Krajská kancelář KDU-ČSL, Pardubice | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace

Informace o zdroji


Krajská kancelář KDU-ČSL, Pardubice


Vydané tiskové zprávy


V Bruselu se vyjádřili k Šilarově boji s letním časem

Pardubice – Iniciativa za zrušení letního času pardubického radního Petra Šilara a jeho přívrženců se v těchto projednávala na půdě Evropské komise v Bruselu. Europoslankyně Zuzana Roithová komisi vyzvala, aby navrhla Evropskému parlamentu legislativní zrušení letního času. Změna času totiž nešetří ani organismus a ani elektřinu, které byly dosud hlavními argumenty pravidelného přechodu.

Dálniční směrovka na Pardubice i na Pražském okruhu.

Pardubice - „V boji o dokončení zeleného značení budu pokračovat. Chci, aby v letošním roce se dle slibu generálního ředitele ŘSD Alfréda Brunclíka objevilo u odbočky na D11 na Pražském okruhu jasné návěstidlo, že tudy vede dálniční cesta také do krajského města Pardubice.“ uvedl Roman Línek další své patriotské téma.

Česká republika potřebuje další dopravní tepnu ze severu na jih.

Pardubice – Z Liberce do Vídně přes Pardubice kratší cestou a rychleji než doposud. S takovým plánem přišel náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek, který navrhuje vybudovat kvalitní dopravní infrastrukturu propojující severní a jižní část České republiky přes tři krajská města Hradec Králové, Pardubice a Jihlavu až do Vídně. Línek tak reaguje na skutečnost, že pro východní část Čech a jižní Moravu je nekvalitní komunikační spojení značným handicapem.

Arcibiskup Otčenášek dostal kostel z pardubického perníku

Pardubice/Hradec Králové – Tisíce lidí přišly do hradecké katedrály oslavit devadesátiny arcibiskupa Karla Otčenáška. Mezi hosty nechyběl ani zástupce Pardubického kraje Roman Línek, který druhému služebně nejstaršímu biskupovi na světě předal dar v podobě perníkového kostela Zvěstování Panny Marie v Pardubicích. K němu váže arcibiskupa Otčenáška vzpomínka z dob, kdy byl v Pardubicích za minulého režimu vězněný.

Lidovci na Pardubicku vsázejí na sílu voličské kampaně

Pardubice – Příznivci KDU-ČSL na Pardubicku se aktivně zapojují do předvolební kampaně a dávají ploty a zdi svých domů k dispozici pro reklamní účely. Silnice v obcích Pardubického kraje tak lemují plakáty a billboardy s kandidáty do Poslanecké sněmovny a před domy stojí auta s polepy a modrožlutými stínítky.

Roman Línek se stal poprvé dědečkem. Má vnučku.

Pardubice – Náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek se stal ve svých šestačtyřiceti letech poprvé dědečkem. Jeho dcera Marieta v pondělí 19. dubna přivedla na svět v porodnici v Pardubicích zdravou holčičku, která dostala jméno Sofie. První vnučka tak alespoň na chvíli vytrhla Romana Línka z předvolebního shonu.

Lidovci v Pardubickém kraji chtějí zaútočit na dva mandáty

Pardubice - Lidovci v Pardubickém kraji vyhlásili útok na dvě křesla v letošních květnových volbách do Poslanecké sněmovny. Do volebního boje nasadili na první místa kandidátky silný tandem ve složení Roman Línek a Věra Luxová. Zatímco Roman Línek sází na desetiletou praxi z krajské politiky, Věra Luxová chce své působení v politice založit na důvěře občanů v politiku a na morálních hodnotách.

Lidovci v Pardubickém kraji představí plány do supervolebního roku

Pardubice – KDU-ČSL v Pardubickém kraji bude bilancovat desetileté působení na kraji a při té příležitosti chce představit volební priority, se kterými se bude ucházet o křesla při květnových volbách do dolní komory parlamentu a na podzim také do senátu.

Křesťanští demokraté odmítají spekulace o krizi ve vládnoucí koalici

Pardubice - Předsednictvo KDU-ČSL jednoznačně odmítá spekulace MF Dnes ze dne 6. ledna, že by mezi náměstkem hejtmana Romanem Línkem a hejtmanem kraje Radko Martínkem byly vážné spory, které ohrožují vzájemnou koaliční spolupráci v Pardubickém kraji.

Roman Línek zachraňuje tradiční české Vánoce

Pardubice - Náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek je zastáncem tradičních českých Vánoc se všemi zvyky, které k nim patří. Svou podporu vyjádřil podpisem internetové petice projektu Zachraňte Ježíška, která odmítá pronikání amerických symbolů do českých Vánoc. Přivítal tak aktivitu mladých lidí, kteří už několik dní obcházejí v převlecích sněhuláků města i ve východních Čechách.

Pardubičtí lidovci vyzývají poslance: Přidejte zemědělcům!

Pardubice – Státní rozpočet na rok 2010 nezvýší prostředky na dotace pro zemědělce. Stane se tak, pokud se poslanci budou řídit rozhodnutím zemědělského výboru, který nedoporučuje zemědělcům navýšit dotace o 1,5 miliardy korun. Lidovci v Pardubickém kraji se obávají, že tím odstartuje totální kolaps primárního sektoru ekonomiky a dovoz zemědělské výroby ze zahraničí zcela převálcuje českou produkci.

Pardubice se dočkaly prvních ukazatelů na D11

Pardubice – Řidiči se na cestě po dálnici D11 do Pardubic už nemusí bát, že zabloudí. Na nejdůležitější tepně spojující hlavní město a východní Čechy visí už několik dní první tři zelené směrovky s odkazem na Pardubice. Náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek totiž před několika měsíci opakovaně jednal s Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD) o doplnění chybějícího krajského města na dálniční ukazatele.

V Pardubickém kraji představí krizový rozpočet na příští rok

Pardubice – S ohledem na ekonomickou krizi a její další vývoj bude Pardubický kraj řešit hospodaření v příštím roce. Radou schválený rozpočet kraje na rok 2010 půjde v průběhu prosince před zastupitelstvo, které svým schválením definitivně rozhodne o tom, komu a v jaké výši potečou v dalším roce peníze.

Pardubický kraj šetří ročně desítky milionů na energiích

Pardubice - Ve čtyřiadvaceti zařízeních Pardubického kraje byla rozhodnutím kraje nainstalovaná energetická opatření za bezmála sto milionů korun, která už po první fázi v roce 2008 přinesla úspory ve výši pětinových nákladů počáteční investice. Na kraji nyní budou společně se zástupci dodavatelských firem hodnotit první výsledky úsporného projektu a řešit rozšíření modernizace do dalších objektů.

Roman Línek převezme ocenění od biskupa Duky

Hradec Králové – Náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek bude jedním ze dvanácti oceněných, který převezme z rukou biskupa Dominika Duky pamětní medaili za výrazný rozkvět demokracie a náboženského života v královéhradecké diecézi. Slavnostní akt proběhne v pátek 13. listopadu v 18.30 při bohoslužbě v katedrále Svatého Ducha v Hradci Králové.

Línek chce na Chrudimsku pomoci s bojem proti nezaměstnanosti

Pardubice – Zastupující náměstek hejtmana Roman Línek navštíví ve středu 21. října 2009 Chrudimsko, kde chce s představiteli měst a obcí s nejvyšší nezaměstnaností v okrese hovořit o podpoře drobného a středního podnikání a možnostech pro investory.

Roman Línek předá v Lanškrouně finanční dar dětem bez rodiny

Lanškroun - Charitativní nádech bude mít další hudební akce v pátek 14. srpna od 20.00 na farní zahradě v Lanškrouně. Děti z domova v Dolní Čermné dostanou finanční příspěvek od vicehejtmana Pardubického kraje Romana Línka, který bude hostem koncertu s hlavní hvězdou Zorou Jandovou.

Lidovci: Dělat velké kampaně v době krize je nemorální

Pardubice - Co nejvíce ušetřit na kampani a přitom být vidět. Touto cestou se do předčasných podzimních voleb vydávají lidovci ve všech regionech České republiky včetně Pardubicka. Žádné drahé billboardy na plážích Makarské riviéry, ale plakáty na plotech rodinných domků příznivců a stínítka v oknech aut budou dominovat podzimním bojům KDU-ČSL o křesla v Parlamentu.

Esperanto místo angličtiny?

Roman Línek opět zabodoval

Zdechovský odchází z funkce krajského manažera KDU-ČSL

Pardubice - Po dvou letech práce na modernizaci KDU-ČSL v Pardubickém kraji končí ve funkci krajského manažera KDU-ČSL Tomáš Zdechovský. Po volbách se znovu vrací na funkci jednatele do své komunikační a PR agentury, která patří k největším ve Východních Čechách. Vedle toho Zdechovský přednáší v České republice i zahraničí politický marketing a komunikaci.

Už jen do konce března mají mladí lidé z celé České republiky šanci získat finanční podporu pro své projekty z programu „Make a Connection – Připoj se“

Praha – Už jen pár dní zbývá do 31.března! To je termín, do kterého mají mladí lidé ve věku 16-26 let možnost přihlásit své dobrovolnické projekty do programu Make a Connection – Připoj se a získat na ně až 30.000 Kč.

V Chrudimi k orientaci nepotřebujete papírovou mapu ani GPS navigaci, stačí pouze mobil

Chrudim – Východočeské město Chrudim přichází jako jedno z prvních v republice s novinkou. Pro své návštěvníky, ale i obyvatele, nabízí zdarma mapu města do telefonu.

Projekt „ploty“ – aneb trochu jiná kampaň KDU-ČSL

S projektem všelidové kampaně jde letos KDU-ČSL do klání o mandáty poslanců Evropského parlamentu. „Nevnímáme ploty jako bariéry, ale jako příležitost“ – tak zní slogan nového volebního projektu KDU-ČSL, kterým kandidáti do Evropského parlamentu žádají několik desítek tisíc členů KDU-ČSL, aby nabídli své ploty, zdi svých domů a jiné viditelné plochy k umístění předvolebních plakátů.

Civilizace na rozcestí důvěry a nedůvěry

Česká Třebová – V pondělí 16. března 2009 od 19.00 hodin v Malé scéně proběhne společná přednáška dvou zajímavých osobností českého křesťanství - profesora Lubomíra Mlčocha a publicisty Jiřího Zajíce, na téma Civilizace na rozcestí důvěry a nedůvěry.“

Radní Šilar má nadále na starosti dobrovolné hasiče a včelaře

Pardubice – Krajský radní Petr Šilar (KDU-ČSL, Koalice pro Pardubický kraj) získal na posledním zasedání krajského zastupitelstva Pardubického kraje novou gesci. Bude se věnovat neziskovým organizacím, které v kraji působí, tedy i dobrovolným hasičům, včelařům, zahrádkářům a dalším.

Roman Línek bude kandidovat do vedení KDU-ČSL

Pardubice – Vicehejtman a 1. místopředseda KDU-ČSL Roman Línek dnes na tiskové konferenci ohlásil, že se bude na červnovém sjezdu KDU-ČSL v Kroměříži ucházet o post ve vedení strany. Línek byl navržen během uplynulých týdnů několika velkými organizacemi KDU-ČSL v Pardubickém kraji, aby kandidoval na předsedu či místopředsedu strany. Pokud pro svou kandidaturu získá dostatečnou podporu, je připraven kandidovat.

Ministr Svoboda přijede jednat o dopadech krize do Pardubického kraje

Pardubice – Ve středu 4. března 2009 zavítá do Pardubického kraje ministr pro místní rozvoj Cyril Svoboda. Hlavním důvodem jeho návštěvy je současná ekonomická krize a její dopady na Pardubický kraj. Během své návštěvy by se měl setkat jak s vedením Pardubického kraje, tak s vedením krajského města Pardubice.

Línek oficiálně oznámí svou kandidaturu na stranické posty

Pardubice – V pondělí 2. března 2009 se uskuteční ve 13:30 hodin v kanceláři KDU-ČSL (Masarykovo nám. 1544, Pardubice, 3. patro) mimořádná tisková konference za účasti vicehejtmana Pardubického kraje Romana Línka a krajských radní Miloslava Macely a Petra Šilara.

Proti zneužití dětí na internetu chtějí po vzoru USA bojovat osvětou

Praha - O hrozbách internetu a vytváření spletitých sociálních sítí ve virtuálním světě hovoří v poslední době snad všechna domácí média. Pouze okrajově se však debata váže k nejzranitelnější skupině uživatelů – dětem.

Lidovci z Pardubického kraje opět republikově posílili

Pardubice – Pardubická KDU-ČSL na celostátní úrovni opět posílila. Novou předsedkyní vlivného Sdružení žen KDU-ČSL byla zvolena politoložka Marie Jílková z Lezníku u Poličky. Jílková však není jedinou úspěšnou političkou v Pardubickém kraji, která zastupuje lidovou stranu.

Předání daru na podporu senior dopravy v regionu

Ústí nad Orlicí / Česká Třebová - V pondělí 16. února 2009 proběhlo v sídle Oblastního spolku ČČK Ústí nad Orlicí předání finančního daru ve výši 4.500,-Kč mezi zástupcem MO KDU-ČSL Česká Třebová Miloslavem Tesařem a ředitelem OS-ČČK Jiřím Preclíkem.

Chrudimsko - Hlinecko se představí na Regionech 2009

Chrudim /Lysá nad Labem – Turistická oblast Chrudimsko – Hlinecko se za podpory Evropské unie představí na dalším veletrhu cestovního ruchu. 9. společná výstava měst, obcí, mikroregionů a podnikatelů celé České republiky „REGIONY ČESKÉ REPUBLIKY 2009“ proběhne na výstavišti v Lysé nad Labem od pátku 13. února do neděle 15. února 2009.

Na sv. Valentýna budou dávat zamilovaní v Pardubickém kraji krev

Pardubice – U příležitosti svátku sv. Valentina se bude ve dnech 9., 10., 11., 12. a 13. února 2009 konat v celém Pardubickém kraj akce „Kdo miluje, daruje krev“. Akce, která se před dvěma roky vznikla v Pardubickém kraji, se rozšířila do celé České republiky.

KDU-ČSL oslavila v Litomyšli 90. výročí vzniku České strany lidové

Litomyšl – V pátek 30. ledna 2009 se od 10ti hodin v Lidovém domě v Litomyšli konaly oslavy 90 let od vzniku ČSL. Založení politického předchůdce dnešních lidovců si strana připomíná pravidelně po deseti letech.

Grantový program pro mladé „Make a Connection - Připoj se“ zahajuje 8. ročník!

Praha – Již osmý ročník úspěšného programu „Make a Connection – Připoj se“ nabízí mladým lidem ve věku 16 – 26 let možnost získat finanční podporu na jejich vlastní komunitní projekty. Program v České republice realizuje Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) ve spolupráci a za podpory společností Nokia a nadace International Youth Foundation (IYF).

Chrudimsko - Hlinecko se představí na Tourism Expo 2009

Chrudim / Olomouc – Turistická oblast Chrudimsko – Hlinecko dokončuje poslední části své prezentace, neboť se již v pátek 23. ledna představí na Výstavišti Flora Olomouc při výstavě cestovního ruchu Tourism Expo 2009.

Město hledá partnery do cestovního ruchu

Chrudim – Město Chrudim si dovoluje vyzvat subjekty cestovního ruchu turistické oblasti Chrudimsko - Hlinecko ke spolupráci.

Poslanec Libor Ambrozek navštívil Chrudimsko

Chrudim – Bývalý ministr životního prostředí a dnešní poslanec Libor Ambrozek navštívil Chrudimsko. V dopoledních hodinách se setkal s vedením města Chrudim a následně navštívil také okolí.

Pardubičtí lidovci kritizují špatné věšení vlajek EU

Pardubice – Česká republika bude v rámci předsednictví hostit představitele zemí Evropské unie. Pardubičtí lidovci avšak upozorňují na možnou ostudu, které kvůli základní neznalosti vyvěšování evropské vlajky Čechům hrozí.

Dobrovolníci předají sbírku hraček do kojeneckého ústavu

Pardubice - S cílem pokusit se o Vánocích udělat radost dětem z kojeneckých a dětských domovů, se dobrovolníci z RESCUE PARDUBICE v průběhu listopadu a prosince snažili vybrat vhodné hračky od spoluobčanů z Pardubic a Trutnova. V pátek 19. prosince by je měli předat ředitelce zařízení ve Veské Drahomíře Peřinové.

V Moravské Třebové se bude konat 61. Lidový ples KDU-ČSL

Moravská Třebová - V sobotu 31. ledna 2009 se bude v Moravské Třebové v DOMĚ ARMÁDY „NA PÍSKU“ konat 61. Lidový ples.

Boj proti nebezpečným hračkám výrazně přitvrdí

Pardubice – V lednu 2009 bude schválená nová směrnice o bezpečnosti hraček, která změní současné povinnosti pro výrobce a nově i dovozce. Legislativní úprava se po schválení českým Parlamentem dotkne i výrobců z východních Čech.

V Pardubicích se bude diskutovat o nebezpečných hračkách

Pardubice - V pondělí 15. prosince 2008 přijede do Pardubic europoslankyně a uznávaná odbornice na ochranu spotřebitele Zuzana Roithová (KDU-ČSL). Cílem návštěvy bude jednání se zástupci České obchodní inspekce, krajské hygieny a výrobci hraček z východních Čech o nové směrnici, která od ledna změní jejich současné povinnosti.

Lidovci se postavili za pardubickou onkologii a traumacentrum

Pardubice/Praha - Celostátní konference KDU-ČSL vyzvala na návrh Romana Línka předsedu KDU-ČSL ministra pro místní rozvoj Jiřího Čunka, aby projednal s ministrem zdravotnictví Tomášem Julínkem audit traumacenter a onkologických center s cílem zabránit jejich rušení nebo útlumu.

Europoslankyně Roithová přijede do Pardubic kvůli nebezpečným hračkám

Pardubice - V pondělí 15. prosince 2008 přijede do Pardubic europoslankyně Zuzana Roithová (KDU-ČSL). Cílem návštěvy bude jednání s výrobci, dovozci a distributory hraček z východních Čech o nové směrnici, která od ledna 2009 změní jejich současné povinnosti.

Petr Šilar bude na venkově nadále pomáhat

Pardubice – Radní Petr Šilar (KDU-ČSL) chce i ve funkci neuvolněného radního Pardubického kraje nadále pomáhat starostům a starostkám na venkově se sháněním finančních prostředků na obnovu jejich obcí. Ti se na něj i nadále obrací s žádostí o pomoc.

Málek: podporuji studenty při boji za záchranu českého Ježíška

Chrudim - Český Ježíšek, který od nepaměti nosí dětem dárky, je v ohrožení. S tímto vzkazem vyrazilo několik desítek studentů vysokých škol z celé České republiky do boje za záchranu tradiční postavy nosící dětem dárky, Ježíška. Toho z českého trhu a hlavně z povědomí vytlačuje americký Santa Claus.

Zimní turistické noviny lákají k návštěvě regionu

Chrudim – Před půl rokem vydala Chrudim první číslo městských turistických novin, které se setkaly s mimořádným úspěchem. O tom svědčí zpětná vazba na základě tajenky, jejíž řešení chodilo z celé republiky.

Mikroregion Chrudimsko zvolil nového člena výboru a jednal o dotacích

Chrudim - Ve čtvrtek 4. prosince 2008 zasedala valná hromada Mikroregionu Chrudimsko. Kromě běžné agendy proběhla i volba nového člena výboru. Tím se stal starosta Chrasti Jiří Andrýs, který nahradil Tomáše Vagenknechta.

Z radnice posílají vánoční stromek zdarma

Chrudim – V sobotu 6. prosince 2008 bude od 17 hodin slavnostně rozsvícen vánoční strom na Resselově náměstí. Pro zájemce je připravena i speciální nabídka – mohou si nechat zdarma poslat rozsvícený stromeček s kostelem Nanebevzetí Panny Marie do svého telefonu. Stačí mít zapnuté Bluetooth a stát před radnicí.

Línek: KDU-ČSL v Pardubickém kraji bude pokračovat v modernizaci

Pardubice – KDU-ČSL v Pardubickém kraji bude i po volbách pokračovat ve své modernizaci. Ta se bude týkat dalšího zlepšení komunikace s křesťanskodemokratickými politiky, vytvoření tzv. kontaktních míst pro občany a každoměsíční nabídka různých akcí, přednášek a výletů v jednotlivých regionech.

Turistický ruch na Chrudimsku

Chrudim – Kdo a proč jezdí v létě na Chrudimsko? O tom vypovídá výzkum návštěvnosti, který byl oficiálně představen ve středu 3. prosince 2008 zástupcům měst a novinářům.

Obnovy domů a veřejných prostranství – vize za téměř čtvrt miliardy

Chrudim – na jednom z posledních jednání se dnes sešel řídící tým, který připravuje grandiózní projekt na revitalizaci bytových domů a veřejných prostranství v lokalitě pod nádražím a v sídlišti za Duklou. Celý plán počítá s aktivitami v celkové částce dosahující téměř čtvrt miliardy. Do projektu jsou zapojeny i soukromé subjekty. Práce na projektu „Integrovaný plán rozvoje města“ byly velmi náročné, nicméně město pomalu se blíží k cíli.

Vzpomínková mše na Josefa Luxe

Hemže se u Chocně – V neděli 23. listopadu 2008 se v Hemži u Chocně, místě posledního odpočinku Josefa Luxe, konala vzpomínková mše. Připomněli jsme si při ní, že již uběhlo neuvěřitelných devět let od jeho úmrtí.

Město Chrudim má nové turistické návěsti

Chrudim - Městu Chrudim bylo dnes předáno nové značení turistických cílů. To láká návštěvníky k prohlídce památkové zóny.

Volejte do chrudimského informačního centra přes SKYPE

Chrudim – Chrudimské informační centrum se snaží být co nejblíže turistům a přinášet jim nové služby.

Koalice pro Pardubický kraj jde do voleb s programem "Volba 2008"

Pardubice – Koalice pro Pardubický kraj připravila program nazvaný „Volba 2008“ s podtitulem „Program, kterému můžete věřit.“ Koalici pro Pardubický kraj, jehož lídrem je vicehejtman Pardubického kraj Roman Línek, považuje za klíčové všechny oblasti spravované krajem. Ke všem těmto oblastem dala dohromady expertní týmy, které mají za cíl připravit programové dokumenty pro rozvoj Pardubického kraje do dalšího desetiletí.

Jak to bylo před čtyřiceti lety ve Vysokém Mýtě?

Vysoké Mýto - Regionální muzeum připravuje výstavu „Bratříčku, zavírej vrátka..." _________________________________ Údajně šokovou terapií začne výstava „Bratříčku, zavírej vrátka...“ v Regionálním muzeu ve Vysokém Mýtě. Ředitel muzea Jiří Junek ujistil, že to bude, stejně jako před 40 lety, také 21. srpna ráno, přibližně v devět hodin na náměstí Přemysla Otakara II.: „Nad městem nebudou sice létat vrtulníky, do náměstí nevjede tank, protože by ho zničil, ale chceme lidem připomenout, jak to 21. srpna 1968 začalo a u nás ve městě pokračovalo až do první poloviny roku 1990, kdy Mýto opustil poslední voják sovětské armády.“

V Chrudimi plánují rekonstrukci kostela sv. Josefa

Chrudim – V pondělí 18. srpna 2008 se od 13 hodin sejde v zasedací místnosti Rady města pracovní skupina na přípravné poradě k akci rekonstrukce kostela sv. Josefa na Muzeum barokních soch. Pracovní skupina se skládá z projektantů, zástupců odboru investic a zástupců kulturní "fronty".

I prázdniny jsou časem upevňování manželství

Tak jako předešlé roky, tak i letos v červenci se konal kurz Manželských setkání, pořádaný občanským sdružením Centrum pro rodinu Krupka. Setkání se uskutečnilo opět v překrásné Litomyšli a sešlo se zde 52 manželských párů ze všech koutů České republiky, z toho čtyři z Hlinska. Kurz není nikterak věkově omezen, a tak zde byly manželské páry co mají rok po svatbě, ale i Ty, které si již užívají důchodu.

KDU-ČSL upraví v tropických vedrech pracovní dobu

Pardubice – Zaměstnanci KDU-ČSL v Pardubickém kraji opět mění svůj pracovní režim kvůli velkým vedrům, které v těchto dnech zasáhly Českou republiku. KDU-ČSL tak reagovala na doporučení lékařů, podle strávit parný den v malém prostoru bez klimatizace či větráku je podle lékařů nepříjemné a může to být i životu nebezpečné.

Roithová kritizoval odvolání ředitele nemocnice Feřtka

Brusel/Praha – Bývalá ministryně zdravotnictví a současná europoslankyně Zuzana Roithová (KDU-ČSL) dnes zkritizovala odvolání ředitele pardubické nemocnice. Podle jejího mínění není důvodem k odchodu ředitele nemocnice její hospodaření, ale osobní důvody.

Světové dny mládeže v Austrálii si nenechám ujít

Chrudim/Praha - V úterý 8. července 2008 odlétá do Austrálie poslední skupina sedmdesáti mladých lidí, kteří přijali pozvání Papeže Benedikt XVI. k oslavám Světového dne mládeže (SDM) do Sydney. Její součástí je i dlouholetý pracovník s dětmi a mládeží a lektor Občanského sdružení Altus Roman Málek.

Máte nějaké nejasnosti? Zeptejte se našich europoslanců.

Česká republika i Evropa – Právě probíhá velmi zajímavý a ojedinělý projekt, který spustili lidovečtí europoslanci Zuzana Roithová (KDU-ČSL) a Jan Březina (KDU-ČSL).

Seminář pomůže starostům s čerpáním peněz z Unie

Hrochův Týnec - Dne 23. června 2008 se v Hrochově Týnci od 13hod. uskuteční konference Fondy EU a rozvoj obcí a měst. Konferenci pořádá Evropská akademie pro demokracii. Jde o setkání komunálních politiků Pardubického kraje nad problematikou rozvoje obcí a měst a aktuálními otázkami evropských fondů a kraje.

Než odjedete na dovolenou, darujte krev

Pardubice – Darování krve je potřeba v každém ročním období, za každých okolností a týká se nás všech. Nikdy nevíme, kdy se právě my dostaneme do situace, kdy budeme potřebovat dostat krev. Proto Koalice pro Pardubický kraj s dalšími partnery přišla s další akcí na toto téma – Než odjedete na dovolenou, darujte krev.

Senátor Pithart převezme ve středu prestižní ocenění

Praha/Chrudim – Senátor v obvodě Chrudim a Havlíčkův Brod a 1. místopředseda Senátu PČR Petr Pithart převezme ve středu 18. června 2008 v 11 hodin z rukou velvyslance SRN Helmuta Elfenkämpera Velký kříž s hvězdou a šerpou Řádu za zásluhy Spolkové republiky Německo. Slavnostní akt proběhne v budově velvyslanectví SRN v pražském Lobkovickém paláci.

Světová TOP modelka Šmuková zavítá zítra do Pardubic

Pardubice – Ve středu 11. června 2008 v 11:20 přijede do Pardubic na pozvání vicehejtmana Pardubického kraje Romana Línka světově známá modelka a herečka Martina Šmuková. Na Krajském úřadě bude Šmukové předán šek v hodnotě 20.000 Kč pro Dětský fond onkologie Krtek v Brně od vicehejtmana Romana Línka a jeho ženy Šárky. Na ten po kampani v roce 2006 daroval peníze také místopředseda Senátu Petr Pithart.

Občanské sdružení Altus opět školí neziskovky

Chrudim – Občanské sdružení Altus pořádá akce pro širokou veřejnost, pomáhá neziskovým organizacím, propaguje je a zviditelňuje. Momentálně připravuje „Školení požární ochrany a bezpečnosti práce pro NNO“. Školení je pořádáno ve dvou termínech. Poprvé proběhne 12. června 2008 od 15:30 na Střední škole zemědělské v Chrudimi, podruhé se uskuteční o týden později 19. června 2008 také od 15:30 na Základní škole Riegrova ve Svitavách.

Línek chce se Švédy vyjednat pořízení kopie tzv. ďáblovy bible

Pardubice - Vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek (Koalice pro Pardubický kraj) bude usilovat o pořízení kopie Codex Gigas neboli Ďáblovi bible, která by byla natrvalo umístěná v Pardubickém kraji v muzeu v Chrasti nebo na pardubickém zámku. Vicehejtman Línek se v těchto dnech písemně obrátí na švédského velvyslance s žádostí o osobní schůzku a pomoc, která by pomohla dát projektu jasnější obrysy.

Na Chrudimsku měla dárcovská akce krve obrovský úspěch

Chrudim - Celý květen proběhla v Chrudimské nemocnici akce „Zamilovaní darujte v květnu krev“, která byla velice úspěšná. V tomto období na transfuzní oddělení zavítalo 63 nových dárců a skoro čtyřicet lidí, kteří nepřišli krev darovat během posledních dvou let, i přes to, že už v minulosti na odběry pravidelně chodili. „Velice mě těší, že přišlo tolik lidí a bylo ochotno darovat svoji krev a tím se spolupodílet na záchraně lidských životů,“ říká spoluautorka projektu Denisa Fiedlerová.

Rodiny s více dětmi z celého kraje se sešly na Chrudimsku

Luže / Košumberk - V sobotu 31.května 2008 se v Luži, ležící v půvabném zákoutí Východních Čech, konal již druhý ročník setkání vícečlenných rodin pod názvem Setkání na pomezí. Do areálu Hamzovi odborné léčebny a vlastně do celého městečka, přijelo asi 35 rodin z celého kraje, které mají čtyři a více dětí. Akci pořádala Koalice pro Pardubický kraj, za vydatné pomoci předsedy místní organizace KDU-ČSL Pavla Odvárky a mnoha dobrovolníků z blízkého okolí.

Předseda České rady dětí a mládeže přijede v pátek do Chrudimi

Chrudim – V pátek 23.5.2008 dopoledne přijede do Chrudimi na návštěvu předseda největší střešní organizace pro sdružení v oblasti práce s dětmi a mládeží České rady dětí a mládeže (ČRDM) Aleš Sedláček. Chce se podívat na vyhlášenou chrudimskou Bambiriádu, ale i na aktivity volnočasových organizací. Při akci se potká i s místostarostou Romanem Málkem, se kterým zasedal před dvěma lety v představenstvu ČRDM tehdy jako první místopředseda.

Okresní konference byla narušena vichřicí

V sále Lidového domu v Dolní Dobrouči dne 1. března 2008 proběhla Okresní konference KDU-ČSL Ústí nad Orlicí, za účasti 1. místopředsedy KDU-ČSL a vicehejtmana Pardubického kraje Romana Línka, senátorky Ludmily Müllerové, poslance Pavla Severy, radních zastupitelstva PK Miloslava Macely, Petra Šilara, kandidátky do voleb do Evropského parlamentu Marie Jílkové a mnoha dalších hostů nejen z Orlickoústeckého regionu.

Pardubický kraj uspěl v evropském hodnocení

Celoevropsky vycházející odborný fDi Magazine (Foreign Direct Investment, vydavatelem je skupina Financial Times, Londýn) každoročně provádí pomocí nezávislých odborníků hodnocení evropských regionů, případně velkých měst a to ve 13 kategoriích. Výsledky pro období 2008-2009 uveřejnil ve svém březnovém vydání.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.