Individualita nade vše: Lyžařské regiony v Salcbursku | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Individualita nade vše: Lyžařské regiony v Salcbursku


Sjezdovky pro každého vkus Salcbursko je opravdovým eldorádem pro zimní sportovce, lyžaře a snowboardisty. Ale to by o sobě mohl tvrdit každý, proto je teď tento výrok podepřen skutečnými fakty z více než 20 lyžařských regionů. Jelikož zde opravdu každý nalezne to, co hledá a s jistotou i svou „nejoblíbenější sjezdovku“. Jedno je jisté: Žádnou ze salcburských oblastí zimních sportů nelze strčit do jednoho šuplíku. Všechny do jedné naleznete v aktuálním „SalzburgerLand Skiatlas“ (Lyžařském atlasu Salcburska).

Vkus je rozmanitý, i co se týká výběru lyžařské sjezdovky pro osobní zimní požitek. V Salcbursku jsou brána na zřetel takřka všechna přání a potřeby, které by zimní sportovci mohli mít: Černé sjezdovky olympijských rozměrů, červené svahy sjezdovek, rozsáhlé sjezdovky pro rodiny, řízné sjezdovky s boulemi a lákavé prašanové svahy se nacházejí v Salcbursku ve všech údolích, koutech a zákoutích. Ty jsou aktuálně prezentovány v novém „Lyžařském atlasu Salcburska“ a dále v krátkém přehledu.

Lyžařské oblasti pro celou rodinu
K rodinám přátelské lyžařské oblasti v Salcbursku se vyznačují zvláště výhodnými rodinnými tarify, vleky pro děti a cvičnými vleky, rozsáhlou nabídkou škol lyžování a snowboardingu a rozlehlými, přehlednými a snadno sjízdnými sjezdovkami. Samozřejmě, že je zde také pro ty velké ta či ona výzva, nicméně střed pozornosti je zaměřen na potřeby malých sněžných zajíčků, začátečníků a falešných začátečníků.
K nejoblíbenějším lyžařským oblastem v Salcbursku patří Salcburské Saalašské údolí se svou k rodinám přátelskou čtyřkou Loferem, Sv. Martinem, Unken a Weißbachem, Rauriské údolí, lyžařský region Tennenské pohoří, lyžařský region Lungau, Dachstein Západ-Lammské údolí, region Hochkönig a Krispl-Gaißau/Hintersee.
Tyto obce toho mohou rodinám spoustu nabídnout i mimo sjezdovku: V Raurisu to jsou slavnosti pro děti na sněhu a napínavé sáňkování pro děti s pochodněmi, v lyžařském regionu Tennenské pohoří si hosté k tomu mohou vyzkoušet bruslení, výpravy na sněžnicích anebo lyžování na běžkách. Zvláště lákavá je nabídka z lyžařského regionu Dachstein Západ - Lammské údolí: Kdo se zde během tří dnů nenaučí lyžovat, obdrží se zárukou své peníze zpět! Také lyžařská oblast Hochkönig má rodinám co nabídnout: 11 lyžařských chat pro rodiny čekají s oblastmi se zákazem kouření, rozmanitými pokrmy pro děti za zvláště výhodné ceny, dětskými židličkami, podložkami pro kreslení, hrami a výškově přizpůsobenými skříněmi na malé sněžné zajíčky. V lyžařských školách pro rodiny v regionu Hochkönig existují slevy pro rodiny, slavnosti pro děti, výuka hrou od 3 let a jako mimořádný bonbónek je zde možné si zařídit i opatrovatelku dětí.

Malé skrýše jako opravdové tajné tipy
Tajemství by vlastně neměla být prozrazena – to už ví každé dítě. My to ale děláme, protože by to byla jednoduše věčná škoda, kdyby tato malá, vytříbená místa zimních sportů v Salcbursku nikdo neznal.
21 kilometrů sjezdovek se nachází v malém lyžařském regionu Uttendorf-Weißsee, nicméně mají něco do sebe: Nacházejí se v nadmořské výšce přibližně 2.600 metrů a jsou sjízdné až do pozdního jara. Fun park u horského hotelu Rudolfshütte a svahy snů pokryté hlubokým sněhem rozbuší srdce také freeriderům.

Solnou komoru zná většina pouze jako letní destinaci: Že tu můžete také lyžovat v nádherném prostředí, ví jen málokdo. Lyžařská oblast pro rodiny se skládá z regionů Postalm, Zwölferhorn, Faistenau, Koppl, Hof, Thalgau a Ebenau. Ke zvláštnostem patří 1. Snowkitepark Rakouska v Thalgau a Fun park Postalm s nejdelším zastřešeným přepravním pasem Evropy.

Rozlehlé lyžařské oblasti Ski Amadé
Jsou nepřekonatelné, co se týká moderního zimního sportu: Lyžařské oblasti Ski Amadé, největší lyžařské radovánky Rakouska s 860 kilometry sjezdovek a 270 lanovkami a vleky.
K těmto lyžařským oblastem superlativů patří Lyžařský cirkus Saalbach Hinterglemm Leogang se 200 kilometry nejlépe upravených svahů všech stupňů obtížnosti, jednou sjezdovou trasou Světového poháru, 55 lanovkami a vleky a 19 školami lyžování a snowboardingu.
Impozantně se představuje také region Hochkönig s obcemi Mühlbach – Dienten – Maria Alm. Před kulisou mocného Hochkönigu se na 150 kilometrech sjezdovek jak ve dne, tak i v noci za umělého osvětlení můžete oddávat radovánkám na sjezdovkách. Tato lyžařská oblast kromě toho disponuje pečetí kvality „Welcome Beginners.“ („Začátečníci, vítejte.“)
Zell am See – Kaprun trumfuje ledovcovou lyžařskou oblastí Kitzsteinhorn. Se 136 kilometry sjezdovek, 55 lanovkami a vleky, 18 školami lyžování a snowboardingu a mezinárodním fluidem tradičního místa pro lyžování je tento region oblíben jak u mladých, tak u věkově starších.
Olympijské rozměry očekávají zimní sportovce v Salcburském Světě sportu s obcemi Flachau, Wagrain, Sv. Jan-Alpendorf, Radstadt, Altenmarkt-Zauchensee, Kleinarl, Eben, Filzmoos a Hüttau. Hvězdy lyžování jako Hermann Maier anebo Michael Walchhofer se naučili lyžovat na 350 kilometrech sjezdovek. Víme, co z toho vzešlo!
O něco poklidněji se představuje lyžařská oblast Großarlské údolí s 80 kilometry sjezdovek. Útulné lyžařské chaty a božský klid v Národním parku Vysoké Taury činí tento region obzvláště půvabným.
Neporazitelnou kombinaci lyží, hor a termálů naleznou zimní sportovci v kouzelném Gasteinském údolí. Badgastein proslavily lázně a v současné době sem přijíždí celý svět za lyžováním. 200 kilometrů sjezdovek, dva moderní termály a 5 škol lyžování a snowboardingu ručí za nezapomenutelné dny lyžování v Gasteinském údolí.
Vzrušeně, mladě a scénicky se představuje obec zimních sportů Obertauern. 100 kilometrů sjezdovek, absolutní záruka sněhu do května a žhavé Après-Ski očekávají lyžařské zajíčky a noční hýřily.

Vytříbený výběr z Oberpinzgau
Jedná se o lyžařské oblasti, které jsou nejdále vzdáleny od hlavního města Salcburku. Nicméně to jejich kouzlu a síle přitažlivosti nijak neškodí: Lyžařské oblasti Zillertalská aréna, Dovolenková aréna Wildkogel Neukirchen & Bramberg a také Mittersill/Hollersbach-Kitzbühel nabízejí jak začátečníkům, tak i energickým znalcům nejlepší podmínky pro nezapomenutelnou lyžařskou dovolenou.
Lyžařská oblast Kitzbühel láká přibližně 168 kilometry sjezdovek a nabízí na lyžařském safari četné varianty a možnosti při nejvyšší záruce sněhu. Také Dovolenková aréna Wildkogel je pokládána za lyžařskou oblast se zvláštní zárukou sněhu a vyznačuje se vedle 55 kilometrů sjezdovek také 14 kilometrů dlouhou sáňkovací drahou. Jedná se o naprostý zlatý hřeb v Salcbursku. Neomezené lyžařské radovánky slibuje Zillertalská aréna, která na 160 kilometrech sjezdovek spojuje spolkové země Tyrolsko a Salcbursko.

Říjen 2008

Bližší informace:
Zemská turistická centrála SalzburgerLand
Mag. Primož Kompan
Tel.: +43 662 6688 36, Fax: +43 662 6688 66
Email: p.kompan@salzburgerland.com, dovolena.salzburgerland.com

Bližší informace pro tisk: tisk.salzburgerland.com
Databáze fotografií: bilder.salzburgerland.com
Kontakt:

Armin Sandmann
Account Manager
asandmann@mediatrust.cz
603556406
234 066 205


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 14. 10. 2008 10:41
Kategorie: Cestování
Název zdroje: Mediatrust (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Public Affairs / Public Relations
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.