KDU-ČSL kraj vysočina | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace

Informace o zdroji


KDU-ČSL kraj vysočina


Vydané tiskové zprávy


Místo guláše nabízejí lidovci čerstvé mléko

Jihlava – Lidovci na Vysočině dlouhodobě podporují české zemědělce a české potraviny. Proto v rámci volební kampaně nabízejí místo tradičního předvolebního guláše čerstvé mléko z Vysočiny. Ve čtvrtek 27. a v pátek 28. května se bude v Bystřici pod Pernštejnem (Zahradní 423) a ve Velkém Meziříčí (ulice Radnická) čepovat čerstvé mléko za pět korun za litr.

Děti mohou oslavit svůj svátek v zázračném lese ve Velké Bíteši

Velká Bíteš – Spousta pohádkových bytostí jak kladných, tak záporných přivítají děti ve Velké Bíteši v neděli 23. května. Pohádkový les pro menší i větší děti ten den pořádá Kolpingova rodina a KDU-ČSL. Příjemnou neděli může v Bíteši strávit netradičně celá rodina.

Lidovci zkritizovali agresivní kampaň TOP 09 se složenkami

Jihlava, Pardubice, Praha – Lídři KDU-ČSL na Vysočině, v Pardubickém kraji a Středočeském kraji dnes podrobili kritice nápad TOP 09 posílat lidem složenky s výší státního dluhu na občana. Reagovali tak na první podněty od starých lidí, kteří Kalouskovu kampaň nepochopili, a způsobilo jim to vážné zdravotní problémy. Podle Kasala se lidovci nevyjadřují k volebním kampaním konkurentů, nicméně v tomto případě se chtějí postavit na stranu občanů.

Vysočina: Lidovci zaútočí v kampani na lidi po obamovsku

Jihlava – V době, kdy se Vysočina potýká s přetrvávající ekonomickou krizí, vyrazili lidovci se skromnou kampaní, kde využívají potenciál svých členů a příznivců. Na mnoha místech Vysočiny tak přibývají plakáty různých rozměrů na plotech rodinných domků a po silnicích jezdí auta s lidoveckými stínítky a polepy.

Lidovci na Vysočině jdou do voleb s národními tématy

Jihlava – Lidovci z Vysočiny jdou do voleb s jasným vzkazem: Chceme podporovat českou ekonomiku a české výrobky. Podle jejich lídra Jana Kasala čeští zemědělci se potýkají s existenčními problémy, které jsou způsobeny nejen nespravedlivou dotační politikou, ale také tím, že čeští spotřebitelé nekupují české výrobky. Lidovci vidí zásadní problém právě u českých zákazníků, kteří dávají přednost dovezených produktům, čímž sami likvidují nejen české zemědělství.

Kasal: Studentské volby nanečisto bez agitace nemají smysl

Praha/Jihlava – Zákon zakazuje jakoukoli propagaci politických stran na školách, přesto tam studenti půjdou za necelý měsíc k volebním urnám. Podle místopředsedy Poslanecké sněmovny Jana Kasala by tak fiktivní volby dávaly smysl pouze v případě, že by politici mohli jít s kampaní také mezi studenty. Navrhuje proto změnit zákon, který omezuje politickou angažovanost na školách.

Lidovci kritizují: Na ředitele škol se chystá komise jako za minulého režimu

Jihlava - Kraj Vysočina se rozhodl pořádně proklepnout ředitele jedenadevadesáti škol a školských zařízení, které zřizuje a na základě pravidel stanovených Radou kraje chce vyhodnotit jejich činnost a rozhodnout o jejich dalším osudu. To se nelíbí krajským lidovcům, kterým celý systém dotazníku a následného výslechu ředitele před desetičlennou komisí připomíná šikanu úředníků z dob normalizace.

SANEP: Kasal byl na Vysočině jednoznačně nejlepším řečníkem

Jihlava - Místopředseda poslanecké sněmovny a lídr KDU-ČSL na Vysočině Jan Kasal znovu ukázal v předvolebních Otázkách Václava Moravce z Jihlavy, že je nejlepším řečníkem a zkušeným politikem. Navíc podle diváků zná kraj Vysočina, za který opět kandiduje, ze všech lídrů nejlépe.

KDU-ČSL pohlídá výběrové řízení na vydávání krajských novin

Jihlava – Opoziční KDU-ČSL chce pohlídat výběrové řízení na vydavatele krajských novin. Podle lidovců není možné, aby tuto zakázku dostala jedna z firem spřízněných s vládnoucí politickou stranou nebo aby bylo toto řízení jakkoliv ovlivňováno.

Kasal kritizoval vládu ČSSD a komunistů za rostoucí nezaměstnanost

Jihlava – Lidovci na Vysočině se ostře pustili do krajské vlády ČSSD a komunistů za rostoucí nezaměstnanost, která se v některých okresech začíná blížit dvaceti procentům. To je podle představitelů KDU-ČSL nejvíce za posledních deset let. Podle KDU-ČSL by se mělo vedení kraje problémem nezaměstnanosti urychleně začít řešit.

Kasal se podpisem petice postavil za Ježíška

Praha/Jihlava – Místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Kasal podpořil podpisem petici za záchranu tradičních českých Vánoc s Ježíškem. Přidal se tak s dalšími lidoveckými politiky k iniciativě mladých lidí, kteří chtějí zachovat orginální české tradice pro příští generace a nechtějí nechat do českých domácností proniknout Santu Clause.

Kasal kritizuje zbytečné protahování podpisu Lisabonské smlouvy

Jihlava – Po ratifikaci Lisabonské smlouvy Irskem je Česká republika poslední zemí, která se nepřipojila k tomuto dokumentu. Podle místopředsedy poslanecké sněmovny Jana Kasala je senátorský návrh na prozkoumání slučitelnosti Lisabonské smlouvy s českou ústavou zbytečným protahováním a dalším upozorňováním na neschopnost se v České republice domluvit.

Jan Kasal kritizoval socialisty za neprůhledný nákup vozů v parlamentu

Jihlava – Až na půdu parlamentu se při středečním jednání dostalo sporné výběrové řízení z Vysočiny. Sociální demokraté hlásají, že chtějí zachovat pracovní místa a podporovat český průmysl. Realita je však jiná. Výběrové řízení na nákup sypačů v kraji Vysočina, kde vládnou sociální demokraté s podporou komunistů, bylo zadáno tak, aby vyhrála zahraniční firma. Česká Tatra kvůli nastaveným podmínkám neměla od začátku šanci. Krajský předseda lidovců Jan Kasal velmi ostře kritizuje toto výběrové řízení a poukazuje na absolutně nesmyslné kroky ČSSD.

Opoziční lidovci kritizují utrácení kraje za poplatky

Jihlava – Za prvního půl roku vystavila zdravotnická zařízení kraji Vysočina účet na téměř třicet milionů korun. Lidovci na Vysočině považují tento způsob utrácení krajských prostředků za nesmyslný a lehkovážný hlavně proto, že v době krize tím ještě více zatěžují soukromé lékárny a zdravotníky v kraji. Ti musí hledat jiné způsoby, jak se vedle dotovaných zařízení udržet.

Kasal: Jsem zásadně proti snižování platů učitelům

Jihlava – Škrty ve státním rozpočtu na příští rok počítají se snížením platů učitelům až o tisíc pět set korun. To by se nejvíce dotklo regionálního školství, kde pedagogové zdaleka nedosahují průměrného platu v České republice. Podle místopředsedy Poslanecké sněmovny Jana Kasala se jedná o nesmyslný krok, který ublíží českému školství a v žádném případě nepomůže v současné ekonomické krizi.

Lidovci na Vysočině odmítli kvůli krizi drahou kampaň

Jihlava - Žádné drahé billboardy v Chorvatsku, ale plakáty různých rozměrů na plotech rodinných domků, stínítka na autech a polepy. Tak bude vypadat skromná kampaň lidovců ve všech krajích České republiky včetně Vysočiny. Podle lídra Jana Kasala je potřeba v době ekonomické krize, kdy nejsou peníze na rozhazování, využít plně potenciál členů a příznivců, kteří straně ochotně a bez nároků na odměnu v kampani pomohou.

Lidovci tvrdě kritizují neprůhlednost veřejných zakázek

Jihlava – Lidovci na Vysočině ostře kritizují přidělení veřejné zakázky na nákup vozidel pro zimní údržbu. Výběrové řízení bylo nastavené tak, aby se ho nemohli účastnit čeští výrobci těchto vozidel. Podle krajského předsedy lidovců Jana Kasala je tento způsob, zvláště v době ekonomické krize, absolutně nepřijatelný.

Jan Kasal už má své fanoušky i na Facebooku

Jihlava - Lidovecký politik Jan Kasal má vlastní fanouškovské stránky na Facebooku. Na nejoblíbenější sociální síti Facebook, která spojuje miliony lidí v České republice a zahraničí, mohou Jana Kasala podpořit jeho příznivci a dozvědět se zajímavé informace o tom, co právě dělá a čemu se věnuje.

Nominační konference KDU-ČSL Vysočina

Primární volby

Kasal tvrdě kritizuje zrušení vlakových spojů bez náhrady

Jihlava – Změnou jízdních řádů, která proběhla v půli června, nejvíce trpí Vysočina. Celkem ubylo třicet spojů na všech tratí. Zrušené vlaky nejsou vždy nahrazeny autobusy, takže lidé se musí do práce a k lékaři dopravovat jinak. To tvrdě kritizuje místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Kasal (KDU-ČSL), podle kterého to bude vést k nárůstu nezaměstnanosti a zhoršení života lidí na venkově.

Politický matador Kasal chce být lídrem lidovců na Vysočině

Jihlava - Nový krajský předseda KDU-ČSL Jan Kasal chce být lídrem strany v podzimních předčasných volbách do Poslanecké sněmovny. O podobě lidovecké kandidátky na Vysočině se bude rozhodovat za necelé dva týdny a současný místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Kasal by na ní rád viděl neokoukané a zajímavé osobnosti, které pomohou lidovcům v kraji pozvednout sebevědomí a připraví je do dalších volebních bojů.

Kasal: KDU-ČSL v žádném případě nesměřuje doleva

Jihlava – Místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Kasal (KDU-ČSL) se ostře ohradil proti tvrzení některých, dnes již bývalých členů KDU-ČSL, kteří ve svých mediálních prohlášeních uvádějí, že současná KDU-ČSL směřuje doleva kvůli snaze o znovuzavedení progresivní daně. Tedy daně, která zvýhodňuje nízko a středně příjmové skupiny proti vysoko příjmovým. Podle Kasala jsou podobná tvrzení účelová, která mají pouze lidovou stranu pouze poškodit. Podle Kasala byla, je a bude KDU-ČSL pravým středem, a to už nejméně od sjezdu v roce 1997 v Hradci Králové.

Na Vysočině roste počet extrémistických skupin

Jihlava – Na Vysočině, ale i v celé republice, roste počet příznivců krajní pravice, neonacistů a dalších extremistických a radikálních skupin. Kvůli této znepokojivé situaci se místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Kasal (KDU-ČSL) rozhodl pozvat na společné jednání představitele demokratických stran na Vysočině.

Lidovci na Vysočině mají pod vedením Kasala velké plány

V pondělí 1. června proběhla v jihlavském sídle KDU-ČSL tisková konference nového předsedy krajské organizace na Vysočině Jana Kasala a 1. místopředsedy Václava Kodeta. Nové předsednictvo si dalo za úkol pozvednout lidovce v kraji, ve kterém má jednu z největších voličských podpor a širokou členskou základnu.

KDU-ČSL - krajská konference

VYSOČINA

Kasal s lidovci: Pane prezidente, podepište!

Praha - Senátoři dnes dali zelenou Lisabonské smlouvě, když ji po několikahodinovém vyjednávání v horní komoře schválili. Jediný, kdo může její přijetí ještě oddalovat, je prezident republiky Václav Klaus. Lidovci podle slov místopředsedy Poslanecké sněmovny Jana Kasala však odmítají, že by se prezident měl postavit proti ústavní většině Poslanecké sněmovny a Senátu.

Žďárská KDU-ČSL žádá úlevy na daních pro venkov

Žďár nad Sázavou – Okresní organizace KDU-ČSL ve Žďáře nad Sázavou souhlasí s krokem ministerstvem financí, které rozhodlo o uznání daně z přidané hodnoty jako způsobilý výdaj obcí v pátém kole Programu rozvoje venkova.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.