SOS - Sdružení obrany spotřebitelů, o.s. | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace

Informace o zdroji


SOS - Sdružení obrany spotřebitelů, o.s.


Poslední vydané tiskové zprávy


Vyhodnocení informační kampaně pro spotřebitele

K 31. lednu 2010 bude ukončena 3-měsíční informační kampaň pod názvem „Rady spotřebitelům během vánočního nakupování“ organizovaná SOS - Sdružením obrany spotřebitelů, o.s. a společností TÜV SÜD Czech s.r.o. Tříměsíční kampaň byla rozdělena do 7 tematických bloků zaměřených na poskytování bezplatných informací o právech spotřebitelů.

První Prověřená cestovní kancelář v ČR

Spotřebitelsky nejúspěšnějším a současně mediálně nejsledovanějším tématem 3-měsíční informační kampaně „Rady spotřebitelům během vánočního nakupování“, kterou organizovalo v termínu 4. 11. 2009 - 31. 1. 2010 SOS – Sdružení obrany spotřebitelů, o.s. a společnost TÜV SÜD Czech s.r.o., se stalo téma „Jak si vybrat cestovní kancelář pro zimní dovolenou“. Zájem potvrdil nejen počet uveřejněných článků, ale také monitoring webových stránek obou společností a počet soutěžících. Zvýšený počet dotazů zaznamenali také odborníci společnosti TÜV SÜD Czech s.r.o. na proces certifikace vytvořené výhradně pro provozovatele cestovních kanceláří; v průběhu kampaně pak byla certifikována první z nich, Expecta, s.r.o.

Činnost právního oddělení SOS v roce 2009

SOS – Sdružení obrany spotřebitelů, o.s. eviduje za minulý rok 41 988 podnětů od spotřebitelů. Ti se na SOS obraceli hlavně prostřednictvím poradenské linky, on-line a osobních poraden. Podněty se týkaly zejména nekalých obchodních praktik a problémů s uplatněním reklamací u prodejců. Právním oddělením SOS bylo v roce 2009 zasláno 22 podnětů k šetření dozorovým orgánům. Na základě těchto hlášení byly z trhu staženy například nebezpečné svíčky ve tvaru potravin. SOS také zaslalo 10 firmám výzvu na zdržení se protiprávního jednání. Vesměs bylo v těchto případech SOS vyhověno.

České sjezdovky jsou málo bezpečné!

V rámci Informační kampaně Spotřebitel na horách provedlo SOS – Sdružení obrany spotřebitelů, o.s. průzkum názorů největších pojišťoven na to, zda je provozování zimních sportů v České republice, méně či více, bezpečné než v zahraničních zimních střediscích. Všechny pojišťovny se jednoznačně shodly v tom, že české sjezdovky jsou méně bezpečné.

Úskalí internetového obchodování

SOS - Sdružení obrany spotřebitelů, o.s. opět vypisuje další termíny odborných seminářů pro zájemce z řad podnikatelů a pracovníků odpovědných za vyřizování reklamací. Nejbližší seminář na téma: Úskalí internetového obchodování v českém právním řádu se koná 28. ledna. Semináře se organizují v Podnikatelském centru na Nám. 14. října v Praze 5.
Více

Poslední tiskové konference


Pozvánka na snídani s novináři k ukončení kampaně
27. 1. 2010 10:30 | Palladium Praha více

Pozvánka na slavnostní zahájení Informační kampaně
11. 4. 2009 10:00 | Kavárna UNO v Obchodním centru Palladium na náměstí Republiky 1 v Praze. více

Pozvánka na snídani s novináři
30. 11. -0001 0:00 | Kavárna UNO v Obchodním centru Palladium na náměstí Republiky 1 v Praze více

PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.