Svaz cestujících ve veřejné dopravě | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace

Informace o zdroji


Svaz cestujících ve veřejné dopravě


Vydané tiskové zprávy


Nedostatečné zabezpečení železničních přejezdů ohrožuje cestující

Tisková zpráva Svazu cestujících ve veřejné dopravě k závažným nehodám na železničních přejezdech.

Vláda bude schvalovat tunelování české železnice

Na zítřejším jednání vlády ČR je zařazen k projednání materiál Pravidla převodu vybraných železničních drah v majetku státu na nové nabyvatele. Materiál je děravý, obsahuje řadu nepřesností a zavádějících informací a jeho schválením může stát přijít až o miliardy korun.

Cestujícím zbývají 3 dny pro nákup levnějších jízdenek na vlak

Neplaťte zbytečně vyšší DPH !!

ČESMAD spustil dezinformační kampaň o financování veřejné dopravy

Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA rozjelo dezinformační reklamní kampaň1, ve které veřejnosti prezentuje financování veřejné dopravy. Billboardy s jednostranně prezentovanými průměrnými čísly vytrženými z kontextu srovnávají průměrnou cenu linkového autobusu s průměrnou cenou všech dálkových i regionálních vlaků v České republice2. Kampaň je naprosto neseriózní, protože srovnává i cenu vlaků přepravujících několik stovek cestujících a následně se snaží o konfrontaci autobusu s vybranými vlaky, v nichž je méně než 20 cestujících.

Nové jízdní řády vlaků už znají v zahraničí, české weby zatím spí

„České dráhy i celá řada dalších dopravců v České republice nabízí prodej jízdních dokladů i rezervací nejméně s dvouměsíčním předstihem, ale cestující u nás nemají možnost žádného ověření, jestli konkrétní spoj od nového jízdního řádu vůbec pojede,“ komentuje situaci k zavádění nového jízdního řádu prezident Svazu cestujících ve veřejné dopravě Miroslav Vyka.

Škrtací mánie pokračuje: úsporný efekt nepatrný, důsledky drastické

Na železničním nebi se stahují černá mračna, kromě již dříve ohlášených úspor na regionální dopravu ve výši 600 miliónů korun, hodlá nyní také stát ušetřit 200 miliónů korun na dálkové dopravě.

Škoda chce trumfnout RailJet pomalejším vlakem na obrázku

Tuzemský výrobce kolejových vozidel Škoda Transportation se snaží Českým drahám vnutit svůj papírový sen na obrázku v podobě dosud neexistující jednotky pod označením ICElefant a proto českému dopravci brání v nákupu 16 moderních jednotek RailJet od společnosti Siemens1.

Škoda brání vyššímu komfortu pro cestující na železnici !

Tisková zpráva Svazu cestujících ve veřejné dopravě

Škoda brání vyššímu komfortu pro cestující na železnici

Tisková zpráva Svazu cestujících ve veřejné dopravě

Pojedou Češi rychlovlakem z Prahy do Brna dříve, než doletí Američané na Mars?

Minulý týden se v Praze konala konference o vysokorychlostní železnici v ČR a ve světě. Při té příležitosti Ministerstvo dopravy uvedlo, že počítá se zahájením výstavby vysokorychlostní trati mezi Prahou a Brnem v časovém horizontu až kolem roku roce 2030. *1

Protihlukové stěny mohou být pro cestující nebezpečné!

Tisková zpráva Svazu cestujících ve veřejné dopravě - 6. května 2011

Bártův zásah do nezávislosti Drážní inspekce může ohrozit bezpečnost cestujících

Tisková zpráva Svazu cestujících ve veřejné dopravě. Ministr dopravy Vít Bárta podle informací České televize plánuje odvolat generálního inspektora Drážní inspekce Romana Šiguta1. Postup ministra dopravy nese znaky klasického „honu na čarodějnice“ - oficiální důvody obsahují jen formální výtky. Vrcholem je výtka, že si generální inspektor neproplatil stotisícovou odměnu, jenž mu přiznal předseda vlády.

Kalouskova reforma nás zařadí mezi Maďarsko a Řecko

Vládou avizované zvýšení sazby DPH pro veřejnou dopravu z deseti na sedmnáct a půl procenta ohrozí finanční stabilitu veřejné dopravy, povede k dalšímu náporu na naše silnice a zhorší podmínky pro zaměstnanost i vzdělávání v České republice.

Zůstane dolní nádraží vstupní branou města?

Karlovy Vary - Spolu s nedávno dokončenou moderní halou letiště a snad již brzy zahájenou přestavbou budovy horního nádraží mají světoznámé Karlovy Vary jedinečnou příležitost přeměnit tyto vstupní brány do města podle parametrů odpovídajícím trendům 21. století. Avšak nechybělo mnoho a Karlovy Vary mohly přijít o důležitý dopravní terminál veřejné dopravy u dolního nádraží# v těsné blízkosti centra města.

Bártova Superkoncepce? Jen slohové cvičeni na téma Doprava

Ministr dopravy Vít Bárta poslal do meziresortního připomínkového řízení již dlouho avizovanou dopravní Superstrategii – materiál, jehož cílem měla být především koncepce rozvoje dopravní infrastruktury v České republice do roku 2025. „Předložená tzv. superstrategie je excelentním slohovým cvičením, avšak obsahově na úrovni jako kdyby ji nechali připravovat pánové Řebíček a Hodač“ říká Miroslav Vyka, prezident Svazu cestujících ve veřejné dopravě. A k tomu dodává: „Snad nejvíce zarážející je fakt, že tento materiál na začátku zcela správně konstatuje naprosto zoufalý stav železniční infrastruktury, přitom ale s téměř žádným zlepšením železniční sítě do roku 2025 nepočítá!“

Tisková zpráva : Železniční trať Loket - Krásný Jez

Svaz cestujících ve veřejné dopravě vítá snahu Hospodářské a sociální rady Sokolovska dále jednat ve věci možnosti obnovení provozu na železniční trati Loket – Horní Slavkov – Krásný Jez. “V současné době zcela nevyhovující stav tratě je jednoznačně způsoben dlouhodobým nezájmem o řešení situace na této trati a nedodržením povinnosti státní organizace Správy železniční dopravní cesty, která má ze zákona povinnost udržovat tratě v provozuschopném stavu” říká prezident Svazu cestujících ve veřejné dopravě (SCVD) Miroslav Vyka.

Bárta spláchnul naději na lepší veřejnou dopravu do kanálu

Východní Čechy – Přes významný pokles prostředků na investice do dopravní infrastruktury pro letošní rok i nedostatek peněz ve výhledu na další roky to podle Superkoncepce vypadá, že ministr Bárta rozjede výstavbu nesmyslného vodního kanálu u Přelouče na úkor lepší infrastruktury pro veřejnou dopravu.

Novela zákona může způsobit kolaps veřejné dopravy ve městech

Svaz cestujících ve veřejné dopravě Tisková zpráva 13. 12. 2010

Bárta nechce úsporu zadarmo – rušení tratí bude stát miliardu!

Regionální tratě, dědictví našich předků, přežily dvě světové války, většina z nich i období komunismu, ale pokud někdo nezasáhne, krátkozraké hurá-manažery z počátku 21. století ve službách ministerstva dopravy nepřežijí. Veškeré kroky, které ministerstvo dopravy ve věci rušení tratí v současné době činí, lze vyhodnotit jako velice promyšlené a s jediným cílem – za každou cenu úředně zrušit regionální tratě a následně vytrhat koleje!
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.