Lidovci zkritizovali agresivní kampaň TOP 09 se složenkami | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Lidovci zkritizovali agresivní kampaň TOP 09 se složenkami


Jihlava, Pardubice, Praha – Lídři KDU-ČSL na Vysočině, v Pardubickém kraji a Středočeském kraji dnes podrobili kritice nápad TOP 09 posílat lidem složenky s výší státního dluhu na občana. Reagovali tak na první podněty od starých lidí, kteří Kalouskovu kampaň nepochopili, a způsobilo jim to vážné zdravotní problémy. Podle Kasala se lidovci nevyjadřují k volebním kampaním konkurentů, nicméně v tomto případě se chtějí postavit na stranu občanů.

„Ta kampaň je zbytečně přehnaná. Ihned se nám začali ozývat starší lidé, kteří měli po obdržení složenky vážné zdravotní problémy,“ říká místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Kasal (KDU-ČSL), který má pro kritiku narůstajícího dluhu od bývalého ministra financí Miroslava Kalouska pochopení, nicméně se mu nelíbí forma, kterou to udělal.
S tím souhlasí i náměstkyně ministra vnitra a lídr kandidátky ve Středočeském kraji Lenka Ptáčková – Melicharová (KDU-ČSL). Ta označila podobný způsob volebního boje za nevkusný. „Nejen že mi to nepřijde vtipné, ale mimořádně nešťastné. Mnoho lidí se zbytečně po přečtení částky vyděsí a už dále nebudou číst text na složence,“ dodává náměstkyně Ptáčková- Melicharová. „Používat strach jako reklamní nástroj politické kampaně mi přijde ubohé,“ dodává Melicharová.
Ke kritice se i přidal náměstek pardubického hejtmana Roman Línek, který se dlouhodobě staví proti zadlužování České republiky. Podle něj navíc přišla TOP 09 pozdě s vysvětlovací kampaní. Zbytečně by se tak dalo předejít desítkám nedorozumění, která kvůli tomu vznikla. „S touto formou kampaně zásadně nesouhlasím. Je totiž natolik sofistikovaná, že ji prostě nejen starší lidí obtížně pochopí,“ zdůraznil vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek. „Doufám, že tento nešťastný krok nenažene hlasy levici,“ uzavírá Línek.
Kontakt:

holub@ji.cz
567305804


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 12. 5. 2010 15:51
Kategorie: Politika
Název zdroje: KDU-ČSL kraj vysočina (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
KDU-ČSL kraj Vysočina
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.