České sjezdovky jsou málo bezpečné! | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


České sjezdovky jsou málo bezpečné!


V rámci Informační kampaně Spotřebitel na horách provedlo SOS – Sdružení obrany spotřebitelů, o.s. průzkum názorů největších pojišťoven na to, zda je provozování zimních sportů v České republice, méně či více, bezpečné než v zahraničních zimních střediscích. Všechny pojišťovny se jednoznačně shodly v tom, že české sjezdovky jsou méně bezpečné.

Bohužel každým rokem dochází ke zcela zbytečným úrazům lyžařů na sjezdovkách. Oslovili jsme proto několik pojišťoven, aby nám sdělily, zdali jsou tyto nehody u nás častější než v zahraničí. Vycházeli jsme z toho, že pojišťovny likvidují pojistné události úrazů při rekreačních zimních sportech a mohou tedy ze svých zkušeností a četnosti úrazů posoudit právě rizikovost lyžování v Česku. Většina pojišťoven uvádí jako hlavní důvod většího rizika v ČR to, že počet provozovatelů zimních sportů roste rychleji než samotná kapacita sjezdovek. Místa k lyžování jsou přetížená a lidé se na nich navzájem více ohrožují.

Například pojišťovna Allianz, vidí problém v neznalosti a nedodržování 10 FIS pravidel a přeceňování lyžařských schopností jednotlivců. Podobný názor sdílí i pojišťovna Kooperativa a Uniqa.

Neméně pozoruhodný je názor pojišťoven, že české sjezdovky nejsou tak dobře upravované a zabezpečené. Pojišťovny uvádí, že často chybí sítě bránící vyjetí mimo vyznačenou trať a nebezpečná místa nejsou dostatečně, nebo vůbec, zakryta matracemi. Také Česká pojišťovna dává počet úrazů do souvislosti s kvalitou povrchu sjezdovek, která je samozřejmě závislá na počasí, ale také na způsobu a četnosti úprav tratí.

„Pojišťovny uvádějí i problémy s lyžováním pod vlivem alkoholu, ale zároveň připouštějí, že v tomto směru nejsou poměry v České republice podstatně horší, než v zahraničí, kde také bojují se zákazem konzumace alkoholických nápojů na sjezdovkách. Proto bychom rádi apelovali na lyžaře, aby se konzumace alkoholu během provozování zimních sportů vyvarovali, dbali celkové maximální bezpečnosti a hory sjížděli s nejvyšší opatrností,“ říká tiskový mluvčí SOS Jan Mišurec.

Připomínáme, že Informační kampaň Spotřebitel na horách běží od 18. ledna 2010. Informace, rady a doporučení je možné najít na webových stránkách www.spotrebitele.info. Ke konci kampaně bude odstartována anketa o nejlepší sjezdovku sezóny 2009/2010.Kontakt:

Jan Mišurec DiS
Tiskový mluvčí SOS
misurec@spotrebitele.info
+420 608 454 107
+420 224 239 940


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 25. 1. 2010 11:44
Kategorie: Auto-moto
Název zdroje: SOS - Sdružení obrany spotřebitelů, o.s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Přední česká spotřebitelská organizace, která poskytuje zdarma poradenství ve svých poradnách ve všech krajích ČR a také na svém webu. SOS také provozuje poradenskou linku na čísle 900 08 08 08, kde hovor stojí 8 korun za minutu.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.