mnoha případech o něco uvolněnější, osobnější a autentičtější. „Malá peněženka“ má radost z romantické dovolené na horské chatě nebo dovolené na statku, stejně tak jako z opravdového kempinkového pocitu vč. wellnessu-plus uprostřed zimy.


„Alpští hostitelé“ – malí, ale oho!
„Alpští hostitelé“ v Salcbursku jsou malé penziony, hostince a pronajímatelé s maximem 40 lůžek, kteří zajišťují nejvyšší pohostinnost za nízké ceny. Stranou od hektiky a masové turistiky očekávají zimní rekreanty bezproblémové dny plné srdečnosti a rodinné atmosféry.

Jednou obzvláště výhodnou alpskou nabídkou pro rodiny jsou „Dny sněžných skřítků“ ve venkovském domě Schwaighofer: Za pouze 666,- Euro zde dovolenkuje celá rodina – tedy dva dospělí a jedno či dvě děti do 6 let (narozené po 01.09.2001) – jeden týden uprostřed lyžařské oblasti Dachstein Západ včetně 5-denní permanentky pro dva dospělé, 5 dní dohledu nad dětmi v dětském klubu Vrabčí hnízdo a sauna. Tato nabídka platí od 19.-25.01.2008 a od 27.01.-02.02.2008. Bližší informace na: www.russbach.at.
Ještě více nabídek a paušálů na: www.alpine-gastgeber.com/salzburgerland.

Zimní kempování a wellness pocit
Kempování v zimě? To nemusí být žádný rozpor: Nesčetná kempingová místa v Salcbursku nabízejí i ve studeném ročním období vše, co patří k podařené dovolené. Tak například v lungauském Lyžařském centru Mauterndorf vzniklo první wellnessové kempingové místo Rakouska, jež má i v zimě své brány otevřené. Když se člověk po dni lyžování vrátí přímo ze sjezdovky do svého příjemně teplého karavanu, má trápení se rozhodnout mezi saunou, parní lázní, kabinkou s infračerveným zářením, soláriem nebo tepidáriem. Novou chuť do života probudí i zážitková sprcha nebo člověku dobře dělající masáž. A o vše je postaráno: Prostorná sanitární oblast, restaurace, lokály a obchody s potravinami v okolí zaručují příjemný pobyt. Týden zimního kempování na wellnessovém kempingovémmístě včetně 6-denní permanentky lze pro dva dospělé objednat již od 391 eur (vč. parkoviště a poplatku za osobu, bez elektřiny a místní taxy). Kromě těchto zcela mimořádných zařízení existuje v Salcbursku ještě cca 30 dalších kempingových míst, která mají své brány otevřené pro milovníky přírody a sportu i v zimě. Bližší informace na: www.camping.salzburgerland.com.

Moderní nostalgie: Dovolená na statku
V oblasti kvality prověřené statky Salcburku jsou dovolenkovým cíly, které mají i v zimě co nabídnout. Především děti zde naleznou to, co jinak často znají pouze z knih anebo z televize: Velké množství sněhu přímo přede dveřmi, zajíce, kočky, kozy, ovce, krávy anebo slepice, od kterých si můžete každý den sami vzít vajíčko k snídani. A kromě toho je zde na statku celá řada zimních radovánek: Stavění sněhuláka, bitvy sněhovými koulemi, sáňkování a přirozeně i běžkování nebo lyžování jsou na programu. Tak rozličné jako je Salcbursko samo, jsou i nabídky, na které se jednotlivé statky specializovaly: Od Qi Gong a Feldenkraisovy metody přes hospůdky, saunování a koupele v seně až ke statkům, které se plně upsaly malým hostům. Rozmanitý zimní týden na statku můžete objednat již od 130 eur (na osobu za 7 nocí se snídaní v dvoulůžkovém pokoji). Bližší informace na: www.salzburg.farmholidays.com.

Horské chaty v Salcbursku: Uprostřed zimy
Strávit dovolenou na horské chatě vždy znamená být přírodě obzvláště nablízku. A právě v zimě je zde možnost zažít hory v celé jejich zimní bílé nedotčené kráse. Malou, ale obzvláště příjemnou oázou je Obere Sonnleit’nalm v Abtenau. Zde se nacházejí dvě horské chaty pro pokaždé 10 osob, ve kterých lze strávit zimní dovolenou s celou rodinou anebo také příjemný víkend mezi přátely v opravdu smyslné atmosféře. K pronajmutí jsou tyto Sonnleit’nské horské chaty za nízkou cenu 70 eur na den pro dvě osoby. Bližší informace na: http://www.sonnleitn-abtenau.at/.

Čtyři dřevěné horské chaty v Almdörflu v Lungau rozbuší srdce romantiků: Praskání v krbu, horká pečená jablka a kouřící selský punč nechají zapomenout na za nehty zalézající zimu venku. Přímo před chatou si člověk nasadí prkýnka a vrhne se do sjezdovkového rejdění. Po lyžařském dni udělá pocení v sauně chaty – také láskyplně nazvané „Schwitzkastl“ – unavené končetiny opět svěží – anebo je pěkně unaví. Chaty jsou pronajímány pro čtyři osoby od 80 eur za noc. Bližší informace na: www.schloegelberger.at.

Naprosto dech beroucí polohu má Taxhof. V nadmořské výšce 1.020 m si odsud užíváte hlubokých pohledů na hory Národního parku Vysoké Taury a do Evropského sportovního regionu Zell am See – Kaprun, jež je přímo stvořený pro lyžařskou dovolenou. Mimořádnou variantou dovolené na horské chatě je „Droadkostnsuite“, jež znamená něco podobného jako „Obilná komora“. Tato budova, pocházející z roku 1675, vedle hlavního domu byla v roce 2001 láskyplně zrekonstruována a vystavěna do původního příjemného apartmá. Kromě toho je hostům k dispozici ještě vedlejší budova se dvěma prázdninovými byty pro celkem 10 osob a čtyři dvoulůžkové pokoje v hlavní budově. Bližší informace na: www.taxhof.at.

Další „chatové tipy“ v Salcbursku jsou na www.huettenurlaub.salzburgerland.com.

Salcburk, listopad 2007

Bližší informace:
SalzburgerLand Tourismus
Mag. Primož Kompan
Tel.: +43 662 6688 36, Fax: +43 662 6688 66
Email: p.kompan@salzburgerland.com, www.salzburgerland.comKontakt:

Armin Sandmann
Account Manager
asandmann@mediatrust.cz
603556406


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 28. 11. 2007 12:03
Kategorie: Auto-moto
Název zdroje: Mediatrust (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Public Affairs / Public Relations
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.