Lidovci na Vysočině jdou do voleb s národními tématy | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Lidovci na Vysočině jdou do voleb s národními tématy


Jihlava – Lidovci z Vysočiny jdou do voleb s jasným vzkazem: Chceme podporovat českou ekonomiku a české výrobky. Podle jejich lídra Jana Kasala čeští zemědělci se potýkají s existenčními problémy, které jsou způsobeny nejen nespravedlivou dotační politikou, ale také tím, že čeští spotřebitelé nekupují české výrobky. Lidovci vidí zásadní problém právě u českých zákazníků, kteří dávají přednost dovezených produktům, čímž sami likvidují nejen české zemědělství.

„Musíme se zaměřit na přesvědčování českých spotřebitelů, aby kupovali české potraviny. Zelenina i ovoce často dozrává po cestě v kamionech a na pulty českých obchodů se dostává jídlo, které ztratilo svoji původní chuť,“ argumentuje místopředseda sněmovny Jan Kasal.
„Je nutné zákazníkům vysvětlit, že koupí českých produktů nejenom pomáhají českému zemědělství, ale také svému zdraví. A rozdíly finanční jsou opravdu zanedbatelné,“ dodává Kasal.

Lidé mohou sami snížit nezaměstnanost
Podle lidovců nákupem českých potravin dochází k podpoře zaměstnanosti českých lidí a peníze zůstávají v republice. Podle odborníků je to jeden z řady způsobů jak snížit vzrůstající nezaměstnanost a pomoci české ekonomice.
„Když přesvědčíme české spotřebitele, aby kupovali potraviny české produkce, podpoříme zaměstnanost našich lidí. Nesmíme se bát zahrát na vlasteneckou strunu, vždyť ostatní státy z toho už několik let těží,“ uzavírá Jan Kasal s apelem: České potraviny na český stůl.
Kontakt:

holub@ji.cz
567305804


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 10. 4. 2010 12:55
Kategorie: Politika
Název zdroje: KDU-ČSL kraj vysočina (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
KDU-ČSL kraj Vysočina
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.