Koalice pro Pardubický kraj | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace

Informace o zdroji


Koalice pro Pardubický kraj


Vydané tiskové zprávy


Lídři Koalice pro Pardubický kraj podepsali smlouvu o spolupráci

Pardubice – Lídři KDU-ČSL Roman Línek, Nestraníků Věra Rybová a SNK ED Michal Koláček a Štěpánka Fraňková (zastupující i Sdružení pro Pardubice) spojení do Koalice pro Pardubický kraj, dnes podepsali smlouvu o spolupráci pro blížící se krajské volby na období 2012 až 2016. Koalici povede na podzim již počtvrté historicky první hejtman Pardubického kraje a jeho současný náměstek Roman Línek.

Línek: Chceme přímou volbu starostů a hejtmanů

Pardubice – V minulých týdnech byla parlamentem schválena ústavní změna, která umožní přímou volbu prezidenta. Logickým následným krokem je dle zástupců Koalice pro Pardubický kraj přímá volba starostů a hejtmanů. Stejný model můžeme vidět například i na sousedním Slovensku.

Odborníci kritizují možnost adopcí homosexuály

Pardubice - V květnu 2008 schválil Výbor ministrů Rady Evropy revidovanou Evropskou úmluvu o adopci dětí. V článku 7 ve druhém odstavci dává tato revidovaná úmluva státům možnost rozšířit právo adoptovat děti i na homosexuální páry.

Chrudim se představí na veletrhu cestovního ruchu ITEP 2008

Chrudim/Plzeň – Od čtvrtka 23. do soboty 25. října se Chrudim představí na veletrhu cestovního ruchu Plzeňského kraje ITEP 2008. Ten se uskuteční v prostorách Domu kultury INWEST-K v Plzni.

Chrudim kandiduje na celostátní setkání mladých v roce 2010

Chrudim/Přerov – zástupci Občanského sdružení Altus mají v nadcházejících dnech důležité poslání. Budou se v termínu od 24. do 27. října ucházet o pořadatelství prestižní akce „Celostátní vrcholná výměna zkušeností“ (CVVZ) pro rok 2010.

Koalice pro Pardubický kraj ukončí kampaň gulášem

Pardubice – V pátek 17. října 2008 se od 11 hodin bude před Východočeským divadlem Pardubice konat vyvrcholení a ukončení volební kampaně Koalice pro Pardubický kraj. Akce se zúčastní vicehejtman Roman Línek, krajští radní Miloslav Macela a Petr Šilar, náměstkyně primátora Štěpánka Fraňková.

Turistická oblast Chrudimsko – Hlinecko má svoje logo

Chrudim – Turistická oblast Chrudimsko – Hlinecko má svoje logo. To by se mělo používat na propagačních materiálech, webových stránkách, ale i dalších suvenýrech. K jeho výběru byli přizváni odborníci a zástupci všech měst turistické oblasti.

Koalice pro Pardubický kraj chce pracovat na rozvoji a investicích kraje

Pardubice – V tomto volební období schválil Pardubický kraj jako první v republice územní plán, který otevírá cestu ke vzniku řady nových investic a v rámci grantové a dotační politiky kraje poskytnul dotace obcím a neziskovým organizacím v objemu přes 100 milionů Kč ročně.

Regenerace panelové části Hlineckého sídliště pokračuje

Hlinsko - Začátkem října byla zahájena další etapa regenerace panelové části Hlineckého sídliště. Obnově sídliště se město věnuje systematicky, a to na základě zastupitelstvem schváleného „Projektu regenerace panelového sídliště v Hlinsku“. Díky tomuto dokumentu může město žádat o dotace z programu Ministerstva pro místní rozvoj a v posledních čtyřech letech se každoročně Hlinsku daří dotace získat.

Koalice pro Pardubický kraj věnuje finance z kampaně na charitu

Chrudim – Koalice pro Pardubický kraj věnuje část peněz určených na volební kampaň na dobročinné účely. Jedním z obdarovaných je občanské sdružení Smíření Chrudim, které obdrží finanční dar v hodnotě 25 tisíc Kč na výstavbu hospice v Chrudimi. Peníze předají krajský radní Miloslav Macela a vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek.

Koalice pro Pardubický kraj chce chránit životní prostředí

Pardubice – V tomto volebním období se Koalici pro Pardubický kraj podařilo pomocí podpory projektů v obcích a městech získat finanční prostředky z Evropské unie nejen na výstavbu kanalizací, čističek odpadních vod, vodovodů, ale i zateplení budov a úspor energie.

Zvýšení bezpečnosti chodců na průtahu silnice I/34 v Hlinsku

Hlinsko - Pro zajištění bezpečného přecházení průtahu silnice I/34 provedlo město Hlinsko na své náklady osvětlení přechodu pro chodce na Adámkově třídě u křižovatky s ul. Taussigova a Kavanova.

Koalice pro Pardubický kraj bude podporovat volnočasové aktivity

Pardubice - Koalice pro Pardubický kraj chce v následujícím volebním období více podpořit volnočasové aktivity v celém kraji. V oblasti cestovního ruchu se během tohoto volebního období podařilo odpoutat kraj z posledního místa žebříčku návštěvnosti v rámci České republiky, počet turistů stoupl o více než pětinu.

Koalice pro Pardubický kraj podpoří rozvoj služeb pro vesnice

Pardubice – V rámci Programu obnovy venkova se Koalici pro Pardubický kraj podařilo v tomto volebním období podpořit stovky konkrétních projektů ve vesnicích Pardubického kraje v objemu stovek milionů korun.

Turistické noviny Návštěvník se setkaly s úspěchem, Na tajenku reagovali lidé z celé republiky

Chrudim – První vydání turistických novin Návštěvník, které zvalo k návštěvě Chrudimska, se setkalo s úspěchem. Svědčí o tom nejenom vyšší počet turistů v letní sezóně, ale i reakce na soutěžní křížovku. „Odpovědi dorazily z různých koutů republiky. Například z Prahy, Liberce, Mostu, Karlových Varů, ale i z Chocně, Holic či Litomyšle. Je to velmi dobrá zpětná vazba,“ řekl místostarosta města Roman Málek.

Línkovi popřál k narozeninám i prezident

V pondělí 6. října 2008 oslavil své půlkulaté 45. narozeniny vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek (Koalice pro Pardubický kraj). Mezi gratulanty chyběla řada známých osobností včetně herců, zpěváků, vědců, modelek a samozřejmě politiků. Mezi gratulanty se již předem připojili ministři Vlády České republiky a prezident Václav Klaus, který ve svém dopise Romanu Línkovi uvedl:

Koalice pro Pardubický kraj zajistí bezpečnost v celém kraji

Pardubice – Součástí volebního programu Koalice pro Pardubický kraj je oblast bezpečnosti a krizového řízení. Gestorem této oblasti je současný vicehejtman a kandidát na hejtmana Koalice pro Pardubický kraj Roman Línek.

Ministr vlády České republiky Cyril Svoboda navštíví Pardubický kraj

Pardubice – V úterý 7. října 2008 přijede do Pardubického kraje ministr vlády České Republiky Cyril Svoboda. Během své návštěvy zavítá do Chrudimi, Pardubic, Holic, Chocně a České Třebové.

Koalice pro Pardubický kraj chce zlepšit úroveň vzdělávání mládeže

Pardubice – Pokud ve volbách vyhraje Koalice pro Pardubický kraj, chce v příštím roce ihned dořešit otázku zřizovatelských funkcí školských zařízení v Pardubickém kraji, aby došlo k odstranění současného nespravedlivého postavení jednotlivých obcí a měst.

Koalice pro Pardubický kraj chce zvýšit bezpečnost na silnici

Pardubice – Koalice pro Pardubický kraj plánuje do dalšího volebního období provést opatření pro zvýšení bezpečnosti v dopravě. Chce docílit kvalitně osvětlených přechodů, správného dopravního značení, dále zabezpečit nechráněné přejezdy a podpořit dopravní výchovu dětí i dospělých.

Starosta podepsal první smlouvy o dotaci z Evropské unie

Chrudim – Ve čtvrtek 2. října 2008 slavnostně podepsal starosta města Jan Čechlovský společně se statutárním místopředsedou Regionální rady NUTS II. – Severovýchod vicehejtmanem Romanem Línkem první smlouvu o poskytnutí dotace z Evropské unie na projekt Rekonstrukce Klášterních zahrad a Zlaté stezky v Chrudimi. Na její realizaci získalo město 20.346.663,30 Kč.

Světové dny mládeže 2008 a Zážitky z Austrálie

Chrudim – Ve čtvrtek 2. října v 17 hodin bude ve vestibulu chrudimského Divadla Karla Pippicha zahájena za účasti radního Pardubického kraje Miloslava Macely výstava fotografií Romana Málka o jeho měsíčním pobytu v Austrálii, kde se v létě zúčastnil Světových dnů mládeže 2008.

Hlinsko úspěšně zahájilo zábavné dny bezpečnostiNadpis

Hlinsko – V pátek 26. září 2008 se od 10:00 do 18:00 hod. konal v Hlinsku zábavný den bezpečnosti. Akce se zúčastnil například místostarosta Hlinska Pavel Šotola, krajský předseda výboru pro dopravu Josef Jílek a radní Pardubického kraje Miloslav Macela.

Primář pardubické krajské nemocnice navštíví Zdravotnickou záchrannou službu

Pardubice – V úterý 30. září 2008 v 10.00 hod. navštíví primář pardubické krajské nemocnice Jiří Skalický Zdravotnickou záchrannou službu Pardubického kraje. Jejím ředitelem je Marek Obrtel.

Tradiční „Rozloučení s létem“ v Heřmanově Městci

Heřmanův Městec - Na neděli 5. října 2008 připravuje Koalice pro Pardubický kraj již pátý ročník tradičního „Rozloučení s létem“ v Heřmanově Městci. Bohaté dětské odpoledne vypukne ve 14 hodin v prostorách školní zahrady vedle skautské klubovny.

Europoslankyně Roithová navštíví Ústeckoorlicko

Pardubice – Ve středu 1. října 2008 zavítá poslankyně Evropského parlamentu Zuzana Rothová (KDU-ČSL) na Ústeckoorlicko, kde stráví celý pracovní den návštěvou České Třebové a Dolní Dobrouče zakončenou besedou s místními občany.

Lékařka Drahomíra Peřinová na téma infekční žloutenka

Pardubice - V posledních dnech a týdnech se opakovaně mluví o zvýšeném výskytu virového zánětu jater typu A, tedy o takzvané infekční žloutence. Toto onemocnění se také lidově nazývá nemoc špinavých rukou. Více k problému říká ředitelka Dětského centra Veská a lékařka Drahomíra Peřinová.

Dokumenty

Dolní Dobrouč - Koalice pro Pardubický kraj a poslankyně Evropského parlamentu za KDU-ČSL Zuzana Roithová zve srdečně všechny rodiče na debatu : Zdravá dětská bota.

Komu patří budoucnost - Evropě nebo Asii?

Dolní Dobrouč - Poslankyně Evropského parlamentu za KDU-ČSL Zuzana Roithová vás srdečně zve na veřejnou besedu : Komu patří budoucnost - Evropě nebo Asii?

Aktuálně.cz: Po intervenci Línka bude dostavěna R35 v roce 2017

Pardubice/Praha – Rychlostní silnice R35 z Hradce do Mohelnice by měla být dokončena podle původních plánů v roce 2017. Počítá s tím včera schválený návrh státního rozpočtu pro rok 2009, který projednala vláda.

Město Hlinsko uspělo v soutěži Cesty městy

Hlinsko - Do 7. ročníku soutěže Cesty městy, která je zaměřena na zklidňování dopravy a pořádána Nadací partnerství, přihlásilo město Hlinsko realizaci projektu Rekonstrukce Šafaříkovy ulice. Kompletní rekonstrukce ulice byla provedena v loňském roce za 6,5 mil. Kč. V konkurenci dalších dvaceti přihlášených projektů nakonec Hlinsko obsadilo 3. místo a získalo tak finanční prémii ve výši 30 tisíc korun, kterou jsme převzali s radním Josefem Jůnem při slavnostním vyhlášení výsledků na hradě Šternberk.

Město Hlinsko chce podpořit projekt Rodinné pasy

Hlinsko – Rodinné pasy neboli slevové karty jsou výsledkem projektu, jehož cílem je podpora rodin s dětmi, a to pomocí systému poskytování slev. Těchto výhod může využívat každá i neúplná rodina s alespoň jedním dítětem do osmnácti let. Projekt je zaměřen na celé území Pardubického kraje a jeho snahou je získat co největší počet poskytovatelů služeb, kteří by podpořili rodiny s dětmi formou zapojení se do slevového systému.

Primář pardubické krajské nemocnice navštívil LDN v Rybitví u Pardubic

Pardubice – V pátek 12. září 2008 v 11.00hod. navštívil primář pardubické krajské nemocnice Jiří Skalický Léčebnu dlouhodobě nemocných v Rybitví u Pardubic, jejíž ředitelkou je Jana Tomšů.

Babí léto s Koalicí pro Pardubický kraj

Heřmanův Městec - Tento pátek a sobotu 19. a 20. září se uskuteční již 13. ročník Babího léta na Železných horách – tradiční prodejní výstavy výrobků a výpěstků podnikatelů železnohorského regionu v areálu autokempinku Konopáč v Heřmanově Městci. Letošní ročník proběhne pod záštitou vicehejtmana Pardubického kraje Romana Línka.

V pardubické lince Romana Línka dostanete dárečky

Pardubice – Po Pardubicích už jezdí trolejbusy s nápisem „linka Romana Línka“, kde jsou v průběhu volební kampaně pro lidi připravené zajímavé atrakce.

Línek: Vláda by dnes měla potvrdit zrychlení prací na R35

Pardubice - Vláda dnes projednává a schvaluje návrh rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury a aktualizaci harmonogramu výstavby dopravní infrastruktury v letech 2008-2013. Před nedávnem se v médiích objevily informace, že slíbené zrychlení realizace úseku rychlostní komunikace R35 Opatovice – Mohelnice se odsouvá. Na základě těchto informací vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek (Koalice pro Pardubický kraj) oslovil a jednal nejen s členy vlády za KDU-ČSL, ale i s náměstkem ministra dopravy Jiřím Hodačem a reprezentanty Státního fondu dopravní infrastruktury.

Česko hledá mladou nadějnou političku a stranu otevřenou ženám!

Praha - V pondělí 8. září 2008 vyhlásí o. s. Fórum 50 % nultý ročník soutěže o nadějnou političku do 35 let. Cílem této soutěže je upozornit na političky na lokální a regionální úrovni a představit je veřejnosti.

Bytová výstavba v místní části Srní

Hlinsko - V pondělí 8. září 2008 se sešli zástupci města Hlinska, projektanta a dodavatele stavby – společnosti Instav Hlinsko na kontrolním dnu, jehož cílem byla kontrola postupu výstavby inženýrských sítí pro výstavbu rodinných domů v místní části Srní.

Turistická oblast Chrudimsko – Hlinecko hledá nové logo

Chrudim – V pondělí 8. září 2008 vypsalo město Chrudim soutěž na vytvoření jednotného vizuálního stylu Turistické oblasti Chrudimsko – Hlinecko. To se týká zejména vytvoření názvu a loga turistické oblasti.

Hasičská soutěž o Pohár města Chrudim

Chrudim – V sobotu 6.září 2008 proběhly v Chrudimi Městské slavnosti. Vícehejtman Roman Línek a lídr kandidátky Koalice pro Pardubický kraj zde slavnostně předal ceny o Pohár města Chrudim na XXII. ročníku soutěže v požárním útoku, která je součástí pravidelných Městských slavností. Soutěže se zúčastnilo celkem 26 družstev z mužské a 13 družstev z ženské kategorie.

Peřinová protestuje proti zrušení či devalvaci církevních sňatků

Pardubice – Ředitelka dětského centra Veská u Pardubic a kandidátka do Senátu Drahomíra Peřinová dnes ostře odsoudila návrh nového Občanského zákoníku připravovaného Ministerstvem spravedlnosti, kde jsou mimo jiné uvedeny zásadní změny týkající se sňatků. Podle tohoto nového zákoníku by se měl zrušit nebo výrazně devalvovat církevní sňatek, což považuje za nehoráznost, na což jako první upozornila europoslankyně Zuzana Roithová.

Diskuse s vicehejtmanem Romanem Línkem

O aktuálních tématech nejen politických jste mohli diskutovat s vicehejtmanem Pardubického kraje. Rozhovor naleznete na těchto webových stránkách: http://www.respekt.cz/rozhovory-detail.php?sel_id=131

První zářijový týden propukne v Pardubickém kraji Queen mania

Svitavy – V prvním zářijovém týdnu můžeme v Pardubickém kraji zhlédnout hned čtyřikrát vystoupení skupiny Queen revival a to v těchto městech: Pardubice, Česká Třebová, Chrudim a Svitavy. Koncert proběhne u příležitosti nedožitých 62. narozenin Freddieho Mercuryho.

V Pardubicích se bude konat 10. mezinárodní výstava o koních a lidech

Pardubice - Ve dnech 5. až 7. září 2008 se bude konat na dostihovém závodišti v Pardubicích 10. mezinárodní výstava o koních a lidech. V sobotu 6. září se bude, v rámci této akce, konat mistrovství České republiky v orbě koňmi. Jedná se už o 5. ročník a zásluhu na jeho konání má rodák z původní obce Rybitví Ing. Jiří Kunát.

Rekonstrukce Poděbradova náměstí

Hlinsko - V posledním prázdninovém pátku byla zahájena III. etapa rekonstrukce Poděbradova náměstí v Hlinsku. V rámci této etapy dojde k zadláždění zbývající části náměstí, k doplnění některých inženýrských sítí a bude instalováno nové veřejné osvětlení.

Pozvánka na tiskovou konferenci - Koalice pro Pardubický kraj

V úterý 2. září 2008 se uskuteční od 10:00 hodin v kanceláři KDU-ČSL, respektive Koalice pro Pardubický kraj (Masarykovo nám. 1544, Pardubice, 3. patro) tisková konference k problematice školství.

Línek ostře kritizuje možné zpomalení prací na R35

Pardubice - Vicehejtman Pardubického kraje a 1. místopředseda KDU-ČSL Roman Línek (Koalice pro Pardubický kraj) dnes ostře kritizoval informace, které přinesl internetový deník Aktualně.cz, že by R35 mohla byt dokončená až v roce 2020. To je podle Línka v přímém rozporu s písemnými přísliby ministra dopravy Aleše Hřebíčka (ODS) a premiéra Mirka Topolánka, a zásadně by to poškodilo občany Pardubického kraje i celé České republiky.

V Pardubicích začíná jezdit „linka Romana Línka“

Pardubice – Koalice pro Pardubický kraj zahájila v Pardubicích dosti netradičně volební kampaň. Po Pardubicích začaly jezdit trolejbusy s nápisem „linka Romana Línka“, kde budou v průběhu kampaně pro lidi připravené zajímavé atrakce. Například to bude jediná trolejbusová linka v Pardubicích, kde dostanou pasažéři za používání hromadné dopravy malý dárek.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.