SOS - Sdružení obrany spotřebitelů, o.s. | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace

Informace o zdroji


SOS - Sdružení obrany spotřebitelů, o.s.


Vydané tiskové zprávy


Vyhodnocení informační kampaně pro spotřebitele

K 31. lednu 2010 bude ukončena 3-měsíční informační kampaň pod názvem „Rady spotřebitelům během vánočního nakupování“ organizovaná SOS - Sdružením obrany spotřebitelů, o.s. a společností TÜV SÜD Czech s.r.o. Tříměsíční kampaň byla rozdělena do 7 tematických bloků zaměřených na poskytování bezplatných informací o právech spotřebitelů.

První Prověřená cestovní kancelář v ČR

Spotřebitelsky nejúspěšnějším a současně mediálně nejsledovanějším tématem 3-měsíční informační kampaně „Rady spotřebitelům během vánočního nakupování“, kterou organizovalo v termínu 4. 11. 2009 - 31. 1. 2010 SOS – Sdružení obrany spotřebitelů, o.s. a společnost TÜV SÜD Czech s.r.o., se stalo téma „Jak si vybrat cestovní kancelář pro zimní dovolenou“. Zájem potvrdil nejen počet uveřejněných článků, ale také monitoring webových stránek obou společností a počet soutěžících. Zvýšený počet dotazů zaznamenali také odborníci společnosti TÜV SÜD Czech s.r.o. na proces certifikace vytvořené výhradně pro provozovatele cestovních kanceláří; v průběhu kampaně pak byla certifikována první z nich, Expecta, s.r.o.

Činnost právního oddělení SOS v roce 2009

SOS – Sdružení obrany spotřebitelů, o.s. eviduje za minulý rok 41 988 podnětů od spotřebitelů. Ti se na SOS obraceli hlavně prostřednictvím poradenské linky, on-line a osobních poraden. Podněty se týkaly zejména nekalých obchodních praktik a problémů s uplatněním reklamací u prodejců. Právním oddělením SOS bylo v roce 2009 zasláno 22 podnětů k šetření dozorovým orgánům. Na základě těchto hlášení byly z trhu staženy například nebezpečné svíčky ve tvaru potravin. SOS také zaslalo 10 firmám výzvu na zdržení se protiprávního jednání. Vesměs bylo v těchto případech SOS vyhověno.

České sjezdovky jsou málo bezpečné!

V rámci Informační kampaně Spotřebitel na horách provedlo SOS – Sdružení obrany spotřebitelů, o.s. průzkum názorů největších pojišťoven na to, zda je provozování zimních sportů v České republice, méně či více, bezpečné než v zahraničních zimních střediscích. Všechny pojišťovny se jednoznačně shodly v tom, že české sjezdovky jsou méně bezpečné.

Úskalí internetového obchodování

SOS - Sdružení obrany spotřebitelů, o.s. opět vypisuje další termíny odborných seminářů pro zájemce z řad podnikatelů a pracovníků odpovědných za vyřizování reklamací. Nejbližší seminář na téma: Úskalí internetového obchodování v českém právním řádu se koná 28. ledna. Semináře se organizují v Podnikatelském centru na Nám. 14. října v Praze 5.

Informační kampaň „Spotřebitel na horách“

SOS - Sdružení obrany spotřebitelů, o.s. zahajuje dvouměsíční informační kampaň pod názvem „Spotřebitel na horách“

Nastává čas reklamací vánočních dárků

Na SOS – Sdružení obrany spotřebitelů, o.s. se obracejí spotřebitelé, kteří mají problémy s vánočními dárky. Těmi, které měly pod vánočním stromečkem udělat radost, a nyní způsobují spíše starosti. SOS se proto rozhodlo upozornit na některá úskalí související s nechtěnými či vadnými dárky.

SOS: Rozumíte finančním produktům?

Srdečně vás zveme na seminář, který je zaměřen na prohloubení znalostí v oblasti finanční gramotnosti střední generace. Seminář se uskuteční 14. ledna 2010 od 16 hodin v Podnikatelském centru na Náměstí 14. října v Praze 5. Díky poskytnuté dotaci je účast pro veřejnost zcela zdarma.

Jak vybírat bezpečný a spolehlivý online obchod?

Počet nákupů přes internet roste nejen v předvánočním období, vzestupný trend je možno sledovat každý rok; Česká republika v tomto ohledu patří dokonce k nejdynamičtěji se vyvíjejícím zemím EU. Důvodem jsou zejména časové a finanční úspory, ale také možnost bezstresového výběru zboží z domova. S ohledem na rostoucí poptávku roste nicméně i počet provozovatelů, kteří neplní legislativní požadavky, dopouštějí se klamání spotřebitele a nezabezpečují dostatečně své webové stránky proti možnému úniku dat.

Na co si dát pozor při nákupu na splátky?

S blížícími se Vánocemi každoročně stoupá počet spotřebitelských úvěrů. Změnou oproti předchozím obdobím je podstatný nárůst nabídek bank na pojištění schopnosti splácet. Podobně jako u koupě jakéhokoli zboží či služby i při pořizování této služby by měl spotřebitel dbát základní rady: vždy si bedlivě přečíst smlouvu a obchodní podmínky týkající se poskytnutí úvěru a jeho pojištění.

Vánoční SOS magazín přináší průzkum kávy z automatu

Dnes vychází nový SOS magazín č. 6, který je současně posledním letošním číslem. Časopis je tématicky orientován zejména na období vánočních svátků. Dočtete se v něm, jak rozpoznat, zdali jsou čokoládové figurky skutečně čokoládové, nebo zdali jde pouze o lacinou náhražku. Doporučíme Vám úklidové prostředky, a také poradíme, jak se nespálit při výběru vánočního stromku.

SOS na Facebooku – staňte se fanouškem!

V pátek 4. prosince 2009 vstoupilo SOS oficiálně na internetový komunikační portál www.facebook.com. Ode dneška se i vy, jste-li uživateli tohoto portálu, můžete stát fanouškem Sdružení obrany spotřebitelů a posílit tím nejen pozici SOS ale i všech spotřebitelů v České republice.

Jak nakoupit bezpečné potraviny na vánoční svátky?

Vánoční svátky jsou tradičně spojené s rostoucími útratami za potraviny; vyšší nárůst lze sledovat u sušeného ovoce, čokolády, alkoholu, rybích produktů, lahůdek, ale i u „luxusnějších“ výrobků. Ne vždy je však vyšší cena spojena s vyšší kvalitou. Spotřebitelé by proto vždy měli plně využívat svého základního práva na informovanost. Co vše musí být uvedeno na etiketě, jaké jsou požadavky na výrobce a distributory potravin a kam se obracet v případě neuznání práva na reklamaci, to vše může spotřebitel zjistit během informační kampaně SOS a TÜV SÜD Czech.

Pozor na nebankovní půjčky z inzerátů!

Na SOS – Sdružení obrany spotřebitelů se nyní obracejí lidé s dotazy ohledně inzerátů v denním tisku, které se týkají nebankovních úvěrů. Kvůli žádosti o půjčku musejí spotřebitelé telefonovat na placené linky s vyšším tarifem. To se mnohým čtenářům zdá být velmi nevýhodné. SOS se rozhodlo otestovat deset takových telefonních čísel.

Rozumíte finančním produktům?

Srdečně vás zveme na seminář, který je zaměřen na prohloubení znalostí v oblasti finanční gramotnosti. Seminář se uskuteční 24.11.2009 od 10 hodin v Podnikatelském centru na Náměstí 14. října v Praze 5. Díky poskytnuté dotaci je účast pro veřejnost zcela zdarma.

Startuje Informační kampaň pro spotřebitele

Zástupci SOS – Sdružení obrany spotřebitelů, o.s. a společnosti TÜV SÜD Czech s.r.o. dnes v pražském Obchodním centru Palladium zahájili společnou Informační kampaň „Rady spotřebitelům během vánočního nakupování“ V rámci 7 tématických bloků budou spotřebitelům poskytovány bezplatné rady.

Seminář: Úskalí internetového obchodování

SOS - Sdružení obrany spotřebitelů, o.s. opět vypisuje další termíny odborných seminářů pro zájemce z řad podnikatelů a pracovníků odpovědných za vyřizování reklamací. Nejbližší seminář na téma: Úskalí internetového obchodování v českém právním řádu se koná 29. října. Semináře se organizují v Podnikatelském centru na Nám. 14. října v Praze 5. V případě zájmu se neváhejte přihlásit!

Nový SOS magazín přináší další test čepovaného piva

Zpříjemněte si podzim počtením v novém SOS magazínu. Nyní se opět věnujeme čepovanému pivu v restauracích. Po jarním průzkumu, který jsme přinesli v SOS magazínu č. 3, jsme se rozhodli test zopakovat a posvítit si na další podniky.

Využijte nabídky odborných seminářů pro podnikatele

SOS - Sdružení obrany spotřebitelů, o.s. opět vypisuje další termíny odborných seminářů pro zájemce z řad podnikatelů a pracovníků odpovědných za vyřizování reklamací. Nejbližší seminář na téma: Reklamační řízení a ochrana spotřebitele se koná 15. října a další seminář na téma: Úskalí internetového obchodování v českém právním řádu se koná 29. října. Semináře se organizují v Podnikatelském centru na Nám. 14. října v Praze 5.

SOS: Odborné semináře pro podnikatele

SOS - Sdružení obrany spotřebitelů, o.s. opět vypisuje další termín odborného semináře pro zájemce z řad podnikatelů a pracovníků odpovědných za vyřizování reklamací. Nejbližší termín semináře, věnovaného reklamačnímu řízení, ochraně spotřebitele, je stanoven na 9. září a další seminář na téma "Úskalí internetového obchodování v českém právním řádu" se koná 23. září. Semináře se organizují v Podnikatelském centru na Nám. 14. října v Praze 5.

Vyšel nový SOS magazín

Zpříjemněte si konec léta počtením v novém SOS magazínu, který vám přináší zajímavosti ze světa spotřebitelů. Díky práci našich redaktorů jsme rozšířili jeho obsah o celé čtyři strany!

SOS představilo nový finanční web pro spotřebitele

Sdružení obrany spotřebitelů dnes na tiskové konferenci představilo nový finanční web pro spotřebitele, který vznikl v rámci projektu Finformation. Jde o výsledek více než roční mezinárodní spolupráce spotřebitelských organizací ze sedmi zemí střední a východní Evropy.

Průzkum obchodních podmínek internetových obchodů 2009

V průběhu měsíce srpna provedlo SOS – Sdružení obrany spotřebitelů, o.s. další z každoročních průzkumů obchodních a reklamačních podmínek internetových obchodů. Tento průzkum realizuje SOS již od roku 2001 a je zaměřen na plnění informačních povinností obchodů vůči spotřebitelům.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.