Kousalíková: Nejsmutnější je škola bez dětí | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Kousalíková: Nejsmutnější je škola bez dětí


Ocenění prvního ročníku ankety "Škola mého srdce - O nejkrásnější školu Prahy 6" převzala dnes ráno z rukou starostky Prahy 6 Marie Kousalíkové a radního zodpovědného za školství Ondřeje Balatky ředitelka základní školy Červený vrch Jana Matoušová.

Pokud někdo z téměř 650 dětí základní školy Červený vrch očekával během své dnešní první vyučovací hodiny nějaké zkoušení nebo testy, byl určitě příjemně překvapen. Nestalo se. Naopak. Školu ovládla slavnostní nálada. Ráno se totiž téměř všichni žáci sešli před hlavním vchodem, aby převzali ocenění prestižní ankety „Škola mého srdce". A právem. O to, že vyhrála jejich škola – Červený vrch – se přičinili především samotní žáci. V anketním hlasování během uplynulého půlroku odevzdali totiž 578 platných hlasů. Celkem se ankety účastnilo 2874 soutěžících.

„Ocenění prvního ročníku ankety Škola mého srdce zcela po právu náleží právě vám a vaší škole. Svou účastí a aktivitou jste ukázali, že vám vaše škola skutečně na srdci leží" řekla přítomným dětem a pedagogickému sboru starostka Prahy 6 Marie Kousalíková a dodala: „Přeji vám, aby jste i nadále tvořili takovýto skvělý celek – škola – žáci – učitelé. Krása školy totiž spočívá právě v jejích žácích. A není nic smutnějšího, nežli škola bez dětí."

Ondřej Balatka, radní zodpovědný za školství a autor této soutěže slíbil, že prvním ročníkem tato soutěž nekončí: „První ročník nás mile překvapil vysokou účastí. Proto budete mít možnost opět za rok své vítězství zopakovat, ale konkurence bude velká. O to být „nejkrásnější" se bude ucházet dalších čtrnáct škol a tím, a pevně v to věřím, i další tisíce dětí a rodičů."

Po slavnostním úvodu přišla na řadu fáze pracovní. Starostka Marie Kousalíková a ředitelka školy Jana Matoušová se shodly na potřebě dopravních úprav v okolí školy. "Denně používá objížďku přímo kolem naší školy a školky tisíce aut. A jediný přechod před školou používá několikrát denně stovky dětí," prozradila své obavy ředitelka Matoušová. Proto na dnešní odpoledne svolala starostka Kousalíková poradu s dopravními experty, kteří by měli určit taková opatření, která zabrání případné kolizi chodců s auty. "Kvůli výstavbě metra tu tato objížďka bude zhruba dva roky. A to je doba, na kterou se rozhodně vyplatí nějaká bezpečnostní opratření instalovat, ať už světelná upozornění, trvalá přítomnost strážníka nebo jiný dopravní režim s možností využití nových značek Kiss and Ride neboli místo krátkodobého zastavení. Obzvláště složitá situace před školou totiž nastává ve chvílích, kdy už tak zvýšený provoz doplní ještě přijíždějící rodiče vozící své děti do školy."

Městská část Praha 6 je zřizovatelem 15 základních škol. V roce 2010 městská část dokončila zásadní rekonstrukce všech objektů základních škol na svém území. Nově vytvořená metodika financování škol umožňuje financovat školám dostatečné provozní výdaje a zároveň motivuje školy k další profilaci a přizpůsobení se poptávce obyvatel Prahy 6.Kontakt:

Martin Šalek
tiskový mluvčí
msalek@praha6.cz
www.praha6.cz
602 316 908
220 189 957


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 3. 3. 2011 15:38
Kategorie: Veřejná správa
Název zdroje: Městská část Praha 6 (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Městská část Praha 6 je orgánem samosprávy s rozšířenou působností. Městská část Praha 6 pokrývá území více jak 41 km2 a se svými více než 100 tisíci obyvateli se řadí k největším městům v České republice. V rámci hlavního města je Praha 6 svou rozlohou i počtem obyvatel rovnou desetinou hlavního města Prahy. Rozkládá se od hranic historického centra Prahy až k okrajovým oblastem města a v rámci svého území zahrnuje všechny druhy zástavby, od barokních hradeb středověké Prahy, přes sevřené bloky činžovních domů, kultivovaná panelová sídliště až po zajímavé části typické vesnické zástavby. To vše je doplněno rámcem zeleně, přírodních parků a terénních útvarů, které vytvářejí velmi žádaný prostor pro bydlení, administrativu i diplomatická a obchodní zastupitelstva. Webová prezentace městské části je na adrese www.praha6.cz.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.