Třídění odpadů na Novojičínsku podpoří barevné tašky | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Třídění odpadů na Novojičínsku podpoří barevné tašky


STÁHNOUT vše kopie.jpg (maximální velikost 0,5 MB)

Speciální projekt v rámci podpory a popularizace třídění odpadů v těchto dnech startuje na Novojičínsku. Čtrnáct tisíc domácností obdrží zdarma atraktivní sadu žluté, modré a zelené tašky na třídění. Cílem této aktivity je podpořit obyvatele vybraných měst a obcí ve třídění.

Akce propagující odpovědné nakládání s odpady v domácnostech proběhne ve svozové oblasti firmy ASOMPO, která je společně s Autorizovanou obalovou společností EKO-KOM hlavním iniciátorem projektu. Tašky obdrží lidé v předem vytypovaných obytných zónách. „Věřím, že naše barevné tašky budou občany motivovat k aktivnějšímu přístupu ke třídění odpadů. Často jsme se setkávali s názorem, že lidem doma chybí nádoby na třídění jednotlivých druhů odpadů, i to byl jeden z důvodů, proč jsme se rozhodli takovouto aktivitu realizovat,“ uvedl ředitel společnosti ASOMPO Přemysl Hajník.

Přínos akce vyhodnotí dotazníkový průzkum

Obyvatelé budou o způsobu předání tašek následně informováni prostřednictvím obecního či městského úřadu. Občané obdrží také speciální leták s podrobnými informacemi o projektu a o třídění odpadů. „V oblasti v příštím roce proběhne dotazníkové šetření, na jehož základě bude vyhodnocen přínos akce. Sledovat se budou i výsledky třídění. Pokud tato aktivita splní naše očekávání, plánuje se její rozšíření i do dalších domácností,“ popsal Lubomír Janda, regionální manažer z autorizované obalové společnosti EKO-KOM.

Praktické plastové tašky tří barev na třídění papíru, skla a plastu, se dají navzájem spojit suchým zipem. Lidé tak mohou doma odpad třídit přímo do těchto tašek, a poté jejich obsah jen vysypat do kontejneru stejné barvy.

Bezplatná distribuce tašek do 14.000 domácností v okrese Nový Jičín je součástí společné kampaně na podporu třídění odpadu financované společnostmi ASOMPO a EKO-KOM ve spolupráci s Moravskoslezským krajem.

Ve kterých městech a obcích obdrží tašky?
Albrechtičky, Bartošovice, Bernartice nad Odrou, Bordovice, Frenštát pod Radhoštěm, Fulnek, Heřmanice u Oder, Heřmánky, Hladké Životice, Hodslavice, Hostašovice Jakubčovice nad Odrou, Jeseník nad Odrou, Kujavy, Kunín, Libhošť, Lichnov, Luboměř, Mankovice, Mořkov, Mošnov, Nový Jičín, Odry, Příbor, Pustějov, Rybí, Sedlnice, Skotnice, Slatina, Spálov, Starý Jičín, Studénka, Suchdol nad Odrou, Šenov u Nového Jičína, Štramberk, Tichá, Trnávka, Trojanovice, Veřovice, Vražné, Vrchy, Závišice, Zbyslavice, Ženklava, Životice u Nového Jičína

O společnosti ASOMPO
Akciová společnost ASOMPO vznikla v roce 2001. Navázala tak na společný projekt Zájmového sdružení obcí a měst pro likvidaci odpadů v okrese Nový Jičín. Sdružení provozovalo od r. 1993 skládku „Životice u Nového Jičína“ a cílem bylo společně řešit problematiku nakládání s odpady. Dnes ASOMPO, a. s. provozuje nejen skládku Životice, ale také podniká v oblasti nakládání s odpady. Systém sběru a svozu biologicky rozložitelného odpadu (BRO) provozuje od r. 2007 a je do něj v současnosti zapojeno už 40 obcí. BRO je pak dále zpracováván v zařízení na jeho úpravu. Skládkový plyn využívá k výrobě elektrické energie. Odpadní teplo z procesu je zdrojem tepelné energie pro vytápění areálu ASOMPO a také sušení dřeva. Akcionářskou strukturu firmy tvoří 45 obcí a měst okresu Nový Jičín.

O společnosti EKO-KOM
Autorizovaná obalová společnost EKO-KOM, a. s., byla před třinácti lety založena průmyslovými podniky vyrábějícími balené zboží. Tento neziskový subjekt financuje celorepublikový systém, který zajišťuje třídění, recyklaci a využití obalového odpadu na kvalitní evropské úrovni. Systém EKO-KOM je založený na spolupráci průmyslových podniků, měst a obcí, a samozřejmě také na intenzivní spolupráci s občany. Zajišťuje, aby odpady byly spotřebitelem vytříděny, svezeny sběrovou technikou, dotříděny, a konečně využity jako druhotná surovina.

Co je to recyklace?
Při recyklaci jsou odpady zpracovány na nové materiály. Každý z nás svým chováním přímo ovlivňuje další „život“ odpadu - pokud ho správně roztřídíte, umožníte tak jeho recyklaci a znovupoužití. Pokud ho vyhodíte do obyčejné popelnice, většinou skončí zcela bez užitku na skládce.Kontakt:

Miroslav Grass
jednatel
grass@eu4.cz
www.eu4.cz
777152707


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 5. 10. 2012 4:27
Kategorie: Životní prostředí
Název zdroje: Eufour PR, s. r. o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Vztahy s médii a veřejností (zpracování tiskových zpráv, organizace tiskových konferencí, monitoring výstupů, poradenství), komplexní propagace služeb a výrobků
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.