Vyhlášení nejtišších leteckých dopravců | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Vyhlášení nejtišších leteckých dopravců


Nejtiššími dopravci na Letišti Praha za rok 2010 se staly společnosti Aeroflot v kategorii proudových a Malév v kategorii vrtulových letadel.

Výherci 4. ročníku soutěže NEJTIŠŠÍ DOPRAVCE na Letišti Praha jsou známi. V kategorii proudových letadel získala titul letecká společnost Aeroflot a v kategorii vrtulových letadel létala nejtišeji společnost Malév. Ceny dnes vítězům předali zástupci obou organizátorů akce - místostarosta Městské části Praha 6 René Pekárek a Jiří Pos, vrchní ředitel Letiště Praha. Na slavnostním vyhlášení vystoupila taneční skupina děti z nedalekého Sdružení Roztoč, které letiště podporuje.

Soutěž NEJTIŠŠÍ DOPRAVCE byla již tradičně vyhlášena Letištěm Praha ve spolupráci s Městskou částí Praha 6. Letos bylo do hodnocení zařazeno 12 leteckých společností, které v roce 2010 létaly na pražské letiště nejčastěji, 10 aerolinek soutěžilo v kategorii proudových a 4 aerolinky v kategorii turbovrtulových letadel. Sledovalo se období od června do října 2010, kdy je v Ruzyni letecký provoz nejintenzivnější. Pro vyhodnocení soutěže byl využit monitorovací systém leteckého hluku a letových tratí ANOMS8. Hodnotila se např. hladina hluku při příletu a vzletu či efektivní využití sedačkové kapacity letadel.

„Jednou z priorit letiště je ochrana životního prostředí v jeho okolí. Soutěží NEJTIŠŠÍ DOPRAVCE se snažíme k tomuto motivovat i letecké dopravce, kteří k nám létají," uvedl Jiří Pos, člen představenstva a vrchní ředitel pro Letecký obchod, provoz a řízení majetku Letiště Praha, a dodal: „Vítězům, kteří nám svým ekologickým provozem ve spojení s efektivní obsazeností letadel pomáhají naplňovat ohleduplný přístup k životnímu prostředí, blahopřejeme."

„Velmi nás těší, že letecké společnosti začaly brát tuto soutěž vážně a při získání ocenění NEJTIŠŠÍ DOPRAVCE jsou skutečně pyšné na to, že předstihly konkurenci. Nejde o to letecké společnosti trestat za porušení pravidel, ale právě o to, vyzdvihnout ty společnosti, které dokáží i při respektování limitů přidat ještě něco navíc, ještě ohleduplnější přístup nejen k životnímu prostředí, ale i k lidem žijícím v okolí letiště," komentoval soutěž místostarosta Prahy 6 René Pekárek a dodal: "Jsem si jist, že občané oceňují každou aktivitu a snahu zlepšit životní prostředí, a snižování hlukových zátěží rozhodně mezi takovéto aktivity patří."

Na dnešním slavnostním vyhlášení výsledků 4. ročníku soutěže NEJTIŠŠÍ DOPRAVCE Letiště Praha zároveň oznámilo vítěze klání o nejlepší kresbu na téma letecké dopravy. Akce s názvem „Svět letadel" byla určena pro děti ze základních škol z obcí a městských částí zahrnutých do ochranného hlukového pásma letiště Praha / Ruzyně. Celkem bylo do soutěže zasláno 189 obrázků žáků ze čtyř základních škol. Autorům tří nejlepších kreseb, devítileté Alžbětě Pustulkové, čtrnáctileté Barboře Marešové a sedmiletému Lukáši Tesařovi, byly předány zajímavé ceny.

Oceněna byla také ZŠ a MŠ Středokluky, která zaslala největší počet nejlepších obrázků.

Konečné pořadí soutěžících leteckých společností i jednotlivé průběžné měsíční výsledky NEJTIŠŠÍHO DOPRAVCE 2010 jsou zveřejněny na internetových stránkách letiště www.prg.aero v sekci Životní prostředí.

Dosavadní výsledky - vítězové jednotlivých ročníků:

2009 - Wizz Air, Lufthansa
2008 - KLM, Austrian Airlines
2007 - z důvodu instalace modernějších měřících systémů se nesoutěžilo
2006 - eazyJetKontakt:

Martin Šalek
tiskový mluvčí
msalek@praha6.cz
www.praha6.cz
602 316 908
220 189 957


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 30. 11. 2010 12:18
Kategorie: Doprava
Název zdroje: Městská část Praha 6 (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Městská část Praha 6 je orgánem samosprávy s rozšířenou působností. Městská část Praha 6 pokrývá území více jak 41 km2 a se svými více než 100 tisíci obyvateli se řadí k největším městům v České republice. V rámci hlavního města je Praha 6 svou rozlohou i počtem obyvatel rovnou desetinou hlavního města Prahy. Rozkládá se od hranic historického centra Prahy až k okrajovým oblastem města a v rámci svého území zahrnuje všechny druhy zástavby, od barokních hradeb středověké Prahy, přes sevřené bloky činžovních domů, kultivovaná panelová sídliště až po zajímavé části typické vesnické zástavby. To vše je doplněno rámcem zeleně, přírodních parků a terénních útvarů, které vytvářejí velmi žádaný prostor pro bydlení, administrativu i diplomatická a obchodní zastupitelstva. Webová prezentace městské části je na adrese www.praha6.cz.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.