Eufour PR, s. r. o. | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace

Informace o zdroji


Eufour PR, s. r. o.


Vydané tiskové zprávy


Ocenění za třídění elektroodpadu putují do měst a obcí v Olomouckém kraji

Ocenění a finanční odměny dnes v Olomouci získaly obce, které v uplynulém roce nejlépe třídily stará elektrozařízení. Certifikáty a šeky jim předaly hned dvě neziskové společnosti, které se zabývají zpětným odběrem vysloužilého elektra – ASEKOL a ELEKTROWIN. Slavnostní ceremoniál se uskutečnil ve spolupráci s Olomouckým krajem a Autorizovanou obalovou společností EKO-KOM.

Olomouc vyhrála souboj se Zlínem ve sběru použitých baterií

Vítězstvím Olomouce skončil souboj ve sběru starých baterií. Olomoučané jich během letošního Ekojarmarku nasbírali dohromady více než 311 kilogramů, ve Zlíně se v rámci oslav letošního Dne Země podařilo shromáždit takřka 81 kilogramů monočlánků.

Nejlépe odpad na jižní Moravě třídí Kyjov, Střelice, Perná a Podhradí nad Dyjí

Brno (5. prosince 2013) – Stylové trofeje a finanční odměny za důsledné třídění odpadů ve čtvrtek vpodvečer obdrželo několik jihomoravských obcí a měst. Nejlepší v separaci papíru, plastů, skla a nápojových kartonů byli v Jihomoravském kraji za uplynulý rok obyvatelé Kyjova, Střelic, Perné a Podhradí nad Dyjí. Ocenění v tradiční soutěži „My třídíme nejlépe 2013“ předali představitelům samospráv zástupci autorizované obalové společnosti EKO-KOM, a. s., a Jihomoravského kraje.

Ve Zlínském kraji nejlépe třídí odpady v Luhačovicích, Rymicích a Haluzicích

Obyvatelé Luhačovic a obcí Rymice a Haluzice jsou nejlepší ve třídění papíru, plastu, skla a nápojových kartonů. Zástupci těchto obcí dnes na slavnostním ceremoniálu v Rožnově pod Radhoštěm převzali prestižní ocenění „O keramickou popelnici“. Sedmý ročník soutěže pro samosprávy je součástí aktivit Zlínského kraje a autorizované obalové společnosti EKO-KOM, a. s., které jsou zaměřené na podporu tříděného sběru odpadu ve městech a obcích.

Návštěvníci divadla a filharmonie v Olomouci začnou třídit odpad

Olomouc - Třináct stanovišť se speciálními nádobami na třídění odpadu je nově k dispozici návštěvníkům Moravského divadla Olomouc (MDO) a Moravské filharmonie Olomouc (MFO). S problematikou odpovědného nakládání s odpady se navíc budou diváci těchto kulturních institucí seznamovat i v rámci doprovodných aktivit o přestávkách představení či ve formě informací v tištěných programech.

Jihomoravské obce a města sbíraly ocenění za třídění elektroodpadu

Hned dvě společnosti zabývající se zpětným odběrem elektrozařízení - ASEKOL a ELEKTROWIN – v těchto dnech předaly ocenění a finanční odměny obcím, které letos nejlépe třídily elektroodpad. Slavnostní ceremoniál se uskutečnil ve spolupráci s autorizovanou obalovou společností EKO-KOM a Jihomoravským krajem. Ceremoniál moderovala Miss ČR 2003 Lucie Váchová Křížková.

Nejlépe odpad na jižní Moravě třídí Znojmo, Čejkovice, Tavíkovice a Skryje

Brno - Stylové trofeje a finanční odměny za důsledné třídění odpadů v těchto dnech obdrželo několik jihomoravských obcí a měst. Nejlepší v separaci papíru, plastů, skla a nápojových kartonů byli v Jihomoravském kraji za uplynulý rok obyvatelé Znojma, Čejkovic, Tavíkovic a Skryjí. Ocenění v soutěži „My třídíme nejlépe 2012“ předali představitelům samospráv zástupci autorizované obalové společnosti EKO-KOM, a. s., a Jihomoravského kraje. Ceremoniál byl součástí informačních aktivit zaměřených na podporu tříděného sběru odpadu ve městech a obcích v regionu.

Dětský domov v Hranicích získal počítače a mobily

Pět kompletních stolních počítačů a deset mobilních telefonů s kreditem mohou nově využívat děti z dětského domova v Hranicích. Vděčí za to projektům Věnuj počítač a Věnuj mobil, které organizuje nezisková společnost ASEKOL. Počítače dětem předali zástupci společnosti a Olomouckého kraje, poslouží jim ke studijním účelům a volnočasovým aktivitám.

Třídění odpadů na Novojičínsku podpoří barevné tašky

Speciální projekt v rámci podpory a popularizace třídění odpadů v těchto dnech startuje na Novojičínsku. Čtrnáct tisíc domácností obdrží zdarma atraktivní sadu žluté, modré a zelené tašky na třídění. Cílem této aktivity je podpořit obyvatele vybraných měst a obcí ve třídění.

V PODZIMNÍ SBĚROVÉ KAMPANI PROJEKTU RECYKLOHRANÍ ŠKOLY V OLOMOUCKÉM KRAJI VYBRALY VÍCE NEŽ 31 TUN ELEKTROODPADU

Olomoucký kraj (5. dubna 2012) - Mateřské, základní a střední školy z Olomouckého kraje zapojené ve školním recyklačním programu Recyklohraní v rámci podzimní sběrové kampaně odevzdaly 31 060 kg vysloužilých elektrospotřebičů. Nejlepších výsledků dosáhly ZŠ a MŠ Kolšov, okres Šumperk, ZŠ a MŠ Bušín, okres Šumperk a ZŠ a MŠ Litovel-Nasobůrky. Soutěž vyhlásila v rámci projektu Recyklohraní společnost ASEKOL, která v těchto dnech odměnila nejaktivnější vzdělávací instituce extra body navíc, za něž si školy budou moci pořídit hodnotné ceny.

Vyškovský ZOO park se rozrostl o expozici o třídění odpadu

Vyškov - Unikátní ekokoutek, který atraktivní a zábavnou formou prezentuje problematiku třídění a využívání odpadů, začal o víkendu fungovat ve Vyškově. Téma návštěvníkům tamního ZOO parku zprostředkovává speciální informační tabule s otočnými válci se vzorky recyklovaných materiálů. Z těch je také vyrobena většina prvků a mobiliáře. Ekokoutek vznikl díky společnému projektu autorizované obalové společnosti EKO-KOM, a. s., Jihomoravského kraje a ZOO parku Vyškov.

V brněnské zoo vyrostl recyklační ekokoutek

Brno - Unikátní ekokoutek, který atraktivní a zábavnou formou prezentuje problematiku třídění a využívání odpadů, začal o víkendu fungovat v Brně. Téma návštěvníkům tamní zoologické zahrady zprostředkovává speciální informační tabule s otočnými válci se vzorky recyklovaných materiálů. Z těch je také vyrobena většina prvků a mobiliáře. Ekokoutek vznikl díky společnému projektu autorizované obalové společnosti EKO-KOM, a. s., Jihomoravského kraje, ZOO Brno a Statutárního města Brno.

Na akcích ke Dni zvířat se představilo třídění odpadů

Jižní Morava - Velký zájem návštěvníků provázel i díky pěknému počasí víkendové akce u příležitosti Dne zvířat v zoologických zahradách ve Vyškově a v Hodoníně. Děti i dospělí se mohli setkat také se zajímavými aktivitami z oblasti třídění odpadů.

Ve Zlínském kraji nejlépe třídí odpady v Kunovicích, Loučce a Haluzicích

Vsetín (22. září 2011) – Prestižní ocenění „O keramickou popelnici“ ve Vsetíně obdržely obce Zlínského kraje, které nejlépe třídí odpad. Stylové trofeje a finanční odměny předali představitelům samospráv zástupci Zlínského kraje a autorizované obalové společnosti EKO-KOM, a.s. Ceremoniál byl součástí informační kampaně „Třídění je styl“, zaměřené na podporu tříděného sběru odpadu ve městech a obcích.

Obyvatelé Olomouckého kraje třídí odpad nejlépe v republice

Olomouc – Prvenství ve třídění odpadů v rámci všech regionů v České republice patří Olomouckému kraji. Obyvatelé regionu vytřídili v minulém roce průměrně téměř 73 kilogramů papíru, plastu, skla, nápojových kartonů a kovů. Aktuální statistiky za rok 2010 zveřejnila autorizovaná obalová společnosti EKO-KOM, a. s., která v celé ČR zajišťuje systém třídění, recyklace a využití obalových odpadů.

Moderní třídící linka se představila učitelům

Vyškov - Na vlastní oči se mohly tři desítky pedagogů z jižní Moravy, co se děje s použitými plastovými lahvemi či papírovými krabicemi poté, co je lidé odhodí do barevných kontejnerů. Učitelé ze základních a středních škol z regionu si v rámci vzdělávacího programu autorizované obalové společnosti EKO-KOM prohlédli moderní třídící linku společnosti RESPONO Vyškov.

Tip na zpestření výuky? Linka na třídění odpadů

Ostrava - Na vlastní oči se mohly čtyři desítky pedagogů z Moravskoslezského kraje přesvědčit, co se děje s použitými plastovými obaly či sklenicemi odhozenými do barevných kontejnerů. Pedagogové si v rámci vzdělávacího programu společnosti EKO-KOM prohlédli moderní třídící linku společnosti OZO Ostrava.

Ve Vsetíně vzniklo unikátní odpočívadlo pro turisty z tříděných odpadů

Vsetín (13. října 2010) – Nové unikátní turistické odpočívadlo začalo fungovat ve Vsetíně. Základem všech jeho prvků jsou materiály, které vznikly recyklací odpadů. Zázemí pro cyklisty, pěší turisty, běžkaře a in-line bruslaře bylo vybudováno díky společnému pilotnímu projektu města Vsetín, informační kampaně autorizované obalové společnosti EKO-KOM, a. s. a Zlínského kraje nazvané „Třídění je styl“.

Nejlépe třídí odpad občané Kelníků, Záhorovic a Kunovic

Staré Město (28. srpna 2010) – Populární ocenění „O keramickou popelnici“ předali počtvrté v historii zástupci Zlínského kraje a společnosti EKO-KOM, a.s. obcím a městům v regionu, jejichž občané nejlépe třídí odpad. Ceremoniál, který proběhl dnes ve Starém Městě, je součástí krajské informační kampaně „Třídění je styl“, zaměřené na podporu sběru separovaného odpadu ve městech a obcích.

Učitelé zažili netradiční exkurzi na třídící lince

Olomoucký kraj - Co se děje se starými novinami nebo s použitými plastovými lahvemi odhozenými do barevných kontejnerů se mohly na vlastní oči přesvědčit více než dvě desítky učitelů ekologické výchovy ze Šumperska a Jesenicka. Ti si v rámci exkurze prohlédli třídící linku společnosti EKOPAK v Šumperku.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.