Česká republika potřebuje další dopravní tepnu ze severu na jih. | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Česká republika potřebuje další dopravní tepnu ze severu na jih.


Pardubice – Z Liberce do Vídně přes Pardubice kratší cestou a rychleji než doposud. S takovým plánem přišel náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek, který navrhuje vybudovat kvalitní dopravní infrastrukturu propojující severní a jižní část České republiky přes tři krajská města Hradec Králové, Pardubice a Jihlavu až do Vídně. Línek tak reaguje na skutečnost, že pro východní část Čech a jižní Moravu je nekvalitní komunikační spojení značným handicapem.

„Struktura dopravní sítě v České republice se opírá o především o čtyři dálniční komunikace vedoucí z hlavního města a vertikálně střed republiky zůstává nezabezpečený, což se pak projevuje především ve výrazně nižším ekonomickém potenciálu nejen Pardubického kraje, ale i krajů sousedních,“ vidí hlavní problémy náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek. Vybudování stěžejní dopravní cesty mimo hlavní město je způsob, jak podle Línka vyvážit rozdíly mezi Prahou a menšími kraji.

Dálnice D1 se stává největším parkovištěm v zemi

„Uvědomuji si, že jde o výraznou investici a cesta k její realizaci bude dlouhá. Potřebujeme nutně jako prioritu R35 a R43, která propojí Svitavsko s Brnem, ale do stejné kategorie řadím svůj záměr zvýraznění role I/37. Budu prosazovat aby především v úseku Hradec Králové – Pardubice – Chrudim a až za Slatiňany, byla převedena do kategorie R37. Zvýrazní se tak a zlepší rychlostní propojení center východních Čech, a pokud prosadíme, aby směrem na Jihlavu silnice pokračovala minimálně v parametru S 11,5 m, včetně obchvatů všech obcí na trase a doplnění zrychlujících pruhů. Výrazně ulehčíme i nejzatíženější dálnici v zemi D1,“ dodává Línek.

„Realizace tohoto záměru udrží konkurenceschopnost našeho kraje a pomůže zamezit tomu, že se z D1 postupně stává největší parkoviště v zemi,“ uzavírá Línek. Vybudování podpůrné komunikace by proto měla být priorita i pro další politiky u nás.
Roman Línek zahajuje jednání s příslušnými organizacemi a se zástupci ostatních krajů o možnostech a nezbytných krocích, které pomohou zrealizovat jednu z největších dopravních investic v zemi.
Kontakt:

Pavel Bělobrádek
krajský manažer
pardubice.kk@kdu.cz
731603880


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 12. 5. 2010 10:57
Kategorie: Veřejná správa
Název zdroje: Krajská kancelář KDU-ČSL, Pardubice (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Politická strana
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.