První Prověřená cestovní kancelář v ČR | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


První Prověřená cestovní kancelář v ČR


Spotřebitelsky nejúspěšnějším a současně mediálně nejsledovanějším tématem 3-měsíční informační kampaně „Rady spotřebitelům během vánočního nakupování“, kterou organizovalo v termínu 4. 11. 2009 - 31. 1. 2010 SOS – Sdružení obrany spotřebitelů, o.s. a společnost TÜV SÜD Czech s.r.o., se stalo téma „Jak si vybrat cestovní kancelář pro zimní dovolenou“. Zájem potvrdil nejen počet uveřejněných článků, ale také monitoring webových stránek obou společností a počet soutěžících. Zvýšený počet dotazů zaznamenali také odborníci společnosti TÜV SÜD Czech s.r.o. na proces certifikace vytvořené výhradně pro provozovatele cestovních kanceláří; v průběhu kampaně pak byla certifikována první z nich, Expecta, s.r.o.

Počet soutěžících u tématu kvalita cestovních kanceláří převýšil 245, spotřebitelé se aktivně zapojovali do online chatu probíhajícího 18. 11. 2009, v návaznosti na dotazy spotřebitelů společnosti rozhodly o další strategii pro medializaci informací dané problematiky.

„V důsledku zvýšeného zájmu jsme se rozhodli nejen pro vytvoření společné brožury rad pro spotřebitele na téma Kvalita cestovního ruchu (brožura je jednou ze 4 plánovaných na rok 2010), ale 15. 1. 2010 jsme zahájili další - tematicky vymezenou kampaň s názvem Spotřebitel na horách. Kampaň s 6 komunikovanými tématy (např. bezpečnost vleků a lanovek či kvalita občerstvení ve stáncích) bude probíhat do 15. 2. 2010, bližší informace je možno nalézt na www.spotrebitele.info“, říká Jan Mišurec, tiskový mluvčí SOS.

„Zvýšení povědomí spotřebitelů o jejich právech a povinnostech provozovatelů CK je pouze jednou z možností, kterou naše společnost aktivně podporuje. Od října letošního roku jsme vstoupili na trh s certifikací, navazující na dlouholeté zkušenosti naší zahraniční centrály (TÜV SÜD Group s více než 140- letou historií) a na odbornost našich auditorů podloženou praxí přímo na českém trhu. Proces pro certifikaci Prověřená cestovní kancelář byl vytvořen v době zvýšené poptávky způsobené krachem řady významných cestovních kanceláří v létě 2009. Jejím cílem je posouzení nejen finanční stability a „rizikovosti“ cestovních kanceláří, ale také kvality jimi poskytovaných služeb, shody nabídky s realitou a způsob řešení reklamací,“ doplnil Jörg Oldorf, jednatel TÜV SÜD Czech.

Podmínkou pro získání certifikace, která by se měla stát jedním z ukazatelů pro výběr spolehlivé a bezpečné cestovní kanceláře, je úspěšné ukončení auditu a mystery analýz, kterými jako první v ČR prošla CK Expecta s.r.o. Certifikát společnost získala na 3-leté období, s podmínkou pravidelných dozorových auditů každých 6 měsíců, jejichž součástí je kromě kontroly plnění legislativních požadavků, ověření kvality služeb a bezpečnosti webových stránek také finanční audit sledující účetní uzávěrku, vývoj tržeb, výši rezervních fondů atd.

Za mediální podporu problematiky“kvalita služeb cestovních kanceláří“ patří poděkování všem redaktorům, kteří informace pravidelně přinášeli / přinášejí, a společnosti Mediafax s.r.o. a FILIP Media a.s.Kontakt:

Jan Mišurec DiS
Tiskový mluvčí SOS
misurec@spotrebitele.info
+420 608 454 107
+420 224 239 940


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 28. 1. 2010 12:01
Kategorie: Auto-moto
Název zdroje: SOS - Sdružení obrany spotřebitelů, o.s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Přední česká spotřebitelská organizace, která poskytuje zdarma poradenství ve svých poradnách ve všech krajích ČR a také na svém webu. SOS také provozuje poradenskou linku na čísle 900 08 08 08, kde hovor stojí 8 korun za minutu.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.