Pohotovost pro dospělé v Praze 6 zajistí ÚVN | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Pohotovost pro dospělé v Praze 6 zajistí ÚVN


Lékařskou službu první pomoci bude pro dospělé pacienty z Prahy 6 od července zajišťovat Ústřední vojenská nemocnice v Břevnově. Pohotovost na Vítězném náměstí je v provozu jen do konce června.

„Věříme, že lidé tento krok uvítají zejména s ohledem na kvalitu a komplexnost lékařské péče, kterou jim může nemocnice poskytnout,“ řekl místostarosta pro zdravotnictví Petr Ayeboua.

Co se pro občany Prahy 6 mění?

„V případě, že bude dospělý pacient potřebovat akutní ošetření, bude mu od 1. července poskytnuto v Ústřední vojenské nemocnici Praha (U Vojenské nemocnice 1200). Bližší informace budou zveřejněné od konce června na www.uvn.cz,“ uvedla tisková mluvčí nemocnice Jitka Zinke. Na zajištění lékařské pohotovosti se na počátku letošního roku dohodli zástupci městské části Praha 6 s vedením ÚVN. Dětskou pohotovost i nadále zajišťuje Fakultní nemocnice Motol v Praze 5.

Lépe a levněji

Praha 6 bude přispívat na částečnou úhradu nákladů spojených s poskytováním pohotovostní služby jedním milionem korun ročně. Pro obecní rozpočet to znamená úlevu. Dosud městská část financovala pohotovost na Vítězném náměstí, zajišťovanou společností Pragomedika, ze svého, a to od roku 2008, kdy ji přestal platit magistrát. V roce 2009 to stálo obecní rozpočet 3, 9 mil. korun, vloni o 700 tisíc méně. Za poslední léta na víc výrazně klesla návštěvnost, od roku 2008 na polovinu. „Vloni lékaři na pohotovosti ošetřili čtyři a půl tisíce pacientů. Více než polovina jich ovšem byla z jiných městských částí a z okolních obcí,“ upozorňuje místostarosta Ayeboua.

„Návštěvnost pacientů z Prahy 6 klesla pod hranici tři tisíce návštěvníků, pro které jsme se domnívali, že má cenu službu zajišťovat,“ upřesňuje Ayeboua, podle kterého je pohotovost již přežitkem minulého století. „Službu chceme posunout dál, a to jak kvalitou, tak se zřetelem na obecní finance. Lukrativní prostor na Vítězném náměstí obec může pronajmout,“ dodal.Kontakt:

Martin Šalek
tiskový mluvčí
msalek@praha6.cz
www.praha6.cz
602 316 908
220 189 957


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 6. 6. 2011 9:29
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Městská část Praha 6 (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Městská část Praha 6 je orgánem samosprávy s rozšířenou působností. Městská část Praha 6 pokrývá území více jak 41 km2 a se svými více než 100 tisíci obyvateli se řadí k největším městům v České republice. V rámci hlavního města je Praha 6 svou rozlohou i počtem obyvatel rovnou desetinou hlavního města Prahy. Rozkládá se od hranic historického centra Prahy až k okrajovým oblastem města a v rámci svého území zahrnuje všechny druhy zástavby, od barokních hradeb středověké Prahy, přes sevřené bloky činžovních domů, kultivovaná panelová sídliště až po zajímavé části typické vesnické zástavby. To vše je doplněno rámcem zeleně, přírodních parků a terénních útvarů, které vytvářejí velmi žádaný prostor pro bydlení, administrativu i diplomatická a obchodní zastupitelstva. Webová prezentace městské části je na adrese www.praha6.cz.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.