Vysočina: Lidovci zaútočí v kampani na lidi po obamovsku | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Vysočina: Lidovci zaútočí v kampani na lidi po obamovsku


Jihlava – V době, kdy se Vysočina potýká s přetrvávající ekonomickou krizí, vyrazili lidovci se skromnou kampaní, kde využívají potenciál svých členů a příznivců. Na mnoha místech Vysočiny tak přibývají plakáty různých rozměrů na plotech rodinných domků a po silnicích jezdí auta s lidoveckými stínítky a polepy.

„Rozhazovat peníze v době ekonomické krize jako ČSSD, ODS nebo TOP09, kdy je na Vysočině vysoká nezaměstnanost, považuji za nemorální a necitlivé. Chceme jít obamovskou cestou a do volební kampaně zapojit všechny naše voliče, kteří chtějí změnit politiku a mají chuť pro to něco udělat,“ vysvětluje krajský předseda lidovců na Vysočině a zároveň lídr kandidátky Jan Kasal. Ten uvedl, že podobná kampaň bude stranu stát několik desítek tisíc korun.

„Obamovskou“ kampaň použil poprvé Pithart
Poprvé tento způsob propagace využila KDU-ČSL v roce 2006 při volbách do Senátu na podporu Petra Pitharta. V roce 2009 ji využila při volbách do Evropského parlamentu a setkala se s obrovským úspěchem. I to je důvod, proč letos přibyli další zájemci, kteří se ozývají s nabídkou o poskytnutí prostoru na své nemovitosti k vylepení volebních plakátů.
„Místo drahých billboardů chceme raději více spolupracovat s občany. Osobní setkání a jejich vlastní iniciativa je mnohem efektivnější přístup k politice a k volbám,“ hodnotí Jan Kasal, podle kterého vsadili letošní rok na podporu českých výrobků.
KDU-ČSL má v současné době několik tisíc členů a sympatizantů na Vysočině. Kasal navíc používá interaktivní webovou prezentaci a komunikuje s lidmi také na sociální síti Facebook.
Kontakt:

holub@ji.cz
567305804


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 28. 4. 2010 8:16
Kategorie: Politika
Název zdroje: KDU-ČSL kraj vysočina (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
KDU-ČSL kraj Vysočina
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.