Zůstane dolní nádraží vstupní branou města? | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Zůstane dolní nádraží vstupní branou města?


Karlovy Vary - Spolu s nedávno dokončenou moderní halou letiště a snad již brzy zahájenou přestavbou budovy horního nádraží mají světoznámé Karlovy Vary jedinečnou příležitost přeměnit tyto vstupní brány do města podle parametrů odpovídajícím trendům 21. století. Avšak nechybělo mnoho a Karlovy Vary mohly přijít o důležitý dopravní terminál veřejné dopravy u dolního nádraží# v těsné blízkosti centra města.

“Svaz cestujících ve veřejné dopravě vítá pozastavení přípravy projektu revitalizace areálu dolního nádraží v Karlových Varech. Investorská společnosti Gamma Properity# nedostatečně řeší klíčovou oblast - zapracování dopravního terminálu do projektu”, říká Miloslav Zítka, člen prezídia Svazu cestujících ve veřejné dopravě.
A k tomu dodává: „Dle našich informací by mělo být zredukováno kolejiště stávajícího nádraží na pouhou zastávku na jednokolejné trati. Tím by došlo ke snížení možnosti dopravy cestujících přímo do centra města.“ Stejně tak měl být zrušen terminál autobusů pro příměstskou dopravu. Uvažované ponechání pouhých čtyř zastávek rozhodně nelze nazvat jinak než pokusem o likvidaci veřejné dopravy v centru města. V souvislosti se souběžně chystaným projektem dostavby Národního domu a zrušením terminálu MHD u Tržnice, může dojít k naprostému vytěsnění veřejné dopravy z centra Karlových Varů se všemi negativními důsledky – zvýšení provozu individuální automobilové dopravy, zvýšení potřeby parkovacích míst v centru, zhoršení přístupu k úřadům, školám, zdravotnickým zařízením, a to nejen pro obyvatele města, ale celého Karlovarského kraje.
“Představitelé města by měli od investorů požadovat garanci na zapracování takové varianty přestavby terminálu dolního nádraží, aby v něm návštěvníci města z okolí i ze zahraničí mohli pohodlně přestoupit na další druh dopravy, který je odveze do místa, kam potřebují”, uzavírá Miroslav Vyka, prezident Svazu cestujících ve veřejné dopravě.
Kontakty:
Miroslav Vyka, prezident Svazu cestujících ve veřejné dopravě, tel.: 737 131 290
Miloslav Zítka, člen prezídia Svazu cestujících ve veřejné dopravě, tel.: 607 992 873Kontakt:

Miloslav Zítka
člen prezídia
mzitka@centrum.cz
607992873


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 1. 3. 2011 15:59
Kategorie: Doprava
Název zdroje: Svaz cestujících ve veřejné dopravě (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Občanské sdružení Svaz cestujících ve veřejné dopravě podporuje rozvoj veřejné dopravy a zvyšování rozsahu, provázanosti a kvality veřejné dopravy.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.