Lidovci na Pardubicku vsázejí na sílu voličské kampaně | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Lidovci na Pardubicku vsázejí na sílu voličské kampaně


Pardubice – Příznivci KDU-ČSL na Pardubicku se aktivně zapojují do předvolební kampaně a dávají ploty a zdi svých domů k dispozici pro reklamní účely. Silnice v obcích Pardubického kraje tak lemují plakáty a billboardy s kandidáty do Poslanecké sněmovny a před domy stojí auta s polepy a modrožlutými stínítky.

Strana tímto způsobem řeší výrazně nižší rozpočet na volební kampaň, než s jakými disponují velké politické strany zabezpečené štědrými mecenáši. Největší sponzoři lidovců jsou tak v předvolební kampani sami členové strany a voliči.

„Stále se hlásí další příznivci a nabízejí své volné plochy k bezplatnému pronájmu,“ hodnotí nebývalý zájem voličů lídr kandidátky KDU-ČSL za Pardubický kraj Roman Línek. „Lidé oceňují, že neutrácíme v předvolební kampani obrovské peníze, které můžeme využít účelněji. Sám považuji za nemorální podílet se na nákladné propagaci, když se většina krajů potýká s rostoucí nezaměstnaností,“ zmiňuje Línek ožehavé téma, které i Pardubický kraj momentálně nejvíce tíží.

KDU-ČSL nikdy neměla větší sponzory, avšak díky spolupráci široké členské základny si může dovolit oslovit voliče rovnocennou kampaní jako politická konkurence. Nízkorozpočtovou kampaň využila strana poprvé v senátní kampani Petra Pitharta a úspěch s ní slavila v loňských volbách do Evropského parlamentu. Letos je podpora sympatizantů ještě vyšší, neboť o volby do Poslanecké sněmovny bývá tradičně větší zájem než o volby do Evropského parlamentu.
Kontakt:

Pavel Bělobrádek
krajský manažer
pardubice.kk@kdu.cz
731603880


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 29. 4. 2010 9:30
Kategorie: Politika
Název zdroje: Krajská kancelář KDU-ČSL, Pardubice (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Politická strana
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.