Radnice Prahy 6 radí rodičům školáků | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Radnice Prahy 6 radí rodičům školáků


Nový portál radnice Prahy 6 WWW.JAKDOSKOLY.CZ navazuje na letos spuštěný portál www.jakdoskolky.cz, který už půl roku pomáhá rodičům vybrat správnou školku pro dítě, orientovat se v předpisech nejen o přijímacím řízení a dozvědět se zajímavosti z předškolního života dětí.

„Naší snahou bylo vytvořit přehledný, ucelený a systematický mechanismus, ve kterém by se rodiče jak předškolních, tak i školních dětí snadno orientovali a dozvěděli se vše podstatné, co potřebují,“ vysvětluje starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa.

„Oba informační portály obsahují kompletní informace o rodičovské péči, zejména kontakty, adresy, odkazy na webové stránky a představuje jednotlivé školky a školy včetně jejich hodnocení,“ popisuje sourozenecké webové stránky jakdoskolky.cz a jakdoskoly.cz Chalupa.

Portál jakdoskoly.cz navazuje na úspěšný portál jakdoskolky.cz spuštěný letos na jaře. Praha 6 tak nabízí přehledné a ucelené informace rodičům školních dětí i dětem samotným. Proto na nových stránkách rodiče i děti naleznou kontakty nejen na obecní školy, ale i soukromé, umělecké či speciální, pedagogické poradny či důležité legislativní předpisy, ale i možnosti trávení volného času, modul poruch učení, informace o šikaně a týrání nebo drogové prevenci. Pro děti a jejich učitele angličtiny je určen modul mezinárodní spolupráce - výuka jazyků. Nechybí ani oblíbená rubrika videoškola, ve které je každá základní škola z Prahy 6 zastoupená videosnímkem.

Podle Chalupy by oba portály měly být především živým organizmem: „Pravidelně se na něm budou objevovat aktuality z dění v jednotlivých školkách a školách.“Kontakt:

Martin Šalek
tiskový mluvčí
msalek@praha6.cz
602 316 908
220 189 957


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 5. 10. 2009 16:53
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: Městská část Praha 6 (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Městská část Praha 6 je orgánem samosprávy s rozšířenou působností. Městská část Praha 6 pokrývá území více jak 41 km2 a se svými více než 100 tisíci obyvateli se řadí k největším městům v České republice. V rámci hlavního města je Praha 6 svou rozlohou i počtem obyvatel rovnou desetinou hlavního města Prahy. Rozkládá se od hranic historického centra Prahy až k okrajovým oblastem města a v rámci svého území zahrnuje všechny druhy zástavby, od barokních hradeb středověké Prahy, přes sevřené bloky činžovních domů, kultivovaná panelová sídliště až po zajímavé části typické vesnické zástavby. To vše je doplněno rámcem zeleně, přírodních parků a terénních útvarů, které vytvářejí velmi žádaný prostor pro bydlení, administrativu i diplomatická a obchodní zastupitelstva. Webová prezentace městské části je na adrese www.praha6.cz.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.