Městská část Praha 6 | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace

Informace o zdroji


Městská část Praha 6


Vydané tiskové zprávy


Radnice Prahy 6 připravila na den stávky dopraváků alternativní program pro rodiče s dětmi

Čtvrteční dopravní stávka s tzv. "blokádou papalášů" má údajně blokovat také Evropskou ulici. To nepochybně způsobí potíže při pohybu do práce či do škol rodičům dětí v Praze 6. Krizový štáb Prahy 6 dnes řešil opatření pro rodiče těch dětí, kteří nemohou zůstat s dětmi doma a kteří budou mít problém se dostat do svých škol.

Praha 6 má dva 103leté občany

Paní Aloisie Faberová z Prahy 6 oslavila v neděli 5. června 103 let! Je zároveň nejstarším občanem městské části.

Pohotovost pro dospělé v Praze 6 zajistí ÚVN

Lékařskou službu první pomoci bude pro dospělé pacienty z Prahy 6 od července zajišťovat Ústřední vojenská nemocnice v Břevnově. Pohotovost na Vítězném náměstí je v provozu jen do konce června.

Dětí je čím dál víc, v Praze 6 se staví další školka

Na Bílé hoře vyrůstá nová mateřská škola. Přestože stavba začala na jaře, první děti do ní nastoupí už po prázdninách. Kapacita ve školkách Prahy 6 se tak rozšíří o dalších 112 míst. Další místa vzniknou ve stávajících školkách navýšením počtu dětí ve třídách na zákonem povolené maximum.

Key Investments: DATA a FAKTA

Rada Městské části Praha 6 se na svém dnešním jednání mimo jiné věnovala také problematice bývalého správce aktiv Key Investments. Radní uložili vypracování stanoviska týkajícího se možnosti případného postupu vůči České národní bance jako orgánu dohledu nad fiannčím a kapitálovým trhem. Zároveň vzali na vědomí zveřejnění na webových stránkách Prahy 6 kompletní chronologii vztahu mezi městskou částí a Key Investments obsahující přehled usnesení, smluv, dodatků, zápisů z osobních jednání a vzájemné korespondence. Celkem jde o 47 dokumentů ve formátu PDF.

Praha 6 pokračuje v rekonstrukcích chodníků

Praha 6 se i letos rozhodla v rámci zvyšování úrovně kvality povrchu komunikací na svém území vyčlenit ve svém rozpočtu prostředky (16 mil. Kč) na opravy povrchů chodníků.

Společnost Key Investments při správě aktiv Prahy 6 porušila smlouvu

Investovala v rozporu s pokyny Radnice Prahy 6 si vyžádala právní posouzení postupu společnosti Key Investments a.s. při správě aktiv Městské části Praha 6. Dva na sobě nezávislé posudky zpracovaly advokátní kancelář Bakeš & partneři a advokátní kancelář Brož, Sokol, Novák. Oba posudky se shodují, že ze strany Key Investments docházelo v posledním období spolupráce k porušování smlouvy o obhospodařování cenných papírů a jejich dodatků.

Praha 6 dává hlavnímu městu maják

Nejstarší maják světa stál na ostrově Faru, první maják v Praze bude stát na spodním výběžku Libeňského ostrova. Maják staví Klub vodních motoristů Libeňský ostrov, který má ovšem sídlo v Praze 6 na Dejvické ulici.

Park v Thákurově ulici v Praze 6 bude uzavřen

Park v Thákurově ulici by se měl pro veřejnost uzavřít. Úřad Prahy 6 o to požádala Technická správa komunikací. Důvodem je podle TSK špatný zdravotní stav lipové aleje.

Otestujte novinky na Petynce

Letošní sezónu zahájilo koupaliště Petynka v plném provozu již 1. května. Rozšířený areál letos nabízí spoustu zajímavých atrakcí, které ocení jak rodiče s dětmi, tak aktivní sportovci. Ceny ani otevírací doba se naopak od minulého roku nemění.

Poliklinika v Břevnově dál slouží lidem a nabízí lékařskou péči

Břevnovskou Polikliniku Pod Marjánkou převzal od března nový nájemce, společnost Comitia Medical. Ta se nyní stará jak o budovu, tak o provoz lékařské péče. Budovu čeká náročná rekonstrukce, dál ale bude sloužit lidem a lékařům.

Kousalíková: Prověřeno minulostí, berlička v budoucnosti

Hledat čest sám u sebe je někdy určitě velmi těžké, ale hledat čest u druhých je především obrovsky zodpovědné...

Dvě z pěti nejlepších angličtinářek má Praha 6

Celostátní soutěž o Nejlepšího učitele angličtiny zná své vítěze. Letos se tímto titulem může pyšnit pět angličtinářek – Eva Jeřábková, Jaroslava Patloková, Naděžda Kadlecová, Irena Šnebergerová a Barbora Müller Dočkalová. Dvě z nich učí na základních školách v Praze 6.

Web Prahy 6 patří k nejlepším v republice

Druhým nejlépe informujícím webem, které spravují samosprávy v celé republice, jsou internetové stránky Prahy 6. Vyplývá to z projektu Infoliga, který pořádá nezisková organizace Otevřená společnost. Mezi pražskými obvody, městskými částmi a městskými obvody pak výrazně vítězí.

Radnice Prahy 6 zveřejňuje smlouvy na webu

Radnice Prahy 6 se stala průkopníkem ve zveřejňování obecních uzavřených smluv na internetu. Slibuje si od toho větší průhlednost pro občany.

Ochutnejte Prahu 6

Praha 6 se účastní soutěže Jak chutná Praha se svým produktem Šest pochoutek Prahy 6. Ten dokáže podráždit chuťové pohárky dobrotami, které se k Praze 6 vztahují. Cílem soutěže je napomoci znovuobnovení pozapomenutého gurmánského a gastronomického věhlasu, kterému se Praha v minulosti těšila.

Kousalíková: Nejsmutnější je škola bez dětí

Ocenění prvního ročníku ankety "Škola mého srdce - O nejkrásnější školu Prahy 6" převzala dnes ráno z rukou starostky Prahy 6 Marie Kousalíkové a radního zodpovědného za školství Ondřeje Balatky ředitelka základní školy Červený vrch Jana Matoušová.

Radnice Prahy 6 si pochvaluje elektronické aukce, ušetřila díky nim už čtvrt miliónu korun

Radnice Prahy 6 začala vybírat dodavatele pro veřejné zakázky prostřednictví elektronických aukcí. Jejich výhodou je omezení možné korupce a také ceny, které se daří virtuální dražbou výrazně snižovat. Během tří měsíců radnice realizovala patnáct aukcí a ušetřila tím čtvrt miliónu korun.

Praha 6 znovu soutěží o nejlepší elektronické služby

Po loňských úspěších v soutěži Zlatý erb, která hodnotí webové stránky a elektronické služby měst a obcí, se bude Praha 6 letos znovu ucházet o úspěch na medailových pozicích. Želízkem v ohni pro 13. ročník soutěže by měly být novinky v elektronických službách, a to elektronické aukce, deník úředníka nebo databáze obecních domů zveřejněná na internetu.

Pomůcka pro rodiče před zápisy do škol: Hodnocení základních škol

Dnes byly zahájeny ve čtyřech základních školách Prahy 6 zápisy do 1. tříd. Zápisy, které postupně proběhnou ve všech školách, budou probíhat až do 2. února. Pokud někteří rodiče stále váhají s výběrem té správné školy, mohou využít pomůcku, kterou pro ně připravila radnice: Hodnocení základních škol.

Práci "sněhových brigádníků" Prahy 6 teď může kontrolovat každý

Novinkou v systému zimního úklidu chodníků v Praze 6, tzv. Sněhové pohotovosti, je možnost pro každého sledovat účinnost úklidu jednotlivými brigádníky na jejich úsecích. Na webových stránkách www.snehovapohotovost.cz je totiž krátce po úklidu publikována fotogalerie jednotlivých úseků.

Sněhovou situaci v Praze 6 řešil dnes ráno krizový štáb

Na radnici Prahy 6 se dnes ráno sešel krizový štáb. Rozhodl o odvážení sněhu z míst, které jsou v Praze 6 nejméně přístupné kvůli sněhové kalamitě.

Vyhlášení nejtišších leteckých dopravců

Nejtiššími dopravci na Letišti Praha za rok 2010 se staly společnosti Aeroflot v kategorii proudových a Malév v kategorii vrtulových letadel.

V Praze 6 už zasahovala Sněhová pohotovost

První zásah Sněhové pohotovosti dopadl nad očekávání dobře. Během několika sobotních dopoledních hodin byly chodníky v Praze 6 uklizené. Na své úseky nenastoupilo jen 23 brigádníků z 574! To je neúčast pouhé 4%! I to svědčí o tom, že možnost přivýdělku za úklid chodníků je zajímavá.

Městská část Prahy 6 hodnotí proběhlé farmářské trhy a připravuje jejich novou podobu

Radnice Městské části Praha 6 vyhodnocuje přínos a efektivitu dosavadní série trhů realizovaných v Praze 6. Chce se zaměřit na odezvu veřejnosti, kvalitu prodávaných výrobků, organizaci projektu, finanční zatížení rozpočtu městské části a na další možnosti spolupráce se soukromým sektorem. Vedení radnice chce dosavadní náklady na farmářské trhy do polovinu roku 2011 snížit na polovinu a následně nastavit takový model, kdy bude jejich provoz a organizace soběstačná. Radnice také připravila výběrové řízení na vánoční farmářské trhy na Vítězném náměstí.

Praha 6 ví, kde podat pomocnou ruku

Co se týče zdravotnictví, města ani městské části příliš prostoru vzhledem k celkovému nastavení zdravotního systému nemají. V městské části Praha 6 se však zaměřili na chybějící články zdravotní péče, takže občané této městské části čelící zdravotním problémům mají o starost méně. Možná i proto je 72,3 % občanů spokojeno s činností radnice v oblasti zdravotnických zařízení. Vyplývá to z průzkumu, který provedla společnost Factum Invenio.

Další přírůstek do protikorupčního balíčku Prahy 6: eAukce a databáze bytových domů

Radnice Prahy 6 se nechce smířit s výsledky aktuálních průzkumů, ze kterých plyne, že veřejnost začala vnímat korupci jako běžnou součást fungování státní správy a samosprávy. "Proto posilujeme prevenci v oblasti ochrany před korupčním jednáním a klientelismem," říká starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa.

Školy jsou v Praze 6 srdeční záležitost

Na začátku října vyhlásila Praha 6 soutěž „Škola mého srdce.“ Na webových stránkách soutěže a na síti Facebook může až do konce měsíce kdokoliv hlasovat pro jednu z patnácti základních škol na území šesté městské části. Soutěž s poněkud netradičním obsahem je dalším z neotřelých nápadů této městské části, jak informovat občany o využití veřejných peněz.

Malovanka by mohla prorůst zelení

Víceúrovňová křižovatka Malovanka v Praze 6-Břevnově, která v budoucnu propojí stávající strahovský tunel s tunelem Blanka, by mohla radikálně změnit svou industriální podobu. Městská část Praha 6 totiž koupila od architektů Jiřího Opočenského a Štěpána Valoucha studii na její krášlení a zatravnění a nechala ji od těchto architektů rozpracovat.

Hitem letošních Dnů seniorů byla komentovaná prohlídka Müllerovy vily

Při příležitosti Mezinárodního dne seniorů připravila Městská část Praha 6 pro dříve narozené občany víkend s názvem „Dny seniorů“. Bohatý program sestavený z přednášek, besed, výstav, divadel, koncertů, cvičení, poradenství a dalších aktivit zaměřených na zájmy i problémy seniorů, čekal na příchozí na různých místech v Praze 6. Dohromady se akce zúčastnilo 879 seniorů.

Pozice Městské části Praha 6 v procesu rozvoje Letiště Ruzyně

Zastupitelé na svém pátečním zasedání schválili uzavření smlouvy o smlouvě budoucí kupní na prodej pozemků v Liboci a Ruzyni Letišti Praha. Smlouva zajišťuje případný rozvoj letiště a zároveň dává městské části do rukou nástroj na ochranu zájmu občanů Prahy 6.

Obyvatelé Prahy 6 vzkazují budoucím zastupitelům: jsme tu spokojení, věnujte se dopravě a parkování.

Občané Prahy 6 jsou ve velké většině se zdejším životem spokojeni, podle tří čtvrtin z nich se situace za posledních 10 let zlepšila. Budoucí zastupitelstvo by se podle téměř poloviny obyvatel mělo věnovat především dopravě a parkování, následuje zdravotnictví, bezpečnost a sociální oblast. „Je klíčové znát skutečně názor většiny lidí, a ne jen nátlakových skupin, které se za většinový názor schovávají,“ domnívá se starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa.

Ladronka křest

Světová premiéra inline maratonu družstev, beach exhibice, lampiónmánie!

„Cena starosty“ prezentuje architektonickou kulturu Prahy 6

Radní Prahy 6 vyhlásili nové ocenění, tzv. Cenu starosty Městské části Praha 6. Nominace se týká staveb, které byly realizovány na území Prahy 6 v období posledních pěti let.

Radnice Prahy 6 vyřizuje doklady i ve večerních hodinách a o víkendu

Možná vy sami nebo vaši přátelé či známí jste zažili alespoň jednou ten stresující okamžik, kdy v pátek večer s hrůzou zjišťujete, že máte propadlý pas. A na dovolenou jedete v sobotu ráno!! Co teď, když úřady jsou zavřené? Jednoduchá odpověď. Stačí být občanem Prahy 6!

Žvýkačky balte do papíru, odpadky neházejte na zem

„Doma si žvýkačku ani odpadky na zem také neházíte. Po zdi si doma nečmáráte.“ To jsou jedny z motivů nové kampaně za lepší čistotu veřejných prostranství, kterou v červnu spustila radnice.

Tříděný odpad se v Praze 6 ukryje pod zem

Praha 6 má své první podzemní kontejnery na tříděný odpad. Jsou elegantní a nehyzdí okolí. Zatím jsou na třech místech a brzy přibudou další.

Praha 6 potvrdila roli volebního lídra

Voliči Prahy 6 opět potvrdili, že jim není lhostejný jejich osud. Svou účastí ve volbách výrazně překonali nejen celostátní, ale i pražskou účast ve volbách.

Opravený vnitroblok má hřiště pro všechny generace

Necelé tři miliony korun stála radnici Prahy 6 rekonstrukce vnitrobloku domů při ulici Generála Píky v Dejvicích, která byla tento týden dokončena. Ve vnitřním areálu domů byly opraveny mlatové cesty a v parku je nové dětské hřiště a stroje pro cvičení pod širým nebem.

Nových sto míst pro předškolní děti

Začala výstavba nové nízkoenergetické školky v ulici Velvarská.

Praha 6 chce zlepšit život handicapovaným občanům

Radnice Prahy 6 má v úmyslu poznat a zlepšit současné podmínky občanů při pohybu ve veřejném prostoru. Z tohoto důvodu se snaží o zmapování bezbariérové přístupnosti vybraných objektů na území městské části.

Pro cvičení venku vzniklo v Praze 6 další hřiště

Další skvělou možnost, jak aktivně trávit volný čas v místě svého bydliště, mají lidé v okolí Červeného vrchu. Ve vnitrobloku panelových domů mezi ulicemi Mozambická a Etiopská mají nové venkovní vícegenerační hřiště.

Na radnici Prahy 6 bude uveden do provozu babybox

První pražský babybox na levém břehu Vltavy bude začátkem léta umístěn v budově radnice Prahy 6. Rada městské části schválila uzavření smlouvy o spolupráci s občanským sdružením Babybox pro odložené děti–STATIM.

Oslava „Dejvická československá“

V Dejvicích se včera konal 6. ročník kulturně společenské akce Dejvická československá. Na akci Městské části Praha 6, která oslavila osvobození celé tehdejší republiky a navázala na tradiční slavnost ukončení II. světové války, vystoupila celá řada českých a slovenských umělců.

Dejvická československá

Ke květnovému 65. výročí konce 2. světové války připravila radnice Prahy 6 ve státní svátek 8. května mezi 14. a 20. hodinou bohatý program přímo na Dejvické ulici. Vystoupí Martin Chodúr, Petr Muk, Dara Rolins, Peter Nagy, Źlutý pes a další. Pro návštěvníky jsou připraveny dva restaurační stany - Slovenská izba s typicky slovenským jídlem a Česká chalupa s jídlem českým. Mimo tyto hlavní restaurační stany jsou k dispozici i malé stánky převážně „šestkových“ vinařů, uzenářů atd. Na sedmdesát amerických a ruských vojáků ze všech možných divizí vytvoří průřez ve vojenských oblečeních a výzbroji. Návštěvníci uvidí zatím největší výstavku vojenské techniky (přes 26 strojů) včetně dvou maxistrojů, kterými jsou velký vyprošťovák Ward La France a obrněný transportér Half track M8. Nebude chybět dětské podium a program pro děti. Vstup na akci je zdarma.

Praha 6 má slušný marketingový mix

Na Internet Advertising Conference proběhla přednáška na téma "Úspěšné vybudování značky prostřednictvím Internetu". Konzultant a publicista Daniel Dočekal, publikující také na specializovaném webu lupa.cz, uvedl na příkladu Prahy 6 vhodný marketingový mix i vhodné internetové aktivity.

TV6 mohou nově sledovat i anglicky mluvící diváci

Internetová televize Prahy 6 s názvem TV6 se pyšní několika NEJ! Stala se nejlepší elektronickou službou ČR roku 2008, nabízí vysílání do mobilních telefonů, vysílání pro neslyšící a nyní i vysílání pro anglicky mluvící diváky!

Spejblovi je devadesát! A má nové divadlo!

Patnáct let uplynulo v únoru od doby, kdy se v roce 1995 v Dejvicích usídlili populární dřevěné postavičky Spejbla a Hurvínka. Nyní se do svého působiště vrací po dvou letech. Divadlo za tu dobu prošlo náročnou rekonstrukcí za 130 milionů. Novinkou je speciální hlediště, ze kterého uvidí i ten nejmenší divák, a také muzeum loutek.

Praha 6 nechce přistoupit na obecné zevšednění korupce ve státní správě a připravila program preventivních opatření

Radnice Prahy 6 chce významněji posílit prevenci v oblasti ochrany před korupčním jednáním a klientelismem. Praha 6 se rozšířením „Protikorupčního balíčku“ nechce smířit s výsledky aktuálních průzkumů, ze kterých plyne, že veřejnost začala vnímat korupci jako běžnou součást fungování státní správy a samosprávy.

FARMÁŘSKÉ TRHY SE BUDOU OPAKOVAT, HITEM SE STAL EUCALYPTUS A KAPŘÍ HRANOLKY

Farmářské trhy, které měly před několika dny mimořádně úspěšnou premiéru na Vítězném náměstí v Praze 6, se budou opakovat. Rozhodl o tom velký zájem lidí a také výsledek ankety. Další trhy proběhnou 10. dubna opět od 8 do 14 hodin na Vítězném náměstí.

Kardinál Miroslav Vlk požehnal vchod do kostela

„Je to malá stavba, ale velká svým významem,“ zhodnotil kardinál Miloslav Vlk nový bezbariérový přístup do kostela sv. Vojtěcha v Dejvicích.

Mateřské školy v Praze 6 rekordně rozšíří v letech 2010 a 2011 své kapacity

Radnici Prahy 6 se daří úspěšně řešit nedostatečnou kapacitu míst v mateřských školách. Pro letošní a příští rok se počítá s rekordním nárůstem nových míst pro malé děti.

Praha 6 přivítala jaro farmářskými trhy. Zájem byl obrovský.

Praze se podařilo úspěšně spustit projekt farmářských trhů, který je znám z evropských metropolí, jako je Londýn, Paříž, Barcelona nebo Vídeň. První farmářské trhy v Praze se dnes uskutečnily na Vítězném náměstí. Zúčastnilo se jich asi 15 tisíc lidí.

Praha 6: Brána jazyků otevřena

Praha 6 přichází od nového školního roku s unikátním programem na podporu výuky prvního cizího jazyka v mateřských a základních školách. Děti v první a druhé třídě základních škol budou mít možnost výuky jazyka o 4 hodiny týdně navíc a dětem v mateřských školách přibudou 2 hodiny cizího jazyka formou kroužků a volnočasových aktivit. Stejně tak výuku druhé cizího jazyka budou moci díky podpoře radnice začít děti už od 6. třídy v rozsahu čtyř hodin týdně.

Nejbezpečnější městskou částí je stále Praha 6

Pražané se v metropoli nejvíce bojí drog (58 %), stejně tak kriminality v MHD (58 %) a v neposlední řadě nebezpečí v ulicích (53 %).

Krajský Zlatý erb 2010: dvě stříbrné a jedna bronzová pro Prahu 6

Výprava Prahy 6 se včera V Clam-Gallasově paláci stala nejúspěšnější výpravou pražského krajského kola 12. ročníku soutěže Zlatý erb.

Alej - 90 let Prahy 6

Hledáme osobnosti, které dosáhly významných úspěchů i obyčejné lidi, kteří v rozhodujícím okamžiku v sobě dokázali nalézt občanskou statečnost nebo slušnost.

Den otevřených dveří radnice Prahy 6

Součástí dne otevřených dveří bude i slavnostní otevření zrekonstruované radnice prezidentem České republiky panem Václavem Klausem!

V oblasti propojení úřadu s občany zvítězila Praha6.cz

Generálka na blížící se soutěž webových stránek měst a obcí se Praze 6 vydařila: celkové třetí místo a vítězství v oblasti propojení občanů s úřadem při hodnocení webových stránek 22 městských částí Prahy.

Centrum 6, šance pro živnostníky i občany Prahy 6

Centrum 6, jak se bude občansko-podnikatelské centrum nazývat, připravuje radnice Prahy 6 k otevření v polovině tohoto roku. Má se stát informačním uzlem pro místní obyvatele, nabídnout by mělo rychlé a kvalifikované informace o dostupných službách, obchodu a řemeslech, poradenský servis v oblasti daňové, sociální a právní, a to nad rámec činností veřejné správy. „Usnadní život také obyvatelům Prahy 6, kteří rychle a jednoduše získají potřebné informace z praktického života,“ domnívá se radní Ondřej Balatka, který vznik centra připravuje.

Nová služba radnice Prahy 6: SMS podatelna

Jako první v republice spustila radnice Prahy 6 tzv. SMS podatelnu. Jedná se o způsob, jak doručit na úřad podání přímo z mobilního telefonu.

Sněhová pohotovost Prahy 6 měla perný víkend

Chodníky zajišťované sněhovou pohotovostí Prahy 6 jsou dnes průchozí už od dopoledních hodin.

Radnice Prahy 6 se stěhuje na původní adresu

Kvůli stěhování bude radnice Prahy 6 v týdnu od 12.-20. prosince uzavřena. Prosíme o shovívavost, i po znovuotevření, není totiž možné garantovat stoprocentní účinnost všech avizovaných služeb okamžitě ode dne přestěhování.

Praha 6 nechce žádné výherní automaty na svém území

Žádné herny, žádná kasina, žádné výherní automaty v hospodách a restauracích. Tak by měla vypadat v budoucnu vypadat Praha 6 podle jejích radních. V cestě jim stojí jediná věc – musí se změnit loterijní zákon. Díky tomu současnému naopak počet casin za bezmocného přihlížení obce neustále roste.

Dražba vánočních stromků přinesla půl milionu pro Léčebnu dlouhodobě nemocných v Bubenči v Praze 6

Rekordních půl milionu korun přinesla dražba vánočních stromků ozdobených známými lidmi pro Léčebnu dlouhodobě nemocných v Chittusiho ulici v Praze 6.

Praha 6 má vlastní plán, jak zajistit úklid sněhu v nových podmínkách: Sněhová pohotovost.

Starost o stav chodníků během zimy letos přebírá hlavní město. Na údržbu ale nemá peníze. O úklid více 80 hektarů chodníků se tak musí postarat Praha 6. Městská část připravila vlastní projekt, jak úklid zajistit, zapojit se mohou i občané.

Praha 6 si už našla na Facebooku přes tisíc fanoušků

Praha 6 je nakloněna moderním technologiím. Má vlastní internetovou televizi, oslovuje občany pomocí SMS, online přenáší svá jednání a před měsícem se objevila i na nejpopulárnější sociální síti - Facebook.

Radnice Prahy 6 radí rodičům školáků

Nový portál radnice Prahy 6 WWW.JAKDOSKOLY.CZ navazuje na letos spuštěný portál www.jakdoskolky.cz, který už půl roku pomáhá rodičům vybrat správnou školku pro dítě, orientovat se v předpisech nejen o přijímacím řízení a dozvědět se zajímavosti z předškolního života dětí.

Radní Prahy 6 vyzývají hejtmana Ratha: Neprojektujte u nás!

Prohlášení Rady Městské části Praha 6 k vyjádření středočeského hejtmana Davida Ratha o budoucí podobě rychlodráhy z Prahy do Kladna.

Školka 22. století je nízkoenergetickou stavbou

I přes veškeré snahy radnice, která se snaží řešit dočasný babyboom co jí síly stačí, se ukazuje, že je potřeba víc. Městská část Praha 6 se proto rozhodla přistoupit ke stavbě nové školky.

GALERIE SOBĚ

Umělci a sportovci podpoří Galerii Anderle v Praze 6.

Zacvičte si s Prahou 6 pod odborným vedením

Máte rádi pohyb na zdravém vzduchu? Chcete vyzkoušet různé druhy cvičení? Dříve narození občané Prahy 6 a maminky na mateřské dovolené, nyní máte příležitost!

Koupaliště Petynka má otevřeno

Tradičně 1. května, v den státního svátku, se po zimní pauze otevřely brány areálu koupaliště Petynka ve Střešovicích v Praze 6.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.