Arcibiskup Otčenášek dostal kostel z pardubického perníku | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Arcibiskup Otčenášek dostal kostel z pardubického perníku


Pardubice/Hradec Králové – Tisíce lidí přišly do hradecké katedrály oslavit devadesátiny arcibiskupa Karla Otčenáška. Mezi hosty nechyběl ani zástupce Pardubického kraje Roman Línek, který druhému služebně nejstaršímu biskupovi na světě předal dar v podobě perníkového kostela Zvěstování Panny Marie v Pardubicích. K němu váže arcibiskupa Otčenáška vzpomínka z dob, kdy byl v Pardubicích za minulého režimu vězněný.

„V padesátých letech minulého století strávil arcibiskup Otčenášek několik let za mřížemi v budově dnešního okresního soudu a před pár lety mi při společném setkání vyprávěl, že se zpoza okna své cely díval právě na tento kostel. To mu dávalo naději a sílu, že nakonec vše dobře dopadne,“ vysvětluje náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek, proč jako dar zvolil právě motiv kostela Zvěstování Panny Marie, který se nachází mezi pardubickým hejtmanstvím a budovou okresního soudu.

Poděkování za občany na Pardubicku

Od Línka je kostel z perníku zároveň poděkováním za dosavadní činnost a duchovní službu jménem široké pardubické veřejnosti. Pardubický kraj spadá pod královéhradeckou diecézi, v níž arcibiskup Otčenášek dlouhá léta působí. „Lidé z Pardubicka rádi dávají perník, který má evropskou chráněnou značku a je vyhlášenou pochoutkou nejen za hranicemi našeho kraje, ale také naší země,“ dodává Roman Línek. Perníková stavba pro arcibiskupa měří na délku půl metru a je vysoká čtyřicet centimetrů.

Kontakt:

Pavel Bělobrádek
krajský manažer
pardubice.kk@kdu.cz
731603880


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 1. 5. 2010 20:06
Kategorie: Zábava
Název zdroje: Krajská kancelář KDU-ČSL, Pardubice (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Politická strana
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.